Jump to content
Krzysztof_54067

Kt 88 cicho strzela przy rozruchu.

Recommended Posts

Kupiłem nową kwadrę kt88. 

Jedna z lamp charakterystycznie cicho strzela. Częstotliwość strzelania maleje i w końcu zanika po ok. 5 minutach. Bias trzyma, wzmacniacz gra. Czy to norma we współczesnej produkcji czy coś nie tak z lampą? 

Film:

Edited by Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

To cykanie to ma być strzelanie ? Mnie tak od zawsze brzęczą lampy jak się nagrzewają oraz się chłodzą. Jest coś takiego jak rozszerzalność cieplna metalu 😉 

• Thanks 1

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

#DeviLeq ma rację, to wygląda raczej na rozgrzewanie lampy. Jeśli nie słychać nic w głośnikach i nie ma żadnych błysków, to raczej nic strasznego. Ot, marna jakość współcześnie produkowanych lamp mocy.

• Like 1
  • Thanks 1

xavian

Hej, a jaki masz wzmacniacz i jaka to jest marka lamp?

Pytam, ponieważ mam aktualnie stareńkie lampy 6550 "clear top" i jestem zdumiony, jakie one są ciche. Nic nie szumi, nie tyka, normalnie totalna cisza. Brzmieniowo nie jest super w porównaniu do KT-88 Electro-Harmonix, lecz te niestety szumią dość mocno, zwłaszcza na zimno... (wzmacniacz Jolida 502).

7 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Hej, a jaki masz wzmacniacz i jaka to jest marka lamp?

Pytam, ponieważ mam aktualnie stareńkie lampy 6550 "clear top" i jestem zdumiony, jakie one są ciche. Nic nie szumi, nie tyka, normalnie totalna cisza. Brzmieniowo nie jest super w porównaniu do KT-88 Electro-Harmonix, lecz te niestety szumią dość mocno, zwłaszcza na zimno... (wzmacniacz Jolida 502).

Yaqin MC100B + muda44 mod. Moje wcześniejsze lampy były ciche (EH i oryginalne chińczyki). Oczywiście to tylko na rozruchu więc nie jest problem.

• Thanks 1

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Cześć,
Jest to normalna rzecz i lampa "wycisza się" po pełnym rozgrzaniu. U mnie przy 8szt 6n13s słyszę rozgrzewanie lampy przez około 30 minut. 

• Thanks 1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.