Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz jako baza - wybór.


stworek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu złych doświadczeniach związanych z zakupem wiekowego wzmacniacza Onkyo czy nowego ampli Yamahy R-S700 kupiłem tańszą alternatywę: Yamaha RX396 która grała juz dla mnie zadowalająco bijąc na głowę jakością dźwięku nowa poprzedniczkę. Od jakiegoś czasu posiadam inny ampli: Harman Kardon HK3270, odtwarzacz Harman Kardon HD710, kolumny Arcus Domino (TS-600) i całość w komplecie nawet fajnie gra ale jest pewien niedosyt. I tak pomyślałem  sobie aby skompletować nowy zestaw oparty już o pełnowartościowy wzmacniacz. Sporo dobrych zaczytanych opinii skłania się do zakupu Nad C 326 BEE i tu pytanie do praktyków o ewentualną sensowną alternatywę dla tego wzmacniacza. Biorę tez pod uwagę wzmacniacze Yamahy z tego przedziału cenowego czyli góra 2tys, oczywiście nowe, docelowo kolumny Klipsch F2 lub odpowiedniki. Czemu Klipsch? Nie wiem, wpadły w oko. Zanim zestaw skompletuję minie troszkę czasu bo to spory wydatek z kieszeni rencisty no ale póki co posiadam sprzęt który jakoś tam gra. Muzyka? Wszystko ? Vangelis, PInk Floyd, Genessis, Queen, Dire Straits, sporo muzyki filmowej po Adre Rieu i jego twórcze koncerty z zupełnym pominięciem disco i wszelkich jego odmian. Wcale nie musi być głośno, tylko... maksymalnie treściwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy wzmacniaczami w tym budżecie są iluzoryczne, zainwestuj więcej w kolumny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o nad c326bee to zdecydowanie lepiej gra wyższy model nad c356bee, który jest w bardzo dobrych pieniądzach nowy dostępny na ebay.de i przesyłają do Polski. Cena c326 w Polsce. Z yamahy polecam as1000, tylko trudno kupić w budżecie podanym.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 326BEE + jego modyfikacja i powinieneś się zmieścić w 2000zl .

Do tego Heco Aurory 1000 albo 700. Zestaw sprawdzony przez wielu użytkowników .

356BEE + modyfikacja + kolumny jak wyżej , będzie jeszcze lepiej więc warto spróbować poszukać go w okazyjnej cenie .

Fabryczny 326BEE a 356BEE grają zupełnie inaczej . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stworek napisał:

docelowo kolumny Klipsch F2 lub odpowiedniki. Czemu Klipsch? Nie wiem, wpadły w oko.

Miałem dawno F-2 i po zmianie w ówczesnym czasie na mniejsze (gabarytowo) RF-52 była przepaść pod każdym względem. Z mojej strony F-2 bym odpuścił zdecydowanie już na starcie, bo za niewiele więcej kasy masz kolumny (w stosunku do serii "F") z innego wymiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze w tej cenie nie są moim zdaniem warte zakupu. Lepiej kupić coś używanego nawet z lat 90. O tych mitycznych watach z tych Yamaszek za 1600-2000 zł nawet nie czytaj. Płasko to brzmi i nie czuć w ogóle żeby to miało te 85W czy nawet więcej. Stare Audiolaby, Nad, Creek z rynku używek mając często 50W na kanał a ruszają bardzo wymagającymi kolumnami a te budżetowe klocki niestety sobie kompletnie nie radzą. Piszę co słyszałem kiedy szukałem wzmacniacza. Nie miałem już za dużo na wzmacniacz i chciałam coś takiego tańszego ale to niestety nie gra za dobrze. Chyba że ktoś zna coś jakościowo dobrego w tych pieniądzach chętnie poczytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha as1000 nie gra płasko. Nad c356 nie gra gorzej od nad c350. Miałem c350 już 2 jeden modyfikowany przez kolegę Muda44 i drugi dla porównania i tak samo c356bee. I w swojej cenie, są dobre. Niestety w audio wiele czynników wpływa na ostateczne granie i niektóre komponenty się fajnie zgrywają a inne do siebie nie pasują tak jak np cambidge 851a i focal aria lub electra - tego połączenia odradzam. Ale dochodzą jeszcze kombinacje ze źródłem i kablami i na końcu określone preferenje słuchacza i to jeszcze bardziej utrudnia cały proces.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C356 mi nie podchodził, bo że tak powiem za bardzo zaokrąglał dźwięk, brak tekstury. O ile w elektronice to fajnie brzmiało to we wszystkich innych gatunkach była kaszana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ostrożny w genaralizowaniu. Żaden wzmacniacz sam nie gra jak i kolumny nie zagrają bez wzmacniacza. Dlatego ważne są połaczenia i taki nad c350 lub c356 z kef xq20, kef ls50, r300 gra w swojej cenie dobrze.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Klipscha to i takie modele wystarczą ? sądząc z zapewnień producenta o sprawności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A poważnie to da radę np Onkyo 9150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MM, MC, 4 cyfrowe z niezłym DAC, PRE OUT i jak dla mnie lepiej wygląda niż NAD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a gdyby oprzeć się na sprzęcie używanym? Co można wziąć pod uwagę poza tymi modelami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 10:29, morawka napisał:

Roznice miedzy wzmacniaczami w tym budżecie są iluzoryczne, zainwestuj więcej w kolumny 

Na zasadzie że "wyżej d... nie podskoczysz" to być może, ale i w tym zakresie cenowym różnice w charakterze dźwięku potrafią być naprawdę spore.

W dniu 5.01.2020 o 10:39, RobG1974 napisał:

Jeżeli myślisz o nad c326bee to zdecydowanie lepiej gra wyższy model nad c356bee

Zgadzam się. Generalnie jestem zdania że niskich modeli NAD w ogóle nie ma sensu kupować bo zwykle da się kupić za podobne pieniądze lepiej grające wzmacniacze innych marek. 

25 minut temu, stworek napisał:

gdyby oprzeć się na sprzęcie używanym? Co można wziąć pod uwagę poza tymi modelami?

Można rozważyć: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jest dużo niezłych wzmacniaczy, ale niekompletnych - bez pilota - dlatego

mają przystępne ceny, ale i ze zdalnym można znaleźć; tyle, że cena rośnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić się nie pali, dziękuję za wskazówki. Pojawiają się czasem dobre aukcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziwactwem będzie pewnie to, ze każdy element zestawu będzie musiał mieć to samo logo, ale tam. Czy w ofercie Harman Kardon znalazłby się  jakiś poczciwie grający wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stworek

odpuść te NADy

szanuj swoją rentę i kup w dobrym stanie końcówkę Harmana HK770 lub HK870, najlepiej po kompetentnym odświeżeniu i wyregulowaniu lub oryginalną bez dotykania ale tanio i z zamiarem przeprowadzenia całościowego odświeżenia. Do tych końcówek nie wstyd podłączyć wysokiej klasy zestawów głośnikowych (myśl o kwocie 10 tys pln  jako nowe). Barwowo i wydajnością prądową w swoim budżecie ( a nawet sporo wyższym) ciężko o lepsze. Zaszczędzone pieniądze dołóż do lepszych kolumn. Poszukaj w miejsce swojego CD Harmana HD710 np. Harmana HD760 , będzie dużo lepszy ponieważ posiada wysokiej klasy przetworniki i niezły filtr cyfrowy, to mocno niedoceniony sprzęt w swojej cenie, ale znów nie taki częsty gość w ogłoszeniach. Się wie to się trzyma. Ponieważ doradzam końcówkę to przydałby się preamp i tu jest problem bo Hk725 nie jest taki dobry jak końcówki które podałem (chociaż na papierze wygląda super) ale na początek wystarczy, można go kupic tanio. Przy odsprzedaży później prawie nic nie stracisz a da Ci to czas na dozbieranie do świetnego preampa (potrzebne min. 1000 pln na dobre pre) i koniec rozterek. Żeby lepiej od tego zagrało  trzeba wskoczyć na poziom dużo wyższy 2-3 tys. zł za element (używane).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stworek napisał:

Palić się nie pali, dziękuję za wskazówki. Pojawiają się czasem dobre aukcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziwactwem będzie pewnie to, ze każdy element zestawu będzie musiał mieć to samo logo, ale tam. Czy w ofercie Harman Kardon znalazłby się  jakiś poczciwie grający wzmacniacz?

Pamiętaj że NAD modyfikowany a NAD fabryczny to zupełnie inny poziom brzmienia dlatego szukaj takich po modyfikacji .

Pchanie się w pre i końcówkę w takim budżecie to moim zdaniem bardzo zły pomysł . Sam dodatkowy interkonekt wysokiej klasy to około 1000zl .

Ja próbowałem używane pre do kilku tysięcy Jadisa i Audioneta do Xindaka A600P i Pass X250 . Szybko odpuściłem bo za sumę całości lepiej grały integry .

Kupując A600P słuchałem go na Calyxie Femto z XLR , XLO za 12k .

To grało ale wtedy Femto kosztował 30k 

Moim zdaniem pre i końcówka to tylko topowe konstrukcje łączone i zasilane bezkompromisowymi kablami . Inaczej ginie rozdzielczość, precyzja , powietrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muda44 napisał:

Pamiętaj że NAD modyfikowany a NAD fabryczny to zupełnie inny poziom brzmienia

To oczywiste że ten fabrycznie zaprojektowany przez inżynierów, zawsze będzie lepszy od tego grzebanego, lutowanego i przerabianego przez jakiegoś garażownika 
Jeśli brzmienie wzmacniacza się nie podoba to szukamy innego (mały wybór jest na rynku?? )a nie dajemy komuś w nim grzebać. Weź to potem sprzedaj. Chciałbys kupić lutowany, przerabiany sprzęt? Bo ja nie. 
Ale jeśli ktoś ma w tym interes to zawsze będzie do tego nakłaniał - logiczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste ?

Którego z tych modyfikowanych miałeś u siebie ?

Żadnego ?

Oczywiście że jak fabryczny się nie podoba to lepiej kupić lepszy . Jest tylko i aż jedno ale - kasa jaką trzeba wydać za to lepsze granie .

Ty nie kupisz , Twój wybór a ja od 2007r  przerabiam te wzmacniacze i chętnych nie brakuje . Na rynku wtórnym też bez problemu znajdują nabywców .

 

Podsumowując .

Bawi Ciebie to co robisz ? Bo słabo to wygląda a tylko  źle o Tobie świadczy .

 

Każdy ma swój rozum i niech się nim kieruje .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, muda44 napisał:

Każdy ma swój rozum i niech się nim kieruje .

Tu akurat pełna zgoda ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hey napisał:

To oczywiste że ten fabrycznie zaprojektowany przez inżynierów, zawsze będzie lepszy od tego grzebanego, lutowanego i przerabianego .

A ja mam samochód po modyfikacji. Wyje...y DPF , zaślepiony EGR , zrobiony chip. Jak stoję na skrzyżowaniu puszczam bąka i patrzę tylko do lusterka wstecznego co się za mną dzieje. Nigdy w życiu nie wrócę do ustawień fabrycznych robionych przez wspaniałych inżynierów ?I do tego mniej pali itd.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. tuning

Kompetentny tuning jest jak najbardziej możliwy. Producenci często tworząc linie produktów ten drugi czy trzeci od góry model musieli troszkę planowo "popsuć" w stosunku do nr 1 w ich ofercie aby ten się dobrze sprzedawał, po prostu żeby nie kanibalizować sprzedaży. Natomiast branie produktu z dołu lini produktowej danego producenta i domowe (nawet super fachowe) poprawianie go w celu ponownego lokowania na rynku (czyli nie dla siebie a dla innych) świadczy tylko o tym że od początku tak zaprojektowane i wykonane fabrycznie urządzenie nie jest godne zainteresowania. Z g. bata nie ukręcisz. Najlepsze fabryczne urządzenia można poprawić tylko czasami i najczęściej nieznacznie, a ocena efektu modyfikacji jest subiektywna. To praktycznie nigdy nie jest różnica jak dzień i noc (chyba że bierze się za to amator i wtedy duża różnica jest ale na gorsze, ale nie o tym mowimy). Abstrahując od tego, że w ogóle modyfikowane urządzenie cieżko jest odsprzedać po prostu z powodu braku zaufania do modyfkującego artysty. Także do modyfikacji jeżeli w ogole to należy wybierać właśnie drugi czy trzeci model od góry bo jest duża szansa że można uzyskać z niego nawet coś lepszego niż najwyższy model z oferty fabrycznej. Tylko za to może się wziąć fachowiec z dużym doswiadczeniem (także praktycznym) który jest w stanie wychwycić te "popsute" miejsca na schemacie i ocenić potencjał do poprawy.

Poza wszystkim kultura producentów pod względem udostępniania schematów obecnie produkowanych urządzeń jest żadna. Schematy do urządzeń wykonanych nawet 50 czy 40 lat temu są dostępne, a tacy modyfikatorzy obecnej produkcji za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będą dysponowali tylko własnym doświadczeniem chcąc poprawiać obecnie produkowane urządzenia (w co osobiście wątpię bo dostępność krótkich serii scalakówczy innych proprietary parts się skończą i w razie awarii w odleglejszej przyszłości takie urządzenie będzie do wyrzucenia, kilkuwarstwowe płytki wprowadzane pod  pretekstem skracania drogi sygnału w przypadku awarii/przegrzania/przepalenia będą nieserwisowalne, gęstość upakowania ścieżek i kilka innych cech (jak integracja szybko starzejącego się software'u z hardware'em zbliża obecną produkcję audio do tej znanej z komputerów, zresztą to samo dzieje się na innych rynkach jak motoryzacyjny i inne, także chyba nie będzie miłośników audio-vintage z początku XXI w. w takim dajmy na to roku 2050. Tych którzy znali się na sprzęcie vintage z lat 60-tych, 70-tych w roku 2050 już prawdopodobnie nie będzie. Także śpieszmy się kochać vintage bo tak szybko odchodzi..bezpowrotnie. (mowa o tym prawdziwym vintage, którym warto się zainteresować w odróżnieniu od ton audioszrotu na rynku nazywanego vintage tylko z racji wieku) 

ad. integra vs dzielonki

Nie wchodząc na grząski grunt dotyczący kabli (chociaż mam tu bardzo zdecydowaną opinię) nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że dzielone urządzenia (również te które można znaleźć w zakładanym przez autora wątku budżecie) zawsze będą gorsze niż integra za te pieniądze. Trzeba wiedzieć co wybrać i najczęściej jest tak, że więcej "dźwiękowo" uzyskuje się od mniejszych manufaktur (szczególnie tych już zapomnianych) zakładanych kiedyś przez pasjonatów niż od masowych producentów jadących na zdobytej przez lata renomie, przy czym w sensie absolutnym duże firmy są w stanie zbudować urządzenia wybitne z powodu dysponowania większymi budżetami na R&D, sztabem inżynierów, lepszego zaplecza technicznego i możliwości wykonania kilku/-nastu prototypów i przeprowadzenia mnogości testów przed wprowadzeniem produktu na rynek o ile tylko księgowi nie popsują szyków. Funkcjonalność i ergonomia produktów jest też raczej na plus dla dużych firm (mowa o topowych produktach w niestety również topowych cenach).

ad. NAD

Szanując wybory wszystkich użytkowników NAD-ów modyfikowanych czy nie, osobiście nic nie skłoniłoby mnie do zakupu urządzenia z oferty NAD niższego niż NAD S300, a mając taki budżet - wyższy niż założony przez autora wątku - i tak umiałbym wydać te pieniądze lepiej i to jest moja subiektywna opinia. Ale każdy ma swój rozum, preferencje wobec systemu/sprzętu/dżwięku i głosy w portfelu, a niektórzy rownież biznesową motywację aby twierdzić inaczej.

@stworek

jak chcesz poznać inne propozycje używanych dzielonych systemów (pre+end) tych mniej znanych firm, które można znaleźć w twoim budżecie i ktorymi warto się zainteresować - najczęściej to zakup za granicą - to napisz na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Airmike napisał:

ad. tuning

 

Wzmacniacze NAD mają genialne końcówki mocy a totalnie spaprane przedwzmacniacze które zastępuję odpowiednio zrobionymi i dopasowanymi  przedwzmacniaczami pasywnymi . Do tego delikatne modyfikacja stopni wejściowych końcówek i to GRA . Z toru wywalona jest garść degradujących brzmienie elementów i to słychać nawet w najtańszych modelach a kto nie wierzy niech sobie podłączy pod końcówkę swojego NADa jakiś DAC z regulacja głośności , będzie miał tego namiastkę .

Takich NADów są setki , tak - setki i ciągle ich przybywa a te na rynku wtórnym szybko nabywają kolejnych właścicieli  .

Godzinę temu, Airmike napisał:

ad. integra vs dzielonki

 

Każdy element w torze wpływa na brzmienie , nawet wtyczki , gniazda , nie wspominając o kablach a pre to dodatkowe masę elementów na których traci się jakość . Można pre kształtować brzmienie ale traci się na wybrzmieniach , mikro detalach itd .

Dlatego też najlepiej grające wzmacniacze jakie znam to SET albo SE , najlepiej na lampach z krótką drogą sygnału . Kto słuchał ten wie ?

Godzinę temu, Airmike napisał:

ad. NAD

Szanując wybory wszystkich użytkowników NAD-ów modyfikowanych czy nie, osobiście nic nie skłoniłoby mnie do zakupu urządzenia z oferty NAD niższego niż NAD S300, a mając taki budżet - wyższy niż założony przez autora wątku - i tak umiałbym wydać te pieniądze lepiej i to jest moja subiektywna opinia. Ale każdy ma swój rozum, preferencje wobec systemu/sprzętu/dżwięku i głosy w portfelu, a niektórzy rownież biznesową motywację aby twierdzić inaczej.

 

Akurat według mnie NAD S300 to niewypał i nieudany klon Gryphona . Suchy , techniczny , beznamiętny . W większości burczą trafa i w większości są już wymieniane elektrolity . Niewiele dokładając można mieć znacznie lepszego chociażby Musicala M6i .

 

To co piszę i robię opiera się na faktach , moich porównaniach ze znacznie droższym sprzętem i porównaniach właścicieli . Dzięki czemu drogą pantoflową trafia do mnie coraz więcej klientów .

O to chodzi , o uczciwość a nie wciskanie kitu na siłę i obydwie strony są zadowolone a niech każdy podejmuje decyzje według własnych wytycznych .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 10:24, stworek napisał:

Witam, po wielu złych doświadczeniach związanych z zakupem wiekowego wzmacniacza Onkyo czy nowego ampli Yamahy R-S700 kupiłem tańszą alternatywę: Yamaha RX396 która grała juz dla mnie zadowalająco bijąc na głowę jakością dźwięku nowa poprzedniczkę. Od jakiegoś czasu posiadam inny ampli: Harman Kardon HK3270, odtwarzacz Harman Kardon HD710, kolumny Arcus Domino (TS-600) i całość w komplecie nawet fajnie gra ale jest pewien niedosyt. I tak pomyślałem  sobie aby skompletować nowy zestaw oparty już o pełnowartościowy wzmacniacz. Sporo dobrych zaczytanych opinii skłania się do zakupu Nad C 326 BEE i tu pytanie do praktyków o ewentualną sensowną alternatywę dla tego wzmacniacza. Biorę tez pod uwagę wzmacniacze Yamahy z tego przedziału cenowego czyli góra 2tys, oczywiście nowe, docelowo kolumny Klipsch F2 lub odpowiedniki. Czemu Klipsch? Nie wiem, wpadły w oko. Zanim zestaw skompletuję minie troszkę czasu bo to spory wydatek z kieszeni rencisty no ale póki co posiadam sprzęt który jakoś tam gra. Muzyka? Wszystko ? Vangelis, PInk Floyd, Genessis, Queen, Dire Straits, sporo muzyki filmowej po Adre Rieu i jego twórcze koncerty z zupełnym pominięciem disco i wszelkich jego odmian. Wcale nie musi być głośno, tylko... maksymalnie treściwie.

Jeżeli dla Ciebie Yamaha RX396 czy HK3270 gra lepiej od R-S700, co oczywiście jest możliwe, bo to Twoja opinia, to znaczy, że żadna z porad na forum Ci nie pomoże i bez indywidualnych odsłuchów nic sobie nie wybierzesz, a na pewno żaden Nad, tym bardziej modyfikowany. Jak zwykle uważam, że celnie dobrał Ci audioburak czyli Onkyo A-9150 jeśli ma być nowe lub w używce Denon 1500R/AE, jeśli już używane, to tradycyjnie polecam Roksan Kandy I mkIII jeśli ma być do 2k zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, muda44 said:

 

Takich NADów są setki , tak - setki i ciągle ich przybywa a te na rynku wtórnym szybko nabywają kolejnych właścicieli  .

I z tego wynika że tłum ma zawsze rację czy raczej że jest wielu użytkowników którzy sprzedają te NADy z jakiego by nie było powodu - ale raczej nie z zachwytu i chęci umartwiania się po sprzedaży. 

1 hour ago, muda44 said:

Każdy element w torze wpływa na brzmienie , nawet wtyczki , gniazda , nie wspominając o kablach a pre to dodatkowe masę elementów na których traci się jakość . Można pre kształtować brzmienie ale traci się na wybrzmieniach , mikro detalach itd .

truizmy. gdzieś to pre musisz mieć, jak nie w jednej obudowie z koncowką to w osobnej. Można to zrobić dobrze i tak i tak ale jak popatrzysz na najwyższej jakości urządzenia (niezależnie od tego czy nowe czy używane - ważne że topowe) to w najwyższym segmencie najbardziej cenione i bezkompromisowe są dzielone, aczkolwiek są wyjątki. Tylko wg. mojego doświadczenia nieuprawnione jest stwierdzenie, że musisz mieć IC za 1000 zł aby nie zepsuć połączenia między pre/power

1 hour ago, muda44 said:

Dlatego też najlepiej grające wzmacniacze jakie znam to SET albo SE , najlepiej na lampach z krótką drogą sygnału . Kto słuchał ten wie ?

Słucham to wiem ? Mam tor lampowy. Mam tory tranzystorowe. Zintegrowane i dzielone. Stare i nowe. Nie mam i raczej już nie będę miał NADa ? Miałem jednego starszego, był przeciętny a te nowsze zupełnie mnie nie interesują, nie moja bajka. Na rynku jest tak dużo ciekawych urządzeń, że szkoda mi czasu na NADy, ale ja nie jestem początkującym użytkownikiem. Wiem że Ty także nim nie jesteś.

 

1 hour ago, muda44 said:

Akurat według mnie NAD S300 to niewypał i nieudany klon Gryphona . Suchy , techniczny , beznamiętny . W większości burczą trafa i w większości są już wymieniane elektrolity . Niewiele dokładając można mieć znacznie lepszego chociażby Musicala M6i .

Napisałem wprost, że nie kupiłbym NADa S300 bo można lepiej i do tego taniej ? Nie słuchałem Musicala M6i, więc nie skomentuję.

 

1 hour ago, muda44 said:

 

To co piszę i robię opiera się na faktach , moich porównaniach ze znacznie droższym sprzętem i porównaniach właścicieli . Dzięki czemu drogą pantoflową trafia do mnie coraz więcej klientów .

O to chodzi , o uczciwość a nie wciskanie kitu na siłę i obydwie strony są zadowolone a niech każdy podejmuje decyzje według własnych wytycznych .

 

Skoro pantoflowa poczta działa dobrze to nie wypada o tym mówić prawda? Bo a nuż zapeszysz...

Cieszę się Twoim sukcesem i zadowoleniem Twoich klientów. Może w końcu NAD wyciągnie wnioski i nie trzeba go będzie poprawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Airmike napisał:

I z tego wynika że tłum ma zawsze rację czy raczej że jest wielu użytkowników którzy sprzedają te NADy z jakiego by nie było powodu - ale raczej nie z zachwytu i chęci umartwiania się po sprzedaży. 

 

Wielu sprzedaje niże modele żeby kupić wyższy model a są też tacy co zaczynali od takiego modyfikowanego NADa a dzisiaj mają systemy za dziesiątki , jeden nawet za nieco ponad 200 000zł . Modyfikowane NADy są wybitne w pewnym zakresie cenowym , można lepiej tyle że mało kto może sobie pozwolić na wydawanie po kilka , kilkanaście tysięcy za element a też chce mieć przyjemność ze słuchania muzyki . Są też tacy co mają pieniądze a składam im całe systemy bo chcą mieć fajnie grający sprzęt ale jak najmniej wydać .

1 godzinę temu, Airmike napisał:

truizmy. gdzieś to pre musisz mieć, jak nie w jednej obudowie z koncowką to w osobnej. Można to zrobić dobrze i tak i tak ale jak popatrzysz na najwyższej jakości urządzenia (niezależnie od tego czy nowe czy używane - ważne że topowe) to w najwyższym segmencie najbardziej cenione i bezkompromisowe są dzielone, aczkolwiek są wyjątki. Tylko wg. mojego doświadczenia nieuprawnione jest stwierdzenie, że musisz mieć IC za 1000 zł aby nie zepsuć połączenia między pre/power

 

Osobne pre to dodatkowe połączenia i przedłużona ścieżka sygnału ale fakt że producenci często Integry robią do pewnego poziomu tak żeby sprzedać 2 klocki a nie jeden .

Temat kabli przemilczę ...

1 godzinę temu, Airmike napisał:

Słucham to wiem ? Mam tor lampowy. Mam tory tranzystorowe. Zintegrowane i dzielone. Stare i nowe. Nie mam i raczej już nie będę miał NADa ? Miałem jednego starszego, był przeciętny a te nowsze zupełnie mnie nie interesują, nie moja bajka. Na rynku jest tak dużo ciekawych urządzeń, że szkoda mi czasu na NADy, ale ja nie jestem początkującym użytkownikiem. Wiem że Ty także nim nie jesteś.

Prawie 3 lata temu kupiłem nowego Gryphona Atillę . W tym czasie trochę siedziałem w domu i przerobiłem tak C350 że grał tak samo dokładając do tego lepszą barwę . Atillę sprzedałem z dużą stratą i tu ciekawostka . Proponowałem C350 dwóm kolegom mającym Atillę i obaj stwierdzili że wstyd to w salonie stawiać ?

Ja też tak uważam ale jak pomyśleć o woreczku pieniędzy który zostanie ...

Tak więc czasem warto się " cofnąć ".

1 godzinę temu, Airmike napisał:

 Może w końcu NAD wyciągnie wnioski i nie trzeba go będzie poprawiać.

Nic nie zrobią . NAD ma mieć gałki  itd a klient jak chce lepszego NADa to kupi krajowego NAIMa .

Lata temu Pioneer zrobił model A400X który był w tamtym czasie czymś niesamowitym i co z tego . Klient Pioneer  chciał Pioneera z gałkologią a garstka audiofilów nie robiła żadnej różnicy .

Kilka lat później Accuphase zrobił E-210 z pasywnym pre . Miałem go i moim zdaniem jakością brzmienia stoi wyraźnie przed E408 i E260 które też miałem  .

I co , też bez gałek ale co gorsza bez wycieraczek i się nie przyjął w kolejnych modelach .

Różne są podejścia producentów , szkoda że dzisiaj jest tak mało rodzynków jakim był niedawno Pioneer PD-50 o którym tu tak trąbiłem a który dzisiaj używany sprzedaje się w cenie nowego .

Na szczęście jeszcze są Chordy Clearway ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z mojej strony jak najbardziej polecę Ci Nada c356 po modzie. Słucham podobnej muzyki i u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Oczywiście przed zakupem obowiązkowy odsłuch. Do 2 tyś jest Pioneer a70 który wydaje się ciekawą propozycją. Jeśli chodzi o kolumny to od Klipscha lepiej wspomniane wcześniej Heco lub nasz Pylon. 

 

P.S.

Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do siebie posłuchać c356 po modyfikacji.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.