Skocz do zawartości
IGNORED

MAESTRO 130


Hubi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z Panów audiofilów bawił się kiedyś poprawianiem dźwięku poprzez wymianę okablowania i elementów zwrotnicy (tej samej warości)na droższe? Czy jest jakiś głośnik wysokotonowy znanych firm (VIFA, Scanspeak itd), który parametrami byłby bardzo zbliżony do wysokotonowca GDWK 10/80T? Bo moim zdaniem góra w Maestro jest za mało zróżnicowana i może to wina kopułki???

Czekam na Wasze opinie i sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro to bardzo udana (i ładna) obudowa i dlatego jeśli już miałbyś zabrać się przeróbek to ja na twoim miejscu wymieniłbym wszystko: głośniki, zwrotnice i okablowanie. Zabawa przy pozostawieniu głośników tonsila raczej nie ma sensu. Nie są to po prostu dobre głośniki dorównujące klasie samej obudowy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość hubi>maciekw

(Konto usunięte)

uff. a już myślałem że nikt mi nic nie odpowie (sądząc po ilości odpowiedzi do innych tematów)

dzięki, dzięki tylko, że ja nie znam się na budowie kolumn i ktoś musiałby mi doradzić jakie głośniki, jaka zwrotnica itd-bo przecież to kwestia żmudnych obliczeń a nie przypadku nie chce zachwiać równowagi tonalnej. Może słyszałeś o kimś kto z powodzeniem zastosował takie przeróbki? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekw do Hubi

(Konto usunięte)

Przydałoby się trochę informacji na temat maestro:

- objętość wewnętrzna obudowy,

- średnica otworów pod (BR i głośniki),

- średnica i głębokość wyfrezowanych wgłębień pod głośniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.