Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby gniazda pod bezpiecznik były lepszej jakości to byłaby kropka nad i, dawniej do bezpieczników ahp w cd dolutowałem się prosto z PCB i powiem, że była różnica 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstremalnie,najlepiej bez bezpiecznika.Lity drucik neotecha ,miedz lub srebro a wszystkie dotychczas wymienione zostana  w szufladzie.Ryzyko jest ....ale kto nie ryzykuje nie pije szampana cha cha,pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tedi02 napisał:

Lity drucik neotecha ,miedz lub srebro

Srebrny drucik Neotecha robi robotę - dla świadomych konsekwencji i akceptujących ryzyko użytkowników, nie żebym kogoś namawiał na drutowanie bezpieczników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
On 1/6/2020 at 3:51 PM, PMD said:

Zamówiłem jedną sztukę Orange do końcówki mocy, na próbę w miejsce SR Blue. Niestety nie mieli 5A więc zamówiłem 6.3A.. Generalnie potwierdza się wyrażona przez użytkowników opinie o ich charakterze. Czyli bardziej wyrafinowane Blue. Chociaż w mojej ocenie te zmiany to raczej nie kosmetyka, ale jednak kolejny wyższy level (to ten sam charakter tylko bardziej wyrafinowany/dopracowany/trochę lepszy). O ile na górze zmiana jest mniejsza, acz wyraźna, słychać więcej detalu, jest dźwięczniejsza i bardziej lotna, ma dłuższe wybrzmienia, o tyle na dole zmian wg mnie jest spora. Bas ma nie tylko lepszą kontrolę, ale też większe zróżnicowanie, słychać więcej niuansów, dźwięk nie jest tak "bułowaty" jak w Blue ale też nie dostał twardego konturu, wciąż jest odpowiednio sprężysty ale jednocześnie lepiej zebrany, a przede wszystkim bardziej zróżnicowany. Poprawie uległa dynamika makro, szybkość, drive, jednocześnie mam wrażenie, że dźwięk ma więcej kultury/spójności, nie jest rzucony tak na twarz jak w Blue lecz z większym wyrafinowaniem. Całość brzmienia idzie w kierunku jeszcze większej klarowności ale z zachowaniem wyrafinowania - nie ma wiwisekcji ani krwi z uszu, słychać więcej, ale przez większą spójność/kulturę daje to efekt większej płynności (przy najmniej na moich kolumnach). Poprawie uległa też przestrzeń, jest bardziej plastyczna i trochę bardziej zdystansowana, Blue rzucały wszystko bardziej na twarz, Orange trzymają troszkę większy dystans, nie są takie "nachalne".

Wielkie dzięki za wpis. Na taki dokładnie liczyłem zakładając ten temat. Mój Blue juz się trochę ułożył. Już bym nie powtórzył tego, co wcześniej napisałem, że brzmi chudo czy ostro.  Teraz bym napisał bardziej, że Blue brzmi bardziej jak... Kalifornia, skąd pochodzi.. Pięknie, detalicznie, żadne spektrum pasma nie wybija się.. ale czegoś brakuje.. bo  jak założysz dobre okulary słoneczne.. wtedy ten kalifornijski świat będzie jeszcze piękniejszy.. Czerwień będzie bardziej czerwona, błękity bardziej błękitne.. Na razie czekam, bo mój Blue grał jedynie tydzień, ale w sumie może z 50 godzin. Super, ale czekam na bardziej subtelne barwy. Może Orange jest odpowiedzią, a może polski Verictum? Mój blue jeszcze nie do końca wygrzany. Czy ktoś może napisać coś jakich zmian konkretnie można oczekiwać jeszcze? Ponoć średnica i góra szlachetnieją w ciągu tych 200-300 godzin wygrzewania Blue? ktoś coś doświadczył? Najbardziej mi brakuję pięknego wokalu Kari Bremnes, która brzmi technicznie jakoś.. Wokale na Blue - to mój największy problem chyba...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisał Sly. Te bezpieczniki nie upiększają, nie poprawiają, a odsłaniają to jak brzmi dane urządzenie (na ile nie ogranicza go reszta systemu).

Usuwają ograniczenia zwykłego, który wcześniej miałeś, ale nie spowodują wzrostu rozdzielczości powyżej poziomu jaki prezentuje twoje urządzenie, ani nie zwiększą jego spójności itd. Po prostu likwidują jakieś wcześniejsze ograniczenia to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pados, wymieniłem na Furutechi. Poprawa może nie spektakularna ale słyszalna. Miałem wrażenie, że podczas sprawdzania płyty testowej dźwięk jest lekko przesunięty na lewo. Akustykę wyeliminowałem. Po zmianie kierunku jest dokładnie po środku.

Na razie wstawiłbym w CD. Może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy bez sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest też: "... i inne."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 11:18, naczesany napisał:

Miałem Pados, wymieniłem na Furutechi. Poprawa może nie spektakularna ale słyszalna. Miałem wrażenie, że podczas sprawdzania płyty testowej dźwięk jest lekko przesunięty na lewo. Akustykę wyeliminowałem. Po zmianie kierunku jest dokładnie po środku.

Na razie wstawiłbym w CD. Może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy bez sensu?

Mniam. Mówisz że scena Ci się przesuwa po.zmianie "kierunku" bezpiecznika ?

No cóż.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
On 1/11/2020 at 12:19 AM, hey said:

Czytam, nie wierzę i płaczę ze śmiechu. Autentycznie sie popłakałem ? To jest najlepsze forum na poprawę humoru. Dziękuję że jesteście!!

Fajnie, że poprawiłem Ci humor ? Powiem Ci, że ty mi również.

On 1/11/2020 at 11:18 AM, naczesany said:

Miałem Pados, wymieniłem na Furutechi. Poprawa może nie spektakularna ale słyszalna. Miałem wrażenie, że podczas sprawdzania płyty testowej dźwięk jest lekko przesunięty na lewo. Akustykę wyeliminowałem. Po zmianie kierunku jest dokładnie po środku.

Na razie wstawiłbym w CD. Może to: https://www.audiogon.com/listings/lis9gee8-synergistic-research-sr-20-315ma-slo-blo-fuse-small-19914-tweaks

Czy bez sensu?

Nie wiem czy żartujesz, ale ja czasem mam podobny problem, że mi Bremnes nie śpiewa dokładnie na środku ? Zazwyczaj to jednak kwestia akustyki (u mnie róg pokoju z jedną kolumną, a wolna przestrzeń za drugą). Inny bezpiecznik może pokazywać więcej góry, na przykład, i podkreślać tym samym efekt przesunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji stażu i poważnego podejścia do wszystkich tematów, daleki jestem od żartów. Wiem jedno. Jak dotychczas używałem Padis i różnica w porównaniu ze standardowym była na granicy percepcji (zwłaszcza na wzm. słuchawkowym) tak na Furutechu jest znaczna (kolumny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A tak dla porządku, mały update co się dzieje u mnie z SR Blue. Po pierwsze, cofam opinie, że Blue jest do d....y (choć chyba tak się nigdy nie wyraziłem hehe). To niezwykły produkt, bo rozświetla scenę, rozdzielczość niesamowita, bas niski.. W wielu przypadkach na pewno super, polecam! Kiedyś Pacuła coś napisał w sensie takim, że niektórzy nie potrafią docenić dobrego dźwięku, bo przyzwyczaili się do swojego starego, zanieczyszczonego, i potem wydaje im się, że dźwięk czysty jest gorszy tylko dlatego, że nie słyszeli lepszego.. Bo wpinasz coś, i wydaje ci się, że jest gorzej, chudo, ale! to tylko dlatego, że niewiele słyszałeś, bo tak naprawdę "definicja" jest lepsza, bas jest chudy, ale nie dlatego, że chudy, tylko "lepiej zdefiniowany", bo dźwięk jest oczyszczony z brudów... etc, etc... Wszystko jest lepsze, tylko nie wiesz tego, bo jesteś mało osłuchany... Chyba pisał o mnie!!!

Kolejny czynnik to pochodzenie produktu: Kalifornia, Niemcy, facet z Polski?? To też wpływa na słuch ludzi hehe

Dlatego ja mówię sprawdzam i zamówiłem właśnie bezpiecznik z Verictum. Mam dość tłumaczenia sobie, że Blue się jeszcze wygrzeje... Bo jak na razie, Blue jest do d... Mega rozdzielczy, równy w całym paśmie, ale zero magi..  Taki techniczny jakiś.

Nie po to inwestowałem w Mullardy NOS, żeby teraz mieć zestaw hi-tech banana!

P.

Godzinę temu, Nikonman napisał:

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_905 napisał:

Kiedyś Pacuła

no i wszystko się wyjaśniło

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_905

napisz coś o Furutechu vs Verictum.

Sam zastanawiam się co włożyć do cd i wzmacniacza a w cenie furutecha mam 2 verictumy ;).

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 hours ago, stary said:

@Piotr_905

napisz coś o Furutechu vs Verictum.

Sam zastanawiam się co włożyć do cd i wzmacniacza a w cenie furutecha mam 2 verictumy ;).

Marcin

Na pewno napiszę, ale dziś dopiero ma przyjść do paczkomatu. Od znajomych, którzy eksperymentowali z bezpiecznikami słyszałem, ze Verictum sprawdza się szczególnie w źródle, ale do wzmacniaczy używali innych bezpieczników. Sam jeszcze nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr_905 napisał:

Od znajomych, którzy eksperymentowali z bezpiecznikami słyszałem, ze Verictum sprawdza się szczególnie w źródle, ale do wzmacniaczy używali innych bezpieczników. Sam jeszcze nie próbowałem. 

Podstawa już jest więc zagra i Tobie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 13:36, Piotr_905 napisał:

Wszystko jest lepsze, tylko nie wiesz tego, bo jesteś mało osłuchany...

I tak i nie- mam bardzo duży szacunek dla Pacuły (nie zmniejsza go nawet jego miłość do-kraczącej jak wrona- M. Peszek; jest w tym jakaś muzyka?). 

Niedługo- mam nadzieję, że niedługo- napiszę o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i HT Supreme 3 (serebro do streamera i złoty do daka}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 hours ago, absinth3 said:

I tak i nie- mam bardzo duży szacunek dla Pacuły (nie zmniejsza go nawet jego miłość do-kraczącej jak wrona- M. Peszek; jest w tym jakaś muzyka?). 

Niedługo- mam nadzieję, że niedługo- napiszę o

https://www.technologyfactory.eu/en/hifi-tuning/hifi-tuning-diazed-fuse/a-11870-311

i HT Supreme 3 (serebro do streamera i złoty do daka}

Ja może zostałem źle zrozumiany, nic nie mam do Pacuły, chciałem tylko powiedzieć, że ludzie różnie słyszą, i może ja po prostu oceniam dźwięk jakoś wg swoich upodobań, które odbiegają od audiofilskich wzorców (tam wcale nie było ironii, przynajmniej nie tak dużo jakby się wydawało, przepraszam jeśli kogoś uraziłem) ? No bo nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał Blue tak jak ja, na przykład (możliwe, że to kwestia mojego wzmacniacza) ? Ja właśnie wpiąłem Verictum Fuse X, ale na razie nie będę pisać o wrażeniach, dam mu pograć. Dam znać za dwa tygodnie co najmniej, żeby być pewny swojej opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr_905 napisał:

Ja może zostałem źle zrozumiany, nic nie mam do Pacuły, chciałem tylko powiedzieć, że ludzie różnie słyszą, i może ja po prostu oceniam dźwięk jakoś wg swoich upodobań, które odbiegają od audiofilskich wzorców (tam wcale nie było ironii, przynajmniej nie tak dużo jakby się wydawało, przepraszam jeśli kogoś uraziłem) ? No bo nie słyszałem, żeby ktoś się czepiał Blue tak jak ja, na przykład (możliwe, że to kwestia mojego wzmacniacza) ? Ja właśnie wpiąłem Verictum Fuse X, ale na razie nie będę pisać o wrażeniach, dam mu pograć. Dam znać za dwa tygodnie co najmniej, żeby być pewny swojej opinii. 

Pewnie to wiesz, ale na wszelki wypadek - on jest kierunkowy i po ok. 12h grania powinieneś odwrócić, porównać i zostawić ten kierunek który ci bardziej pasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, akrool napisał:

Pewnie to wiesz, ale na wszelki wypadek - on jest kierunkowy i po ok. 12h grania powinieneś odwrócić

i 50 Hz , szlag trafił

 

:[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Myślę, że jestem już gotowy na pewne podsumowanie. Jak pamiętacie pewnie, testowałem bezpiecznik AR Blue ( w odtwarzaczu). Pierwsze wrażenie super, ale potem pomyślałem, że ta szczegółowość i przestrzenność dzieją się trochę kosztem spójności i gładkości, oraz, przede wszystkim, wyrafinowania na średnicy. Na początku myślałem, że ten bezpiecznik „brzmi” zbyt jasno, ale potem, w miarę jak się wygrzewał, doszedłem do wniosku, że to nie jest rozjaśnienie, ale hiper przejrzystość, jednak kosztem wyrafinowania, kosztem przyjemności ze słuchania. Muszę jednak przyznać, że nie dałem temu bezpiecznikowi pograć aż tyle godzin ile jest zalecane, co przeczy mojemu wcześniejszemu doświadczeniu z gniazdami Furutecha NCF. Nie dałem rady czekać aż tak długo z Blue – ostatecznie wypiąłem Blue przed zalecanymi 200 (?) godzinami na skutek deklaracji samego producenta, który chwali się, że Blue gra lepiej niż wcześniej chwalony Black bez wygrzewania, a potem się tylko poprawia… Jeśli ma grać lepiej niż Black bez wygrzewania, a Black już był mega chwalony… to ja pasuję z Blue bazując na doświadczeniu z korzystania z Blue przez około 100 godzin. Nie wykluczone jednak, że Blue mnie jeszcze zaskoczy… Może to kwestia jednak tych ostatnich godzin wygrzewania?? Jak przy gniazdku rod NCF, które pokazało klasę dopiero po 500 godzinach???  W międzyczasie znajomy, który kiedyś mnie uświadomił w kwestii sieciówek wspomniał bezpieczniki polskiego producenta Verictum, nie znanego mi kompletnie w czasie, gdy wpinałem Blue. Przyznam, że nie szukałem specjalnie alternatyw dla Blue, bo pomyślałem, że chce „the best”, i nie wierzyłem, że firma z Polski może coś lepszego zaproponować niż firma z Kalifornii.. Gdy wpiąłem Verictum X Fuse do Metronome CD8 S, oniemiałem… Byłem przygotowany na zmianę, ale nie aż taką.. Plus wcześniej przeczytałem recenzje, że X Fuse dodaje masy, co sobie zinterpretowałem jako „Acha, kolejny zamulacz”, bo nie od dziś wiadomo, że opinie trzeba umieć czytać ? Ale to co zrobił u mnie X Fuse to było niesamowite! Obecnie gram na głośnikach Franco Serblin Accordo, odtwarzaczu Metronome CD8 S i wzmacniaczu polskiego producenta na lampach KT88. Od paru lat, szukałem zamiennika dla wzmacniacza, ze względu na koszty jego utrzymania oraz m. in. brak wiary, że wzmacniacz garażowy może dorównać markowym produktom znanym na całym świecie. Odkąd mam X Fuse, zrozumiałem, że to nie wzmacniacz był u mnie słabym punktem..  Długo by opisywać różnicę między Blue a X Fuse, ale przede wszystkim na korzyść X Fuse przemawiają następujące dwa czynniki:  1. Piękna średnica – również bardzo szczegółowa, duuużo lepiej niż Blue – jeśli słuchasz głównie jazzu, klasyki, wypróbuj koniecznie Verictum. 2. Spójność dźwięku, nie analizujesz tego, co słyszysz, cieszysz się muzyką. Co na podobnym poziomie? Może bas? - niektórym może bardziej się spodoba ten z Synergisitic Research, bo jest bardziej punktowy, ale bas z Verictum ma odpowiednią masę i „wilgotność” (mój termin na potrzebę chwili).  Co lepiej z Blue? Dla mnie nic, ale rozumiem, że może być lepszy z dynamiczną muzyką gdzie udział instrumentów akustycznych jest mały.. Przy okazji, zastanawiam się, jakiej muzyki słucha producent Blue…??? Teraz producent Blue zachwala swój  nowy produkt Orange – jego opis sugerują, że poprawia wszystkie niedoskonałości Blue. Ale to samo obiecywał Blue wobec Black…

Zatem, podsumowując, szczerze polecam wypróbować X Fuse. Jestem w pełni świadomy, że w tym momencie zostanę uznany za osobę, która czerpie zysk ze sprzedaży tego bezpiecznika..

Ale tego już nie zmienię… Kiedyś, na przykład, zamieściłem recenzję kanapy, i też zostałem uznany za przedstawiciela producenta kanap.. Może jest to związane z tym, że generalnie trzymam kciuki za polskich producentów..

Wypożyczenie X Fuse nic nie kosztuje, firma zwraca kaucję jeśli się nie spodoba.. Szczerze polecam spróbować. U mnie ta mała inwestycja przywróciła mi wiarę w mój zestaw audio.. Myślałem, że potrzebuję nowego wzmacniacza, a potrzebowałem tylko nowego bezpiecznika  J Plus bardzo miły kontakt telefoniczny z panem Pawłem, właścicielem firmy.

Wyprzedzając krytykę: Mega smutne jest jak piszą ludzie, którzy nigdy nie wypróbowali danej rzeczy.. Z chęcią przeczytam opinie ludzi, którzy mają inne zdanie, a próbowali alternatywne bezpieczniki u siebie lub spróbowali ale nie usłyszeli żadnej różnicy…  Najsmutniejsze są wpisy, które ograniczają się do komentarza typu „Ale jaja!”, bo ośmieszają nadawców a nic nie wnoszą do dyskusji..  W USA, miliony ludzi wierzą, że Ziemia jest płaska. Masz prawo do nich dołączyć J A jeśli uznałeś, że Ziemia jest płaska, podeślij fotkę z kosmosu zamiast pisać mądrości z kanapy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr_905 napisał:

Myślę, że jestem już gotowy na pewne podsumowanie. Jak pamiętacie pewnie, testowałem bezpiecznik AR Blue ( w odtwarzaczu). Pierwsze wrażenie super, ale potem pomyślałem, że ta szczegółowość i przestrzenność dzieją się trochę kosztem spójności i gładkości, oraz, przede wszystkim, wyrafinowania na średnicy. Na początku myślałem, że ten bezpiecznik „brzmi” zbyt jasno, ale potem, w miarę jak się wygrzewał, doszedłem do wniosku, że to nie jest rozjaśnienie, ale hiper przejrzystość, jednak kosztem wyrafinowania, kosztem przyjemności ze słuchania. Muszę jednak przyznać, że nie dałem temu bezpiecznikowi pograć aż tyle godzin ile jest zalecane, co przeczy mojemu wcześniejszemu doświadczeniu z gniazdami Furutecha NCF. Nie dałem rady czekać aż tak długo z Blue – ostatecznie wypiąłem Blue przed zalecanymi 200 (?) godzinami na skutek deklaracji samego producenta, który chwali się, że Blue gra lepiej niż wcześniej chwalony Black bez wygrzewania, a potem się tylko poprawia… Jeśli ma grać lepiej niż Black bez wygrzewania, a Black już był mega chwalony… to ja pasuję z Blue bazując na doświadczeniu z korzystania z Blue przez około 100 godzin. Nie wykluczone jednak, że Blue mnie jeszcze zaskoczy… Może to kwestia jednak tych ostatnich godzin wygrzewania?? Jak przy gniazdku rod NCF, które pokazało klasę dopiero po 500 godzinach???  W międzyczasie znajomy, który kiedyś mnie uświadomił w kwestii sieciówek wspomniał bezpieczniki polskiego producenta Verictum, nie znanego mi kompletnie w czasie, gdy wpinałem Blue. Przyznam, że nie szukałem specjalnie alternatyw dla Blue, bo pomyślałem, że chce „the best”, i nie wierzyłem, że firma z Polski może coś lepszego zaproponować niż firma z Kalifornii.. Gdy wpiąłem Verictum X Fuse do Metronome CD8 S, oniemiałem… Byłem przygotowany na zmianę, ale nie aż taką.. Plus wcześniej przeczytałem recenzje, że X Fuse dodaje masy, co sobie zinterpretowałem jako „Acha, kolejny zamulacz”, bo nie od dziś wiadomo, że opinie trzeba umieć czytać ? Ale to co zrobił u mnie X Fuse to było niesamowite! Obecnie gram na głośnikach Franco Serblin Accordo, odtwarzaczu Metronome CD8 S i wzmacniaczu polskiego producenta na lampach KT88. Od paru lat, szukałem zamiennika dla wzmacniacza, ze względu na koszty jego utrzymania oraz m. in. brak wiary, że wzmacniacz garażowy może dorównać markowym produktom znanym na całym świecie. Odkąd mam X Fuse, zrozumiałem, że to nie wzmacniacz był u mnie słabym punktem..  Długo by opisywać różnicę między Blue a X Fuse, ale przede wszystkim na korzyść X Fuse przemawiają następujące dwa czynniki:  1. Piękna średnica – również bardzo szczegółowa, duuużo lepiej niż Blue – jeśli słuchasz głównie jazzu, klasyki, wypróbuj koniecznie Verictum. 2. Spójność dźwięku, nie analizujesz tego, co słyszysz, cieszysz się muzyką. Co na podobnym poziomie? Może bas? - niektórym może bardziej się spodoba ten z Synergisitic Research, bo jest bardziej punktowy, ale bas z Verictum ma odpowiednią masę i „wilgotność” (mój termin na potrzebę chwili).  Co lepiej z Blue? Dla mnie nic, ale rozumiem, że może być lepszy z dynamiczną muzyką gdzie udział instrumentów akustycznych jest mały.. Przy okazji, zastanawiam się, jakiej muzyki słucha producent Blue…??? Teraz producent Blue zachwala swój  nowy produkt Orange – jego opis sugerują, że poprawia wszystkie niedoskonałości Blue. Ale to samo obiecywał Blue wobec Black…

Zatem, podsumowując, szczerze polecam wypróbować X Fuse. Jestem w pełni świadomy, że w tym momencie zostanę uznany za osobę, która czerpie zysk ze sprzedaży tego bezpiecznika..

Ale tego już nie zmienię… Kiedyś, na przykład, zamieściłem recenzję kanapy, i też zostałem uznany za przedstawiciela producenta kanap.. Może jest to związane z tym, że generalnie trzymam kciuki za polskich producentów..

Wypożyczenie X Fuse nic nie kosztuje, firma zwraca kaucję jeśli się nie spodoba.. Szczerze polecam spróbować. U mnie ta mała inwestycja przywróciła mi wiarę w mój zestaw audio.. Myślałem, że potrzebuję nowego wzmacniacza, a potrzebowałem tylko nowego bezpiecznika  J Plus bardzo miły kontakt telefoniczny z panem Pawłem, właścicielem firmy.

Wyprzedzając krytykę: Mega smutne jest jak piszą ludzie, którzy nigdy nie wypróbowali danej rzeczy.. Z chęcią przeczytam opinie ludzi, którzy mają inne zdanie, a próbowali alternatywne bezpieczniki u siebie lub spróbowali ale nie usłyszeli żadnej różnicy…  Najsmutniejsze są wpisy, które ograniczają się do komentarza typu „Ale jaja!”, bo ośmieszają nadawców a nic nie wnoszą do dyskusji..  W USA, miliony ludzi wierzą, że Ziemia jest płaska. Masz prawo do nich dołączyć J A jeśli uznałeś, że Ziemia jest płaska, podeślij fotkę z kosmosu zamiast pisać mądrości z kanapy.  

ty tak na serio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.