Skocz do zawartości
IGNORED

za ile DVD do CD-audio


mmx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie, obecnie posiadam CD YAMAHA CDX-496, jakie DVD (i za ile) odtwarzałoby CD z równa lub lepszą jakością niz mój obecny odtwarzacz CD ?, nie chcę mnożyć urządzeń a czasem chciałbym obejrzeć film z gazetki,

 

moje typy to np:

1) ONKYO DV-SP 502

2) H/K DVD 31

3) SONY DVP-NS955

4) DENON DVD 1910

5) YAMAHA 1500

może którys z nich?

 

pozdrawiam,

Maciej Maciejewski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za odpowiedzi, dodaję do listy SAMSUNG 745, a może 945, ale prawdę mówiąc chciałem się dowiedzieć, czy któryś z tych odtwarzaczy ma szansę zagrać lepiej (CD audio) niż moja obecna YAMAHA CDX496 ?

 

pozdrawiam,

MMX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych ktore wymieniles h/k gra dosc przyzwoicie ale czy tak samo jak twoje cd to nie wiem - jak nie przesluchasz to sie nie przekonasz :). no i oczywiscie h/k 22 bo chyba nie ma sensu w twoim wypadku doplacac do 31 bo roznica w cenie duza a oprocz obslugiwania dodatkowych formatow to w brzmieniu zadna roznica.

jesli chodzi o sony to mialem do czynienia i wg mnie niestety odpada. to oczywiscie moje subiektywne odczucie. reszty nie testowalem wiec niech sie wypowiedza wlasciciele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz szans zagrac lepiej a nawet tak samo jak Yamaha 496.Mam tego Cd-ka i mam dvd i słuchałem dvd za 2000zł i poprostu jest słabo,bardzo słabo,i dlatego kupiłem Cd-eka a przeciez mógłbym te 900zł dołorzyc do dvd i kupic lepsze,ale wołałem Cd poniewaz jak usłyszałęm drozsze dvd za około 2000-2500zł to było biednie.A jeszcze teraz po wymianie opampów( ten CD jest swietny do tuningu) gra jeszcze duzo lepiej od fabrycznego,wiec chyba teraz musiał bym dvd za 3000zł kupic zeby mu dorównało brzmieniem,chociaz nawet moze i to by nie pomogło.Dla mnie dvd za około 2000zł graja bardzo podobnie jak nie tak samo jak za 500zł,czyli płasko,sucho,i sztucznie.H/K prawdopodobnie gra jeszcze jako tako jak na dvd ale jak na dvd a nie jak CD-ek ;).

Pozdrawiam

 

P.S i zobacz do srodka tej yamahy 496 i jakiegos dvd z tych co wymieniłęs,a sie dowiesz mniej wiecej dlaczego dvd gra tak jak wyglada;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kilka rozbieranych fotek hd-745 oraz kilka opiniz którymi warto się zapoznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, ze nie bez powodów jest mocno poszukiwanych urzadzeniem, którego brzmienie juz nawet w Polsce staję się doceniane. Model 945 w europie zach i na wyspach jest hitem. Od 745 rózni się extra wyjściem hdmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie elfan uzytkuje ten cd wiec zna temat z autopsji. ja tez jestem zdania ze nie ma sensu wywalac kilka tysiecy zl za dvd z nadzieja ze bedzie taka sama muza jak z cd, tylko lepiej miec dvd do kina a cd do muzy. wyjdzie chyba taniej i chyba lepiej. kiedys puscilem dla sprawdzenia muze na dvd z plyty cd (mialem jednoczesnie cd podobnej klasy) i niestety cokolwiek by ktos nie mowil i mnie przekonywal to roznica byla. Przynajmniej ja wyraznie ja slyszalem choc audiofilem nie jestem.

Tak wiec jesli ktos ma miejsce na polce i moze sobie pozwolic na zakup zarowno cd jak i dvd to jest to najlepsze rozwiazanie. ja sie do tego coraz bardziej sklaniam. Niechetnie oczywiscie bo wiadomo ze chcialo by sie miec jeden klocek dobry w obu aspektach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

elfan, jeżeli to nie tajemnica to powiedz co przerabiałeś w tym CDX-496, sam bym chętnie coś zmienił, jakie op-ampy wsadziłeś, na przejściówkach, czy nie, zmieniałes coś w zasilaniu, clock ?

 

pozdrawiam,

MMX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem opampy z JRC na Burr-Browny 2604.I planuje wymienic clocka za jakis czas.Opampy sa na precyzyjnych podstawkach zainstalowane w razie czego,ale porównywałem z innymi w tej cenie scalakami i grało gorzej jak dla mnie.Wiec polecam ten model,gra super.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ale w yamaha są chyba op-ampy smd prawda?, dało sie to tak łatwo przylutować (rozumiem że masz taką przejściówkę z DIP na smd(SOIC czy cos takiego) ?

 

pozdrawiam,

Maciej Maciejewski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa SMD bo jak by były to ja bym sam ich nie przylutował;).Sa to zwykłe scalaki,nie powierzchniowe.I cały czas mowa o modelu 2604 bo inne to nie wiem np 672 czy jakos tak juz nie pamietam,chyba jest wersja SMD.Ale jesli miałbys montowac ten model co jak to jest to wersja tradycyjna.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak sie to prezentuje.

[obrazekLUKASZ-248738_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

i jeszcze jedno, te OPA2604 to są podwójne opampy, czy w yamaszcze też siedziały podójne, czy jeden jest po prostu nie wykorzystany ?

 

pozdrawiam,

MMX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymagala przeróbek,jedynie wlutowanie podstawi takiej jak na fotce,i do tej podstawki zainstalowanie scalaka.I w CD-eku trzeba zastosowac 2 sztuki[prawy i lewy kanał] bo to w koncu analogowy tor;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.