Skocz do zawartości
IGNORED

DAC Musical Fidelity V90 DAC czy Arcam rDAC


KrzysiekBro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musical Fidelity V90 DAC czy Arcam rDAC

Który DAC będzie lepszy do odtwarzania plików flac z komputera, może ktoś ma inne propozycje ?

Arcam rDac jest używany a MF nowy z gwarancją.

Czy taki DAC będzie uniwersalny bez względu na wzmacniacz i głośniki ? Po zakupie DAC zacznę rozglądać się za wzmacniaczem.

Rozumiem że taki przetwornik nie powinien mieć wpływu na barwę dźwięku.

Do tego jakie kabel USB do połączenia z komputerem, jakie kable RCA do wzmacniacza i jakie wybrać do głośników żeby nie zmieniały barwy dźwięku.

Obecnie DAC będzie podłączony do wzmacniacza lampowego i kolumn B&W 602 S3

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekBro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przetworniku DAC nie ma co się zepsuć, więc spokojnie możesz mierzyć w używany, jeśli brzmieniowo lub funkcjonalnie bardziej Ci pasuje. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

jeśli brzmieniowo lub funkcjonalnie bardziej Ci pasuje

czyli DAC narzuca swój styl brzmienia ? czy jest on na tyle istotny że może zmienić sposób grania wzmacniacza ?

która z moich propozycji byłaby bardziej neutralna tz. nie zmieniała barwy dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DAC jest tak, że jak jest słaby to mocno ogranicza brzmienie, a jak jest dobry, to po prostu jest dobrze. Oczywiście, modyfikuje brzmienie i potrafi bardzo dużo wydobyć ze stereo, jeśli do tej pory korzystamy z kiepskiego urządzenia. 

Jeśli chodzi o porównianie rDAC i V90 to myślę, że Musical jest lepszą opcją, ale jeśli byłby to irDAC, czyli kolejna, dużo lepiej brzmiąca wersja z Burr Brown to inna rozmowa. Wtedy irDAC, to już jest półka wyżej. 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to prawda. Miałem się nie wtrącać bo pierwszy post był rms trafny.

Ale już widzę że marketing musicala działa.

Rdac zagra lepiej. Miałem go używałem dwa lata. Przed wyborem testowałem z musical fidelity m1dac i między tymi dwoma wybierałem. V90 to dużo niższa półka. 

Stary bo stary ale jednak jary jest ten rdac. 

Kilku letniego kupisz za tysiaka. A v90 wyjmiesz z pudełka i będziesz już chciał sprzedać jako używany to 500 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Ale już widzę że marketing musicala działa.

Rdac zagra lepiej. Miałem go używałem dwa lata. Przed wyborem testowałem z musical fidelity m1dac i między tymi dwoma wybierałem. V90 to dużo niższa półka. 

@5z0p3n dzięki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o realne doświadczenia z tym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam swojego czasu miałem rDACa prywatnie przez dobry rok. Jest to na prawdę bardzo dobry sprzęt, który można w przyszłości modyfikować wymieniając kondensatory. Dodatkowo wymiana zasilacza na tomanka dodaje jeszcze więcej energii i słychać, że gra zdecydowanie szerzej. Musical Fidelity V90 DAC to także dobry wybór ale w mojej ocenie większy potencjał drzemie w starym rDAC. Najlepiej jak byś miał okazję posłuchać oba modele.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 9.01.2020 o 10:20, Sklep.RMS.pl napisał:

W przetworniku DAC nie ma co się zepsuć, więc spokojnie możesz mierzyć w używany, jeśli brzmieniowo lub funkcjonalnie bardziej Ci pasuje. 

Mi się w rdacu zepsuł ten automatyczny przełącznik źródeł. Zresztą gdy go pierwszy raz odpaliłem to od razu pomyślałem że pierwsze co się zepsuje to ten mechaniczny klikacz - jest głośny, a więc daje jakiś fizyczny opór, a więc się "wyciera", zużywa... No i miałem rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahamsem V6 zamiata obydwa i uzywany mozna dostac w dobrej cenie. Dac ma duzy wplyw na dzwiek i moze zmienic brzmienie calego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

DAC wybrany. Po przesłuchaniu 5 opcji Topping D10 i D30, Cambridge Audio Dac Magic, Beresford Caiman II i Nostromo Hypnos Wersja Limitowana na WM8741 wybrałem Nostromo.

Nostromo okazał się dla mnie najbardziej muzykalny, ożywił i złagodził trochę moje B&W 602. Ten dac nie próbuje robić niczego na siłę z dźwiękiem tak jak na przykład Topping D30 czy Cambridge Audio Dac Magic. Przy tych dac odniosłem wrażenie że trochę próbują dźwięk przerobić po swojemu. Nie piszę oczywiście że są złe bo każdy ma swój gust i inny system w który wpina dac. 

Dziwi mnie też fakt że Nostromo rzadko jest polecany na forach a w ofercie moim zdaniem ma dobre przetworniki warte uwagi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

Hehe, ten sam scalak co w rDAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, dobre oceny rDac na WM8741 doprowadziły mnie do Nostromo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.