Skocz do zawartości
IGNORED

Rega + ortofon 2 m blue


robiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, rochu napisał:

Miałem TD125, miałem Duala 701 z V15 v3, miałem dwa Sondeki z lat 80 -tych w wysokich specyfikacjach.

Piszesz jakby ten Sondek, 125, czy 7xx to były jakies cuda na kiju... To są raczej dobre volkswageny z epoki, ktore dzisiaj kosztuja do 1,5k zl

Gdybys napisał, że miałeś ramiona Saeca, FR'a, Dynavectora, jakiegoś konkretnego Grace'a, Lustre, powiesiłeś na nich porządną wkładkę MC z SUTem i adekwatnym pre to moglibyśmy rozmawiać. Natomiast gdybys to zrobil... to Rega by dziś u Ciebie po prostu nie grała ?

Przy całym szacunku dla V15 - nawet z SAS, Ortofona 2m black, AT 20 SLa - no świat się na tym nie kończy i można sporo lepiej. Co ciekawe w kontekście tego co oferuje dziś rynek to wcale nie są drogie rzeczy. Chocby w kontekscie Reeda 3p z którym te ramiona gdzieś tam nadal mogą konkurować kosztujac 1/3-1/5 tego...

15 minut temu, Margol napisał:

tam jest dokładnie ten sam silnik,który montowany jest w modelu P2,P3,P6

to raczej kiepsko świadczy o modelu P6...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, julius-6 napisał:

Gdybys napisał, że miałeś ramiona Saeca, FR'a, Dynavectora, jakiegoś konkretnego Grace'a, Lustre, powiesiłeś na nich porządną wkładkę MC z SUTem i adekwatnym pre to moglibyśmy rozmawiać. Natomiast gdybys to zrobil... to Rega by dziś u Ciebie po prostu nie grała ?

I to jest dla ciebie wyznacznikiem poziomu?

Oj pogubiłeś się chłopie....

 

BTW. Kilkanaście lat temu przerobiłem kilka japońskich wypustów, w tym ramię Dynavectora także.

Najdłużej został ze mną Sony PS-X555ES, niedoceniany i bardzo sensowny gramofon.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, rochu napisał:

I to jest dla ciebie wyznacznikiem poziomu?

Oj pogubiłeś się chłopie....

Sorry, ale ciężko rozmawiać gdzie dla Ciebie głównymi argumentami jest:
- wyliczenia producenta Rega
- sprzęt stary to zły sprzęt - bo stary
- niemieckie pismo w latach 80 napisało tak i tak
- niemieckie pismo w parę lat temu napisało tak i tak
- enigmatyczne kiedyś coś tam miałeś i przerobiłeś, ale niespecjalnie powiesz co 
- kolega miał, nie pamietasz do konca z jaką wkladką a potem się popsuł

W skrócie pachnie mi to:
Mało praktyki, organoleptyki dużo gazet i teorii... Nie jesteś w stanie sam przeprowadzić weryfikacji używek bo nie do końca się znasz, więc wolisz zaufać cudzej opinii i kupić sprzęt nowy, sprawdzony ze sklepu - nawet z niższej półki, ale mieć pewność że jest sprawne... najlepiej jeszcze zapłacić Panu z Linna, żeby Ci nową wkładkę zamontował bo wtedy będzie na 100% OK. 

I wiesz co? to jest OK, i ja to rozumiem... ale ja zdecydowanej większości rzeczy, o których piszę słuchałem, bo mam znajomych którzy na tym grają, albo po prostu sam posiadam lub pożyczam i się zamieniamy... więc nie mów mi proszę, że się pogubiłem, bo myślę że mam bardziej świadomość gdzie jestem niż Ty. ? 
 

35 minut temu, rochu napisał:

Najdłużej został ze mną Sony PS-X555ES, niedoceniany i bardzo sensowny gramofon.

Podobnie jak X50, X60, X65, X75 z PUA, wiele jeszcze lepszych Victorów, czy Pioneerów. 

Pozdrowionka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, julius-6 napisał:

W skrócie pachnie mi to:
Mało praktyki, organoleptyki dużo gazet i teorii... Nie jesteś w stanie sam przeprowadzić weryfikacji używek bo nie do końca się znasz, więc wolisz zaufać cudzej opinii i kupić sprzęt nowy, sprawdzony ze sklepu - nawet z niższej półki, ale mieć pewność że jest sprawne... najlepiej jeszcze zapłacić Panu z Linna, żeby Ci nową wkładkę zamontował bo wtedy będzie na 100% OK. 
 

Nie wiem czemu ci tak gula skacze gdy ktoś ma zdanie odmienne od ciebie.

Mam swoje doświadczenie, z resztą swego czasu dość szeroko opisywane na forum.

Ale na pewno daleko mi do ciebie. Przerzuciłeś pewnie dwa tiry szrotu to chcesz robić tu za guru.

Niech ci będzie.

 

A co do pana z Linna i zamontowania wkładki.

Co ci nie pasuje?

Podejrzewam, że potrafi to zrobić dużo skuteczniej i lepiej od ciebie czy innego kowala z forum.

On został do tego przeszkolony, ma firmowe manuale i doświadczenie a ty co najwyżej możesz się domyślać jak to zrobić prawidłowo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rochu napisał:

Nie wiem czemu ci tak gula skacze gdy ktoś ma zdanie odmienne od ciebie.

Raczej mam małą tolerancję na wciskanie mi kitu. Szanuję różnicę zdań wynikającą np. z innych preferencji brzmieniowych, czy realnych doświadczeń... Mam jednak duży dystans, gdy ktoś zachwycający się Regą nazywa szrotem sprzęty, o których nawet w recenzjach nie czytał... Do guru mi daleko, ale przynajmniej piszę na podstawie własnych doświadczeń, a nie sponsorowanych recenzji.  

 

Ja to odbieram jako ignorancję i brak szacunku zarówno dla rozmówcy, jak i potem kogoś, kto będzie coś z tych wątków próbował wynieść dla siebie, ponieważ najnormalniej w świecie wprowadzasz mniej lub bardziej świadomie w błąd.

 

27 minut temu, rochu napisał:

Podejrzewam, że potrafi to zrobić dużo skuteczniej i lepiej od ciebie czy innego kowala z forum.

On został do tego przeszkolony, ma firmowe manuale i doświadczenie a ty co najwyżej możesz się domyślać jak to zrobić prawidłowo.

Tak jest, a na sprzęcie z natury najlepiej znają się Panowie w sklepach audio i oni powiedzą Ci najwięcej i doradzą najlepiej. Podobnie jak z pralkami, zmywarkami itd. Ech...

Oczywiście że Pan z Linna może zrobić to dobrze, możliwie że i lepiej ode mnie... Problem polega na tym, ze jeśli nie masz samemu wiedzy jak to zrobić to będziesz musiał mu wierzyć na słowo, że pracuje 5 lat, a nie 5 dni, albo że tego dnia chciało mu się zrobić to 100% dobrze itd. To jest dobry sposób marketingowo - wmówić klientowi że jest za mały, żeby to pojąć... A przecież analog może być tak prosty i przyjemny to po co aż do tego człowieka z zewnątrz wołać??
 
Staram się być samowystarczalny, niemniej przyznaję, że sporo nauki jeszcze przede mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, julius-6 napisał:

Oczywiście że Pan z Linna może zrobić to dobrze, możliwie że i lepiej ode mnie...

W Polsce jest tylko jedna przeszkolona w fabryce Linna osoba.

Wolę zaufać jemu niż jakiemuś szarlatanowi piszącemu kocopały po forach.

 

44 minuty temu, julius-6 napisał:

Staram się być samowystarczalny, niemniej przyznaję, że sporo nauki jeszcze przede mną.

A ja nie.

Nie mam czasu doktoryzować.

Dzieje mi się coś z autem jadę do ASO (zawsze, nie do kowala), mam problem z pralką - wzywam serwisanta.

44 minuty temu, julius-6 napisał:

Ja to odbieram jako ignorancję i brak szacunku zarówno dla rozmówcy, jak i potem kogoś, kto będzie coś z tych wątków próbował wynieść dla siebie, ponieważ najnormalniej w świecie wprowadzasz mniej lub bardziej świadomie w błąd.

No popatrz, ja dokładnie tak samo odbieram twoje wpisy.

Ignorancja nuworysza.

Też tak miałem piętnaście lat temu. Tylko vintage, tylko analog, triody SET, stare japończyki, szerokopasmowce, odgrody po sufit, szafy gdańskie z wielkimi Goodmansami, TDA1541, Reson, NOS-y, wtyki Eichmanna, etc.

A tu życie pokazało, że prócz tego jest jeszcze wiele, wiele innych wartych poznania aspektów audio.

 

I wcale nie twierdzę, że Rega, Linn, Naim, Exposure są najlepsze na świecie i są lekiem na wszelkie zło. Można i lepiej i inaczej, może niekoniecznie taniej. Niemniej jest to ciekawa szkoła brzmienia, warta rozważenia i spróbowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2020 o 23:03, julius-6 napisał:

poczciwego Ortofona MC 10 mk2

Na czym polega poczciwość owego?

W dniu 3.01.2020 o 08:30, rochu napisał:

gramofon swojego projektu i sprzedaj kilka milionów jego egzemplarzy jak zrobił to Ivor

a to nie była przypadkiem zrzynka z Thorensa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, McGyver napisał:

Na czym polega poczciwość owego?

a to nie była przypadkiem zrzynka z Thorensa?

Trzypunktowe zawieszenie wprowadził jako pierwszy Scott.

Screen+Shot+2018-11-20+at+10.22.05+PM.pn

1955 H.H. Scott
1958 Stromberg Carlson Perfectempo
1959 Orpheus
1965 Thorens

Potem były Acoustic Research, Ariston (zbudowany przez firmę ojca Ivora - Castle Precision) i Linn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rochu napisał:

Zatem Roy ma chyba jednak rację i

odniosłem się wcześniej.

ale powtórzę.

Trochę "nagiął" proces nacinania płyt , ale nic odkrywczego nie odkrył. Nie pisze by olalać vta , radzi by ustawiać ramię równolegle do płyty bo płyty są różnie nacinane . Przynajmniej mi tak przeglądarka przetłumaczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bolo_senor napisał:

odniosłem się wcześniej.

ale powtórzę.

Trochę "nagiął" proces nacinania płyt , ale nic odkrywczego nie odkrył. Nie pisze by olalać vta , radzi by ustawiać ramię równolegle do płyty bo płyty są różnie nacinane . Przynajmniej mi tak przeglądarka przetłumaczyła.

Roy obliczył o ile należy podnieść ramię aby zmienić VTA o 1 stopień a ty wciąż o nacinaniu.

Z resztą masz tam jasno napisane:

"VTA adjustment is actually a neurosis NOT a technical adjustment. "

Dostosowanie VTA to nerwica a nie techniczne dostosowanie.

Z tego tekstu wynika także, że na VTA wpływ ma zmiana nacisku wkładki i temperatura panująca pokoju (wpływająca na podatność gumy w zawieszeniu igły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale to zdanie wyrwane jest z kontekstu . Bo wcześniej wspomniał o przykładzie gdzie p.waga musiała by być poniżej płyty.

Chodzi mu w artykule , że i tak tego nie ustawisz dokładnie bo rodzaj rylca , temperatura , nacisk igły wprowadzają zmiany geometrii nawet o 1 stopień. Radzi by ustawić ramię poziomo i się nie denerwować bo rodzaj nacinania płyty i vta igły nie są ze sobą zgodne.

 

 

34 minuty temu, rochu napisał:

Roy obliczył o ile należy podnieść ramię aby zmienić VTA o 1 stopień a ty wciąż o nacinaniu.

Nie. Potem jest korekta , i informacja , że 0,5 cala to 3 stopnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, bolo_senor napisał:

Nie. Potem jest korekta , i informacja , że 0,5 cala to 3 stopnie.

Korekta nie pochodzi od Gandy'ego tylko od autora portalu.

 

Rega RB300 ma długość efektywną 237mm.

Zatem długość okręgu jaki możemy wykreślić tym ramieniem wynosi około 1488,36mm.

Długość okręgu podzielona przez 360 stopni daje jakieś 4,134333333mm na jeden stopień.

Zatem aby podnieść wkładkę o 1 stopień trzeba ramię podnieć o przeszło 4 mm.

 

Czy coś się nie zgadza w tych wyliczeniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

Dzieje mi się coś z autem jadę do ASO (zawsze, nie do kowala), mam problem z pralką - wzywam serwisanta.

 
 

 Zdarzyło mi się że po ASO odpadły wycieraczki na autostradzie, a szefowi źle zmontowali coś w silniku i padł po 90tys km. O czym to świadczy? Dobry specjalista to dobry specjalista, a zły to zły nieważne gdzie pracuje. 

Gotuję dużo sam - bo lubię i dzięki temu jestem w stanie bardziej docenic to co dają w knajpie... i odwrotnie rozpoznać, kiedy robi mnie się w wała... 

1 godzinę temu, rochu napisał:

I wcale nie twierdzę, że Rega, Linn, Naim, Exposure są najlepsze na świecie i są lekiem na wszelkie zło. Można i lepiej i inaczej, może niekoniecznie taniej. Niemniej jest to ciekawa szkoła brzmienia, warta rozważenia i spróbowania.

Nie no raz twierdzisz, ze jestem pseudo specem co bawi się szrotem, a potem skromnie zauważasz, ze jest inna szkoła brzmienia.

Zdecyduj się...

Ja wiem co to jest Rega i napisałem dlaczego uważam, że jest przewartościowana, mało rozwojowa, koniec końców droga. Napisałem w czym lepszy jest wg mnie sprzęt epokowy, a nie było jeszcze nawet słowa o tym, że mozna za 3500 kupić gramofon co będzie miał jeszcze szalenie wygodny autostop co dla takiego pragmatyka jak Ty powinno być nie bez znaczenia. Ty z kolei nie miałeś tego co ja mam, naczytałeś się gazet i uskuteczniasz podśmiechujki bo do mnie przychodzi pan od kalibracji wkładek  i bawie sie szrotem ? 

 

2 godziny temu, rochu napisał:

Ignorancja nuworysza.

Też tak miałem piętnaście lat temu. Tylko vintage, tylko analog, triody SET

To znaczy, że ja też tak mam? 
Owszem gram na lampach (i SE i PP), bo mialem juz systemy tranzystorowe, dynamiczne z wykopem m.in kilka piecykow z UK. 

Gram teraz na lampach, bo  na tym etapie liczy się dla mnie bardziej barwa, emocje, fajny wokal, muzykalność i relaksik niż ściganie się o każdy mikrodetal w 4tym rzędzie. Słucham dużo cicho wiec liczy się dla mnie nie tylko rozmoch i łubu dubu ale też jak dużo kształtu muzyka ma od początku potencjometru. Nie mam sprzętu wyłącznie vintage. Próbowałem wręcz mieć sprzęt nowy, albo przynajmniej współczesny niestety nie bronił się... co nie zmienia faktu że próbuję cały czas bo również wolalbym takowy. 

 

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Ignorancja nuworysza.

Też tak miałem piętnaście lat temu. Tylko vintage, tylko analog, triody SET

To po prostu bardzo solidna wkładka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej widać to, że patrzysz na audio przez pryzmat ideologii i aktualnych fascynacji.

Też tak miałem.

Proponuję wrócić do rozmowy za lat dziesięć, gdy co nieco posłuchasz a potem wielokrotnie przemyślisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, julius-6 napisał:
1 godzinę temu, McGyver napisał:

Ignorancja nuworysza.

Też tak miałem piętnaście lat temu. Tylko vintage, tylko analog, triody SET

To po prostu bardzo solidna wkładka. 

Hej, nie napisałem niczego takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, McGyver napisał:

Hej, nie napisałem niczego takiego.

Owszem, bo to ja napisałem ?

Jak widać, cytowania też trzeba się nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Na czym polega poczciwość owego?

odnosnie tego to bylo, ten edytor na nowym silniku czasami sie blokuje musiało cos mi przeskoczyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

23 minuty temu, rochu napisał:

Proponuję wrócić do rozmowy za lat dziesięć, gdy co nieco posłuchasz a potem wielokrotnie przemyślisz.

Ale po co? Dzielący nas dystans raczej się pogłębi niezależnie od ilości Twoich prenumerat audio-czasopism na których bazujesz. 

A tak poważnie. Szkoda czasu, miałem nadzieję,  że faktycznie skrywasz jakieś ciekawe doświadczenia i sypniesz czymś z rękawa, ale wolisz zgrywać bardziej doświadczonego wujka, mimo że nie koniecznie jesteś bardziej doświadczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rochu napisał:

Czy coś się nie zgadza w tych wyliczeniach?

tak . skoro roy pisze o kącie vta wkładki to do obliczeń kąta igły powinien brać długość caltiviera 

Tylko wiesz , że o wyliczenia tam tak naprawdę nie chodziło ? 

Jakby tam były pomiary niekształceń , czy bardziej rozwinięta metodyka badania to można by było bić pianę i jakieś wnioski wysuwać , a tak to tylko zbiór rad. Taka podstawowa wiedza . Zresztą sam roy sugeruje ustawienie ramienia poziomo do płyty i nie wiem skąd wy wzięliście , że nic nie trzeba podkładać pod ramię. 

45 minut temu, McGyver napisał:

Hej, nie napisałem niczego takiego.

ale powinieneś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, julius-6 napisał:

 

 

Ale po co? Dzielący nas dystans raczej się pogłębi niezależnie od ilości Twoich prenumerat audio-czasopism na których bazujesz. 

A tak poważnie. Szkoda czasu, miałem nadzieję,  że faktycznie skrywasz jakieś ciekawe doświadczenia i sypniesz czymś z rękawa, ale wolisz zgrywać bardziej doświadczonego wujka, mimo że nie koniecznie jesteś bardziej doświadczony.

Rozczaruję cię.

Ja jestem bardziej doświadczonym wujkiem.

I nie zmienią tego wypisywane przez ciebie głupoty na mój temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Margol napisał:

gra od strzału na poziomie Thorensa 125 mkII z Tp16

Panie skoro płaczesz , że ci regę deprecjonują to nie zachowuj się tak samo. 

A co do tych thorensów to się mylisz okrutnie , ale to gramofony nie dla tych co nie potrafią wkładki ustawić , tam trzeba się trochę przyłożyć do ustawienia no i czasem coś wymienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

Sam decyduję co powinienem.

to żarcik , kto cytuje decyduje ?

3 godziny temu, McGyver napisał:

a to nie była przypadkiem zrzynka z Thorensa?

była i sam się do tego przyznał w jakiejś czytance.

Wspomniał o ulepszeniu thorensa td160

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bolo_senor napisał:

była i sam się do tego przyznał w jakiejś czytance.

Wspomniał o ulepszeniu thorensa td160

Nigdy temu nie zaprzeczał.

Wieść gminna niesie, że historia zaczęła się gdy kupił sobie Thorensa 150 na nowe mieszkanie i nie był z niego zadowolony.

Zaczął go poprawiać, aż w końcu postał Linn.

Ciekawostka, w połowie lat 70-tych Sondek kosztował mniej niż TD150.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bolo_senor napisał:

Panie skoro płaczesz , że ci regę deprecjonują to nie zachowuj się tak samo. 

A co do tych thorensów to się mylisz okrutnie , ale to gramofony nie dla tych co nie potrafią wkładki ustawić , tam trzeba się trochę przyłożyć do ustawienia no i czasem coś wymienić

Jak zwykle brednie i wyssane z palca teorie. Guzik wiesz co miałem,guzik wiesz co potrafię ustawić,guzik wiesz co z tym gramofonem robiłem,guzik wiesz co na nim wisiało,w ogóle guzik wiesz. Najśmieszniejsze jest zarzucanie komuś mylenia się w sprawie gramofonu,który miał i grał na nim 2 lata. Jesteś szczególnym i niestety niereformowalnym przypadkiem gościa z permanentnym bólem dupy. A z tym deprecjonowaniem Regi i moją rozpaczą,to już w ogóle niekomentowalny bełkot.

Bardzo lubię Thorensa 125 mkII. Niezawodny silnik Papst,stroboskopowa regulacja obrotów. Najbardziej podobał mi się z magnezowym ramieniem SME 309 i wkładką BenzWood. A teraz weź do ręki liczydło i policz ile pieniążków bez pre,bez wzmacniacza,bez kolumn i drutów kosztuje taka przyjemność. Facet w wątku pytał co dalej po wkładce Elys. Ty oczywiście jak zwykle ładujesz się tu ze swoimi teoriami i nie pojmujesz,że można,w oparciu o WŁASNE doświadczenia wskazać na proste,świetnie grające rozwiązania. Kpiny,że Rega jest prosta zostaw w przedszkolu,mnie to nie rusza. Kuzma Stogy też jest prosta,bo dwie mosiężne rury z dziurą na trzpień,raczej nie pochodzą z laboratoriów NASA i co też słaba?też za prosta?słuchałeś jej? Nie pasują Ci takie wątki?nie czytaj,nie zaglądaj,proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Margol napisał:

Jak zwykle

chyba kawę za mocną na śniadanie zrobiłeś.

Co jest brednią? że , przez pół wątku płaczecie , że regę mamy z julisem w dupie , przekonujecie jaki to super sprzęt. Była rega już lepsza od japończyków , teraz kolej na thorensa , a za kolejną stronę transrotora pobije.

A prawdę powiedziawszy całe te toczenie piany i żale w wątku o podkładce pod ramię. 

Każdy ma swój gust , ale wnioski masz na tyle kontrowersyjne , że aż trącą prowokacją.

Godzinę temu, Margol napisał:

ardzo lubię Thorensa 125 mkII. Niezawodny silnik Papst,stroboskopowa regulacja obrotów. Najbardziej podobał mi się z magnezowym ramieniem SME 309 i wkładką BenzWood. A teraz weź do ręki liczydło i policz ile pieniążków bez pre,bez wzmacniacza,bez kolumn i drutów kosztuje taka przyjemność.

 Kręcisz tego kota ogonem w tą i nazad. Teraz jest teoria , że lepsza bo tańsza?  , a zaraz napiszesz , że gra lepiej bo jest czarna. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bolo_senor napisał:

chyba kawę za mocną na śniadanie zrobiłeś.

Co jest brednią? że , przez pół wątku płaczecie , że regę mamy z julisem w dupie , przekonujecie jaki to super sprzęt. Była rega już lepsza od japończyków , teraz kolej na thorensa , a za kolejną stronę transrotora pobije.

A prawdę powiedziawszy całe te toczenie piany i żale w wątku o podkładce pod ramię. 

Każdy ma swój gust , ale wnioski masz na tyle kontrowersyjne , że aż trącą prowokacją.

 Kręcisz tego kota ogonem w tą i nazad. Teraz jest teoria , że lepsza bo tańsza?  , a zaraz napiszesz , że gra lepiej bo jest czarna. 

 

 

Na Twój kompletny brak czytania ze zrozumieniem,bardzo prostych zdań,napisanych w języku polskim nic nie poradzę. Good bye!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bolo_senor napisał:

 Kręcisz tego kota ogonem w tą i nazad.

Kotów proszę w to nie mieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.