Skocz do zawartości
IGNORED

Gato Audio CDD-1 jako DAC?


kriskris22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie z używaniem Gato Audio CDD-1 jako DAC?

Mam integrę Gato Audio AMP-150, rozglądam się za DAC-iem i streamerem w jednym (Moon Mind2, Lumin) ale ponieważ mam sporą kolekcję CDs, zacząłem się zastanawiać nad Gato Audio CDD-1 i dorzuceniu do tego streamera (korzystam z Tidal'a). Kolumny - Pylon Audio Diamond.

Widziałem, że Gato-Audio pojawiło się w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   - może Panowie z Pabianic mogą coś napisać na ten temat?

Z góry dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,
W chwili obecnej staramy się ściągnąć egzemplarz testowy tego przetwornika. Dlatego też nie jesteśmy jeszcze nic na ten temat powiedzieć. Proszę o kontakt z nami za około 2-3 tygodnie w tej sprawie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie sprawuje się bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 14:01, kriskris22 napisał:

Czy ktoś ma doświadczenie z używaniem Gato Audio CDD-1 jako DAC?

Mam integrę Gato Audio AMP-150, rozglądam się za DAC-iem i streamerem w jednym (Moon Mind2, Lumin) ale ponieważ mam sporą kolekcję CDs, zacząłem się zastanawiać nad Gato Audio CDD-1 i dorzuceniu do tego streamera (korzystam z Tidal'a). Kolumny - Pylon Audio Diamond.

Widziałem, że Gato-Audio pojawiło się w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   - może Panowie z Pabianic mogą coś napisać na ten temat?

Z góry dziękuję. 

W skrócie mogę napisać, że nie zawiedziesz się. Gato w CDD-1 użył po jednej kości na kanał, czyli dual mono. Ta sama kość jest w integrach z serii DIA ale tylko jedna.
Trochę czasu spędziłem z CDD-1 i DAC jest naprawdę bardzo dobry. Jeśli nie gonisz za cyferkami i osiągami na papierze w stylu DSD, 32bit/384 to nie zawiedziesz się. To maszyna, która daje Muzykę przez duże M. Warto.
Do tego tylko transport dla plików i temat zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/16/2020 at 4:24 PM, Q21 said:

Cześć,
W chwili obecnej staramy się ściągnąć egzemplarz testowy tego przetwornika. Dlatego też nie jesteśmy jeszcze nic na ten temat powiedzieć. Proszę o kontakt z nami za około 2-3 tygodnie w tej sprawie. 

Dziękuję bardzo! Na pewno pojawię się na Reymonta!

On 1/16/2020 at 10:05 PM, muzaman said:

W skrócie mogę napisać, że nie zawiedziesz się. Gato w CDD-1 użył po jednej kości na kanał, czyli dual mono. Ta sama kość jest w integrach z serii DIA ale tylko jedna.
Trochę czasu spędziłem z CDD-1 i DAC jest naprawdę bardzo dobry. Jeśli nie gonisz za cyferkami i osiągami na papierze w stylu DSD, 32bit/384 to nie zawiedziesz się. To maszyna, która daje Muzykę przez duże M. Warto.
Do tego tylko transport dla plików i temat zamknięty.

Bardzo dziękuję za komentarz. Zdecydowanie muzyka / muzykalność ponad cyferki i laboratoryjne wyniki testów. Ponieważ q21 mają i gato-audio i lumina (+ profesjonalna obsługa), którego rozważam, liczę, że uda mi się przetestować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kriskris22 napisał:

Bardzo dziękuję za komentarz. Zdecydowanie muzyka / muzykalność ponad cyferki i laboratoryjne wyniki testów. Ponieważ q21 mają i gato-audio i lumina (+ profesjonalna obsługa), którego rozważam, liczę, że uda mi się przetestować. 

Będzie okazja posłuchać obu sprzętów ale musimy czekać na przesyłkę ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cześć. Posiadam zestaw Gato Audio: AMP-150, CDD1 i głośniki FM-30. Jestem bardzo zadowolony, dźwięk spełnia wszystkie moje oczekiwania. CDD1 wykorzystuję głównie do odtwarzania płyt CD a także jako DAC w połączeniu z Buesound i Tidal ( to głównie do celów poznawczych muzyki mi nieznanej). Jest jednak jeden problem. Czasem, niektóre płyty CD w trakcie odtwarzania, wirowania napędu lekko hałasują - słychać to szczególnie w cichych fragmentach ( dużo słucham jazzu, fortepianu).To mi niestety przeszkadza i trochę irytuje. Miałem także poj. przypadki nie wczytania płyty przez CDD-1 a także błędnego pokazywania upływu czasu utworu, a dokładnie w ogóle nie pokazywanie tego parametru. 

Co do płyt to tłumaczę ich głośną pracę kiepskim tłoczeniem lub/i kiepską jakości samego nośnika ( krzywy, niewyważony itp) a także konstrukcją Top Loader odtwarzacza.

Jeśli macie jakieś swoje spostrzeżenia co do CDD-1 to proszę podzielcie się ze mną.

Pozdrawiam

Krzysiek

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.