Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo niekoniecznie z odsłuchem


Waskodagama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że to I-szy post więc witam wszystkich.

 

Przymierzam sie do zakupu swojego zestawu, możliwe że na lata bo nie mam czasu na zabawy w zamianę i jeżdżenie na odsłuchy, ale nie mam też zamiaru rezygnować z tego powodu z zakupu.

Niestety z racji tej że jest zrozumiałe parcie na zakup po odsłuchach, ponad rok temu zrezygnowałem z zakupu z powodu braku czasu na odsłuchy. 

 

Poniżej niezbędne informacje:

BUDŻET

- 8000 PLN.

 

POMIESZCZENIE

30m

 

ŹRÓDŁO

- Spotify, Tidal, TV,  ewentualnie QNAP (nie jest to najważniejsze).

 

KOLUMNY

- podłogowe z przednim BasReflexem (będą musiały stać przynajmniej na razie blisko ściany), 

 

RODZAJ MUZYKI  

- najczęściej dance, pop - do słuchania dla dzieci i żony, czasami trochę głośniej (w granicach rozsądku dla dzieci)

- czasami wokale, instrumentalna - wieczorne słuchanie

- czasami rock (tu może być chęć głośniejszego posłuchania)

 

PREFERENCJE

- szukam mięsistego basu KEFów Q750, niemęczących ale wyraźnych i detalicznych wysokich tonów i fajnej wyraźnej średnicy

 

 

JAK JA TO BYM WIDZIAŁ:

Wzmacniacz/strumieniowiec/kolumny - 3 elementy więc "muszę" sobie pozwolić na tańsze kolumny

Amplituner/kolumny - 2 elementy więc mógłbym sobie pozwolić na droższe kolumny.

 

Pierwsza rzecz - co będzie lepsze amplituner z droższymi kolumnami czy wzmacniacz z tańszymi kolumnami

Druga rzecz - niestety rozważam zakup w ciemno (z odsłuchem w mieszkaniu), ponieważ może być tak jak w tamtym roku że z powodu braku czasu na odsłuchy zrezygnuje z zakupu. A teraz jestem tego zdania że wole już kupić "cokolwiek" niż znowu zostać bez niczego.

 

Trzecia - jak wyglada obsluga Spotify/Tidal - musze sie połączyć smartfonem z urzadzeniem i z poziomu smartfona dalej obsuguje te serwisy, czy jest to jakoś inaczej rozwiązane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waskodagama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane kolumny za 5000pln + wzmak używany za 2000pln( konkretnych modeli nie doradzę bo to kwestia gustu )+ streamer np. Bluesound node 2 albo Auralic mini , a za jakiś czas jakiś DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Możesz wrzucić układ pomieszczenia? 

Ja mam heco aurora 1000 na metrażu 35m2 i  blisko ścian i jest mega super a mają tylni bass reflex. Do tego uzywam chromcasta audio po optyku do wzmahola cxa80 i mam jeszcze yamaha wxad-10.  Masz fajny budżet można naprawdę coś fajnego zbudować. 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam. Skoro nie masz czasu przejechać się do salonu i posiedzieć kilka h to będziesz miał czas na słuchanie muzyki? Kupowanie sprzętu za 8 tys. W ciemno to może być kicha. Szczególnie przy tym ustawieniu kolumn. 
Co do proporcji w rozdysponowaniu tych pieniędzy pomiędzy wszystkie elementy to... Ja bym stawiał na kolumny. 
1. Masz jakiś sensowny DAC? Jeśli tak to:
2. Masz jakiegoś sprawnego nieużywanego laptopa albo pc? Jeśli tak to już masz strumieniowca o dużych możliwościach. 
Przy takim ustawieniu kolumn polecam szukać kolumn o budowie zamkniętej. Problem jest taki że w tym budżecie będzie z tym problem a BR z przodu niestety pozwala na co najwyżej nieco bliższe dosunięcie do ściany. O dosuwaniu pod ścianę nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Funnykris napisał:

Tak tylko spytam. Skoro nie masz czasu przejechać się do salonu i posiedzieć kilka h to będziesz miał czas na słuchanie muzyki? Kupowanie sprzętu za 8 tys. W ciemno to może być kicha. 

Ta to prawda co kolega napisał ale najlepiej by było wypożyczyć sprzęt do domu . 8kola to jest fajny budżet więc szkoda żeby potem bylo rozczarowanie.  

Wrzuć układ pomieszczenia i napisz czego lubisz słuchać itd. 

Odsłuch w salonie to nie to samo co w domu u siebie . 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Oskar09 napisał:

Ta to prawda co kolega napisał ale najlepiej by było wypożyczyć sprzęt do domu .

No ja jedne kolumny odwiozłem następnego dnia. Dodam że całkiem fajnie grały ale w moim pokoju grały okropnie. Kupowanie w ciemno takie jest. Jeszcze słuchawki można kupić w ciemno jak ma się jakieś pojęcie jaki dźwięk chce się mieć. Najwyżej zwrot do sklepu. Ale kolumny muszą mniej więcej się zgrać z pomieszczeniem. Inaczej pozostanie zabawa korektorami barwy itp. sprawy ale nie tędy droga. Za 8 tys. Można kupić fajny zestaw. Szczególnie w używkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oskar09 napisał:

Możesz wrzucić układ pomieszczenia? 

Jutro wrzuce jakiś szkic.

Możesz mi powiedzieć co jeszcze odsluchiwales oprócz tego co masz  i jak to wypadało.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Funnykris napisał:

Tak tylko spytam. Skoro nie masz czasu przejechać się do salonu i posiedzieć kilka h to będziesz miał czas na słuchanie muzyki?

Napewno nie będę miał czasu żeby sobie ustawic fotel i siedziec przed nimi 2 godziny czy coś w tym stylu. Pewnie nieraz bedzie ze nie bede mial czasu na to przez kilka dni, innym razem sie pewnie zdarzy ze będę miał co wieczór czas na ciche plumkanie wieczorne.

Za to jestem pewien że codziennie, czyli najczęściej, będzie to używane przez moją żonę i córki do "dyskotekowego" brzdakania - muzyka w stylu lista przebojów Goraca 20 Eska czy jakiś HopBec z RMF MAX czy PopLista RMF - chodzi mi o rodzaj muzyki a nie źródlo dzwieku.

1 godzinę temu, Funnykris napisał:

1. Masz jakiś sensowny DAC? Jeśli tak to:
2. Masz jakiegoś sprawnego nieużywanego laptopa albo pc? Jeśli tak to już masz strumieniowca o dużych możliwościach. 

Nie mam nic. Ani Daca ani laptopa. Chcociaz jakbym sie uparl to laptopa moze jakiegos jeszcze gdzies bym wygrzebal. Tylko ze ja nie chcialbym zeby to bylo jakies skomplikowane w uruchomieniu i obsludze dla zony i córki w wieku 8lat. Po prostu powiedzą żebym to sobie w nos wsadził jeżeli się okaże żeby włączyć jakiegoś spotify trzeba 3 piloty użyć i jeszcze 10x coś tam przełączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Waskodagama napisał:

Po prostu powiedzą żebym to sobie w nos wsadził jeżeli się okaże żeby włączyć jakiegoś spotify trzeba 3 piloty użyć i jeszcze 10x coś tam przełączyć.

Mam Volumio. Trzeba uruchomić komputer. Jak się wyłączy trzeba wejść na Spotify na jakimkolwiek urządzeniu w domu i wybrać w urządzeniach do odtwarzania Volumio Spotify Connect, działa też airplay. Trzeba zainstalować w Volumio wtyczkę Spotify ale to łatwizna. To samo trzeba zrobić w każdym innym urządzeniu które ewentualnie kupisz. Z Tidal to tak nie będzie nigdy działać. Każdy streamer ma swoją aplikację do sterowania i tam trzeba obsługiwać Tidal. Różnie to wygląda. Żeby to działało tak mega prosto to po prostu podłącz PC z Windows używając TV jako monitora. Przy laptopie nie musisz. 

Słuchaj może mnie tu zaraz zjadą że proponuję Ci za drogi wzmacniacz ale polecam Ci kupić NuPrime ida-8. Bardzo dobry DAC i bardzo dobry wzmacniacz 2x100W. Kosztuje jakieś 4300 ale odpadnie Ci koszt DAC i ewentualnie jakiegoś interkonektu i generalnie masz rozwojowy wzmacniacz do lepszych kolumn na przyszłość. A kolumny jakie Ci zaproponuję to Pylon Sapphiere 25 albo Sapphiere 31. Jak by Ci podpasowały 25 to jeszcze zostanie Ci kasa na NuPrime D-stream WR-100D. One co prawda nie mają BR z przodu ale w tej cenie moim zdaniem grają fajnie. 

Podsumowując:

NuPrime D-stream WR-100D - ok.500 zł

Nuprime IDA-8 - ok. 4300-4400 zł

Pylon Sapphiere 25 - ok 3000 zł/para

No i jakieś kable głośnikowe.

A i Sapphiere 31 kosztują ok 1700 zł za sztukę. Czy warto dopłacić... Zależy. Ale bliżej ściany lepiej chyba będzie Ci z 25. Co koledzy forumowicze sądzą o mojej propozycji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2020 o 21:30, Oskar09 napisał:

Możesz wrzucić układ pomieszczenia

Niestety tylko odreczny bo nie mam jak teraz zrobic lepszego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Metraz jest ok 20m a nie jak podalem w pierwszym poscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Waskodagama napisał:

Niestety tylko odreczny bo nie mam jak teraz zrobic lepszego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Metraz jest ok 20m a nie jak podalem w pierwszym poscie

Jak wsadzisz kolumny w te wnęki to będzie łomot. Nawet z małym BR. Narożnik stoi tak, że może już wpływać mocno na brzmienie. Stereofonia może na tym mocno ucierpieć. Duże możliwości daje Ci natomiast ta gigantyczna szafka RTV. Solidne to jest? Tzn czy dałoby się na tym postawić głośnik. Bo wbrew pozorom niektóre podstawkowe kolumny mają naprawdę dobry bas. Przy tym ustawieniu podstawki na RTV zagrają lepiej. Idealne byłyby ATC SCM11 ale w tych pieniądzach musiałbyś polować na używki. A nie mógłbyś postawić kolumn przed szafką RTV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby miały BR na froncie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak nie jesteś upośledzony na tle basu, to wystarczy; no ew. jakiś CD'k firmowy ...i bez odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie 2 Kolumny w tych rogach to na sofie może być róznie  :).  Moze jakieś dobre kolumny podstawkowe jak koledzy wyżej napisali i postawić na szafce RTV. Albo zmienić szafkę RTV  na mniejszą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Funnykris napisał:

Solidne to jest?

szafki sa solidne, mozna na nich cos postawić

 

2 godziny temu, Funnykris napisał:

A nie mógłbyś postawić kolumn przed szafką RTV?

tu niestety nie ma takiej szansy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, audioburak napisał:

Jeszcze jakby miały BR na froncie

Najlepiej wcale ?
Ja bym na 20m2 zaryzykował ATC SCM7 (choć tutaj może coś się okazać za mały) albo GoldenEar Aon3 - te mają membrany pasywne co dodaje im trochę basu. Z takich podstawek świetny jest też Audiovector QR1. Warto też przyjrzeć się ofercie Pylona - oni robią spore monitory. Najlepiej  podjedź do salonu audio i posłuchaj jakichś kolumn. Potem je sobie weź do domu na testy. Jak się spodobają kupujesz jak nie to oddasz i będziesz mniej więcej wiedział czego brakowało. To znacznie ułatwia sprawę.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektroniki, to może dobrym rozwiązaniem będzie Cyrus?

Ma tę zaletę,  że system można łatwo rozbudowywać, choćby o zasilacze poprawiające brzmienie. 

Brzmieniowo jest dość uniwersalny, można więc do niego stosunkowo łatwo dobrać kolumn. Na przykład taka integra razem z DAC, do tego jakaś "Malina" jako streamer i elektronikę masz z głowy.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stempur napisał:

Co do elektroniki, to może dobrym rozwiązaniem będzie Cyrus?

Ma tę zaletę,  że system można łatwo rozbudowywać, choćby o zasilacze poprawiające brzmienie. 

Brzmieniowo jest dość uniwersalny, można więc do niego stosunkowo łatwo dobrać kolumn. Na przykład taka integra razem z DAC, do tego jakaś "Malina" jako streamer i elektronikę masz z głowy.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

NuPrime ida-8 który proponowałem wcześniej ma wzmacniacz 2x100W przy 8 ohm i wbudowany wysokiej jakości DAC. Dużo bardziej opłacalne od tego tu Cyrusa. Ten konkretny model kosztuje ok. 6000 zł i nie zostanie na dobre kolumny.

Moim zdaniem warto zainwestować w kolumny a elektronikę kupić nawet z drugiej ręki. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony a mam dziadka Audiolaba 8000a z pierwszej generacji. Co prawda po  tuningu, wymianie okablowania i RCA ale jak go słucham to ciężko mi uwierzyć że ten wzmacniacz może być nawet z 84 roku. A kosztował mnie zaledwie 1500 zł z gwarancją na rok. Uważam kolumny za priorytet. Na używanej elektronice nic się już nie traci a naprawa klasycznych analogowych wzmacniaczy to niedroga zabawa. Oczywiście ja tu piszę o tranzystorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przemyślałem sprawę, zrezygnuje jednak z monitorów na rzecz podłogowych - przesunę trochę te meble żeby zrobić wiece miejsca z drugiej strony

 

NuPrime ida-8

- obawiam sie tu jednak braku możliwości regulacji tonów

 

23 godziny temu, Funnykris napisał:

mam dziadka Audiolaba 8000a z pierwszej generacji. Co prawda po  tuningu, wymianie okablowania i RCA

z jakiegoś pewnego źródła czy okazja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Waskodagama napisał:

przemyślałem sprawę, zrezygnuje jednak z monitorów na rzecz podłogowych

Jakie kwestie przeważyły? Nie mówię że to błąd ale przesunięcie RTV w lewo czy prawo nic nie zmieni. Tu chodzi o to że one będą stać w kącie a nie mogą tam stać (tzn nikt Ci nie zabroni ale sam zrezygnujesz z tego rozwiązania) bo to spotęguje działanie bass reflexu. Bass Reflex z przodu przesunie punkt rozchodzenia się fali o te ileś tam cm i to wszystko. Może będzie mniej huczeć ale to nie będzie miało nic wspólnego z poprawnym odtwarzaniem basu. Masz warunki na podłogówki ale to musi być odpowiednio ustawione jak to ma generować jakiś sensowny dźwięk. 

1 godzinę temu, Waskodagama napisał:

NuPrime ida-8

- obawiam sie tu jednak braku możliwości regulacji tonów

Idziesz złym tropem. Do pomieszczenia dobiera się dopasowany zestaw. Wzmacniacz nawet jak ma regulację to ZAWSZE ją pomijaj i graj na FLAT. W każdym wzmacniaczu masz przycisk do pomijania korekcji barwy. Jeśli musisz jej używać bo np. kolumny dudnią w pokoju to trzeba wymienić kolumny. Korekcja źle wpływa na brzmienie zestawu. Zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te kwestie to po prostu sobie pomyślałem że skoro mam miejsce to przesune te meble i będzie ok, poza tym podłogówki wydają się bardziej przyszłościowe (w przypadku zmiany pomieszczenia na podobne albo większe). jak znam siebie to co kupie teraz to juz zostanie bo raczej nie bede mial czasu na kolejne zawracanie głowy ludziom na forum.

Nie wiedziałem że taki problem jest z tymi kątami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.