Skocz do zawartości
IGNORED

Rega + ortofon 2 m blue


robiz

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, julius-6 napisał:

Pytanie, czy ktoś chce iść na łatwiznę i kupić gotowy produkt,  czy wręcz system jak Rega, czy rzeczywiście szuka najlepszych rozwiązań w określonym budżecie. Na drugim biegunie jest tutaj sprzedający z allegro, który Regę kupił i sprzedaje, bo chce kupić jakiś porządniejszy gramofon... z epoki, któremu najwyraźniej definicja beztroskiej prostoty do końca nie siadła.

Ostatnio jak sprawdzałem to forum przede wszystkim 'audiofilskie', więc porady w stylu 'olać poprawną kalibrację' , 'olać 3/4 rynku wkładkek' i kup sobie Regę uważam za nie do końca OK - tzn rozumiem, że sa ludzie, którym taki wybór z różnych przyczyn odpowiadać może. Ja do takowych nie należę i wypadałoby sprawdzić, czy kupujący wie na co sie pisze.... 

Zanim więc komuś poleci się Regę trzeba by poinformować o tym, że będzie masa świetnych i wcale nie kosmicznych wkładek z którymi będzie problem, że nie skalibruje poprawnie bardziej zaawansownaych szlifów, co przy dobrym systemie wyjdzie, czy że aby zmienić obroty trzeba podnosić talerz itp itd - w skrócie - że za tą prostotę przyjdzie mu sporo zapłacić. 

Kupujący z wątku obok wybrał Technicsa 1500C, który cudem technologii nie jest, ale:
- obroty zmienia się 1 przyciskiem
- ramię ma dużo więcej ustawień (które można olać i skalibrować je jak Regę jak komuś sie nie chce)
- ramię jest bardziej uniwersalne przy probie upgradeu wkładek nie jesteśmy skazani na wcale nie tanią regę (np Anię na eliptyku za... 3k zł) 
- posiada wymienne headshelle

Zakup Regi nie jest pójściem na łatwiznę.

Czy gdy kupujesz samochód to kupujesz najpierw podwozie a potem mozolnie szukasz najlepszej karoserii, najlepszego silnika, tarcz hamulcowych, etc?

Tak aby kupić co najlepsze w założonym, budżecie?

Raczej kupisz co fabryka dała.

 

Wybacz ten trywialny przykład, ale on tłumaczy całkowicie bezsensowne podejście do składania systemu audio prezentowane na tym forum.

Wszyscy szukają najlepszej opcji za jak najniższą cenę.

Nie szukają czegoś co im pasuje, co będzie się zgadzać z tym co już mają albo wybrali do zakupu w przyszłości, tego co jest sprawdzone i bezpieczne.

Nie, tutaj króluje chytrość i cwaniactwo.

Tak by błysnąć wpisem na forum, jaki to niby jestem sprytny i nie dałem się ograć tym oszustom producentom/dystrybutorom.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rochu napisał:

Nie, tutaj króluje chytrość i cwaniactwo.

jakby to było jeszcze prawdą.

18 minut temu, rochu napisał:

Zakup Regi nie jest pójściem na łatwiznę.

jest według mnie skazywaniem się na pewne kompromisy , zresztą nie każdemu zwyczajnie się podoba styliska.

Szanujmy swoją indywidualność Panowie , bo nie tędy droga. 

22 minuty temu, rochu napisał:

Czy gdy kupujesz samochód to kupujesz najpierw podwozie a potem mozolnie szukasz najlepszej karoserii, najlepszego silnika, tarcz hamulcowych, etc?

Jakby było mnie stać jak najbardziej.

24 minuty temu, rochu napisał:

Wybacz ten trywialny przykład, ale on tłumaczy całkowicie bezsensowne podejście do składania systemu audio prezentowane na tym forum.

Wszyscy szukają najlepszej opcji za jak najniższą cenę.

Nie szukają czegoś co im pasuje, co będzie się zgadzać z tym co już mają albo wybrali do zakupu w przyszłości, tego co jest sprawdzone i bezpieczne.

też się nie zgodzę , rochu czasy i ludzie się zmieniły i w wielu przypadkach doradzasz teraz millenialsom którym dore brzmienie kojarzy się z ifonem (czy jak to się zwie) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rochu napisał:

Nie, tutaj króluje chytrość i cwaniactwo.

Wynika to raczej z faktu, że dla Kowalskiego 3k na wkładkę to nie to samo co 550 funciaków dla Smitha. 

Poza tym jak chcesz sprawdzać jak Ci będzie pasował dany produkt, jak większości z nich nie możesz posłuchać nawet w sklepie, nie mówiąc o odsłuchu domu we własnym systemie. 

7 minut temu, rochu napisał:

Wybacz ten trywialny przykład, ale on tłumaczy całkowicie bezsensowne podejście do składania systemu audio prezentowane na tym forum.

Przykład obrazowy, ale mający małe odniesienie do branży audio, w której łączenie elementów od różnych producentów i dostępność takich 'podzespołów' jest bez porównania większa. Rozumiem że nie każdy ma ochotę rozkładać system na czynniki pierwsze, ale uważam, ze rezygnacja z całej gamy cięższych, twardszych wkładek MC na rzecz systemu Regi to szalenie daleko idący pragmatyzm ocierający się o ignorancję. 

Mnie bliżej jest akurat w tym wypadku do podejścia japońskiego słynącego z daleko idącej precyzji, dbałości o najdrobniejszy detal - szczególnie mając na uwadze jak szalenie podatną na najdrobniejsze ustawienia maszynką jest gramofon. Te cechy wymuszają na producentach najwyższą jakość. Japończycy na winylu właściwie nigdy nie przestali grać ich rynek jest większy niż cały Europejski do kupy (jak nie światowy). W Japonii bez problemu znajdziesz ludzi, którzy mieli w domu całe serie wkładek Ortofon (bardzo ceniony w Jp), Koetsu, Lyra itd... Mają więc realny punkt odniesienia...

Z drugiej strony mamy Brytoli i klientów słynących raczej z ignorancji, którzy mieli  w domu 1-2 gramofony i tyleż samo wkładek i będą krzyczeć, że to najlepsze / wystarczające rozwiązanie. 

Jak pisałem, byłem kupując jeden z gramofonów w domu Niemca, który miał u ciebie m.in wysoką Regę zdaje się RP8. Chwilę słuchaliśmy, pogadałem z nim - no contest do epokowych gramofonów japońskich, czy nawet dobrze uzbrojonych Garrarda 401/Thornensa 124 itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, julius-6 napisał:



 

Zanim więc komuś poleci się Regę trzeba by poinformować o tym, że będzie masa świetnych i wcale nie kosmicznych wkładek z którymi będzie problem, że nie skalibruje poprawnie bardziej zaawansownaych szlifów, co przy dobrym systemie wyjdzie, czy że aby zmienić obroty trzeba podnosić talerz itp itd - w skrócie - że za tą prostotę przyjdzie mu sporo zapłacić. 

 

To jest nieprawda. Ramiona Regi fabrycznie montuje Acoustic Signature,Transrotor(ten montuje też „usprawnione”SME i wielu innych producentów,których nawet nie chce mi się wymieniać. Na modelu RB300,bez problemów można wieszać wkładki z zaawansowanym szlifem,miałem tak powieszonego Dynavectora 10x5,20x2,Karata,Benza Golda i Silvera,oraz Sheltera 501. Jak kupilem set SME(gramofon plus ramię,to zostałem przy Dynavektorze. Rega hulała jak brylant i szczerze powiem,jak dolożylem do werku Acoustic drugie ramię (Jelco) i powiesiłem na nim Dynavectora,to umknęła cała muzykalność,czy to z fluid dumping,czy bez. Ramiona Regi są więcej niż ok,tylko mam wrażenie,że tutaj w dobrym tonie,jest im dosrywać,po co?nie mam pojecia. Kolejna sprawa to mityczny wymienny headshell,po co?po to żeby bez końca,tak jak w przypadku lamp mieć nerwozę i przymus zmian?gramofon jest do słuchania,pewnie czy wszyscy nieszcześnicy,którzy zainwestowali furmankę talarów w SME Series V z niewymiennym headshell,nie wiedzą co czynią. Ludzie litości... Kolejna sprawa to zmiana obrotów,i Linn i Rega i nawet Project pozwala na upgrade i dokupienie precyzyjnego,kwarcowego sterownika,w przypadku Regi,jest to wydatek tysiąca pln jako upgrade do każdego modelu poniżej RP6,z drugiej ręki to koszt 4 stówek. To tyle ode mnie:))

9 minut temu, julius-6 napisał:

 

 W Japonii bez problemu znajdziesz ludzi, którzy mieli w domu całe serie wkładek Ortofon (bardzo ceniony w Jp), Koetsu, Lyra itd... Mają więc realny punkt odniesienia...

Z drugiej strony mamy Brytoli i klientów słynących raczej z ignorancji, którzy mieli  w domu 1-2 gramofony i tyleż samo wkładek i będą krzyczeć, że to najlepsze / wystarczające rozwiązanie. 

 

julius Bracie w Japonii nadal poluje się też na wieloryby a to przyznasz dość słabe zajęcie,natomiast w Szkocji powstał jeden z najsławniejszych gramofonów świata,choć jego konstrukcja w oparciu o trzy sprężyny, jest prosta jak budowa cepa a jednak jubileuszowy wypust na 40 Anniversary,został wyceniony na 25 tysiecy £ i roszedł się jak ciepłe bułeczki,także w Japonii.Też podziwiam Japończyków za podejście do audio,ale na nich świat się nie kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Margol napisał:

Dynavectora 10x5,20x2,Karata,Benza Golda i Silvera,oraz Sheltera 501. Jak kupilem set SME(gramofon plus ramię,to zostałem przy Dynavektorze. Rega hulała jak brylant i szczerze powiem,jak dolożylem do werku Acoustic drugie ramię (Jelco) i powiesiłem na nim Dynavectora,to umknęła cała muzykalność,czy to z fluid dumping,czy bez.

Fajnie fajnie, ale nie wiem co znaczy set SME (bo trochę tego było) - jedne były mniej udane inne bardziej. Możemy sobie rzucać markami, ale wypadałoby precyzowac modele, zestawienia... 
  
Nie wiem też którego Dynavectora powiesiłeś na Jelco? One mają podaność w normalch europejskich na poziomie ok 20 cu więc to, że 'zgasły' na Jelco wynika tylko i wyłącznie z kiepskiego dopasowania wkładki do ramienia, które można wytypować w 95% przypadków patrząc na mase efektywną ramienia i właśnie podatność wkładki. Abstrahując od faktu, że Jelco to ramie podobnej klasy co Rega, może nieco tylko wyższej, ale przeznaczone przede wszystkim do twardszych, mniej podatnych wkładek i tam odnajdujące się najbardziej. 

15 minut temu, Margol napisał:

Kolejna sprawa to mityczny wymienny headshell,po co?po to żeby bez końca,tak jak w przypadku lamp mieć nerwozę i przymus zmian?gramofon jest do słuchania,pewnie czy wszyscy nieszcześnicy,którzy zainwestowali furmankę talarów w SME Series V z niewymiennym headshell,nie wiedzą co czynią. Ludzie litości...

Ależ ja tylko pokazuję atuty innych rozwiązań. Są ludzie, którzy mają osobną wkładkę Mono. Są tacy, którzy maja kolekcje starych płyt na które nadaje się tylko jakis tępy Denon 103, czy Shure, a do dobrych płyt mają już dużo lepsze wkładki. Zabawne jak próbujesz z większej funkcjonalności innych gramofonów (z których MOŻNA korzystać, NIE trzeba) mankament. Wymienny headshell to atut, pozwalajacy np. znacząco zwiekszyć lub zmniejszyć masę efektywną ramienia, a co za tym idzie pozwala na zawieszenie dużo szerszego spektrum wkładek. 

22 minuty temu, Margol napisał:

Kolejna sprawa to zmiana obrotów,i Linn i Rega i nawet Project pozwala na upgrade i dokupienie precyzyjnego,kwarcowego sterownika,w przypadku Regi,jest to wydatek tysiąca pln jako upgrade do każdego modelu poniżej RP6,z drugiej ręki to koszt 4 stówek.

Rzeczywiście - zachęcające, że mogę sobie dokupić za tysiaka coś, co w gramofonach używanych za tysiaka było standardem. Do Regi mogę dokupić maty i podstawki pod ramienia, gdzie inni producenci stosowali po prostu regulację VTA na ramieniu - też za dopłatą. No to już nie do końca łapie... te rzeczy są potrzebne, czy nie są, skoro są sprzedawane jako rozszerzenie funkcjonalności, które działa z definicji wystarczająco dobrze....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sme 20/2 plus Sme Series IV

Do płyt które potrzebują Denona 103 lepiej kupić drugie ramię,w postaci twardego dyszla a nie wymienny headshell. Do mono np trzecie.Pokazuje Ci przykład jednego z najbardziej pożądanych ramion świata(Sme V) że nawet w opcji wymiennego heada,lepiej w przypadku D103 dokupić drugie ramię,najlepiej SME 3012 i zamknąć temat i słuchać muzyki,bo tzw funkcjonalność to droga do natręctw,które calkiem odbierają czas na słuchanie. Zawsze jest pokusa a to teraz zmienię headshell a teraz inny step up a to inne lampy sterujące. Dziękuję postoję,mam to za sobą,odzyskałem czas dla muzyki,jestem szczęśliwy :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

Do płyt które potrzebują Denona 103 lepiej kupić drugie ramię,w postaci twardego dyszla a nie wymienny headshell. Do mono np trzecie.

Tu się akurat zgadzamy, tylko jak chcesz to wszystko powiesić na.... Redze? 
:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julius-6 napisał:

Tu się akurat zgadzamy, tylko jak chcesz to wszystko powiesić na.... Redze? 
?

Nie chcę,wyrosłem już z tego i nie grozi mi powrót.Analog nie jest już dla mnie numer jeden,służy mi jako dodatek. To co napisałem,służy jedynie celom polemicznym np. z Tobą,bo dobry z Ciebie interlokutor. Gdybym jeszcze raz miał wejść w drogi analog,to zastanawiałbym się nad Sondekiem z Aro,lub SME z...SME:))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Margol napisał:

Nie chcę,wyrosłem już z tego i nie grozi mi powrót.Analog nie jest już dla mnie numer jeden,służy mi jako dodatek. To co napisałem,służy jedynie celom polemicznym np. z Tobą,bo dobry z Ciebie interlokutor. Gdybym jeszcze raz miał wejść w drogi analog,to zastanawiałbym się nad Sondekiem z Aro,lub SME z...SME:))

 

Ok, rozumiem podejście natomiast nie zakładałbym, że droga każdego audiofila z mniej lub bardziej zasobnym portfelem będzie podobna jak u Ciebie, szczególnie że jak mówisz analog nie jest już na pierwszym planie. 

Konceptow na analog jest cała masa, podobnie jak na systemy grające, przyznam się bez  bicia, że jestem obecnie na etapie gdzie mam w domu 3 wmacniacze lampowe, kilka wkładek, ramion, napędy z cięzkim talerzem paskowym, DD, kilka preampów, SUTów + monitory studyjne i w miarę  normalne kolumny. Staram się w miarę możliwości czasowych i finansowych zweryfikować teorie, które krążą w sieci, rozmawiać z ludźmi, którzy rzeczywiście coś mieli a nie piszą kwieciste recenzje w necie. 

Moje podejście jest więc raczej skrajnie inne w tym momencie, (choć powoli zaczynam rozumieć i Twoje), ale z drugiej strony mam tej wiedzy na tyle sporo, że szkoda mi byloby aby czyjś świat analogu miał się zaczynać i kończyć na upgrejdach Regi, szczególnie mając na uwadze dokonania Japończyków zarówno w dziedzinie napędów, jak i ramion czy wkładek i to jakie sprzęty można nabyć za równowartość dość podstawowych modeli Rega... Szczególnie że znam ludzi, którzy z Regi dość chętnie uciekli - wcale nie w jakieś obrzydliwie drogie sprzęty, a raczej właśnie ze względów pragmatycznych.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

Gdybym jeszcze raz miał wejść w drogi analog,to zastanawiałbym się nad Sondekiem z Aro,lub SME z...SME:))

 

A ja Phonosophie 3 z Aro ?

36daba5e84d739344088b5e1fc15b0f4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, julius-6 napisał:

Ok, rozumiem podejście natomiast nie zakładałbym, że droga każdego audiofila z mniej lub bardziej zasobnym portfelem będzie podobna jak u Ciebie, szczególnie że jak mówisz analog nie jest już na pierwszym planie. 

Konceptow na analog jest cała masa, podobnie jak na systemy grające, przyznam się bez  bicia, że jestem obecnie na etapie gdzie mam w domu 3 wmacniacze lampowe, kilka wkładek, ramion, napędy z cięzkim talerzem paskowym, DD, kilka preampów, SUTów + monitory studyjne i w miarę  normalne kolumny. Staram się w miarę możliwości czasowych i finansowych zweryfikować teorie, które krążą w sieci, rozmawiać z ludźmi, którzy rzeczywiście coś mieli a nie piszą kwieciste recenzje w necie. 

Moje podejście jest więc raczej skrajnie inne w tym momencie, (choć powoli zaczynam rozumieć i Twoje), ale z drugiej strony mam tej wiedzy na tyle sporo, że szkoda mi byloby aby czyjś świat analogu miał się zaczynać i kończyć na upgrejdach Regi, szczególnie mając na uwadze dokonania Japończyków zarówno w dziedzinie napędów, jak i ramion czy wkładek i to jakie sprzęty można nabyć za równowartość dość podstawowych modeli Rega... Szczególnie że znam ludzi, którzy z Regi dość chętnie uciekli - wcale nie w jakieś obrzydliwie drogie sprzęty, a raczej właśnie ze względów pragmatycznych.  

Ale w Twoim przypadku to naturalne. Tym czasem wpadają do tej zakładki „winylowcy” z trzydziestoma płytami i budżetem 3 tysiące. Na pytanie co mogą,dostaja feedback,że tylko wintydż,najlepiej japoński,ciężkie ramię i MC z wysublimowanym szlifem. Do tego dostają masę infos o preampach ,step upach,myjkach i wagach a na koniec zlatują się wszelkiej maści handlarze,którzy pod płaszczykiem porad,akurat mają to i owo,co zabija,miażdży i walcuje wszystko w galaktyce. Tym czasem Rega ma się świetnie a renesans winylu,to w dużej mierze zasluga Projecta a nie handlarzy złomem. Mam nadzieję,że rozumiesz co piszę:)

Przerobiłem,jak już pisałem parę nie tanich analogowych zestawów i nigdy tyle fanu z słuchania nie miałem,jak przy Redze,może to właśnie brak kompulsywnych zachowań typu,co by tu jeszcze?Ładuję płytę i gra muza,czego i Tobie życzę:)

4 minuty temu, rochu napisał:

A ja Phonosophie 3 z Aro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klasyka rochu,piękna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

A ja Phonosophie 3 z Aro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak udane to połączenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Tak udane to połączenie ?

Julian Vereker, założyciel Naima, używał Phonosophie P3 jako swojego domowego gramofonu.

Gdzieś czytałem wywiad przeprowadzony z nim, gdzie stwierdził, że ten gramofon bardziej mu odpowiadał niż Sondek.

W pewnym sensie jest to rekomendacja.

Zwłaszcza, że Vereker wcale nie miał powodu kochać Phonosophie, firmy utworzonej przez jednego z byłych dealerów Naima, zajmującej się upgradem klocków Naima właśnie.

 

*************

Ale, ale.

Czy ktoś się wreszcie odniesie do postu 22 w niniejszym wątku, odnośnie obliczenia VTA dla ramienia?

Czy też może koledzy niechętni Redze nadal będą omijać techniczno/matematyczny problem bo zawiera on niewygodne dla nich okoliczności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

A ramię Aro ?

Aro.Piękny unipivot zaprojektowany przez Naima:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 godzin temu, Margol napisał:

 Ramiona Regi są więcej niż ok,tylko mam wrażenie,że tutaj w dobrym tonie,jest im dosrywać,po co?nie mam pojecia.

Ramona są dobre i gramofony REGI też są bardzo dobre. Tyle, że jest na tyle lekkie i mało audiofilsko wyglądające urządzenie, że nie wzbudza "respektu" wśród audio braci... No i ta niska cena...

Ja na przykład uważam, że z budżetem 3 tys nic lepszego (dźwiękowo) od Regi P3 się nie znajdzie. I pomimo, że sam mam w domu sporo sprzętu vintage, to uważam, że mało który vintagowy sprzęt w tym budżecie jest w stanie jej dorównać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też uważam , że nic lepszego od regi nie ma do 100k złotych , a może i 200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

I ja też uważam , że nic lepszego od regi nie ma do 100k złotych , a może i 200.

Do 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rochu napisał:

Czy ktoś się wreszcie odniesie do postu 22 w niniejszym wątku, odnośnie obliczenia VTA dla ramienia?

Ja się za bardzo nie wgłębiam w takie rzeczy, testuje u siebie w domu i jeśli zmiana VTA wpływa na dźwięk w sposób wyraźny to uważam, że warto taką regulację mieć. 

19 godzin temu, plastik1989 napisał:

Ja na przykład uważam, że z budżetem 3 tys nic lepszego (dźwiękowo) od Regi P3 się nie znajdzie. I pomimo, że sam mam w domu sporo sprzętu vintage, to uważam, że mało który vintagowy sprzęt w tym budżecie jest w stanie jej dorównać. 

Bardzo nie lubię takiego ogólnikowego pisania (podobnie jak zwrot że 2m Black to najlepsza ze znanych Ci wkladek do 2400) dobrze byłoby napisać z czym porównujesz i w jakich zestawieniach... na jakich ramionach, napedach itd.
To bardzo sugestywne zdanie dla poszukujących laików, a uważam, że podobnie jak tutaj - mocno wprowadza w błąd.

Dużo vintageowych sprzętów w tym budżecie jest w stanie pobić Regę. Natomiast nie każdy vintageowy sprzęt wyceniony przez sprzedawcę na 3k zł jest faktycznie tej ceny wart i nie musi byc 'hajendem' na jaki go sprzedawca maluje. Kiedyś również robili gramofony budżetowe...

W ogole widzę że w niemal martwym dotychczas temacie analogowym zawiązuje się jakaś pro-Regowska koalicja i zastanawiam się na ile to przypadek...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julius-6 napisał:

Ja się za bardzo nie wgłębiam w takie rzeczy, testuje u siebie w domu i jeśli zmiana VTA wpływa na dźwięk w sposób wyraźny to uważam, że warto taką regulację mieć.

Dziękuję za wpis.

Rozumiem, że nie masz żadnego kontrargumentu na powołane wyżej twierdzenia i wyliczenia odnośnie VTA.

Zatem Roy ma chyba jednak rację i regulacja VTA (przynajmniej w ramionach REGA) nie ma większego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rochu napisał:

Dziękuję za wpis.

Rozumiem, że nie masz żadnego kontrargumentu na powołane wyżej twierdzenia i wyliczenia odnośnie VTA.

Zatem Roy ma chyba jednak rację i regulacja VTA (przynajmniej w ramionach REGA) nie ma większego znaczenia.

Proszę bardzo.

Nikt mi nie płaci za weryfikowanie teorii, które snuje właściwie każdy producent w audio, równie dobrze podane tam cyfry mogą być mocno z czapy. Szkoda mi na to czasu. Jeśli dla Ciebie równoznaczne jest to z racją Roya to gratuluję sposobu wnioskowania ? Nie wiedziałem, że mój pas w tej dyskusji będzie dla Twojej opinii tak istotny ?

Z Regą styczność miałem, uważam że to znacznie przewartościowane gramofony, których funkcjonalność jest dość mocno ograniczona i jeśli ktoś jest gotowy na takie kompromisy w imię dźwięku to równie dobrze może pójść na mniejsze kompromisy nie decydując się na tak bądź co bądź hermetyczny system.... nie ma sensu się jednak powtarzać bo z grubsza pisałem już o co chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, julius-6 napisał:

 

W ogole widzę że w niemal martwym dotychczas temacie analogowym zawiązuje się jakaś pro-Regowska koalicja i zastanawiam się na ile to przypadek...  

Ja nie mam żadnych intencji, gram na Planar3 jako którymś tam dla mnie źródle dźwięku i nie robię z tego zagadnienia. Wkurza mnie tylko wieloletnia praktyka,gdzie normą staje się odpowiedź na każde pytanie o gramofon,tylko wintydż,z tym się nie zgadzam a że Rega sprzedaje praktycznie w każdym przedziale finansowym Benchmark?cóż,ja nie mam z tym nic wspólnego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julius-6 napisał:

Proszę bardzo.

Nikt mi nie płaci za weryfikowanie teorii, które snuje właściwie każdy producent w audio, równie dobrze podane tam cyfry mogą być mocno z czapy. Szkoda mi na to czasu. Jeśli dla Ciebie równoznaczne jest to z racją Roya to gratuluję sposobu wnioskowania ? Nie wiedziałem, że mój pas w tej dyskusji będzie dla Twojej opinii tak istotny ?

Z Regą styczność miałem, uważam że to znacznie przewartościowane gramofony, których funkcjonalność jest dość mocno ograniczona i jeśli ktoś jest gotowy na takie kompromisy w imię dźwięku to równie dobrze może pójść na mniejsze kompromisy nie decydując się na tak bądź co bądź hermetyczny system.... nie ma sensu się jednak powtarzać bo z grubsza pisałem już o co chodzi. 

Tylko, że ta teoria producenta to czysta matematyka. Da się to w trzy sekundy sprawdzić, jeżeli miałeś matematykę w podstawówce.

 

OK.

Rozumiem, że wolisz swoje ideologiczne podejście do tematu.

Wiem, że handlarze i sympatycy staroci wiele zrobią aby deprecjonować nowe urządzenia audio.

Fanboje sansuja udowodnili to na tym forum już nie raz i nie dwa.

Nie da się ukryć, że twoje wypowiedzi świetnie wpisują się w ten sam kanon pisania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julius-6 napisał:


Z Regą styczność miałem, uważam że to znacznie przewartościowane gramofony, których funkcjonalność jest dość mocno ograniczona i jeśli ktoś jest gotowy na takie kompromisy w imię dźwięku to równie dobrze może pójść na mniejsze kompromisy nie decydując się na tak bądź co bądź hermetyczny system.... nie ma sensu się jednak powtarzać bo z grubsza pisałem już o co chodzi. 

Hmm...przewartościowany powiadasz? Planar1 to po negocjajciach 1100zł. W komplecie ramię rb110,z auto skatingiem,wkładka MM Carbon,24v silnik,oraz dust cover. Gramofon nawet z tym ebonitowym talerzem gra od strzału na poziomie Thorensa 125 mkII z Tp16 i jakimś stantonem,wiem bo miałem.O czym gadamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rochu napisał:

Tylko, że ta teoria producenta to czysta matematyka. Da się to w trzy sekundy sprawdzić, jeżeli miałeś matematykę w podstawówce.

Wg matematyki kable nie grają. Tu też mam nieco inne doświadczenia. 

1 minutę temu, rochu napisał:

Wiem, że handlarze i sympatycy staroci wiele zrobią aby deprecjonować nowe urządzenia audio.

A ja że branża na AS sprzedająca nowe drogie wydmuszki jest wybitnie aktywna.

 
Dlatego zawsze lubię kiedy w dyskusji padają przykłady co i w jakiej konfiguracji gra lub nie gra, a Ty już któryś raz deprecjonujesz vintage tylko dlatego, że to uzywane, więc działasz dokladnie tak samo, tylko w drugą strone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julius-6 napisał:

Wg matematyki kable nie grają. Tu też mam nieco inne doświadczenia. 

 

 
 

A może wg fizyki?

3 minuty temu, julius-6 napisał:

 

 
Dlatego zawsze lubię kiedy w dyskusji padają przykłady co i w jakiej konfiguracji gra lub nie gra, a Ty już któryś raz deprecjonujesz vintage tylko dlatego, że to uzywane, więc działasz dokladnie tak samo, tylko w drugą strone.

Nie chcę być adwokatem rocha,ale jgo system jest opisany w wielu wątkach i nie jest to 50 letni vintidż,choć Goodmansa kiedyś miał :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julius-6 napisał:


(...)a Ty już któryś raz deprecjonujesz vintage tylko dlatego, że to uzywane, więc działasz dokladnie tak samo, tylko w drugą strone.

Owszem jestem dość powściągliwy wobec entuzjastów vintage.

Nie mniej nie deprecjonuje tych klocków.

Jeżeli jest to dobre urządzenie po profesjonalnym przeglądzie (najlepiej w fabryce) to może być to ciekawa alternatywa.

Kilkakrotnie słyszałem takie klocki, które przeszły firmowy refurbish i byłem pod wrażeniem.

Tylko że np taki Quad, który odwiedził fabrykę czy Revox po firmowym serwisie w Niemczech to już bardzo konkretne wydatki i nie taka prosta sprawa do złowienia.

Natomiast "vintage" przysposobione przez jakiegoś forumowego kowala to już zupełnie inna sprawa. I temu jestem całkowicie przeciw.

Sam miałem wiele różnych starych klocków, miałem też pełne systemy (nawet z kablami i wkładkami z epoki).

Wydaje mi się zatem, że dobrze wiem o czym piszę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margol napisał:

A może wg fizyki?

Co to wnosi do dyskusji?

8 minut temu, Margol napisał:

Gramofon nawet z tym ebonitowym talerzem gra od strzału na poziomie Thorensa 125 mkII z Tp16 i jakimś stantonem,wiem bo miałem

A przeżył ten gramofon więcej niż okres  gwarancyjny? Przeciąg w domu?  ?
Za 800 zł można trafić np Duala 701/704/721 z V15 III, ale w sumie nie wiem, czego ma to dowodzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julius-6 napisał:

Co to wnosi do dyskusji?

A przeżył ten gramofon więcej niż okres  gwarancyjny? Przeciąg w domu?  ?
Za 800 zł można trafić np Duala 701/704/721 z V15 III, ale w sumie nie wiem, czego ma to dowodzić?

A masz jakiś argument za tym żeby miał nie przeżyć?tam jest dokładnie ten sam silnik,który montowany jest w modelu P2,P3,P6 itd itp. Rege można abgrejdować,każdą,jak Sondeka,ile to razy można pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julius-6 napisał:

A przeżył ten gramofon więcej niż okres  gwarancyjny? Przeciąg w domu?  ?
Za 800 zł można trafić np Duala 701/704/721 z V15 III, ale w sumie nie wiem, czego ma to dowodzić?

I co to ma do rzeczy?

Miałem TD125, miałem Duala 701 z V15 v3, miałem dwa Sondeki z lat 80 -tych w wysokich specyfikacjach.

Miałem też możliwość porównania ich z innymi gramofonami.

Zostałem przy Redze - to o czymś świadczy.

Chociaż  z nowych wypustów taki Pro-Ject The Classic (miałem przez rok) też był znakomity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.