Jump to content
IGNORED

Bezpiecznik Synergistic Research Blue, ORANGE i inne

Guest

Recommended Posts

13 godzin temu, Mgrzybek napisał:

Bezpiecznik był kupiony używany i teoretycznie wygrzany ale zakładam, że nie było to 200-300 godzin jak zaleca producent

Jeśli można, prosiłbym o wrażenia za jakieś 3-4 dni. Ciekawi mnie, czy coś się zmieni?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Ciekawe i niedrogie bezpieczniki to Aucharm hi fi nano black, red i gold. Mam te pierwsze kupione na Ali (ok.60zł) i nie sa gorsze od x2 Verictum. Mozna kupić na Allegro np. w Bazodrucie, polecam sprawdzić, dla mnie bezpiecznik za 700-800zł to mega przegiecie, jak dobry by niebył..

W dniu 15.01.2021 o 13:36, absinth3 napisał:

Jeśli można, prosiłbym o wrażenia za jakieś 3-4 dni. Ciekawi mnie, czy coś się zmieni?

Krótko o wrażeniach po 3 dniach. Jedyna zmiana jaką zaobserwowałem to to, że dźwięk nabrał większego wypełnienia na basie w stosunku do pierwotnego. Ale to wystąpiło praktycznie po kilku godzinach grania i może być związane z takim zwykłym dogrzaniem a nie klasycznym wygrzewaniem 200-300 godzinnym. Jest przez to minimalnie mniejsze wrażenie rozdzielczości i przejrzystości. Reszta obserwacji jest bez zmian.

1 minutę temu, Mgrzybek napisał:

Reszta obserwacji jest bez zmian.

Dzięki wielkie. Ja na razie nie zamawiam, bo żongluję bezpiecznikami...topikowymi na rozdzielniach. Też ciekawe zjawisko, ale to nie ten wątek i jeszcze nie dobrałem optymalnego zestawienia

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

5 godzin temu, Mgrzybek napisał:

Jest przez to minimalnie mniejsze wrażenie rozdzielczości i przejrzystości.

Tak z reguły bywa po wpięciu czegoś nowego, dobrego co wpływa pozytywnie. Potem już się przyzwyczaja. Przynajmniej ja to tak odbieram.

• Like 1
4 godziny temu, naczesany napisał:

Tak z reguły bywa po wpięciu czegoś nowego, dobrego co wpływa pozytywnie. Potem już się przyzwyczaja. Przynajmniej ja to tak odbieram.

Zgadzam się, że po pewnym czasie następuje adaptacja do nowego dźwięku i trochę zapomina się stare brzmienie. Odbiera się to trochę jako normalność i rzeczywiście te pierwsze wrażenia są najbardziej czytelne. 

• Like 1
W dniu 30.11.2020 o 16:53, acapella55 napisał:

Untitled.jpg

P.S.

Do Rafy:

Nie wiem co cię tak dziwi. Bezpiecznik nie był, nie jest i nigdy nie będzie elementem kształtującym brzmienie systemu audio. Jego rola, jak sama nazwa wskazuje jest zupełnie inna, a przypisywanie mu innej jest tylko dowodem na brak elementarnej wiedzy i skłonności do ulegania wpływom różnych pseudoguru,, którzy są niczym innym jak zwykłymi oszustami

Kable nigdy nie były i nie będą elementem kształtującymi brzmienie systemu. Ich rola jest zupełnie inna - maja łaczyć dwa urządzenia i przewodzić prąd.

Kolumny nigdy nie były i nie będą elementem kształtującymi brzmienie systemu.  Ich rola jest zupełnie inna - mają "odebrać" prąd przesyłany kablami ze wzmacniacza.

Wzmacniacze  nigdy nie były i nie będą elementem kształtującymi brzmienie systemu. Ich rola jest zupełnie inna - mają wzmocnić sygnał "podany" im ze źródła sygnału. 

Odtwarzacze CD   nigdy nie były i nie będą elementem kształtującymi brzmienie systemu. Ich rola jest zupełnie inna - mają zamienić sygnał cyfrowy na analogowy.       

Przypisywanie w/w  innej roli jest tylko dowodem na brak elementarnej wiedzy i skłonności do ulegania wpływom różnych pseudoguru,, którzy są niczym innym jak zwykłymi oszustami  - mam nadzieje że się nie dajesz oszustom i słuchasz  muzyki na radyjku w zegarku.

Edited by babatular
  • Like 2

In my humble opinion

2 godziny temu, Lobo Srobo napisał:

Zmniejszenie rozdzielczości i przejrzystości ma być czymś dobrym?

Trochę gwoli wyjaśnienia nie jest to zmniejszenie poziomu w stosunku do sytuacji bez bezpiecznika tylko do sytuacji bezpośrednio po wpięciu bezpiecznika i po kilku godzinach. Dociążenie dźwięku, a tak odebrałem lepsze wypełnienie basu w moim systemie subiektywnie zmienia odczucie przejrzystości. Rozdzielczość to inna kwestia i nie precyzyjnie to opisałem. Też miałem na myśli potoczne wyobrażenie o niej czyli - otwarte granie więcej, mniej otwarte mniej.

W dniu 30.11.2020 o 16:53, acapella55 napisał:

Untitled.jpg

P.S.

Do Rafy:

Nie wiem co cię tak dziwi. Bezpiecznik nie był, nie jest i nigdy nie będzie elementem kształtującym brzmienie systemu audio. Jego rola, jak sama nazwa wskazuje jest zupełnie inna, a przypisywanie mu innej jest tylko dowodem na brak elementarnej wiedzy i skłonności do ulegania wpływom różnych pseudoguru,, którzy są niczym innym jak zwykłymi oszustami

Fajnie byłoby gdyby tak było. Niestety w tym tygodniu przesłuchałem kilka przewodów Hiriji u mnie w systemie i tak nie jest. Każdy z nich w pewien sposób wpływał na ogólne końcowe brzmienie. 

IMG_20210123_130827_resized_20210123_015430733.jpg

11 godzin temu, grzegorz4321 napisał:

Może niech wymienią bezpieczniki w elektrowni? Wtedy wszyscy będziemy mieć lepszy dźwięk w swoich zestawach. 

nad tak głębokimi myślami faktycznie trzeba się długo zastanawiać....

ale.... nie zwiększaj częstotliwości wpisów jeśli możesz....

no chyba, że Ci się bezpiecznik przepali;-)

• Like 1
  • Thanks 1

Miałem niebieskiego SR w konwerterze USB/ spdif Berkeley Alpha i różnica w porównaniu ze „zwykłym” była na granicy percepcji

z tym ze w np. wzmacniaczach jest to pewnie bardziej odczuwalne niż w tego typu urządzeniach 

Edited by morawka
  • Like 1

Ilu ludzi tyle opini

• 4 weeks later...

Koris z Poznania ma to w ofercie.

Wpis dekady! Jamówię napisał: Na koniec po proszę o podanie naukowej metodologii,której poddałeś się "testując" wzmacniacze. Jeśli ogranicza się ona do słuchania sobie jednego wzmacniacza po drugim,to w zasadzie możesz sobie darować.

Dzięki

Koris niby ma, ale nie można wybrać wartości, przynajmniej na www. Jutro zadzwonię może obejdzie się bez ściągania z UK.

We wzmaku mam 2 szt Verictum X, przyznam że "zacne" i myslałem o wstawieniu ich tez do dac-a. Tyle że czytam o SR Orange i chyba musze mu dać szansę. Drogi trochę ale cóż .....

W dniu 25.02.2021 o 21:30, Piotr_61036 napisał:

Witam

Wiecie może gdzie w Polsce można kupić SR Orange. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. 

A może ktoś chce sprzedać, potrzebuje 1,6 A

Ja wszystkie SR nabywałem w AudioFast, trochę tego było, kolejno RED, Blue i Orange jak się ukazał.

• 2 weeks later...
W dniu 28.02.2021 o 20:38, Piotr_61036 napisał:

Dziękuję już zamówiłem AudioFast.

I jak ten orange. Posiadam verictum X we wzmacniaczu i zastanawiam się nad wymianą do SR ORANGE. Posidacze orange podpowiecie coś. Warto? ??

16 minut temu, pawel k napisał:

I jak ten orange. Posiadam verictum X we wzmacniaczu i zastanawiam się nad wymianą do SR ORANGE

Ja zrobiłem dokładnie odwrotnie, wymieniłem Orange na Verictum X fuse. Sprzedałem Orange Pozdrawiam

Edited by kenaj

Wczoraj doszedł 2A Orange. Zamontowałem w tak niszowym DAC'u jak Hegel HD11. Słucham z tego nc+, z muzyki to RMF Classic. Jeśli na tak niedrogim DAC'u słychać poprawę to wyobraźcie sobie jak zabrzmi w wysokiej klasy urządzeniach. Słucham też Orange na HV1 Dubiela, Espressivo, Echo. Za każdym razem poprawa niesamowita. Orange to najlepszy bezpiecznik koniec i kropka. Verictum jest przereklamowany.

4 minuty temu, naczesany napisał:

to wyobraźcie sobie jak zabrzmi w wysokiej klasy urządzeniach. Słucham też Orange na HV1 Dubiela, Espressivo, Echo. Za każdym razem poprawa niesamowita. Orange to najlepszy bezpiecznik koniec i kropka. Verictum jest przereklamowany.

Nie wyobrażamy sobie. To każdy musi u siebie sprawdzić. Ja mam wysokiej klasy urządzenia.  Ale rzecz nie tyle w klasie urządzenia a w zdecydowanie większym stopniu w naszym osłuchaniu i naszych preferencjach. 

57 minut temu, kenaj napisał:

To każdy musi u siebie sprawdzić. Ja mam wysokiej klasy urządzenia.  Ale rzecz nie tyle w klasie urządzenia a w zdecydowanie większym stopniu w naszym osłuchaniu i naszych preferencjach. 

Zgadzam się.

Jeśli ktoś montował wysokiej klasy wtyki zasilające do kabli np. FI48 czy Fi50, to dobry bezpiecznik daje taki efekt jak coś w rodzaju "wyczyszczenie z brudów". Dobrze to ujął kolega w wątku #210. Nic dodać nic ująć. Polecam niedowiarkom. Moich paru kumpli już się przekonało.

2 godziny temu, pawel k napisał:

I jak ten orange. Posiadam verictum X we wzmacniaczu i zastanawiam się nad wymianą do SR ORANGE. Posidacze orange podpowiecie coś. Warto? ??

Nie robiłem porównań Verictum z SR Orange.

Verictum w wzmaku zrobił to co chciałem, wprowadził zagęszczenie głównie w basie i na średnicy, poprawił głębię sceny i zdecydowanie dociążył dzwięk. Długo go nie zmienię.

SR Orange działa w dac i poprawił chyba wszystko tak że system brzmi bardzo płynnie i z tym tzw. powietrzem. Super.

Moja ocena jest więc taka, że oba przynajmniej u mnie pieknie sie wpasowały i doskonale się uzupełniają. 

SR Orange wcale nie jest lepszy od Verictum. Jest inny, zależy kto czego potrzebuje.

• Like 1
  • Thanks 2
3 godziny temu, pawel k napisał:

No właśnie trochę się obawiam że po wpięciu orange zniknie tak lubiane przezemnie dociążenie i bas z Verictum X. 

Dociążenie i bas nie zniknie, one są porównywalne tutaj, Orange ma może odrobinę lepszą kontrolę basu. 

Ja się obawiałem, że stracę trochę na przestrzenności, wybrzmień przy zamianie na Verictum.  A okazało się że mam lepszą przestrzeń i bardziej otwarty dźwięk z x fusem. 

Po zamianie od razu zauważysz że Vericturm jest trochę ciemniejszy (tz. dźwięk ciemniejszy ?)  , bryły instrumentów są nieco większe i trochę bliżej. Orange cofa odrobinę dźwięk w porównaniu z Verictum.  Przestrzeń i góra ale przede wszystkim głębia dźwięku są lepsze z Verictum. Verictum jest też bardziej muzykalny, szczególnie w porównaniu z SR Blue.

Mój wzmacniacz jest bardzo transparentny, bardzo przejrzysty i Verictum jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Orange.

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego SR używa niklowanych kapsli??? Nikiel to kiepski materiał,  Verictum, Hifi Tuning czy nawet AHP używają miedzi, srebra, złocą.  W bezpieczniku za 800 zl niklowane kapsle ??? Ja wyrzuciłem wszystkie Blue z systemu. Zostały Orange i x fusy.

• Thanks 1