Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory KEMET - zna ktoś? Cena nie jest najniższa. Nadają się do audio?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kazik II napisał:

mierzone słuchem ? i poprawiane akcesoriami z krainy magii ?

To wyżej zasada wzmacniacza całkowicie neutralnego czyli takiego co sam od siebie prawie nic nie wnosi, np. taki jak na tym analizatorze widma. Takie wzmacniacze często nie są obiektem pożądania hobbysty tak jak i neutralne kolumny. Coś musi zastąpić brak regulacji barwy w torze ?.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przeczytałem ten wątek dość uważnie i widzę, że tutaj raczej znajdę osoby, które mają pojęcie a nie tylko wyobrażenie w temacie :) i nie chciałem zakładać kolejnego tematu. Ale do rzeczy. 
Mam starą ale dobrze zachowaną i prawie odpowiadającą mi brzmieniem końcówkę Arcam Alpha 9p. Gra z niezłym DAC na AKM (z wbudowanym pre) ale chciałbym coś "poprawić". Najprościej chyba będzie zmienić kondensatory zasilania, zwłaszcza, że maja już ok. 20 lat więc tak czy inaczej warto to zrobić. I tu prośba o pomoc w doborze. Co chciałbym osiągnąć opisze ale to moje pierwsze kroki w audio więc proszę o wyrozumiałość gdybym coś pokręcił, chociaż starałem się trochę zgłębić temat, zanim zacznę pytać i mam nadzieję, ze będzie w miarę zrozumiale :)

Basu teraz mam teraz w zasadzie tyle, ile trzeba ale mógłby być ciut bardziej zwarty ten najniższy. Chciałbym polepszyć przejrzystość, rozdzielczość, dodać powietrza, może trochę rozjaśnić (opisuje się to chyba jak dobrze rozumiem, jako zdjęcie koca) i dodać dynamiki, wybrzmień, przybliżyć wokal. Czyli, jak to odczuwam, tak w połowie drogi do Exposure 2010, którego miałem okazję posłuchać niedawno; brzmiał jednak trochę za twardo i agresywnie. Zastanawiałem się nawet nad tym Exposure ale doszedłem do wniosku, ze róznica w dźwięku nie jest chyba aż tyle warta, 1000 vs. 2000. Poza tym za dużo zachodu teraz ze sprzedażą końcówki i szukaniem nowego wzmaka. 

Czego i jak słucham
- Nie "młócę" muzyką, raczej spokojne słuchanie na średnich/niższych poziomach vol. 
- muzyka również raczej z tych spokojniejszych, chociaż rok progresywny jak najbardziej ale bez ciężkich klimatów i um-cy um-cy :)

Moje typy to po przeczytaniu wielu wątków to
Mundorf M-Lytic AG MLGO 10000 uF 63V
Kemet 
Elna fo audio
Nichocon
Podobno dobre też są Elna for audio ale nie wiem czy są jeszcze dostępne.

Chciałbym Was też zapytać czy warto również od razu wymienić kondensatory w torze audio (nie mam pojęcia które to są dlatego załączam zdjęcia ze środka), bo czytałem, ze mają duży wpływ na brzmienie, chociaż nie chcę za bardzo zmieniać charakteru tego Arcama tylko polepszyć ogólnie jakość.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

20200503_073621.jpg

20200503_073423.jpg

caly.jpg

bo2.jpg

bo1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuj Kemety z serii ALC10S for audio. Są tanie i dobre, powinny się wpisać w Twoją wizję dźwięku. Skontaktuj się z kolegą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też był zainteresowany tymi kondensatorami. Przy wspólnym zakupie pewnie uzbieracie kwotę na darmową przesyłkę z Mouser.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

Moje typy to po przeczytaniu wielu wątków to

Myślałem, że po odsłuchu ale OK.

Na pewno po wymianie zagra tak jak wynika z wątków. To prawidłowość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:
7 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

Moje typy to po przeczytaniu wielu wątków to

Myślałem, że po odsłuchu ale OK.

Na pewno po wymianie zagra tak jak wynika z wątków. To prawidłowość. 

Ja rozumiem, ze nie mam doświadczenia ale może jednak coś podpowiecie?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazłeś niestety w sferę gdybania i snucia fantasmagorii. 

Z tego wątku wynika jasno, że są na rynku kondensatory spełniające stawiane przed nimi wymagania. Choćby tytułowe.

Wymieniłeś kilka marek. I niby czego oczekujesz, że jakiś złotouchy  guru tego Forum wskaże CI, że Mundorfy zagrają cieplej na basie a Kemet odwrotnie?... Przecież to absurd. 

Abstrahując od tego, że można wykazać, ie sprawny kondensator jednej i drugiej firmy nie będą miały wpływu na dźwięk to Ty i tak po swojemu będziesz oceniał zmianę. To sfera psychiki. 

Zaraz się zacznie za te "nie będą miały wpływu na dźwięk"... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Abstrahując od tego, że można wykazać, ie sprawny kondensator jednej i drugiej firmy nie będą miały wpływu na dźwięk to Ty i tak po swojemu będziesz oceniał zmianę. To sfera psychiki. 

Nie do końca jest to sfera psychiki, w każdym razie nie u mnie. Może nie mam dużego doświadczenia w audio a praktycznie żadnego w DIY, uważam jednak, że mam nie najgorszy słuch. Zamiar wymiany kondów w mojej końcówce nie wynika z tego, że się "naczytałem" tylko z tego, że się "nasłuchałem". Jakiś rok temu miałem pożyczoną Deltę 290, po której podłączeniu dość mocno się zdziwiłem. Grała o klasę lepiej od integry Alpha 9, którą kupiłem niedługo po odsłuchu Delty. Delty nie wziąłem, bo miała rozklekotane przełączniki itd. I co się okazało? Ano to, że były w niej (Delcie) wymienione kondy na Elna for audio, i to nawet nam mniejsze, 8200. Nie sądzę więc, żeby to była sfera psychiki (u mnie).
Myślałem wtedy o wymianie w integrze ale nie wiedziałem do końca czy nie sprzedam itp. Miałem komplet - integrę 9 i końcówkę 9p, którą zostawiłem, bo gra lepiej od integry z mim DAC-pre. Przez cały czas myślę o czymś lepszym ale po posłuchaniu kilku sporo droższych wzmaków, postanowiłem jednak, ze dam szansę Arcamowi, bo porównując z 2x droższymi (np Caspian czy Exposure 2010) to jakiejś przepaści nie ma. 

Jestem zdecydowany na wymianę, proszę tylko o podzielenie się doświadczeniami osób, które miały okazję bawić się w wymianę kondensatorów i coś konkretnego zaobserwowały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie wzmacniacze grają na doskonałym poziomie. Nawet nie wiem jakie kondy tam są. No może poza tymi DIY, choć i tu musiałbym zajrzeć, nie pamiętam. 

Jak ktoś zaczyna rozmowę od nazw marek to już dalej nie ma sensu dyskutować. 

Moja przeszłość to m. in. konstruowanie aparatury pomiarowej. Tu nigdy nie było dylematu marki tylko suche parametry i uznany producent. Nie łap mnie za słówka ?. Celowo niezamiennie użyłem wyrazu marka od uznanego producenta.

Mimo, że zajmuję się obecnie czym innym to wciąż mam zlecenia z branży stosujących elektronikę. Ostatnio jednego z niemieckich producentów motoryzacyjnych. Pomagałem w rozwiązaniu jakichś problemów. I co? Ano tyle, że tam mają wybranych producentów i podpisane umowy. A więc podzespoły uznanego producenta X. Miałem wgląd w parametry, schematy,... Żaden technolog, inżynier, konstruktor nie pitolił mi o podzespołach np. kondensatorach, że ocieplają sygnał, albo polepszają... ble, ble,... A układy te muszą działać od np. -60 do +120 C. 

Kondensatory i ogólnie podzespoły grają jedynie w audio. Dlatego nigdy nikomu nie doradzam marek. Bardziej posiłkowałbym się opiniami serwisów na temat zawodności określonych typów podzespołów. Ale nie kolegi Y, który naprawiał 1 wzmacniacz tylko takiego rzeczywistego serwisu o dużym przerobie. 

Napisałeś, że masz 20 letnie klocki. Jak będziesz wymieniał zmierz te wyluty. Zakładam, że parametry będą wciąż OK. Oby współczesne kondy były za 20 lat sprawne... ?

A wciąż działają nieźle klocki sprzed 30-40 lat...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu wkładali już chińszyzne.

Wiadomo że 30 letni topowy wysoki model Krell bedzie miał w świetnym stanie kondensatory w układach a 15 letni quad bedzie w 100% uzbrojony w chińszczyzne która po uruchomieniu nie trzymała już norm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Kondensatory i ogólnie podzespoły grają jedynie w audio. Dlatego nigdy nikomu nie doradzam marek. Bardziej posiłkowałbym się opiniami serwisów na temat zawodności określonych typów podzespołów. Ale nie kolegi Y, który naprawiał 1 wzmacniacz tylko takiego rzeczywistego serwisu o dużym przerobie. 

Ja nie chcę się dowiedzieć która marka najlepsza, tylko który kondensator w największym stopniu spełni moje oczekiwania. A do serwisów zaufania nie mam, bo oni chcą zarobić i pod tym kątem doradzają. nie tylko w branży audio z resztą. Wolę poznać opinie użytkowników a serwisantowi powiedzieć co ma zrobić.

 

3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Napisałeś, że masz 20 letnie klocki. Jak będziesz wymieniał zmierz te wyluty. Zakładam, że parametry będą wciąż OK. Oby współczesne kondy były za 20 lat sprawne... ?

Mam 20 letnią końcówkę, w tym samym wielu kolumny i nowy DAC i jestem zadowolony, do słuchania muzyki mi wystarczy. Jeżeli jednak niewielkim wysiłkiem/nakładem mogę sobie poprawić samopoczucie to chętnie spróbuję :)

3 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Napisałeś, że masz 20 letnie klocki. Jak będziesz wymieniał zmierz te wyluty. Zakładam, że parametry będą wciąż OK. Oby współczesne kondy były za 20 lat sprawne... ?

Z ciekawości sprawdzę ale i tak nie ma to znaczenia, bo słyszałem na własne uszy, jak taki sam wzmak, z innymi kondami gra dużo lepiej. Może więc to nie kwestia starości i trzymania parametrów ale jakości tych Robyconów. Tak czy siak spróbuję. 

Będę wdzięczny za opinie, doświadczenia albo porady :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 20:32, rambo54 napisał:

20 lat temu wkładali już chińszyzne.

W jednej z moich byłych dłubanek polskie elektrolity, te socjalistyczne niebieskie, wytrzymały ponad 30 lat. Do wymiany było tylko kilka, oczywiście dla spokoju wymieniłem wszystkie.  

W dniu 5.05.2020 o 00:02, Jacek Sikorski napisał:

Będę wdzięczny za opinie, doświadczenia albo porady

Wymieniaj tylko wtedy jak trzeba. Niepotrzebne grzanie ścieżek na płytce to też słaby pomysł, ale jak ktoś odczuwa wewnętrzną potrzebę no to trudno. Hobby zobowiązuje czasem niestety do dziwnych ruchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczesany napisał:

Najlepsze jakie do tej pory testowałem to Kaisei (elektrolity). Koniec i kropka. Nie ma taniego grania.

W telewizorach też będą powodować cudowną poprawę obrazu po podmianie czy tylko działają na audio?

Godzinę temu, naczesany napisał:

Najlepsze jakie do tej pory testowałem

Ważne jest żeby rozumieć co kryje się pod słowem test i jakich procedur należy przestrzegać żeby wyniki były w miarę obiektywne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Lech36 napisał:

Ważne jest żeby rozumieć co kryje się pod słowem test i jakich procedur należy przestrzegać żeby wyniki były w miarę obiektywne. 

Ucho, ucho, a procedury w trzech literach ?

Wielu, niema zielonego pojęcia jak to poprawnie wykonać i piszą bajki o własnych nad uszach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kazik II napisał:

Ucho, ucho, a procedury w trzech literach

To prawda, ale cóż takie hobby ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Panowie, dziękuję za pomoc. Zdecydowałem, że wymieniam na Mundorfy 10000 i kropka. Teraz pytanie - możecie polecić jakiś serwis w Warszawie albo kogoś kto mi pomoże je wymienić? A może ktoś prywatnie pomoże "za małpkę"  :) mogę się zrewanżować fajną muzyką ze swojej kolekcji :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacek Sikorski napisał:

Ok. Panowie, dziękuję za pomoc. Zdecydowałem, że wymieniam na Mundorfy 10000 i kropka. Teraz pytanie - możecie polecić jakiś serwis w Warszawie albo kogoś kto mi pomoże je wymienić? A może ktoś prywatnie pomoże "za małpkę"  :) mogę się zrewanżować fajną muzyką ze swojej kolekcji ?

Ale wiesz oczywiście, że Mundorfy to najzwyklejsze przemysłowe kondensatory pewnego niemieckiego i szwajcarskiego producenta ze złotymi napisami Mundorf i wielokrotnie większą ceną? Dodatkowo z dość przeciętnymi parametrami. Z tego co pamiętam to wspominałeś o zupełnie innym kierunku zmiany brzmienia niż podobno zapewniają te kondensatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ricambi napisał:

Ale wiesz oczywiście, że Mundorfy to najzwyklejsze przemysłowe kondensatory pewnego niemieckiego i szwajcarskiego producenta ze złotymi napisami Mundorf i wielokrotnie większą ceną? Dodatkowo z dość przeciętnymi parametrami. Z tego co pamiętam to wspominałeś o zupełnie innym kierunku zmiany brzmienia niż podobno zapewniają te kondensatory.

Mógłbyś podać tego pewnego producenta, jeśli to nie tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grip napisał:

Mógłbyś podać tego pewnego producenta, jeśli to nie tajemnica?

Niestety nie, jednak ta wiedza jest ogólnodostępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ricambi napisał:

Z tego co pamiętam to wspominałeś o zupełnie innym kierunku zmiany brzmienia niż podobno zapewniają te kondensatory.

Myślałem o tych Kemet ale raczej się nie zmieszczą. No właśnie nikt nie napisał, co zapewniają w brzmieniu Mundorfy. Może Ty coś zaproponujesz bo to forum myślałem jest  po to, żebym jako zwierzak się czegoś dowiedział i nie przepłacał. Ale widzę, ze tu jakaś tajemnicza atmosfera, "wiem ale nie powiem"... : /  

Swoją drogą, z tego co czytałem - wszyscy pakują te Mundorfy do wysokiej klasy sprzętów, lamp itp. Czyżby to aż taka ściema była? Uchyl trochę rąbka tajemnicy :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w Arcamie wymienił kondensatory BHC na Mundorfy i powrócił do BHC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacek Sikorski napisał:

Myślałem o tych Kemet ale raczej się nie zmieszczą. No właśnie nikt nie napisał, co zapewniają w brzmieniu Mundorfy. Może Ty coś zaproponujesz bo to forum myślałem jest  po to, żebym jako zwierzak się czegoś dowiedział i nie przepłacał. Ale widzę, ze tu jakaś tajemnicza atmosfera, "wiem ale nie powiem"... : /  

Swoją drogą, z tego co czytałem - wszyscy pakują te Mundorfy do wysokiej klasy sprzętów, lamp itp. Czyżby to aż taka ściema była? Uchyl trochę rąbka tajemnicy ?

Nie żartuj, na temat Mundorfa napisano chyba już wszystko. Choćby w temacie o modyfikacji Hegla masz dużo informacji. Podobno dużo basu, jednak nie najszybszego, dobra szczegółowość, barwa i góra. Największy zarzut to brak niższego środka. Osobiście miałem okazję słuchać wzmacniacza z tymi kondensatorami zamiennie z takim samym modelem z oryginalnymi kondensatorami i nie specjalnie brzmiało to lepiej, trochę inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakość i parametry także, średnica 35 mm, jak w Kemet`ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kazik II napisał:

Znajomy w Arcamie wymienił kondensatory BHC na Mundorfy i powrócił do BHC.

A który to był Arcam? 

Godzinę temu, Ricambi napisał:

Największy zarzut to brak niższego środka

A co to jest ten niższy środek? 

Godzinę temu, Ricambi napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakość i parametry także, średnica 35 mm, jak w Kemet`ach.

Tylko one mi chyba właśnie nie wejdą : / 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

A co to jest ten niższy środek?

 

Niższa średnica.

9 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

Tylko one mi chyba właśnie nie wejdą : / 

Zmierz dobrze, może wejdą. Generalnie można założyć, że im większa średnica tym lepszy kondensator elektrolityczny, choć to ogromny skrót i nie zawsze tak jest. Największą zaletą Kemetów jest deklarowany przez producenta czas pracy w maksymalnej temperaturze. Świadczy to o jakości produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jacek Sikorski napisał:

Ok. Panowie, dziękuję za pomoc. Zdecydowałem, że wymieniam na Mundorfy 10000 i kropka. Teraz pytanie - możecie polecić jakiś serwis w Warszawie albo kogoś kto mi pomoże je wymienić? A może ktoś prywatnie pomoże "za małpkę"  :) mogę się zrewanżować fajną muzyką ze swojej kolekcji :)  

Cougars Audio

11 godzin temu, Kazik II napisał:

Znajomy w Arcamie wymienił kondensatory BHC na Mundorfy i powrócił do BHC.

Mundorfy to najbardziej przereklamowane kondensatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2020 o 08:09, gabler napisał:

 

Niektórzy skreślają Jamicony, tu byłbym bardzo ostrożny co do ich oceny, stosowałem je kilkukrotne i są to barwne z ładną średnicą kondensatory, wygryzły, Aerovoxy, Nichicon Gold tune, kilka innych, stosuje je Burmeister, Musical fidelity i nawet Polska Haiku Audio 

A który model tych Jamiconów jest w tych wzmakach stosowany? Jak w tych Jami wygląda góra pasma, bo ja muszę ją ożywić bez straty na średnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jacek Sikorski napisał:

A który model tych Jamiconów jest w tych wzmakach stosowany? Jak w tych Jami wygląda góra pasma, bo ja muszę ją ożywić bez straty na średnicy?

Ale Jamicony mają niestety problem z trwałością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.