Skocz do zawartości
IGNORED

przetworniki cyfrowo-analogowe diy - opinie


arturp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak po jednym popołudniu mądrości wróciłem do TDA1541. Dostał też sto procent rezystora konwersji Charcroft Naked, wcześniej był zmieszany w połowie ze zwykłym brązowym Dale. Jest bardziej klarownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę takich znaczących zmian brzmienia w tak niewielkiej zmianie jak tylko wymiana rezystora konwersji . przyznam ,ze wstawiam to co mam pod ręką - od metalizowanych beyschlagów , przez dale do caddocków . nie sądziłem ,ze to może mieć wyraźny wpływ na brzmienie ale może tak jest .

To proste pytanie - jaki zastosować rezystor konwersji ( producent , technologia itd ) aby zwiększyć klarowność/ konturowość/detaliczność przekazu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały tydzień siedziałem w układzie źródło sygnału I2S - filtr cyfrowy.

Na dzień dzisiejszy myślę że ten obszar ma większe znaczenie niż sama aplikacja kości dac.

USB amanero nie nadaje się jako fundament wyższej klasy dac a poprawianie zasilania w okolicach kostek dac tylko pogarsza dzwięk bo wychodzi więcej słabych stron amanero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, arturp napisał:

aby zwiększyć klarowność/ konturowość/detaliczność przekazu

Charcroft gra bardziej skrajami pasma i bardzo czystym, chłodnym, sterylnym środkiem.

I tak w miarę starzenia się słuchu projektantów kostek robili coraz bardziej ostre na górze.

1985 TDA łagodne ale szczegółowe brzmienie.

1991 AD podobny środek, ale ostrzejsze górą. Ciut mniej basu. Jest szybszy, krótszy.

1995 PCM1702 krew z uszu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kris_54701 napisał:

1985 TDA łagodne ale szczegółowe brzmienie.

1991 AD podobny środek, ale ostrzejsze górą. Ciut mniej basu. Jest szybszy, krótszy.

1995 PCM1702 krew z uszu.

Nie generalizujmy . u mnie najwięcej góry ma TDA1541 , potem Ad1862 i na końcu PCM1702 - czyli odwrotnie jak u ciebie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, arturp napisał:

zazdroszczę takich znaczących zmian brzmienia w tak niewielkiej zmianie jak tylko wymiana rezystora konwersji . przyznam ,ze wstawiam to co mam pod ręką - od metalizowanych beyschlagów , przez dale do caddocków . nie sądziłem ,ze to może mieć wyraźny wpływ na brzmienie ale może tak jest .

To proste pytanie - jaki zastosować rezystor konwersji ( producent , technologia itd ) aby zwiększyć klarowność/ konturowość/detaliczność przekazu ? 

Mi najbardziej odpowiadają foliowe rezystory. Są szczegółowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś masz skopane z tym 1702. Jest tak ostry, że męczący po pół godziny. Jest dokładny, ma bardzo precyzyjne i gładkie wysokie. Musiałbym czymś zmulić system żeby doświadczyć przyjemności z jego słuchania. Na pewno bez filtra masz tego 1702?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris_54701 napisał:

To coś masz skopane z tym 1702. Jest tak ostry, że męczący po pół godziny. Jest dokładny, ma bardzo precyzyjne i gładkie wysokie. Musiałbym czymś zmulić system żeby doświadczyć przyjemności z jego słuchania. Na pewno bez filtra masz tego 1702?

1702 nie jest ostry tylko jasny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, arturp napisał:

caddocków . nie sądziłem ,ze to może mieć wyraźny wpływ na brzmienie ale może tak jest .

Caddocki i 6n2p-ew to zbyt dużo środka/ciepła. Foliowe coś tam poprawią, ale zacznij od wymiany lamp w analogowce. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na kolumny i wzmacniacz, bo jak reszta toru gra skrajami pasma, to trzeba wypełniać środek.

1 minutę temu, daris666 napisał:

1702 nie jest ostry tylko jasny. 

Żyletki. Błyszczące żyletki.

Jasny to jest na przykład Sabre 9038q2m. Biały wręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris_54701 napisał:

Caddocki i 6n2p-ew to zbyt dużo środka/ciepła. Foliowe coś tam poprawią, ale zacznij od wymiany lamp w analogowce. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na kolumny i wzmacniacz, bo jak reszta toru gra skrajami pasma, to trzeba wypełniać środek.

Żyletki. Błyszczące żyletki.

Jasny to jest na przykład Sabre 9038q2m. Biały wręcz.

Porównywałem 1702 do 1704 i to jasne ale aksamitne kości. 

Zdejmij charakterystykę kolumn, będziemy wiedzieć czemu gra Ci ostro. Pewnie masz bardzo wybitą średnicę i opadające zbocza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

Na pewno bez filtra masz tego 1702?

z filtrem 

 

Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

To coś masz skopane z tym 1702. Jest tak ostry, że męczący po pół godziny.

wręcz przeciwnie ale z ostatecznymi wnioskami poczekam do zrobienia dac-a bo na razie to tylko zlampizowany odtwarzacz 

 

Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

zacznij od wymiany lamp w analogowce.

dzisiaj testowałem e88cc Philipsa i Tesli oraz 6N2P-EW i zwykłe 6N2P w układzie SRPP z przetwornikami AD1862 . No i 6N2P-EW brzmią najlepiej . e88cc to już całkiem kluchy z tymi dac-ami . zwykłe 6N2P trochę bezbarwnie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, arturp napisał:

bezbarwnie

Czyli bardziej neutralne

 

22 minuty temu, arturp napisał:

filtrem

No to o czym my tu. TDA z filtrem również gra mułowato. Wywal to dziadostwo i ciesz się wiernym brzemieniem NOSa.

1 godzinę temu, daris666 napisał:

Pewnie masz bardzo wybitą średnicę i opadające zbocza. 

Z TDA nie grają ostro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kris_54701 napisał:

Czyli bardziej neutralne

nie , płasko , bezbarwnie

 

39 minut temu, Kris_54701 napisał:

ywal to dziadostwo i ciesz się wiernym brzemieniem NOSa.

no przecież robimy dac-a w trybie nos , płytki już są na odprawie celnej w kraju 

 

39 minut temu, Kris_54701 napisał:

Pewnie masz bardzo wybitą średnicę i opadające zbocza.

Ja tez myślę ,że coś jest niefajnie z twoimi głośnikami ( jest tyle sprawdzonych i dobrze opracowanych projektów w sieci na współczesnych przetwornikach ,że można coś zbudować ) albo wzmacniaczem ( lampowy nie zawsze znaczy neutralny i liniowy ), a może kable ( dla mnie grają tak samo jak każdy inny element toru )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, arturp napisał:

 

 

Ja tez myślę ,że coś jest niefajnie z twoimi głośnikami ( jest tyle sprawdzonych i dobrze opracowanych projektów w sieci na współczesnych przetwornikach ,że można coś zbudować ) albo wzmacniaczem ( lampowy nie zawsze znaczy neutralny i liniowy ), a może kable ( dla mnie grają tak samo jak każdy inny element toru )

No bo tak właśnie jest. Pewnie kolumny mają podbitą średnicę, a impedancja ma skoki w paśmie średniotonowym robi się z tego niezły kwiatek, podłączony do wzmacniacza lampowego. To wszystko należy sprawdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, daris666 napisał:

To wszystko należy sprawdzić. 

Najprościej pożyczyć od kogoś godziwej jakości wzm. tranzystorowy i proste , dwudrożne zestawy do tego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie opiszę wrażeń z odsłuchu poniższego daca diy, bo go nie mam, ale chcę żeby szanowne forum wiedziało, że coś takiego powstało

Człowiek ze wschodu (bliskiego nam) zaprojektował takiego daca na AD1860:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak o nim pisał m. in.(za Google):

Cytat

"Tutaj w końcu skończyłem wersję swojego DAC. 
Po przejrzeniu różnych obwodów opcje DAC, postanowiłem stworzyć coś własnego. Pewne doświadczenie w tsapostroenie dostępny, czy TDA1541 bez DAC z CP I / U rezystor konwersji i późniejszego wzmocnienia sygnału na OS. Podobało mi się dźwięk na chwilę, ale potem zdałem sobie sprawę, że DAC bez CF ma skłonność do nadmiernego hałasu i rozmytego brzmienia. Takie niedociągnięcia były dużo tego DAC jest niepodzielny moc cyfrowej i analogowej części, nie jest to dobry wybór op z wartości rezystancji rezystora konwertera I / U oraz jego jakości.
W rezultacie postanowiłem zrobić DAC który unika tych wad, choć nie mogę powiedzieć, że eliminując wszelkie wady, ponieważ zawsze będą. Moja pierwsza akcja miała na celu badanie wzorów gotowych DAC.
Wiele informacyjny dla siebie zestresowany Lynx wskazówki i opisy projektów Dmitry, na którym miał specjalne podziękowania.
Część cyfrowe DAC, w przeciwieństwie do analogowego był mniej dwuznaczność, chociaż były one rozwiązywaniu ich problemów znalazłem na forach do tego specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli radą i którzy dali prawdziwe odpowiedzi na moje pytania.

W konstrukcji DAC, postanowiłem, że zrobię dokładnie tryb DAC asynchroniczny z następujących powodów:
- podejście obwodu technika była rzadkością, a liczba ludzi, którzy podkreślali zalety tego podejścia była na równi z tymi, którzy się na tym podejściu, lub którzy po prostu nie próbowałem aby to zrobić. Który spowodował zainteresowanie tą metodą.
- przejście z asynchronicznego trybu synchronicznego jest bardzo proste i nie wymagają zmian w obwodach DAC.
- według niektórych źródeł, takie podejście pomaga zredukować jitter.

Sygnał źródłowy jest cyfrowym DAC PC z S / PDIF wyjście karty dźwiękowej Juli @.
Następne I breadboard z różnych typów przetworników I / U. Próbowałem brzmiące jak konwertery różnych rozwiązań układowych. I w porównaniu etapy konwersji I / u OS, poprzez transformator z amplifikacji rury i systemu operacyjnego. Większość dźwięków lubiłem I / U rezystor z późniejszego filtrowania i amplifikacji na OS (drugiego rzędu LPF favg. = 32 kHz).
Praca z wyborem systemu operacyjnego była na tyle długo, jak z rezystorów w przetwornicy, ponieważ dźwięk zmienia się znacznie w zależności od użytych składników. Wypróbowaną metodę konwersji pozostał układ dyskretny bez ochrony środowiska, dlatego DAC położono okazję do dalszej weryfikacji i badań nad tą metodą.

Po weryfikacji i asynchroniczne taktowanie synchroniczne DAC, doszedłem do wniosku, że asynchroniczny zegar jest naprawdę korzystne dźwięku.

Spektrogram nazywa THD charakteryzuje działanie konwertera utworzoną na rezystorze 22R oraz konsekwencji wzrost OS. przynieść także spektrum harmonicznego zmierzona na schemacie przetwornika Petit Rogov.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanowane firmy audio tworzyły, ludziska (z fachową głową i pomysłem) na świecie tworzyli i tworzą..... a u nas w Kraju nad Wisłą..... nie było i nie ma..... nic na AD1860, (oprócz "wielokostkowej"  konstrukcji Holgina, której jeszcze nie słyszałem). U nas nie...Broń Boże.... w diy-dacach odkryliśmy już wszystkie najwybitniejsze "Chóry Anielskie" i spoczywamy na laurach, a co, wolno nam ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było, że nic z siebie nie daję tylko pisze i oczekuję. Co umiem to daję, jak bym umiał to bym dał cos więcej, a tak mogę "tylko" podać znaleziony schemat powyzszego daca, płytki nie zaprojektuję bo nie umiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram części do budowy dac na Ad1865.

Mam dwie kości i zastanawiam się czy zrobić go zbalansowanego czyli po kostce na kanał czy może jakiś rodzaj kanapki i wtedy z wyjściem sygnału na RCA.

Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, krzysieks_2007 said:

Zbieram części do budowy dac na Ad1865.

Mam dwie kości i zastanawiam się czy zrobić go zbalansowanego czyli po kostce na kanał czy może jakiś rodzaj kanapki i wtedy z wyjściem sygnału na RCA.

Co myślicie?

Ja bym robił symetryczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stopnia analogowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowy z rezystorem konwersji.

Duży  minus układu zbalansowanego to koszt 2x części do analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kanapce, a raczej równolegle i jest dobrze. Z technicznego punktu widzenia zmniejszą się zakłócenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzysieks_2007 napisał:

Lampowy z rezystorem konwersji.

Duży  minus układu zbalansowanego to koszt 2x części do analogu.

Jak masz wzmacniacz zbalansowany to robisz zbalansowany DAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, daris666 napisał:

Jak masz wzmacniacz zbalansowany to robisz zbalansowany DAC ?

Mam końcówkę mocy w pełni zbalansowaną i z nią gra 4x1704.

Mam też drugą niezbalansowaną końcówkę mocy, to pełen kit Petera Daniela z dawnych czasów, czyli same Black Gate,Riken, itd.Gra muzykalnie i ciepło.Z myslą o tej końcówce rozważam jaki układ w dac zastosować.

Korci mnie by pierwszy raz? spróbować wydobyć barwę a nie rozdzielczość z dac.

Choć chyba NOS wolałbym uniknąć ale nigdy go nie słuchałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzysieks_2007 napisał:

Mam końcówkę mocy w pełni zbalansowaną i z nią gra 4x1704.

Mam też drugą niezbalansowaną końcówkę mocy, to pełen kit Petera Daniela z dawnych czasów, czyli same Black gate,Riken, itd.Gra muzykalnie i ciepło.Z myslą o tej końcówce rozważam jaki układ w dac zastosować.

Korci mnie by pierwszy raz? spróbować wydobyć barwę a nie rozdzielczość z dac.

 

Jeżeli piszesz o gejklonie ? to daj spokój. Zbuduj coś lepszego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gainclone.Ogólnie to trochę szumi i muli basem ale ma przy tym ogromny urok.

W praktyce wygląda to tak że obojętnie jakie kolumny czy źródło podłącze pod tego gainclona zawsze jest synergia i bardzo duża przyjemność z słuchania.

Chciałbym aby mój  klon Accu miał chociaż 10% tego czaru?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzysieks_2007 napisał:

Tak gainclone.Ogólnie to trochę szumi i muli basem ale ma przy tym ogromny urok.

W praktyce wygląda to tak że obojętnie jakie kolumny czy źródło podłącze pod tego gainclona zawsze jest synergia i bardzo duża przyjemność z słuchania.

Chciałbym aby mój  klon Accu miał chociaż 10% tego czaru?

 

To zbuduj tranzystora w A klasie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, daris666 said:

To zbuduj tranzystora w A klasie

jeśli już ten temat - to jeśli można pytanie poboczne - który Pass? A3 czy lepiej A5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daris666 napisał:

To zbuduj tranzystora w A klasie ?

Oj , nie zawsze tranzystor w klasie A to będzie klimatyczny czaruś . Pamiętam mojego Hiragę na tranzystorach bipolarnych - kraina latających scyzoryków . Ale Aleph-y to faktycznie misiowate kaloryfery ? tyle że brakuje im finezji . Przynajmniej moje tak grały ,  lata temu . 

Właśnie kończę prototyp analogu na elementach dyskretnych w klasie A - mieszanka fetów i bipolarów , który ma pracować z przetwornikami AD1862 . Się zobaczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o wskazówki .

Załączam schemat . Wzmacniacz pracuje jako analog dla AD1862. Gra klarownie i czysto ale brakuje basu i góra jest trochę zapiaszczona .

Zastanawiają mnie trzy rzeczy :

1. na wejściu jest kondensator elektrolityczny bipolarny 2,2 uF Nichicon Muse BP - myślę czy go nie usunąć bo skoro mamy wyjście prądowe z DAC-a +/- 1mA i jest niewielki rezystor konwersji ( 220R ) to napięcie podawane na wejście wzmacniacza jest raczej nieszkodliwe . Ale nie mam 100% pewności . Może zastąpić go rezystorem rzędu 100R -1K ?

2. wejście jest na fetach . Widziałem rozwiązanie gdzie sygnał z wyjścia prądowego AD1862 był podawany bezpośrednio na wejście wzmacniacza ale na bipolarach - załączam przykład . czy tu nie można tak zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. Obecnie na wyjściu jest polipropylen 22uf - trochę brakowało basu więc dodałem po 100uf na kanał . Niby więcej ale stracił kontrolę. Jaka powinna być pojemność kondensatorów wyjściowych aby osiągnąć pasmo f-3 na poziomie 40 Hz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.