Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo A-5VL - wrażeń kilka


pod_innym_nickiem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupiłem z ciekawości wzmacniacz Onkyo A-5VL. Nabyłem go, bo był w ciekawej cenie i od pierwszego własciciela. Nie grzebany z papierami i w doskonałym stanie wizualnym. Wzmacniaczy kilka już mam w domu, a ten miał posłużyć jako wzmacniacz słuchawkowy - bardzo dobre opinie o tym modelu chodziły jakoby miał zaimplementowany dość dobry wzmacniacz słuchawkowy.

Ale zanim zacząłem bawić się słuchawkami wpiąłem Onkyo A-5VL w główny system kolumnowo odsłuchowy. Opinie w sieci, szczególnie na tym forum nie były zbyt pochlebne. Na Amazonie i kilku innych forach wręcz przeciwnie. Test jakiegoś brytyjskiego pisma audio potraktowałem z przymrużeniem oka - oni wszystko co nie jest brytyjskie oceniają słabo!
Podpiąłem i co...? Pełne zaskoczenie. Przede wszystkim wielka dynamika, czystość i selektywność brzmienia. Pierwsze wrażenie, że gra lekko i brak masy ale to złudne. Bas jest bardzo nisko schodzący z pełną kontrolą w zakresie subsonicznych dźwięków. Najfajniejsze jest to, że nie ma tu tego cholernego wyzszego basu, który zazwyczaj powoduje znużenie po dłuższym odsłuchu. Zakres 80-200 Hz nie jest sztucznie wyciągany, jest na poziomie naturalnym. Daje to fajowe uczucie kiedy pełne super niskie wybrzmienie dochodzi do głosu, bo nie jest zagłuszane wówczas przez buuuum na 80 Hz. Niskie uderzenia są mega szybkie. Wokale prezentują się wybornie czysto, zwłaszcza kobiece. Wielka orkiestra symfoniczna brzmi wielce. Góra jest dość oczywista. Jednak nie powoduje krwawienia z uszu, to takie napowietrzenie dźwięku tzw. air in the sound. Przez pierwsze kilka godzin góra trochę przeszkadzała za bardzo swą wyrazistością ale po akomodacji ucha wszystko jest OK. Przestrzeń jest kosmiczna - to mnie ujęło najbardziej. Szeroka i głęboka scena. Można powiedzieć, że bardzo szeroka i mega głeboka. Bardzo lubie jak wzmacniacz rysuje scenę głeboko za linią kolumn co właście robi Onkyo A-5VL. 
Prawde mówiąc wszystkie wzmacniacze jakie posiadam tak grają ale Onkyo A-5VL robi to spektakularnie. Oczywiście pomaga temu ustawienie kolumn, mam 4 (cztery) metry przestrzeni wolnej za kolumnami i 3 (trzy) metry wolnej przestrzenie po bokach kolumn. Poza tym pomieszczenie wytłumione kilkoma metrami książek + kilka metrów płyt, dywany, kanapa, fotele, obrazy i zero pogłosu.
Moc Onkyo A-5VL na papierze wydawała się dowcipem - 40W i pobór mocy jakieś śmieszne 75W. Nie wiem jak to zostało mierzone, ale ewidentnie coś jest zafałszowane. Moc tego małego naleśnika jest ogromna. Nie jestem w stanie rozkręcić wzmacniacza na połowę skali (volume jest na układzie jakiegoś czipa a analogowy potek jest tylko jego sterownikiem) bo łeb mi wtedy pęka, a nie siedzę w klicie wielkości składu na miotły. Czuję duzy zapas mocy i swobodę grania nawet przy wiekszej głośności. Dynamika sie nie traci i wzmak się nie dusi. Tzw. wykop jest przepotężny. Czuje się moc i to dość sporą, dlatego te kilka watów w manualu traktować można z duuuużą rezerwą. Nigdzie nie znalazłem wykonanych pomiarów tyczących mocy rzeczywistej i pobieranego pradu.

Wzmacniacz nie grzeje się jak mówili niektórzy na forach. Grzanie chyba tyczy modeli na rynek amerykański. Wzmacniacz rozgrzewa się do około 45 stopni na okolicach płytki z wbudowanym przetwornikiem i tylko w tym miejscu. Budowa jest całkiem ładna, dwa trafa też się nie grzeją i nie brumią. Te trafa nie są takie male, mam wrażenie, że Harman Kardon HK980 ma identyczne co do gabarytów trafo i to jedno a Onkyo A-5VL ma takie dwa. Wedle specyfikacji to dual mono ale dokładnie się nie znam na tych sprawach.

Przetwornik wbudowany mi nie podszedł. To nie mój typ grania, więc wchodzę na wzmak przez mój stary przetwornik Sony, do którego jestem mocno przyzwyczajony. 

Ogólnie jestem bardzo zaskoczony. Cyfrowy wzmacniacz okazał się demonem dynamiki i pięknego plastycznego, głebokiego oraz szerokiego dźwięku. Nie dawało mi to spokoju, bo patrząc na tego naleśnika i opluwaną cyfrową konstrukcję powinno to grać jak kupa. Tymczasem przypomina mi ten Onkyo sposób grania wzmacniaczy Yamaha ze starych czasów ax-1090 i pochodnych czy Denona AVC A-1D. Mam tu jeszcze Harmana hk980 przy którym Onkyo to istna bestia a Harman to bulgocząca bezosobowa popierdawka. Klasyki zawsze świetnie słuchało mi się na Sony VA777ES (amplituner) ale na Onkyo także jest wybornie. 
Wpadłem na japońskie strony klientów oceniających Onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Dość ciekawe opinie, własciwie same pozytywne jak i zaskakujące. Zwłaszcza te oceniające Onkyo względem popularnego na tym forum Sansui.

Kilku forumowiczów pisało, że dźwiek jest chudy i płaski ale to nie jest prawda. Dźwięk jest wyrównany a wrażenie chudości spowodowane może być owym brakiem podbicia na 80-200 Hz. Ja akurat lubie jak zamiast sredniego basu mam sub bas, któremu wyzszy bas tylko pomaga a nie zagłusza. Poza tym kwestia kolumn też jest mega istotna. Posiadam duże, podłogowe kolumny Canton Ergo 122 (piękna polska stolarka z Diory) i nie ma najmniejszych problemów z ich wysterowaniem.

Powyższe to tylko moje osobiste spostrzeżenia. Stwierdziłem, że coś napiszę konstruktywnego bo tu na forum znalazłem tylko jakieś kpiące stwierdzenia i mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się wzgledem tego wzmacniacz nigdy nie miała okazji dłużej go posłuchać.

A jeśli ktoś chciałby coś dodać to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat byłem użytkownikiem tego wzmacniacza i potwierdzam wszystkie Twoje spostrzeżenia. Mój kupiłem z salonu i nigdy nie miałem z nim problemu, zwłaszcza jeśli chodzi o przegrzewanie. Brzmieniowo jak za tą cenę to klasa sama w sobie. Konstrukcyjnie też wygląda ciekawie, dual-mono i waga ponad 10kg. Niski pobór mocy wynika właśnie z jego konstrukcji i wysokiej sprawności. Niektórzy oceniają książkę po okładce w tym wypadku po cenie, ale głowy nie dam, że powtarzalność jakości tego wzmacniacza była stuprocentowa. Ja wspominam go bardzo dobrze, zwłaszcza jego bas (w Audiolabie jest już nieco inny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pod_innym_nickiem napisał:

Cyfrowy wzmacniacz...

Podobno A-5VL nie jest cyfrowy, ale ja się nie znam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem go  2 miesiące temu w idealnym stanie za 700zeta i teraz strasznie żałuję!!!! ?.  Zgadzam się z opisem powyżej.

Pozdro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pod_innym_nickiem napisał:

Kilku forumowiczów pisało, że dźwiek jest chudy i płaski ale to nie jest prawda. Dźwięk jest wyrównany a wrażenie chudości spowodowane może być

Pewnie fizyczną płaskością wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go kiedyś i grał gorzej niż podstawowy amplituner kina z którym wtedy porównywałem,więc skąd takie zachwyty?O buczących transformatorach nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, retha napisał:

O buczących transformatorach nie wspomnę.

Nic mi nie buczało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retha napisał:

Miałem go kiedyś i grał gorzej niż podstawowy amplituner kina z którym wtedy porównywałem,więc skąd takie zachwyty?O buczących transformatorach nie wspomnę.

Miałeś uszkodzony egzemplarz i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami łączyliście a-5vl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po TAKICH recenzjach cena tego wzmacniacza gwałtownie wzrośnie na różnych aukcjach. Luuuudzie to jest wzmacniacz niskobudżetowy sprzedawany ongiś w marketach w cenie 1200-1500 zł. Teraz, po kilku latach ile może być warty ? Góra 500 zł  !!! , niczego mu nie ujmując w tym pułapie cenowym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marian.ch napisał:

...ile może być warty ? Góra 500 zł  !!!

Myślę, że trochę więcej, bo ma wejścia cyfrowe. Ale na pewno mniej niż np Yamaha A-S301. Choć tak na prawdę to co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marian.ch napisał:

cena tego wzmacniacza gwałtownie wzrośnie

Nic nie wzrośnie. Onkyo to pogardzana firma a ten wzmacniacz w Polsce ma same negatywne konotacje.
W Japonii natomiast ten model Onkyo cieszy się dobrymi opiniami - link podawałem wyżej.

16 minut temu, marian.ch napisał:

to jest wzmacniacz niskobudżetowy sprzedawany ongiś w marketach w cenie 1200-1500 zł

Owszem, cena sklepowa była niska - i bardzo dobrze. Chwała producentowi, że wycenił towar bez zbójnickiego narzutu. To, że cena jest niska nie świadczy wcale źle o walorach dźwiękowych. Ba, budowa wewnetrzna jest na poziomie bardzo wysokim. Dwa trafa, dual mono, szerokie magistrale miedziane, markowe kondensatory, biżuteryjne zaciski kolumn itp. Waga ponad 10 kg. Jak spojrzeć na niektóre audiofilskie truchła za 10 tyś zł z kabelkami po 5 centów do zacisków głośnikowych to włos się aż jeży. Kosztują sporo a wykonanie inżynieryjne woła o pomstę. Tam mamy audiofilski narzut cenowy na produkt wart góra 1500 zł. Budowa wewnetrzna A-5VL jest bez zarzutu co do ceny.
Sam jestem zdziwiony możliwościami i kulturą dźwięku tego wzmacniacza. Sporo miałem klocków i trochę jeszcze w domu po szafach się ich schowało. Kupiłem Onkyo A-5VL za 600 zł i wielkie dzięki, że tak kiepską opinię w Polsce ma ten model. Sporo recenzji znalazłem na forach i blogach japońskich i rosyjskich - wszystkie pozytywne. Dość dziwne, że u nas w kraju model się nie przyjął, może dlatego że zaden złotouchy audiorecenzent nie dostał go na testy.

Ktoś tu pisze, że jakiś podstawowy amplituner grał mu lepiej. Wcale mnie to nie dziwi! Amplituner zapewne dawał duże kluskowe buuum i człek się cieszył, że basior słychac. Jak dodatkowo robił cyk cyk cyk na wysokich to już siódme niebo :)
Ten Onkyo A-5VL nie ma nic z takiego powyższego grania. Onkyo gra liniowo z ultra niskim basem, ale aby to usłyszeć trzeba podpiąć coś większego niż głośniki na 16 cm wooferze. Ale nawet wówczas tego bułowatego buuuum się nie usłyszy, bo jak pisałem uprzednio bas nie jest sztucznie pompowany w paśmie 80-200 Hz.

Był jeszcze Onkyo A-7VL ale to rarytas na naszym rynku. W Japonii łatwiej trafić, ale co z tego skoro nie nadaje się pod nasze napięcie.
Onkyo A-1VL był natomiast pierwszy chronologicznie. Mega piękna budowa wewnętrzna - też rarytas i niedostępny.

12 minut temu, szymon1977 napisał:

Yamaha A-S301

To nie jest poziom dźwiękowy tego onkyo. Taką dynamikę i kontrolę nad dźwiękiem dawały stare Yamahy typu AX-1090. Nie mam już 1090, wiek go zmęczył. 
Oczywiście zaraz ktoś napisze, że ta Yamaha to dno i kupa i lepiej kupić...(tu wstawić coś modnie audiofilskiego)  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały i niskiej mocy, za to solidnie i bez kompromisów zbudowany. Miałem kilka budżetowych wzmacniaczy, i a-5vl sprawia przy nich wrażenie towaru luksusowego.

A że Onkyo nie w modzie? Za swojego dałem połowę najtańszej Yamahy a-s501 na rynku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Z jakimi kolumnami łączyliście a-5vl?

Ja początkowo z Dali Concept 6 i było nieźle a później przeszedłem na AE NEO 3 i był ogień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pod_innym_nickiem napisał:

Owszem, cena sklepowa była niska - i bardzo dobrze. Chwała producentowi, że wycenił towar bez zbójnickiego narzutu. To, że cena jest niska nie świadczy wcale źle o walorach dźwiękowych.

Ogólnie rzecz biorąc Onkyo dobrze wycenia swoje produkty moim zdaniem. Dla audiofili kupujących ceną oznacza to słaby sprzęt i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Gawiedz zawsze jeczy bo w gazetach źle pisali. 

Onkyo od dawna miało w dupie takie opinie. Świetnie wycenione sprzęty w rozsądnych cenach. Budowa tych wzmakow cyfrowych to najwyższe standardy i dbałość o detale. Onkyo zawsze budowane było z rozsądkiem cenowym. Mialem swego czasu kilka produktów Onkyo i mam same dobre wspomnienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem przez 8 lat zestaw wzmacniacz Onkyo a-5vl i odtwarzacz c-s5vl. Jakościowo super wykonany sprzęt, choć np. terminale głośnikowe uważam, że mogły by być solidniejsze. Lekkie brumienie wzmacniacza mi nie przeszkadzało, a występowało praktycznie w każdym egzemplarzu, który spotkałem. Brzmienie czyste, lekkie z impulsowym, niskim i ładnym basem. Scena w moim zestawieniu raczej wypchnięta do przodu niż schowana. Bardzo dobry sprzęt do słuchania muzyki instrumentalnej, poważnej, elektronicznej, a gorzej wypadał  w cięższych klimatach typu metal, hard rock. Ogromną zaletą była cena zakupu i cena sprzętu na rynku wtórnym, tutaj właściwie nie miał konkurencji. Mocy mu nie brakowało, ale przy większej głośności potrafił zniekształcić dźwięk. Świetny kompan dla łatwych do wysterowania kolumn. Za niewielkie pieniądze można złożyć na jego bazie kapitalny zestaw. Szczerze polecam, choć sam pół roku temu z ciężkim bólem sprzedałem a5vl wraz z odtwarzaczem. Dla zaciekawionych osób szukających rozwinięcia brzmienia przedmiotowego Onkyo polecam z czystym sumieniem chińskiego Topping TP-60 - będziecie jeszcze bardziej zaskoczeni jak za niewielkie pieniądze można nieć tak dobre granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pod_innym_nickiem napisał:

Nic nie wzrośnie. Onkyo to pogardzana firma a ten wzmacniacz w Polsce ma same negatywne konotacje.
W Japonii natomiast ten model Onkyo cieszy się dobrymi opiniami - link podawałem wyżej.

Owszem, cena sklepowa była niska - i bardzo dobrze. Chwała producentowi, że wycenił towar bez zbójnickiego narzutu. To, że cena jest niska nie świadczy wcale źle o walorach dźwiękowych. Ba, budowa wewnetrzna jest na poziomie bardzo wysokim. Dwa trafa, dual mono, szerokie magistrale miedziane, markowe kondensatory, biżuteryjne zaciski kolumn itp. Waga ponad 10 kg. Jak spojrzeć na niektóre audiofilskie truchła za 10 tyś zł z kabelkami po 5 centów do zacisków głośnikowych to włos się aż jeży. Kosztują sporo a wykonanie inżynieryjne woła o pomstę. Tam mamy audiofilski narzut cenowy na produkt wart góra 1500 zł. Budowa wewnetrzna A-5VL jest bez zarzutu co do ceny.
Sam jestem zdziwiony możliwościami i kulturą dźwięku tego wzmacniacza. Sporo miałem klocków i trochę jeszcze w domu po szafach się ich schowało. Kupiłem Onkyo A-5VL za 600 zł i wielkie dzięki, że tak kiepską opinię w Polsce ma ten model. Sporo recenzji znalazłem na forach i blogach japońskich i rosyjskich - wszystkie pozytywne. Dość dziwne, że u nas w kraju model się nie przyjął, może dlatego że zaden złotouchy audiorecenzent nie dostał go na testy.

Ktoś tu pisze, że jakiś podstawowy amplituner grał mu lepiej. Wcale mnie to nie dziwi! Amplituner zapewne dawał duże kluskowe buuum i człek się cieszył, że basior słychac. Jak dodatkowo robił cyk cyk cyk na wysokich to już siódme niebo ?
Ten Onkyo A-5VL nie ma nic z takiego powyższego grania. Onkyo gra liniowo z ultra niskim basem, ale aby to usłyszeć trzeba podpiąć coś większego niż głośniki na 16 cm wooferze. Ale nawet wówczas tego bułowatego buuuum się nie usłyszy, bo jak pisałem uprzednio bas nie jest sztucznie pompowany w paśmie 80-200 Hz.

Był jeszcze Onkyo A-7VL ale to rarytas na naszym rynku. W Japonii łatwiej trafić, ale co z tego skoro nie nadaje się pod nasze napięcie.
Onkyo A-1VL był natomiast pierwszy chronologicznie. Mega piękna budowa wewnętrzna - też rarytas i niedostępny.

To nie jest poziom dźwiękowy tego onkyo. Taką dynamikę i kontrolę nad dźwiękiem dawały stare Yamahy typu AX-1090. Nie mam już 1090, wiek go zmęczył. 
Oczywiście zaraz ktoś napisze, że ta Yamaha to dno i kupa i lepiej kupić...(tu wstawić coś modnie audiofilskiego)  ?

Nie napisałem niczego złego na temat tego wzmacniacza. Bardzo lubię i poważam markę Onkyo za solidność i realne ceny. Odniiosłem się jedynie do postu "Jest ten Onkyo a5vl na pod za 850zl do negocjacji, zastanawiam się nad nim  żeby to kupić, tylko nie wiem jaki w środku jest rzeczywisty stan, bo sprzedający  dał  tylko piękny opis marketingowy ".

Sprzedający lekko przesadził, podobnie jak większość innych wystawiających różne używane sprzęty na serwisach ogłoszeniowych. Cena 600 zł. jaką Ty zapłaciłeś jest OK ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na olx już nie ma, a nie był bardzo skłonny do opuszczania jak dzwoniłem.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja baran sprzedałem za 700zeta. Teraz bym sobie Go postawił w sypialni bo w salonie kobieta wiecznie seriale ogląda. Ehh szkoda ? mogę się tylko pocieszyć bo ogłoszenie mi zostało ? oczywiście nieaktualne?

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem to właśnie pierwsza ręka, sprawny, bardzo dobry stan wizualny i nie grzebany. Kupiony w UK i stamtąd przywieziony. No ale się spóźniłem, bo daleko miałem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskar09 napisał:

...ogłoszenie mi zostało...

Białe kreski na gałkach wyboru źródła i głośności miałeś fabrycznie? Bo ja dorabiałem.

Godzinę temu, Oskar09 napisał:

Teraz bym sobie Go postawił w sypialni... 

To idealne miejsce na a5vl/cs5vl. Ja żałuję, że z kompletu nie kupiłem cs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szymon1977 napisał:

Białe kreski na gałkach wyboru źródła i głośności miałeś fabrycznie? Bo ja dorabiałem.

 

Ja byłem drugim właścicielem odkupiłem go od kuzyna także nie wiem czy te kreski były fabryczne. 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.