Jump to content
pgpila79

Hegel H390 vs Luxman L-505uX II Mark II

Recommended Posts

W dniu 9.05.2020 o 15:50, rafa napisał:

505 ma lekką twardość dźwięku (coś jak w kablach TQ), czy 507 ma podobną cechę dźwięku czy gra delikatniej - bardziej miękko?

Mam ten sam piecyk i twardości nie stwierdzam,ale 507 postawiony obok,dla mnie gra tak samo. Pewnie mam drewniane ucho 🙂

• Like 1

42 minuty temu, Margol napisał:

Mam ten sam piecyk i twardości nie stwierdzam,ale 507 postawiony obok,dla mnie gra tak samo. Pewnie mam drewniane ucho 🙂

oj nie zgodzę się. To już inna liga. Kultury ma więcej Słychać, że to wyższa półka 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Teraz, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

oj nie zgodzę się. To już inna liga. Kultury ma więcej Słychać, że to wyższa półka 😉

Ja rozumiem,że Ty się z tym nie zgadzasz 🙂 

• Like 1

xavian
1 minutę temu, Margol napisał:

Ja rozumiem,że Ty się z tym nie zgadzasz 🙂 

wszystko zależy od sprzętu towarzyszącego, gdzie jest tzw "wąskie gardło". W moim prywatnym systemie (ProAc Response D15) już model 505 robi taką robotę, że by mi wystarczył 😉 Jednak 507 gra lepiej. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Też uważam,że L505 robi robotę,w bonusie dostajemy świetny phonostage,i doskonałą inżynierską budowę.

6 godzin temu, Meloman napisał:

Ale po co się tak ograniczać?

Nie czuje tego w stopniu takim ktory mialby zabierac mi frajde ze sluchania muzyki.

Co do innych wzmakow to po kilku latach z heglem bardzo ciezko trafic na cos co nie ma swojej maniery. Chocbym wmawial sobie ze jest neutralnie to uszy mowia co innego i frajda znika mimo ze w pewnych aspektach mozna lepiej.

Hegel to neutralnosc i rytm.

Edited by CEzAR21

A skąd wiesz że Hegel jest neutralny? Co przyjąłeś za punkt odniesienia? Jaki inny wzmacniacz? Ja miałem H360 i nie uważam że jest neutralny...

• Like 1

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

W dniu 16.05.2020 o 12:02, GrzesiekP napisał:

a miałem H360 i nie uważam że jest neutralny...

To jakie twoim zdaniem pasmo faworyzuje?

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII, Opera Callas, Tannoy Revolution XT8F
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Oyaide&Furutech&DIY

Nie faworyzuje pasma, ale w porównaniu do przyzwoitej lampy to upraszcza wysokie tony i mam wrażenie że gra nieco po ciemniejsze stronie mocy 🙂

A i jeszcze jedno nie polecam go do małych pomieszczeń ..... u mnie w 17m2 H360 grał podobnie jak H80

Za to większych H360 pokazuje swój atut, dobrą dynamikę i drive, barwa poza zasięgiem lampy...

Z tranzystorów w podobnej cenie katalogowej to już wolałbym takiego Luxmana L-507

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Trzeba tylko mieć na uwadze że każdy ma inny stopień wrażliwości dźwiękowej.... nasycenie, zróżnicowanie barwowe, "muzykalność", dla mnie aktualnie te cechy są bardzo ważne w systemie audio... za 3 lata może być już inaczej... 😁

17 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Nie faworyzuje pasma, ale w porównaniu do przyzwoitej lampy to upraszcza wysokie tony i mam wrażenie że gra nieco po ciemniejsze stronie mocy

Czyli przyznałeś że jest neutralny. Reszta opisu to inne cechy po prostu.

Definicje neutralności musisz zrewidować 😉 Bo dla większości neutralność = neutralność tonalna

Cała reszta o której piszesz nie ma z neutralnością nic wspólnego.

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII, Opera Callas, Tannoy Revolution XT8F

Zależy jak na to patrzeć w barwie np. można przyjąć że H360 nie jest neutralny bo ją osusza i pasteluje, upraszcza -> w porównaniu do lampy UR i chociażby hybrydy Rogue Audio Sphinx V2 ...

Neutralność dla mnie to nie tylko pasmo ale również barwy, oddanie przestrzeni ...

Ale jedna cecha to ilość a druga to jakość. Do tego szczególnie ta druga jest bardzo subiektywna.

Nie jestem fanem Hegla - żeby nie było 😉 ale lubię jasność w dyskusji

W dniu 16.05.2020 o 13:02, GrzesiekP napisał:

A skąd wiesz że Hegel jest neutralny?

Bo tak wszyscy paplają w klubie, to tak już musi być. 

👉

To można tylko wiedzieć porównując z innymi urządzeniami. Kto słuchał ten wie 🙂