Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, front247 napisał:

Co ty opowiadasz..?

Za 5-6 tyś to masz wypasiony set na 300B ..a Lebena da się zrobić  zamykajac sie w 1500 zl....oczywiscie ciagle jest kwestia traf wyjściowych...tutaj już potrzebne są testy ale reszta..? To grosze...Zresztą z tego cow iem nikt traf z oryginalnego Lebena nie wyjmował i nie badał...może siedza tam trafka na poziomie Hammonda..Co by nie mówić para amorficznych traf od Ogonowskiego albo wypasy z trafoniki to około 2000 zł...reszta elementów dokładnie takich jak w w oryginale to 1000 zł maks....Chyba jednak coś ci si pomieszało z cenami ?

 

Jedno trafo zasilające z T.....pl to ok. 400zł, obudowa klasy porównywalnej do Lebena to chyba ok.1000zł. A gdzie reszta ? Ja właśnie badałem oryginalne trafa głośnikowe z tego wzmacniacza i wiem jaka jest ich jakość. Mam w razie czego oscylogramy z dwóch systemów pomiarowych. Lepiej nie pokazywać przebiegów np.prostokąta dla mocy RMS większej od 3 W bo można popsuć humor niektórym użytkownikom. Dlatego te opinie ,że to świetny wzmacniacz do słuchaek..... Z tym "wypasionym set 300b za 5-6 tyś to też kolega przesadził. Ta cena to same lampy i trafa dobrej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kotok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, McGyver said:

ile "po drodze" projektów nie spełniających oczekiwań wylądowało na śmietniku, to bilans wychodzi mocno ujemny.

A ile u klientów za grubą kasę. Szumiące i brumiące preampy na przykład.

Dobrze, że for audio mamy dużo, to po kwasie na jednym forum można robić za guru na innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbyszek 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kotok napisał:

Jedno trafo zasilające z T.....pl to ok. 400zł, obudowa klasy porównywalnej do Lebena to chyba ok.1000zł. A gdzie reszta ? Ja właśnie badałem oryginalne trafa głośnikowe z tego wzmacniacza i wiem jaka jest ich jakość. Mam w razie czego oscylogramy z dwóch systemów pomiarowych. Lepiej nie pokazywać przebiegów np.prostokąta dla mocy RMS większej od 3 W bo można popsuć humor niektórym użytkownikom. Dlatego te opinie ,że to świetny wzmacniacz do słuchaek..... Z tym "wypasionym set 300b za 5-6 tyś to też kolega przesadził. Ta cena to same lampy i trafa dobrej jakości.

Jeśli badałes to świetnie,możesz sie podzielić tą wiedzą ..może ona wpłynie na rodzimych producentów i będą robić lepsze trafa..z korzyścią dla nas ?

20 minut temu, kotok napisał:

Jedno trafo zasilające z T.....pl to ok. 400zł, obudowa klasy porównywalnej do Lebena to chyba ok.1000zł.

mam wycene trafa zasilającego takiego jak w Lebenie...o identycznych parametrach....230 zł . Obudowa lebena hmmm... zalezy czy ktoś robi sam w pełnym DIY czy zamawia...ja robie sam koszt zamknie sie w 300-400 zł na pełnym wypasie wizualnym. Ja wiem że można wzystko zamówić od płytek PCB przez obudowe itd.... ale dla mnei jednak DIY to jest robienie samemu tego co da sie samemu zrobić...inaczej to sie robią troche klocki lego ale oczywiscie nie neguje takiej formy DIY .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, front247 napisał:

Jeśli badałes to świetnie,możesz sie podzielić tą wiedzą ..może ona wpłynie na rodzimych producentów i będą robić lepsze trafa..z korzyścią dla nas ?

Ja nic nie mówiłem o jakości traf polskich producentów. Od lat korzystam z ich usług. Badałem natomiast dosyć dokładnie trafa oryginalne z Lebena 300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kotok napisał:

Ja nic nie mówiłem o jakości traf polskich producentów. Od lat korzystam z ich usług. Badałem natomiast dosyć dokładnie trafa oryginalne z Lebena 300.

 

1 minutę temu, kotok napisał:

Ja nic nie mówiłem o jakości traf polskich producentów. Od lat korzystam z ich usług. Badałem natomiast dosyć dokładnie trafa oryginalne z Lebena 300.

No w porządku to podzielisz sie wnioskami? Dobre? złe? średnie trafa..? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ampman napisał:

Po co się pytasz skoro chcesz zbudować "Lebena" za 1500zł.

 

 

O nie...ty już sie wykazałes w neijednym temacie brakiem merytoryki..chcesz popsuć także ten temat...naprawde..?

Nie zbudowac Lebena...tylko sklonować...widzisz różnice?..pewnie nie..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, front247 napisał:

No w porządku to podzielisz sie wnioskami? Dobre? złe? średnie trafa..? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  masz w miarę rzetelne pomiary Lebena. Mimo, że nie wygląda to zbyt dobrze, nie znaczy że słabo zagra. Mam podobne oscylogramy w swoim klonie ANK PP na EL84 i grafiki nijak się mają do brzmienia. Zresztą nie ma co się sugerować pomiarami. Są wzmacniacze z pięknymi charakterystykami i nie da się ich słuchać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, front247 napisał:

 

No w porządku to podzielisz sie wnioskami? Dobre? złe? średnie trafa..? ?

Moim zdaniem mogłyby być lepsze jak na wzmacniacz za 13.tyś. Porównywałem je z dwoma innymi  w tym układzie (montowalem je do oryginalnego Lebena ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem nazwę w cudzysłowie.... ale Ty tego nie załapałeś. Klon brzydko brzmi i się kojarzy np. ze sklonowaną owcą Dolly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wycene trafa zasilającego takiego jak w Lebenie...o identycznych parametrach....230 zł . Obudowa lebena hmmm... zalezy czy ktoś robi sam w pełnym DIY czy zamawia...ja robie sam koszt zamknie sie w 300-400 zł na pełnym wypasie wizualnym. Ja wiem że można wzystko zamówić od płytek PCB przez obudowe itd.... ale dla mnei jednak DIY to jest robienie samemu tego co da sie samemu zrobić...inaczej to sie robią troche klocki lego ale oczywiscie nie neguje takiej formy DIY .

Mozesz cos wiecej o obudowie w tym koszcie? Sam wiercisz, robisz nadruki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kotok napisał:

Moim zdaniem mogłyby być lepsze jak na wzmacniacz za 13.tyś. Porównywałem je z dwoma innymi  w tym układzie (montowalem je do oryginalnego Lebena ).

Bardzo enigmatycznie sie wypowiadasz...więcej odwagi,takei wnioski sa zawsze cenne :)...ale w sumie skoro oceniasz je dosyć krytycznie to tym lepiej dla DIY..bo jak wiadomo nei mamy dostępu do oryginalnych traf z lebena...i trzeba improwizowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, front247 napisał:

 

 Obudowa lebena hmmm... zalezy czy ktoś robi sam w pełnym DIY czy zamawia...ja robie sam koszt zamknie sie w 300-400 zł na pełnym wypasie wizualnym. 

Można prosic o jakąś fotkę takiej obudowy.  Mam problemy w swoich konstrukcjach z fajnym opakowaniem. Może coś by mi pomogło przy moich DIY.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo enigmatycznie sie wypowiadasz...więcej odwagi,takei wnioski sa zawsze cenne :)...ale w sumie skoro oceniasz je dosyć krytycznie to tym lepiej dla DIY..bo jak wiadomo nei mamy dostępu do oryginalnych traf z lebena...i trzeba improwizowac.

Na czym polegało porównanie? Jak "zbadac" takie trafo, czy na podstawie pomiarów mozna cos powiedziec o brzmieniu? Pomijam pasmo, bo to oczywiste


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, yacool1975 napisał:


Mozesz cos wiecej o obudowie w tym koszcie? Sam wiercisz, robisz nadruki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak,mam mały park maszynowy ,obudowy robie ze stali ogniowej która jest tania jak barszcz,najpierw obrówbka metalu docinanie szlif...potem ..sklejam taką obudowe klejem epoksydowym do metalu....wytestowane i proste i bardzo tanie rozwiąznie, kleisz to jak kolumny głośnikowe dosłownie , wiercenie także samodzielnie oczywiście wiertarka stołowa i dobre koronki, strona wizualna to albo grawer laserowy na złotej lub srebrnej powierzchni i naklejenie tego na panel przedni albo wydruk na dobrej jakości folii imitującej szczotkowane alu lyb miedz ..i potem na to lakier bezbarwny...efekt końcowy perfekcyjny. Aczkolwiek jak mówiłem dysponuje zapleczem narzędziowym choć i tak w wymiarze półamatorskim. Jako panel przedni można oczywiście stosowac aluminium (nie jest bardzo drogo) i napisy nanosić albo termotransfer albo grawer laserowy bezposrednio na panelu i lakier mat lub połysk co zapobiegnie utlenianiu aluminium . To sa chyba najprostsze techniki dajace całkowicie profesjonalny efekt końcowy,no ale trzeba sie pobawić. Jestem w trakcie wiec jak bedzie gotowe to pokaże ,w temacie o LAMM wrzuciłem foty takiej obudowy...jeszcze nie skończonej bez napisów i lakieru,  scianki boczne 8 mm ,przód stalowa płyta 10mm ,tył i spód 3 mm..waga obudowy jakies 15 kg ,koszt stanu surowego czyli blachy ,klej ,szlif i podkład jakies 50 zł ..zostaje potem tylko wykonczenie wizualne napisy ,panel, lakier i tyle. Dodam że po 3-4 dniach od sklejenia nie ma chyba możliwosci rozwalenia takeij obudowy nawet młotem...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yacool1975 napisał:


Na czym polegało porównanie? Jak "zbadac" takie trafo, czy na podstawie pomiarów mozna cos powiedziec o brzmieniu? Pomijam pasmo, bo to oczywiste


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1-Trafo mierzone w oryginalnym układzie przy pomocy dobrej klasy aparatury pomiarowej, cyfrowej i analogowej,Do interpretacji wyników pomiarów dobrze jest mieć doświadczenie .

2-odsłuch w sprawdzonym, dobrze znanym zestawie, w którym łatwo wyczuwam różnice w brzmeniu, na dobrze znanym materiale muzycznym (muzyka , którą lubię i od lat słucham)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, yacool1975 napisał:

Jesli dobrze zrozumialem, kolega nie odnosił sie do ceny nowego sprzetu, tylko sprzetu ktory mozna "wyrwac" z second handu emoji3.png

Dokładnie. Wyliczyłem, że używany orginał można kupić za 6 tys i nie dużo taniej wyjdzie klon.

1 godzinę temu, front247 napisał:

Z jego wypowiedzi to nie wynika...

Wynika, tylko trzeba umieć czytać ze zrozumieniem: 

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

Natomiast orginlane CS300 kumpel wyrwał za całe 1400Euro, czyli 5600zł... Obecnie wisi ogłoszenie za 1600 Euro, może by się coś udało zbić.

 

1 godzinę temu, front247 napisał:

czyli wg tego co piszesz klona  da sie zrobić za nie mniej niż 9000 zł

Nie wiem czy u Ciebie problem to jeszcze kwestia czytania ze ZROZUMIENIEM czy w ogóle czytania... Przecież pisałem wyraźnie i wyliczylem, że klon między 3-5 tys...

6 godzin temu, plastik1989 napisał:

ładna obudowa 1-2 tys, drobnica 500 zł, trafa 1000 zł, lampy i gniazda 500 zł. Wychodzi 3-4 tys, oddać komuś do zrobienia minimum 1 tys, robiąc samemu kilkanaście - kilkadziesiąt godzin pracy. Łącznie taki klon waha się od 3 do 5 tys zł - a to tylko klon

 

2 godziny temu, front247 napisał:

muzyka jest tu troche na drugim miejscu.

Jedyne z czym się zgadzam z Tobą. 

1 godzinę temu, front247 napisał:

+ klon obudowy jeden do jeden (spokojnei sie da)

Uwierzę jak zobaczę. Oby tylko nie wyszedł jak ten Ruski Leben za 1000$...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kotok napisał:

1-Trafo mierzone w oryginalnym układzie przy pomocy dobrej klasy aparatury pomiarowej, cyfrowej i analogowej,Do interpretacji wyników pomiarów dobrze jest mieć doświadczenie .

2-odsłuch w sprawdzonym, dobrze znanym zestawie, w którym łatwo wyczuwam różnice w brzmeniu, na dobrze znanym materiale muzycznym (muzyka , którą lubię i od lat słucham)

U mnie na pierwszy rzut w klonie Lebena pójdą trafa od ogonowskiego te tańsze za 193 zł sztuka...bo i tak musze zobić 2 egzeplarze wiec w tym drugim bedą droższe...no i wtedy porównam ,oczywiscie tylko na sam słuch bo niestety nie mam wiedzy i sprzetu do pomiarów. Na tę chwilę wiem że różnica jest w paśmie przenoszenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, front247 napisał:

mam mały park maszynowy ,obudowy robie ze stali ogniowej ktra jest tania jak barszcz

Stal może jest i tania, ale ów "park maszynowy" swoje musiał kosztować. Jeżeli poza zrobieniem obudowy dla siebie służy także innym celom, to ma sens. 
Natomiast dla kogoś kto potrzebuje wykonać jedną obudowę dla siebie nie jest to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie i taniej niż kupować maszyn na jeden projekt (tym bardziej że w grę wchodzą także umiejętności manualne i doświadczenie w pracy na danych maszynach) wyjdzie zlecić komuś wykonanie takiej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, front247 napisał:

U mnie na pierwszy rzut w klonie Lebena pójdą trafa od ogonowskiego te tańsze za 193 zł sztuka...bo i tak musze zobić 2 egzeplarze wiec w tym drugim bedą droższe...no i wtedy porównam ,oczywiscie tylko na sam słuch bo niestety nie mam wiedzy i sprzetu do pomiarów. Na tę chwilę wiem że różnica jest w paśmie przenoszenia .

Traf Ogonowskiego miałem kilka różnych rodzajów. Wszystkie trzymały dobre poziom wykonania jak i dźwiękowy. Przy czym ja kupowałem chyba jakieś lepsze wersje po ok 800-1000 zl para. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, plastik1989 napisał:

 

 

Nie wiem czy u Ciebie problem to jeszcze kwestia czytania ze ZROZUMIENIEM czy w ogóle czytania... Przecież pisałem wyraźnie i wyliczylem, że klon między 3-5 tys...

 

 

Wybacz ale wyraznie napisałes że  nie ma sensu klonowania Sun czy Leben bo wystarczy dopłaic 2-4 tysiące i można mieć oryginał. Więc policzyłem 13.000 zł za lebena - te ,,twoje ,, 4000 zł ..zostaje 9000 zł.....Bo chyba dobrze zrozumiałem że odnosiłęs sie do ceny za sklonowany wzmacniacz wobec oryginału ? ..Zgadza sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 minuty temu, front247 napisał:

Wybacz ale wyraznie napisałes że  nie ma sensu klonowania Sun czy Leben bo wystarczy dopłaic 2-4 tysiące i można mieć oryginał. Więc policzyłem 13.000 zł za lebena - te ,,twoje ,, 4000 zł ..zostaje 9000 zł.....Bo chyba dobrze zrozumiałem że odnosiłęs sie do ceny za sklonowany wzmacniacz wobec oryginału ? ..Zgadza sie?

Nie nie zgadza się bo pisałem o sprzętach używanych. NAwet podałem dokładną ofertę 1600E za tyle wisi obecnie. Leben 300 na lampach el84 nie jest już produkowany chyba nawet... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, McGyver napisał:

Stal może jest i tania, ale ów "park maszynowy" swoje musiał kosztować. Jeżeli poza zrobieniem obudowy dla siebie służy także innym celom, to ma sens. 
Natomiast dla kogoś kto potrzebuje wykonać jedną obudowę dla siebie nie jest to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie i taniej niż kupować maszyn na jeden projekt (tym bardziej że w grę wchodzą także umiejętności manualne i doświadczenie w pracy na danych maszynach) wyjdzie zlecić komuś wykonanie takiej obudowy.

Masz 100 % racji ,ale kolega pytał to opisałem . Rzeczywiście jakbym podliczył narzędzia potrzebne do profi wykonania w garazu takiej obudowy to jakies 4-6 tysięcy trezba wydać na wszystkie narzedzia żeby zrobić obudowe warta 400-800 zł ...to sie nie opłaca do jednostkowego projektu. Ale wiele osób ma takie narzedzia do innych celów.

8 minut temu, plastik1989 napisał:

Nie nie zgadza się bo pisałem o sprzętach używanych. NAwet podałem dokładną ofertę 1600E za tyle wisi obecnie. Leben 300 na lampach el84 nie jest już produkowany chyba nawet... 

A no to w porządku tylko temat jest o DIY takiego wzmacniacza....ale szczerzeci powiem że 1600 Euro to nadal jest około 7000 tyś zł ...to za połowe tej ceny można sobie zrobić klona na dosyć fajnych elementach,myśle ze sens jest  ?  Na pewno dyskusyjne jest klonowanie chińskich wzmacniaczy...jak liczyłem to jest dosłownie równowartośc DIY z oryginałem...a tego ruskiego lebena tez widziałem...na pCB jest ale poza tym nie jest najgorzej z nim chyba...choć brakuje obudowie tej fiznezji to fakt  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Trafo mierzone w oryginalnym układzie przy pomocy dobrej klasy aparatury pomiarowej, cyfrowej i analogowej,Do interpretacji wyników pomiarów dobrze jest mieć doświadczenie .
2-odsłuch w sprawdzonym, dobrze znanym zestawie, w którym łatwo wyczuwam różnice w brzmeniu, na dobrze znanym materiale muzycznym (muzyka , którą lubię i od lat słucham)

Opcja na ucho jest mało miarodajna, jakie parametry konkretnie porownujesz z pomiarów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, front247 napisał:

U mnie na pierwszy rzut w klonie Lebena pójdą trafa od ogonowskiego te tańsze za 193 zł sztuka...bo i tak musze zobić 2 egzeplarze wiec w tym drugim bedą droższe...no i wtedy porównam ,oczywiscie tylko na sam słuch bo niestety nie mam wiedzy i sprzetu do pomiarów. Na tę chwilę wiem że różnica jest w paśmie przenoszenia .

Tak sobie teraz przypomniałem, że przełącznik bas booster przy tych innych trafach działał gorzej, inaczej  i ja bym coś z tym próbował zrobić przy zastosowaniu tych nieoryginalnych transformatorów.

3 minuty temu, yacool1975 napisał:


Opcja na ucho jest mało miarodajna, jakie parametry konkretnie porownujesz z pomiarów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szukaj: pomiary wzmacniaczy elektroakustycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam mały park maszynowy ,obudowy robie ze stali ogniowej która jest tania jak barszcz,najpierw obrówbka metalu docinanie szlif...potem ..sklejam taką obudowe klejem epoksydowym do metalu....wytestowane i proste i bardzo tanie rozwiąznie, kleisz to jak kolumny głośnikowe dosłownie , wiercenie także samodzielnie oczywiście wiertarka stołowa i dobre koronki, strona wizualna to albo grawer laserowy na złotej lub srebrnej powierzchni i naklejenie tego na panel przedni albo wydruk na dobrej jakości folii imitującej szczotkowane alu lyb miedz ..i potem na to lakier bezbarwny...efekt końcowy perfekcyjny. Aczkolwiek jak mówiłem dysponuje zapleczem narzędziowym choć i tak w wymiarze półamatorskim. Jako panel przedni można oczywiście stosowac aluminium (nie jest bardzo drogo) i napisy nanosić albo termotransfer albo grawer laserowy bezposrednio na panelu i lakier mat lub połysk co zapobiegnie utlenianiu aluminium . To sa chyba najprostsze techniki dajace całkowicie profesjonalny efekt końcowy,no ale trzeba sie pobawić. Jestem w trakcie wiec jak bedzie gotowe to pokaże ,w temacie o LAMM wrzuciłem foty takiej obudowy...jeszcze nie skończonej bez napisów i lakieru,  scianki boczne 8 mm ,przód stalowa płyta 10mm ,tył i spód 3 mm..waga obudowy jakies 15 kg ,koszt stanu surowego czyli blachy ,klej ,szlif i podkład jakies 50 zł ..zostaje potem tylko wykonczenie wizualne napisy ,panel, lakier i tyle. Dodam że po 3-4 dniach od sklejenia nie ma chyba możliwosci rozwalenia takeij obudowy nawet młotem...

Z jakiego materiału te panele przednie pod grawer? Dla mnie to zawsze najtrudniejszy element. Na tył tez cos naklejsz, czy juz tylko wiercenie i konfekcja?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yacool1975 napisał:


Z jakiego materiału te panele przednie pod grawer? Dla mnie to zawsze najtrudniejszy element. Na tył tez cos naklejsz, czy juz tylko wiercenie i konfekcja?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A z jakiego sobie zamarzysz...:).....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
18 minut temu, front247 napisał:

A no to w porządku tylko temat jest o DIY takiego wzmacniacza....ale szczerzeci powiem że 1600 Euro to nadal jest około 7000 tyś zł ...to za połowe tej ceny można sobie zrobić klona na dosyć fajnych elementach,myśle ze sens jest  ?  

Za pół ceny, czyli 3500zł?

A wiesz, że w Polsce używane schodziły po 5-6tys? Przeglądnij archiwalne ogłoszenia z allegro i giełdy hi-fi... Przecież nowy katalogowo kosztuj 11900, po rabatach masz 10. Używany za 5-6 tys wyrwiesz. 

Zresztą Twoja wycena jest realna, jeśli zrobisz go sobie sam, a nie zlecisz komuś innemu (tak jak kolega zlecił Tobie), to po pierwsze. A po drugie, by ta wycena była realna, trzeba mieć na prawdę niezłe zaplecze maszynowe do zrobienia obudowy, raczej w typowym - nawet dobrze wyposażonym - warsztacie, takich sprzętów nie znajdziesz. 

Tak czy siak, życzę powodzenia i miłej zabawy. Pochwal się efektami jak skończysz. Jeśli będzie Cię to interesowało, mogę załatwić orginał do porównaia, jak już Twoje będą skończone.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego sobie zamarzysz...:).....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ta, widywałem takie oferty ale co sie nadaje na panel? Chodzi o te laminaty? Min pisałeś o imitacji miedzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, plastik1989 napisał:

Za pół ceny, czyli 3500zł?

A wiesz, że w Polsce używane schodziły po 5-6tys? Przeglądnij archiwalne ogłoszenia z allegro i giełdy hi-fi... Przecież nowy katalogowo kosztuj 11900, po rabatach masz 10. Używany za 5-6 tys wyrwiesz. 

Zresztą Twoja wycena jest realna, jeśli zrobisz go sobie sam, a nie zlecisz komuś innemu (tak jak kolega zlecił Tobie), to po pierwsze. A po drugie, by ta wycena była realna, trzeba mieć na prawdę niezłe zaplecze maszynowe do zrobienia obudowy - raczej w typowym - nawet dobrze wyposażonym - warsztacie, takich sprzętów nie znajdziesz. 

A wiesz... z ciekawości przegladne ceny archiwalne...ale jak ktos lubi DIY to  i tak będzie robił ,no bo dlaczego nie

Zaplecze trzeba miec jakies ale nie demonizowałbym tego...duzo zalezy od motywacji...nieraz oglądam filmy na YT ..co ludzie wyrabiaja bez zaplecza to szok..nawet mi by sie nie chciało tak męczyć...ale są tacy maniacy ?

8 minut temu, yacool1975 napisał:


No ta, widywałem takie oferty ale co sie nadaje na panel? Chodzi o te laminaty? Min pisałeś o imitacji miedzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście że się nadaje..wizualnie z 1 metra nie odróżnisz czy to laminat czy aluminium..a jak precyzyjnie przykleisz i sie przyłozysz to już bajka. Zresztą oni grawerują także na czystym metalu,wycinasz panel z aluminium...robisz im projekt w corelu np. i zanosisz i masz ,wcale nie trzeba na laminacie . Oryginalne sprzety z fabryki to jest anodyzowne aluminium lub lakierowna na kolor lub stal...a napisy to najpewniej sa nanoszone sitodrukiem....tutaj grawer nie wygląda gorzej...moim zdaniem nawet lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.