Jump to content
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne

Guest
 Share

Recommended Posts

W dniu 11.06.2021 o 09:10, babatular napisał:

Tak ?

A dlaczego ? Skąd wiesz który "kierunek" bezpiecznika  jest właściwy ? PMD ocenił, że właściwy to "kontour", Ty że właściwy to "miękko"  - i kto ma rację ?

Każdy ma racje. Ma być tak jak się właścicielowi podoba.

Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY

16 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Bezpieczniki audio są już droższe od urządzeń, do tórych się je wkłada..😉

Jest to efekt zwiększenia wymagań klientów audio także co do urządzeń peryferyjnych. Tak że zamiast od razu kupić lepszą elektronikę łatamy dźwięk w innych miejscach

Trudny temat bo każdy ma inne wymagania i preferencje co do dźwięku i sama elektronika nawet ta najlepsza też wymaga wsparcia najlepszymi dodatkami

16 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Na zasilaniu bateryjnym, bo bezpieczniki drogie

Lubisz szum starej baterii? 😉

19 minut temu, ASURA napisał:

Jest to efekt zwiększenia wymagań klientów audio także co do urządzeń peryferyjnych. Tak że zamiast od razu kupić lepszą elektronikę łatamy dźwięk w innych miejscach

Trudny temat bo każdy ma inne wymagania i preferencje co do dźwięku i sama elektronika nawet ta najlepsza też wymaga wsparcia najlepszymi dodatkami

Rozumiem, wymagania, preferencje, modelowanie dodatkami, a dojenie - dojeniem.

21 minut temu, ASURA napisał:

Lubisz szum starej baterii? 😉

U mnie szumi bateria prysznicowa, u Ciebie też?

Bardzo lubię wszelkie szumy wygrzewające, są takie relaksujące..😊

"Exposure - with music in mind since 1974''

4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Rozumiem, wymagania, preferencje, modelowanie dodatkami, a dojenie - dojeniem.

No wiesz ci dojeni jeśli chodzi o najwyższą półkę to żeby te precjoza nabyć musieli innych nieźle nadoić!  Zupełnie nie podzielam Twojej opini gdyż nie są to produkty pierwszej potrzeby

Za to rozumiem pewną frustrację; no cóż życie nie jebajka

Posted (edited)
1 godzinę temu, ASURA napisał:

No wiesz ci dojeni jeśli chodzi o najwyższą półkę to żeby te precjoza nabyć musieli innych nieźle nadoić!

Ja również nie podzielam Twojej opinii, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Precjoza powiadasz, fakt, cena jak u jubilera..

1 godzinę temu, ASURA napisał:

Za to rozumiem pewną frustrację; no cóż życie nie jebajka

Zdaje się, że nie rozumiesz. Nie chodzi o moje możliwości finansowe, tylko adekwatny stosunek wyrób-cena.

Jesteś z branży i dobrze wiesz o co mi chodzi😏

Edited by Cezary_58669

1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Zdaje się, że nie rozumiesz. Nie chodzi o moje możliwości finansowe, tylko adekwatny stosunek wyrób-cena

No ale jak wycenisz np. wiersze Miłosza? Dla jednego jest to coś wybitnego a dla kogoś innego tylko umiejętnie złożony zbiór zdań

Jedynie wymiana sztuka za sztukę face to face decyduje ile coś w miarę sensownie jest warte a i tak nie na pewno..

Trzeba się nauczyć z tym żyć bo nie ma alternatywy kropka

• 3 weeks later...

Ja dołożyłem Orange do zewnętrznego zasilania Lector CD, PSU7 i także zostaje. Muszę napisać, że na początku nie było łał. Dźwięk taki jakby za mgłą, bez precyzji. Pozostawiłem włączony zasilacz na 2 doby i przesłuchałem - nastąpiło otwarcie się dźwięku. Teraz mija już 6 doba z włączonym zasilaczem. Dźwięk jest otwarty, detaliczny i jest ciut jaśniejsza góra niż bez bezpiecznika, ale nie przekracza tej granicy.

Generalnie polecam, będę jeszcze testował Orange w innych elementach toru.

• 1 month later...

Wypróbujcie te ruskie srebrne bezpieczniki (to nie żart).

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłem 10szt (3,15A), 4 już siedzą u mnie w systemie, są rewelacyjne, to hi-end za grosze.. W tej chwili dostępne są tylko 0,5, 1,6 i 3,15A. W rzeczywistości wyglądają lepiej niż na zdjięciu. Szybka realizacja przesyłki, paczkę dostałem przed wyznaczonym terminem (8 dni). 

• 3 weeks later...

A jednak żart.

Nie rozśmieszajcie mnie z tymi NOSami.  Dzisiejszy sprzęt audio masakruje ten z lat 70,80tych. 90tych też. Jak coś ma określenie NOS to jest nobilitujące ? Kpina. NOS to jest po prostu stary badziew. Dotyczy to zarówno bezpieczników, lamp jak i przedpotopowych Sansujów i innych obiektów westchnień nawiedzonych audiofilów.

In my humble opinion

3 godziny temu, babatular napisał:

A jednak żart.

Nie rozśmieszajcie mnie z tymi NOSami.  Dzisiejszy sprzęt audio masakruje ten z lat 70,80tych. 90tych też. Jak coś ma określenie NOS to jest nobilitujące ? Kpina. NOS to jest po prostu stary badziew. Dotyczy to zarówno bezpieczników, lamp jak i przedpotopowych Sansujów i innych obiektów westchnień nawiedzonych audiofilów.

A mnie śmieszy coś innego. Dla przewodów o cenach powyżej 10 tys. PLN używa się tu argumentów typu : nigdy nie widziałeś ich na żywo, nie wspominając o słuchaniu, więc nie masz prawa się wypowiadać. Natomiast gdy coś ma niską cenę to można po tym jechać bez sprawdzania. Mam na myśli wspomniane wyżej bezpieczniki, bo jestem pewien, że babatular w życiu ich nie widział, nie mówiąc już o jakimś sensownym porównaniu.

Słabe opinie o tym nicku są uzasadnione. 

6 godzin temu, fafarskid napisał:

A mnie śmieszy coś innego. Dla przewodów o cenach powyżej 10 tys. PLN używa się tu argumentów typu : nigdy nie widziałeś ich na żywo, nie wspominając o słuchaniu, więc nie masz prawa się wypowiadać. Natomiast gdy coś ma niską cenę to można po tym jechać bez sprawdzania. Mam na myśli wspomniane wyżej bezpieczniki, bo jestem pewien, że babatular w życiu ich nie widział, nie mówiąc już o jakimś sensownym porównaniu.

Słabe opinie o tym nicku są uzasadnione. 

Po kablach z absurdalnymi cenami trzeba jechać. Co do starych ruskich bezpieczników to zapewne badziew nad badziewiami. Ruscy w doopie mieli i mają jakość. A bajania świrniętych audiofilów o rosyjskiej militarnej jakości są po prostu śmiechu warte.

Jestem za stary na taką "audiofilską" argumentacje bo już ze 100lat temu to przerabiałem. Właśnie że bede krytykował bujdy o super-hiper plastikowej listwie z marketu  za 6tys zł, bajki o super- hiper ruskich bezpiecznikach i brednie o sowieckich lampach - BEZ SŁUCHANIA. Bez słuchania bede mówił, że to jest badziew. 

7 godzin temu, naczesany napisał:

No z lampami to pojechałeś. Co do kondensatorów olejowych ruskich i innych West-Capów to się zgodzę.

Co do techniki lampowej - to badziew nad badziewiami - bez wzgledu czy lampy są NOS czy NEW.

Ci którzy przestali oszukiwać sami siebie wiedzą jedno - NIGDY nie wrócą do lampy. 

In my humble opinion

23 godziny temu, babatular napisał:

Co do starych ruskich bezpieczników to zapewne badziew nad badziewiami. Ruscy w doopie mieli i mają jakość.

Nie przyszlo ci do glowy ze moglo cos wyjsc przy okazji. Zapewnie nikt nie myslal o audio. Tylko jakie to ma znaczenie??

Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY