Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel H390 vs Luxman L-505uX II Mark II


pgpila79

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Chcialbym zapytać o Wasze opinie na temat dwóch wymienionych w temacie wzmacniaczy. Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich w najbliższej przyszłości i byłbym wdzięczny za rade. 
Wzmacniacz miałby grać w zestawie z Audio Physic Avanti i Mytek Brooklyn Bridge. W takim układzie bardziej zależy mi na jakości samego wzmacniacza niż wbudowanego DAC (Hegel go ma, Luxman wprost przeciwnie). 
 

Pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....widzę że temat wzmacniaczy jest na topie....miałem u siebie Luxmana ale model oczko wyżej 507ux  Mark II

 i również Hegla ale oczko niżej H360... praktycznie pod każdym względem Luxman był lepszy....

 muszę zaznaczyć że Hegel grał z moimi poprzednimi kolumnami m40.1 a Luxman z m40.2....

Hegel nie był w stanie napędzić kolumn kompletnie się zagotował a  był rozkręcony prawie na 90% swoich możliwości 

więc trudno coś napisać gdy wzmacniacz nie jest w stanie wysterować kolumn....natomiast Luxman ma wszystko co powinien mieć bardzo solidny wzmacniacz....odpowiednio dobrą dynamikę, rozmach, energie, mógłbym jeszcze coś dobrego o nim napisać ale chyba jego największą zaletą jest muzykalność jakkolwiek rozumiana - brzmienie jest wciągające/angażujące  i bardzo kulturalne....

...na koniec wyświechtany zwrot - musisz sam sprawdzić/ocenić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz Karasiński testował (ww. w tytule tematu) wzmacniacze zintegrowane:

Cytat

Hegel H390 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 01 październik, 2019

Luxman L-505uXII :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 17 listopad, 2019

Testowane w tym samym systemie i jeden po drugim.

Najlepiej wypadł ten :

Cytat

Mark Levinson Nº 5802 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 04 grudzień, 2019

To, co w Heglu lub Luxmanie nie zostało jeszcze wyrównane i zeszlifowane na lustro, tutaj brzmi gładko i równo jak po trzecim lub czwartym polerowaniu.

Pojęcie neutralności można tu rozszerzyć na każdy jeden element przekazu - równowagę tonalną, barwę, dynamikę, a nawet sposób budowania sceny stereofonicznej. Nº 5802 gra tak, jakby chciał być poza wszelkimi podejrzeniami jeśli w doskonale znanych utworach usłyszymy coś dziwnego lub podejrzanego. Nie kombinuje. Nie interpretuje. Nie dodaje od siebie nic poza mocą. Czy to niedościgniony ideał, za którym goni wielu audiofilów? Spełnienie marzeń o wysokiej wierności? Drut ze wzmocnieniem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman 505 ux jest doskonałą integrą. Trzeba mu tylko dać z miesiąc czasu na dotarcie a na odsłuch wypożyczyć wygrzany egzemplarz. Gra bardzo rozdzielczo,ale nie analitycznie,ma dobrze zaprojektowany zasilacz,więc radzi sobie z wieloma kolumnami i to co dla wielu dziś jest bardzo ważne,ma na pokładzie doskonały phonostage(mm/mc)można go śmiało porównać do preampów z przedziału 2-4 kzł. Gra neutralnie,leciutko,ale bardzo leciutko po cieplejszej stronie mocy,ma bardzo dobrą stereofonię i nieporównywalnie ładniejsze od Accu wycieraczki. Całości dopełnia ciężki aluminiowy pilot i świetny tłumik Lecua,który jest Luxmanowską wersją potka Accu. Kto od kogo zrzynał?nie wiem,ale Luxman wygląda,m in z powodu błękitnych,dużych V-metrow po prostu ładniej niż Accu. Waga ponad 20 kilo i masz pełen obraz jaka to maszynka:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Hegel nie był w stanie napędzić kolumn kompletnie się zagotował

ciekawe,jaką mają impedancję naprawdę te kolumny,producent podaje 6 ohm ,parę lat temu miałem h 300 z kolumnami,gdzie impedancja spadała do 2,5 oma i z wysterowaniem nie było problemu,wzmacniacz się nie grzał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szpotek73 napisał:

ciekawe,jaką mają impedancję naprawdę te kolumny,producent podaje 6 ohm ,parę lat temu miałem h 300 z kolumnami,gdzie impedancja spadała do 2,5 oma i z wysterowaniem nie było problemu,wzmacniacz się nie grzał

...kolega przyjechał do mnie z Heglem i chciał porównać do mojej lampy....nie wchodząc w jakieś szczegóły...lampka od strony prądowej dosłownie zmiażdżyła Hegla....H360 zagrał płasko, bez energii, bas ledwo ruszony a wzmacniacz prawie rozkręcony na maksa..co powodowało że popadał już w krzykliwość....więc pokazywał wszystkie klasyczne objawy nieodpowiedniego wysterowania...natomiast z innymi kolumnami (już nie tak wymagającymi)  Harbeth m30.1 radził sobie dobrze...

 

drugi wzmacniacz który wyłożył się na mich kolumnach to Leben cs660p.... zagrał z odpowiednią energią i rozmachem ale nie był wstanie zapanować nad basem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ira napisał:
5 godzin temu, Sovereign napisał:

Pan Tomasz Karasiński testował (ww. w tytule tematu) wzmacniacze zintegrowane:

Cytat

Hegel H390 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 01 październik, 2019

Luxman L-505uXII :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 17 listopad, 2019

Testowane w tym samym systemie i jeden po drugim.

Najlepiej wypadł ten :

Cytat

Mark Levinson Nº 5802 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - 04 grudzień, 2019

To, co w Heglu lub Luxmanie nie zostało jeszcze wyrównane i zeszlifowane na lustro, tutaj brzmi gładko i równo jak po trzecim lub czwartym polerowaniu.

Pojęcie neutralności można tu rozszerzyć na każdy jeden element przekazu - równowagę tonalną, barwę, dynamikę, a nawet sposób budowania sceny stereofonicznej. Nº 5802 gra tak, jakby chciał być poza wszelkimi podejrzeniami jeśli w doskonale znanych utworach usłyszymy coś dziwnego lub podejrzanego. Nie kombinuje. Nie interpretuje. Nie dodaje od siebie nic poza mocą. Czy to niedościgniony ideał, za którym goni wielu audiofilów? Spełnienie marzeń o wysokiej wierności? Drut ze wzmocnieniem?

Rozśmieszyłeś mnie z tym Karasińskim.

A to ,że Mark Levinson jest najlepszy wg ciebie to już jest ogólnie wiadome ,jak tylko piszesz jakikolwiek post. Twoja nachalna reklama wszystkiego, co łączy się z koncernem  Harmana stała się żenująca. 

Co do tematu ,wziąlbym Luxmana.

@ira

Karasiński ciebie śmieszy, który je wszystkie przetestował w jednym systemie.

A mnie ty śmieszysz. ''żenujący'' jesteś @ira z tymi swoimi wywodami/zaczepkami personalnymi - ból doopy ci doskwiera... Na obiektywne sprzęty.

Gdyż nie jesteś obiektywny.

Accu przeinaczające sygnał, to bardziej dla p0is0n'a. P-1000 wymięka przy dużo droższym Mark Levinson No 532 który gra dokładnie, neutralnie, równo, do tego ma moc, dynamikę, szybkość, i kapitalną kontrolę całego pasma, gdzie wszystko jest na swoim miejscu. Accu niegodny przeciwnik. Mark Levinson'a lepiej byłoby porównywać z: Halcro, Moon, Viola Audio Laboratories itd. Z kolumnami jakich nie miałeś i nigdy nie będziesz miał.

Kupisz dwie stereofoniczne końcówki mocy M-900u, przełączysz w Bridge-mono, i może by coś zagrało, gdybyś miał chociaż jedne a porządne kolumny.

Jak tak się prosisz, to później specjalnie coś wrzucę, z dedykacją dla cb. ira...

Powiadasz, wszystkie brandy które się łączą z koncernem HARMAN. Tzn. kilkadziesiąt brandów m.in.: JBL, JBL Synthesis, JBL Professional, Revel, Bowers & Wilkins, Bang & Olufsen, Infinity, AKG, Mark Levinson, Lexicon, Arcam, Crown, harman/kardon, AMX, Martin, Soundcraft, Studer, BSS, dbx, DigiTech, Symphony Teleca, HiQnet etc.

Coś brakuje, bo jak pisałem z kolumn głośnikowych lubię wyższe modele kolumn: JBL, Revel, LMCo., Westlake Audio, Rockport Technologies, YG Acoustics itp.,itd. :-)

Same amerykańce :). Widocznie tam znają się na porządnym wiernym graniu bez limitów z prawdziwym transjentem i detalem tonalnie Live'owym.''

Gdybyś miał więcej ''tołku'' to byś się domyślił, że lubię sprzęty tak gające.

Jakie masz z powyższych - model podaj? Widzę, że żadnych, tylko wypożyczane same zabawki/''brzdąkaczki'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pgpila79 napisał:

Dzień dobry. 

Chcialbym zapytać o Wasze opinie na temat dwóch wymienionych w temacie wzmacniaczy. Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich w najbliższej przyszłości i byłbym wdzięczny za rade. 
Wzmacniacz miałby grać w zestawie z Audio Physic Avanti i Mytek Brooklyn Bridge. W takim układzie bardziej zależy mi na jakości samego wzmacniacza niż wbudowanego DAC (Hegel go ma, Luxman wprost przeciwnie). 
 

Pozdrawiam

Piotr

Miałem ale 505uX . Kupiłem w ciemno w świetnej cenie nowy . Dużo czytałem w sieci a zwłaszcza porównania z konkurentem - Accuphase E-260 , później kupiłem E-260 i grał lepiej . Dlatego myślę że warto też zwrócić uwagę na E-270 .

Accu ma brzydkie wycieraczki , brzydszy pilot brak pre phono w standardzie ale jest nieco lepiej wykonany i lepiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem l509x I dla mnie to najlepsza integra w relacji cena/jakosc/wyposazenie jakiej sluchalem. Niestety modelu 505 nie znam. Co do helga to nie sluchalem jeszcze takiego, ktory by mnie pozytywnie zaskoczyl. Tego accu, o ktorym Muda pisze tez nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, muda44 napisał:

Miałem ale 505uX . Kupiłem w ciemno w świetnej cenie nowy . Dużo czytałem w sieci a zwłaszcza porównania z konkurentem - Accuphase E-260 , później kupiłem E-260 i grał lepiej . Dlatego myślę że warto też zwrócić uwagę na E-270 .

Accu ma brzydkie wycieraczki , brzydszy pilot brak pre phono w standardzie ale jest nieco lepiej wykonany i lepiej gra.

Mógłbyś to „gra lepiej” rozwinąć,(bez złośliwości)bo miałem oba w domu,bardzo długi czas i nie bardzo przemawia do mnie to co napisałeś a już to lepsze wykonanie,kompletnie. Dodam jeszcze,dla autora wątku,że różnica pomiedzy 505ux a ux mkII,słuchając head to head jest niesłyszalna. Może pomiary coś pokażą,ale ucho tego nie wychwyci,więc jesli mozesz złowić gdzieś nowego505ux w dobrej cenie,to się nie zastanawiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sovereign napisał:

Karasiński ciebie śmieszy, który je wszystkie przetestował w jednym systemie.

A mnie ty śmieszysz. ''żenujący'' jesteś @ira z tymi swoimi wywodami/zaczepkami personalnymi - ból doopy ci doskwiera... Na obiektywne sprzęty.

Gdyż nie jesteś obiektywny.

Accu przeinaczające sygnał, to bardziej dla p0is0n'a. P-1000 wymięka przy dużo droższym Mark Levinson No 532 który gra dokładnie, neutralnie, równo, do tego ma moc, dynamikę, szybkość, i kapitalną kontrolę całego pasma, gdzie wszystko jest na swoim miejscu. Accu niegodny przeciwnik. Mark Levinson'a lepiej byłoby porównywać z: Halcro, Moon, Viola Audio Laboratories itd. Z kolumnami jakich nie miałeś i nigdy nie będziesz miał.

Kupisz dwie stereofoniczne końcówki mocy M-900u, przełączysz w Bridge-mono, i może by coś zagrało, gdybyś miał chociaż jedne a porządne kolumny.

Jak tak się prosisz, to później specjalnie coś wrzucę, z dedykacją dla cb. ira...

Powiadasz, wszystkie brandy które się łączą z koncernem HARMAN. Tzn. kilkadziesiąt brandów m.in.: JBL, JBL Synthesis, JBL Professional, Revel, Bowers & Wilkins, Bang & Olufsen, Infinity, AKG, Mark Levinson, Lexicon, Arcam, Crown, harman/kardon, AMX, Martin, Soundcraft, Studer, BSS, dbx, DigiTech, Symphony Teleca, HiQnet etc.

Coś brakuje, bo jak pisałem z kolumn głośnikowych lubię wyższe modele kolumn: JBL, Revel, LMCo., Westlake Audio, Rockport Technologies, YG Acoustics itp.,itd. :-)

Same amerykańce :). Widocznie tam znają się na porządnym wiernym graniu bez limitów z prawdziwym transjentem i detalem tonalnie Live'owym.''

Gdybyś miał więcej ''tołku'' to byś się domyślił, że lubię sprzęty tak gające.

Jakie masz z powyższych - model podaj? Widzę, że żadnych, tylko wypożyczane same zabawki/''brzdąkaczki'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie napinaj się tak, obiektywny specjalisto od high endu amerykańskiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ira napisał:

Nie napinaj się tak, obiektywny specjalisto od high endu amerykańskiego :)

Widać, żeś ty wpadł napięty/wypięty i sapiesz/plujesz się personalnie od pierwszego wpisu - niczym troll.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sovereign napisał:

Widać, żeś ty wpadł napięty/wypięty i sapiesz/plujesz się personalnie od pierwszego wpisu - niczym troll.

Szkoda na ciebie czasu. Zdziwię się , jeżeli ktokolwiek traktuje cię tutaj poważnie. Wątpię jednak. 

I naucz się wypowiadać po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

H360 zagrał płasko, bez energii, bas ledwo ruszony a wzmacniacz prawie rozkręcony na maksa..co powodowało że popadał już w krzykliwość....więc pokazywał wszystkie klasyczne objawy nieodpowiedniego wysterowania...natomiast z innymi kolumnami (już nie tak wymagającymi)  Harbeth m30.1 radził sobie dobrze...

Brzmi jak nie ten wzmacniacz: grałem nim na PMC twenty5.26 albo Bowersach 803/804 i nie zauważyłem takich objawów totalnej słabizny h360 o której piszesz...... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, will66 napisał:

Brzmi jak nie ten wzmacniacz: grałem nim na PMC twenty5.26 albo Bowersach 803/804 i nie zauważyłem takich objawów totalnej słabizny h360 o której piszesz...... 

.... u mnie nie jest łatwo....mały pokój (trochę ponad 20m2) i do tego za duże jak na taki metraż kolumny

   więc wzmacniacz musi być wydajny prądowo....opisuję tylko swoje doświadczenie z Heglem...Ty masz całkowicie inne zdanie

  i dobrze....dlatego nasze hobby jest tak ciekawe i czasami nieprzewidywalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

Mógłbyś to „gra lepiej” rozwinąć,(bez złośliwości)bo miałem oba w domu,bardzo długi czas i nie bardzo przemawia do mnie to co napisałeś a już to lepsze wykonanie,kompletnie. Dodam jeszcze,dla autora wątku,że różnica pomiedzy 505ux a ux mkII,słuchając head to head jest niesłyszalna. Może pomiary coś pokażą,ale ucho tego nie wychwyci,więc jesli mozesz złowić gdzieś nowego505ux w dobrej cenie,to się nie zastanawiaj.

E260 grał mi cieplej , naturalniej . Lux wycofana scena , bezbarwnie .

Accu lepiej wykonane gałki metalowe i plastikowe . Lepiej wykonany panel przedni , przełącznik wejść .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sovereign napisał:

Z poważnymi, rozumnymi i kulturalnymi się zadaję i vice versa. A nie z leszczami i prostakami jak ty.

Tym wpisem udowodniłeś ,kto jest kim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muda44 napisał:

E260 grał mi cieplej , naturalniej . Lux wycofana scena , bezbarwnie .

Accu lepiej wykonane gałki metalowe i plastikowe . Lepiej wykonany panel przedni , przełącznik wejść .

Tak myślałem:))

Dla mnie Accu mulasty,brak neutralności,z przeciętną stereofonią. Lux precyzja,świetna stereofonia,neutralnośc,dźwięczność,szybkość i piękna,głęboka scena.Lux jest też wyższy,co w moim odczuciu bardzo mu dodaje. Panel przedni bajka,jakość i wykonanie. Wyłączane v-metry,które zmieniają kolor pod wpływem oświetlenia. W jasnym,słonecznym pokoju,są intensywnie niebieskie,w ciemnym ten kolor subtelnieje. Naprawdę można o Luxie różne rzeczy pisać,ale jakośc wykonania to japońska perełka. Takie jest audio-subiektywne:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, muda44 napisał:

Accu lepiej wykonane gałki metalowe i plastikowe . Lepiej wykonany panel przedni , przełącznik wejść .

Tu się zgadzam z kolegą. Natomiast dźwięk Accu mi nie podchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ira napisał:

Tu się zgadzam z kolegą. Natomiast dźwięk Accu mi nie podchodzi.

Przecież Lux ma świetny selektor na przekaźnikach,dwie duźe gały z aluminium,podświetlany selektor źródeł i czepić można się tylko przednich plastikowych pokręteł,nadrabia za to świetnym phono,którego e260/270 w ogóle nie ma. Co tam jest w tym accu lepiej wykonane? Miałem oba i Lux wyglądowo to inna liga.

Teraz, muda44 napisał:

Mi od nich i 408 lepiej grał E-210 .

E210 nie muli

210 nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miroslav1 napisał:

... u mnie nie jest łatwo....mały pokój (trochę ponad 20m2) i do tego za duże jak na taki metraż kolumny

   więc wzmacniacz musi być wydajny prądowo....

ale że niby do małego pokoju jest potrzebny bardziej wydajny prądowo wzmacniacz?

że co się wtedy dzieje z kolumnami?, duszą się i potrzebują więcej prądu....?

 

wszystko można napisać może o takim wzmaku jak H360 , ale że nie może czegoś takiego wysterować....sorry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sovereign napisał:

@ira, jesteś jak robactwo, szkodniki, które trzeba tępić. Nie odpuszczam takim co wchodzą, by narobić szkód.

Pisz dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, m4tech napisał:

ale że niby do małego pokoju jest potrzebny bardziej wydajny prądowo wzmacniacz?

że co się wtedy dzieje z kolumnami?, duszą się i potrzebują więcej prądu....?

 

wszystko można napisać może o takim wzmaku jak H360 , ale że nie może czegoś takiego wysterować.... 

....mam teraz do wyboru - przepychanki lub w najgorszym wypadku napierdalanie....zróbmy może jeszcze inaczej

 żeby nie było że piszę farmazony....  Damazy był właścicielem tego Hegla  i w przyszłym tygodniu (bo teraz nie chcę zawracać dupę) poproszę aby potwierdził moje słowa...pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Margol napisał:

Przecież Lux ma świetny selektor na przekaźnikach,dwie duźe gały z aluminium,podświetlany selektor źródeł i czepić można się tylko przednich plastikowych pokręteł,nadrabia za to świetnym phono,którego e260/270 w ogóle nie ma. Co tam jest w tym accu lepiej wykonane? Miałem oba i Lux wyglądowo to inna liga.

210 nie znam.

Sam przełącznik , mechanizm aż chce się tą gałą kręcić ?

Szczotkowany panel w Accu dla mnie jest wyższej jakości i znacznie lepiej wygląda .

Wycieraczki ładniejsze to fakt , Accu ma ładne wycieraczki w końcówkach albo tych starych jak 305 a paski LED w nowych to jak dla mnie dziadostwo.

Jeszcze raz podkreślam. Moim zdaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kilka komentarzy z mojej strony:

1. Mark Levinson nie wchodzi w grę - cenowo wypada poza budżet. Najlepiej w tej chwili stoi Luxman - można dostać nowy w okolicy 16 - 18 tyś PLN. Hegel to już 26 tyś - część z tego to cena DACa nie wiem czy jest sens dopłacania za to.

2. Czytałem wszystkie 3 recenzje Tomka Karasińskiego. Wspomniany Mark Levinson, jeśli się nie mylę, nie ma wejść analogowych - z tego co pamiętam są same cyfrowe. Mi zależy na analogowych. 

Reasumując powyższe bardziej skłaniam się do Luxmana (no i ten wygląd...) ale rzeczywiście - najlepiej będzie po prostu wypożyczyć i posłuchać.

Jeszcze raz dziękuję za rady.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...muszę sprostować i przeprosić za pomyłkę....nie był to Hegel H360 a H300.....

Damazy kilkakrotnie na forum wypowiadał się o tym porównaniu Hegla z Jadisem....jest to w kilku wątkach.....z pewnością jest jakiś wpis w wątku ,,dlaczego nie Harbeth m40.1,, chyba jeszcze ,, Top 20 monitory,, i gdzieś tam jeszcze...kto chce może poszukać...jeszcze raz przepraszam za pomyłkę....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pgpila79 napisał:

Witam wszystkich. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kilka komentarzy z mojej strony:

1. Mark Levinson nie wchodzi w grę - cenowo wypada poza budżet. Najlepiej w tej chwili stoi Luxman - można dostać nowy w okolicy 16 - 18 tyś PLN. Hegel to już 26 tyś - część z tego to cena DACa nie wiem czy jest sens dopłacania za to.

2. Czytałem wszystkie 3 recenzje Tomka Karasińskiego. Wspomniany Mark Levinson, jeśli się nie mylę, nie ma wejść analogowych - z tego co pamiętam są same cyfrowe. Mi zależy na analogowych. 

Reasumując powyższe bardziej skłaniam się do Luxmana (no i ten wygląd...) ale rzeczywiście - najlepiej będzie po prostu wypożyczyć i posłuchać.

Jeszcze raz dziękuję za rady.

Pozdrawiam

 

Na odsłuch tylko wygrzany! Jak będziesz brał do domu to taki z min miesięcznym przebiegiem. Potem jak swojego wyjmiesz z kartonu,to się za głowę złapiesz. Nowy gra jak zepsuty. Dwa miesiące w ogóle nie wyłączaj,najwyżej na noc v-metry,potem tylko słuchać,sprzęt na dziesięciolecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Miroslav1 napisał:

.jeszcze raz przepraszam za pomyłkę...

e tam ,po prostu nie zagrało,zdarza się ,czasami bardzo dobre sprzęty ,żle zestawione nie grają ,za dużo zmiennych bywa w audio,hegel ma tę wadę ,że trudno zestawić set w którym zagra,u mnie z niektórymi kolumnami grał zjawiskowo,z innymi jak amplituner kd,ale to niezły wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.kolega przyjechał do mnie z Heglem i chciał porównać do mojej lampy....nie wchodząc w jakieś szczegóły...lampka od strony prądowej dosłownie zmiażdżyła Hegla....H360 zagrał płasko, bez energii, bas ledwo ruszony a wzmacniacz prawie rozkręcony na maksa..co powodowało że popadał już w krzykliwość...

Zupełnie mnie to nie dziwi , że Hegel poległ. Pamiętam z odsłuchów u Rafała Harbeth m40.1 i to były mega prądożerne paczki, dla doświadczonych audiofili.   A przypominam , że jego monosy maja pierwszą "setkę" w klasie A. Generalnie chłoną waty jak gąbka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.