Jump to content
Piotr_905

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne

Recommended Posts

Żeby gniazda pod bezpiecznik były lepszej jakości to byłaby kropka nad i, dawniej do bezpieczników ahp w cd dolutowałem się prosto z PCB i powiem, że była różnica 

Edited by gabler
  • Like 1
  • Haha 2

ekstremalnie,najlepiej bez bezpiecznika.Lity drucik neotecha ,miedz lub srebro a wszystkie dotychczas wymienione zostana  w szufladzie.Ryzyko jest ....ale kto nie ryzykuje nie pije szampana cha cha,pozdro.

• Like 1
  • Haha 2

2 godziny temu, tedi02 napisał:

Lity drucik neotecha ,miedz lub srebro

Srebrny drucik Neotecha robi robotę - dla świadomych konsekwencji i akceptujących ryzyko użytkowników, nie żebym kogoś namawiał na drutowanie bezpieczników.

• Like 1
  • Haha 2

On 1/6/2020 at 3:51 PM, PMD said:

Zamówiłem jedną sztukę Orange do końcówki mocy, na próbę w miejsce SR Blue. Niestety nie mieli 5A więc zamówiłem 6.3A.. Generalnie potwierdza się wyrażona przez użytkowników opinie o ich charakterze. Czyli bardziej wyrafinowane Blue. Chociaż w mojej ocenie te zmiany to raczej nie kosmetyka, ale jednak kolejny wyższy level (to ten sam charakter tylko bardziej wyrafinowany/dopracowany/trochę lepszy). O ile na górze zmiana jest mniejsza, acz wyraźna, słychać więcej detalu, jest dźwięczniejsza i bardziej lotna, ma dłuższe wybrzmienia, o tyle na dole zmian wg mnie jest spora. Bas ma nie tylko lepszą kontrolę, ale też większe zróżnicowanie, słychać więcej niuansów, dźwięk nie jest tak "bułowaty" jak w Blue ale też nie dostał twardego konturu, wciąż jest odpowiednio sprężysty ale jednocześnie lepiej zebrany, a przede wszystkim bardziej zróżnicowany. Poprawie uległa dynamika makro, szybkość, drive, jednocześnie mam wrażenie, że dźwięk ma więcej kultury/spójności, nie jest rzucony tak na twarz jak w Blue lecz z większym wyrafinowaniem. Całość brzmienia idzie w kierunku jeszcze większej klarowności ale z zachowaniem wyrafinowania - nie ma wiwisekcji ani krwi z uszu, słychać więcej, ale przez większą spójność/kulturę daje to efekt większej płynności (przy najmniej na moich kolumnach). Poprawie uległa też przestrzeń, jest bardziej plastyczna i trochę bardziej zdystansowana, Blue rzucały wszystko bardziej na twarz, Orange trzymają troszkę większy dystans, nie są takie "nachalne".

Wielkie dzięki za wpis. Na taki dokładnie liczyłem zakładając ten temat. Mój Blue juz się trochę ułożył. Już bym nie powtórzył tego, co wcześniej napisałem, że brzmi chudo czy ostro.  Teraz bym napisał bardziej, że Blue brzmi bardziej jak... Kalifornia, skąd pochodzi.. Pięknie, detalicznie, żadne spektrum pasma nie wybija się.. ale czegoś brakuje.. bo  jak założysz dobre okulary słoneczne.. wtedy ten kalifornijski świat będzie jeszcze piękniejszy.. Czerwień będzie bardziej czerwona, błękity bardziej błękitne.. Na razie czekam, bo mój Blue grał jedynie tydzień, ale w sumie może z 50 godzin. Super, ale czekam na bardziej subtelne barwy. Może Orange jest odpowiedzią, a może polski Verictum? Mój blue jeszcze nie do końca wygrzany. Czy ktoś może napisać coś jakich zmian konkretnie można oczekiwać jeszcze? Ponoć średnica i góra szlachetnieją w ciągu tych 200-300 godzin wygrzewania Blue? ktoś coś doświadczył? Najbardziej mi brakuję pięknego wokalu Kari Bremnes, która brzmi technicznie jakoś.. Wokale na Blue - to mój największy problem chyba...

Edited by Piotr_905
  • Haha 4

13 minutes ago, sly30 said:

Ale to nie jest wina bezpiecznika. 

To się okaże jak posłucham kolejne 100-200 godzin.. 

Plus, rozmawiamy tu o szczegółach.. 

Że nie ma pięknego wokalu? To tylko ja mogę ocenić.. 

• Haha 4

Jak wyżej napisał Sly. Te bezpieczniki nie upiększają, nie poprawiają, a odsłaniają to jak brzmi dane urządzenie (na ile nie ogranicza go reszta systemu).

Usuwają ograniczenia zwykłego, który wcześniej miałeś, ale nie spowodują wzrostu rozdzielczości powyżej poziomu jaki prezentuje twoje urządzenie, ani nie zwiększą jego spójności itd. Po prostu likwidują jakieś wcześniejsze ograniczenia to wszystko.

• Like 2
  • Haha 3

W dniu 9.01.2020 o 18:46, Piotr_905 napisał:

Mój Blue juz się trochę ułożył. Już bym nie powtórzył tego, co wcześniej napisałem, że brzmi chudo czy ostro.  Teraz bym napisał bardziej, że Blue brzmi bardziej jak... Kalifornia, skąd pochodzi.. Pięknie, detalicznie, żadne spektrum pasma nie wybija się.. ale czegoś brakuje.. bo  jak założysz dobre okulary słoneczne.. wtedy ten kalifornijski świat będzie jeszcze piękniejszy.. Czerwień będzie bardziej czerwona, błękity bardziej błękitne.. Na razie czekam, bo mój Blue grał jedynie tydzień, ale w sumie może z 50 godzin. Super, ale czekam na bardziej subtelne barwy. Może Orange jest odpowiedzią, a może polski Verictum? Mój blue jeszcze nie do końca wygrzany.

Czytam, nie wierzę i płaczę ze śmiechu. Autentycznie sie popłakałem 🙂 To jest najlepsze forum na poprawę humoru. Dziękuję że jesteście!!

• Like 3
  • Haha 5

Miałem Pados, wymieniłem na Furutechi. Poprawa może nie spektakularna ale słyszalna. Miałem wrażenie, że podczas sprawdzania płyty testowej dźwięk jest lekko przesunięty na lewo. Akustykę wyeliminowałem. Po zmianie kierunku jest dokładnie po środku.

Na razie wstawiłbym w CD. Może to:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy bez sensu?

• Haha 5

W dniu 11.01.2020 o 00:19, hey napisał:

Czytam, nie wierzę i płaczę ze śmiechu. Autentycznie sie popłakałem 🙂 To jest najlepsze forum na poprawę humoru. Dziękuję że jesteście!!

Kolego przejrzałem twoje wpisy, no cóż domyślam się, że musi być nędzne granie u ciebie , jednego ci zazdroszczę słabo słyszysz, a więc dużo kasy pozostaje w kieszeni. 

A tak marginesie, jak nie nic konkretnego do napisania w konkretnym temacie to nie troluj a najlepiej nie zaglądaj do takich wątków. 

Edited by piotr112
  • Like 1
  • Haha 4

Kolego @piotr112 , temat jest o bezpiecznikach synergistic research. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie spamuj niepotrzebnie i nie troluj a ewentualne swoje uwagi możesz mi na pw napisać. 

• Haha 1

W temacie jest też: "... i inne."

• Like 1

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

W dniu 11.01.2020 o 11:18, naczesany napisał:

Miałem Pados, wymieniłem na Furutechi. Poprawa może nie spektakularna ale słyszalna. Miałem wrażenie, że podczas sprawdzania płyty testowej dźwięk jest lekko przesunięty na lewo. Akustykę wyeliminowałem. Po zmianie kierunku jest dokładnie po środku.

Hidden Content

Czy bez sensu?

Mniam. Mówisz że scena Ci się przesuwa po.zmianie "kierunku" bezpiecznika ?

No cóż.......

• Like 2

In my humble opinion

53 minuty temu, naczesany napisał:

Tak bywa. I zero trunków od trzech lat

Hmm, moze uboczny efekt odstawienia

On 1/11/2020 at 12:19 AM, hey said:

Fajnie, że poprawiłem Ci humor 🙂 Powiem Ci, że ty mi również.

On 1/11/2020 at 11:18 AM, naczesany said:

Hidden Content

Czy bez sensu?

Nie wiem czy żartujesz, ale ja czasem mam podobny problem, że mi Bremnes nie śpiewa dokładnie na środku 😉 Zazwyczaj to jednak kwestia akustyki (u mnie róg pokoju z jedną kolumną, a wolna przestrzeń za drugą). Inny bezpiecznik może pokazywać więcej góry, na przykład, i podkreślać tym samym efekt przesunięcia.

• Haha 1

Z racji stażu i poważnego podejścia do wszystkich tematów, daleki jestem od żartów. Wiem jedno. Jak dotychczas używałem Padis i różnica w porównaniu ze standardowym była na granicy percepcji (zwłaszcza na wzm. słuchawkowym) tak na Furutechu jest znaczna (kolumny).

• Like 1

A tak dla porządku, mały update co się dzieje u mnie z SR Blue. Po pierwsze, cofam opinie, że Blue jest do d....y (choć chyba tak się nigdy nie wyraziłem hehe). To niezwykły produkt, bo rozświetla scenę, rozdzielczość niesamowita, bas niski.. W wielu przypadkach na pewno super, polecam! Kiedyś Pacuła coś napisał w sensie takim, że niektórzy nie potrafią docenić dobrego dźwięku, bo przyzwyczaili się do swojego starego, zanieczyszczonego, i potem wydaje im się, że dźwięk czysty jest gorszy tylko dlatego, że nie słyszeli lepszego.. Bo wpinasz coś, i wydaje ci się, że jest gorzej, chudo, ale! to tylko dlatego, że niewiele słyszałeś, bo tak naprawdę "definicja" jest lepsza, bas jest chudy, ale nie dlatego, że chudy, tylko "lepiej zdefiniowany", bo dźwięk jest oczyszczony z brudów... etc, etc... Wszystko jest lepsze, tylko nie wiesz tego, bo jesteś mało osłuchany... Chyba pisał o mnie!!!

Kolejny czynnik to pochodzenie produktu: Kalifornia, Niemcy, facet z Polski?? To też wpływa na słuch ludzi hehe

Dlatego ja mówię sprawdzam i zamówiłem właśnie bezpiecznik z Verictum. Mam dość tłumaczenia sobie, że Blue się jeszcze wygrzeje... Bo jak na razie, Blue jest do d... Mega rozdzielczy, równy w całym paśmie, ale zero magi..  Taki techniczny jakiś.

Nie po to inwestowałem w Mullardy NOS, żeby teraz mieć zestaw hi-tech banana!

P.

Godzinę temu, Nikonman napisał:

Edited by cir
  • Like 1
  • Haha 6

uwaga ogólna -proponuje pisać w temacie bez wpisów personalnych

• Like 1

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Godzinę temu, Piotr_905 napisał:

Kiedyś Pacuła

no i wszystko się wyjaśniło

🙂

• Like 3

Ktoś nieistotny staje, ma zabłocone usta, terroryzuje zgraję, mieć powinien wszędzie lustra.

Jak epileptyk stary trzęsie się i bluzga, bo inny go nie słucha, nie u wszystkich woda w mózgach.

@Piotr_905

napisz coś o Furutechu vs Verictum.

Sam zastanawiam się co włożyć do cd i wzmacniacza a w cenie furutecha mam 2 verictumy ;).

Marcin

11 hours ago, stary said:

@Piotr_905

napisz coś o Furutechu vs Verictum.

Sam zastanawiam się co włożyć do cd i wzmacniacza a w cenie furutecha mam 2 verictumy ;).

Marcin

Na pewno napiszę, ale dziś dopiero ma przyjść do paczkomatu. Od znajomych, którzy eksperymentowali z bezpiecznikami słyszałem, ze Verictum sprawdza się szczególnie w źródle, ale do wzmacniaczy używali innych bezpieczników. Sam jeszcze nie próbowałem. 

• Haha 1

12 godzin temu, Piotr_905 napisał:

Od znajomych, którzy eksperymentowali z bezpiecznikami słyszałem, ze Verictum sprawdza się szczególnie w źródle, ale do wzmacniaczy używali innych bezpieczników. Sam jeszcze nie próbowałem. 

Podstawa już jest więc zagra i Tobie 🙂