Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj wątek. Ten klon z Rosji miał wcześniej inne gałki - byle jakie, nabywca zmienił na inne. Ani jedne ani drugie nie mają nic wspólnego z oryginałem. 

"..Wszystko ogarnięte...oprócz jedneej małej rzeczy - górna pokrywa...rzędy tych wycięć już mnie dołują..ale nie ma wyjscia trezba zrobić szablon i będe je wycinał frezarką krawędziową ,pokrywa górna będzie 1-2 mm aluminium...bo w stali nie wyfrezuje zresztą to byłoby niebezpieczne ....."

I tu być może akurat ten 'ruski klon' może służyć pomocą. Właściciel tam w sprytny sposób wyciął tylko dwa prostokątne otwory, w nie wmontował jakieś takie prefabrykowane kratki wentylacyjne. Może tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yacool1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, yacool1975 napisał:

 

I tu być może akurat ten 'ruski klon' może służyć pomocą. Właściciel tam w sprytny sposób wyciął tylko dwa prostokątne otwory, w nie wmontował jakieś takie prefabrykowane kratki wentylacyjne. Może tak?

Ten temat przerobiłem wzdłuż i wszerz...tak myślałem o tym..sa kratki...ale albo badziewnie wygląda..albo wygląda sietnie ale złe wymiary ( za długa i za wąska) ale ładna....albo sa takie blachy perforowane na wymiar na allegro i to by w zupełnosci starczyło...tylko profil wyciec jest zupełnie inny ...nie znalazłem takiego wzoru jak w Lebenie..w dodatku w Lebenie jest dookoła tych otwórów cokół...a tu mozna tylko kupić cały kawałek perforowany. 

Oczywiscie da sie to zrobić żeby była wentylacja na 100 sposobów i bedzie tanie...ale nie bedzie tak jak w oryginale...i moze to popsuć wizualnie całość . 

Z tego powodu będę dążył za wszelką cene do zrobienia identycznej górnej pokrywy lub wykombinowania takiej u kogoś. Ją widać wiec powinna być ładna w kolorze jagodowym?

Natomiast dolna mnie mało interesuje bo ja robie ten egzemlarz na PCB wiec na dole po prostu bede miał ,,pełną podłogę,, ...odkręcaną zrobie dopiero wtedy jak bedzie p2p bo to raczej wtedy konieczne ?

Także do roboty ..?

Kotok tak nam ładnie tu pomógł..podał wszystkie wytyczne na tacy...nie mozna sie poddać z żadnym elementem ? tej konstrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaniedbywałbym tej dolnej pokrywy. W lampie jednak spore temperatury - jeżeli nie będzie otworów na dole, wentylacja może być taka sobie. Z tego co widzę, perforacja tam też jest. Ale - ponieważ nie widać - można tam dać cokolwiek, ale moim zdaniem z dziurami powinno być :)

Kotok-owi medal!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wentylacja na dole wskazana inaczej w środku będzie się wszystko gotowało... blachy mocno się nagrzeją i cały wzmacniacz będzie gorący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że otwory wentylacyjne z tyłu i na górnej pokrywie wystarczą...tzn. na dole oczywoście też są wskazane ale....no u mnie nie będzie w tej wersji...potestuje i zobacze...jednak ciepło idzie do góry....a tył zapewnia myśle wystarczajacą cyrkulacje w obudowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, nie wybuchnie. Ale szybciej będzie zużywać - kondensatory, pewnie lampy. 

No i kondensatory najlepiej dać na 105 stopni - zresztą - tak, czy inaczej wskazane do lampy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Dojechały trafa Hammonda, z wielkością nie jest tragicznie, na fotach wydawały mi się większe. 

Przyszły też drabinki/szyny lutownicze. Do tego porwałem się na capsy Jantzena, te 0,47u - nie wiem, czy będzie jakiś improvement, bo ja jednak mam mało wrażliwy słuch - niestety ?

Pozostało trafo zasilające edis i stelaż montażowy i mogę zaczynać. 

Jeszcze mały detal:

Zauważyliście na fotach @kotok -a - sposób montażu potencjometrów? Akurat mam identyczne i zastanawiałem się co tam się porobiło - masa jest tam dolutowana do śrubek skręcających potencjometr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yacool1975 napisał:

 

Jeszcze mały detal:

Zauważyliście na fotach @kotok -a - sposób montażu potencjometrów? Akurat mam identyczne i zastanawiałem się co tam się porobiło - masa jest tam dolutowana do śrubek skręcających potencjometr. 

Całkiem możliwe...u mnie w preampie klon Lamma...dopiero przypięcie masy do obudowy potencjometru selektora zródeł... usuneło brum...którego szukałem 2 godziny..oczywiscie przypadek ;)...także sądze że to może być to...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tez stoje w miejscu z Lebenem...na razie kolumny składam..

Wisze, widze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przedłuża się produkcja moich paneli do Lebena....ale już lada moment będą gotowe...;)

U mnie lekki postep w dostawach: jest fajne trafo od p Ogonowskiego. Tak fajne ze jego wysokosc to 85 mm wiec jednak buda bedzie musiala byc lekko wyzsza niz oryginal, bo dolna komora ma u mnie 40 mm.
93c19c5591bcf0a0af5e7cedfac7588c.jpgaaf3ca2f4df83670cd3a275f4caa63be.jpgf57e888fdec0d66b587b51129a4964a7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yacool1975 napisał:


U mnie lekki postep w dostawach: jest fajne trafo od p Ogonowskiego. Tak fajne ze jego wysokosc to 85 mm wiec jednak buda bedzie musiala byc lekko wyzsza niz oryginal, bo dolna komora ma u mnie 40 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aaf3ca2f4df83670cd3a275f4caa63be.jpgf57e888fdec0d66b587b51129a4964a7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a coś ty tam za napięcia namądził..??...ja mam troche inaczej 115v /0,65 A i 6,3 V niesymetryczne :)...ale fakt potężne te trafa od Pana Leszka..:) 

A ta folia miedziana to sam nakładałes czy tam zamówiłęś..?

A trafa głośnikowe już masz czy jeszcze nie..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

115 mam, tylko z lekkim zapasem, natomiast żarzenie postanowiłem dać symetryczne na wszelki wypadek, gdyby buczało ? - nie muszę wykorzystać, ale jak już pan nawijał to nic nie zaszkodzi 

Zamówiełem ful wypas - folię miedzianą i kapselek na górę - niech tam będzie ?

I pewnie ten kapsel podniósł o te 5 mm. W każdym razie kloc wazy prawie 4 kg. 

 

 

 

Aha - namierzyłem chyba przełączniki które są w lebenie - seria SRRM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dostępne odmiany z zębatym i gładkim trzpieniem, różne ilości wejść. Ale w polsce nie znalazłem. Są m.in. na mouserze, widziałem na ALI ale mam wątpliwości czy mają oryginalne. 

Ceny orientacyjnie w okolicy 50-70 PLN

A trafa głośnikowe mam - pisałem w zeszłym tygodniu . Z grubych rzeczy brakuje już tylko stelażu - około środy pan deklarował termin wysyłki, zobaczymy. No i jeszcze trochę drobnicy: pojedyncze rezystory, jakieś przewody, reszta juz jest. 

Aaaa - jeszcze oczywiście lampy, bo nie mam tylu. 

Prawdopodobnie wybiorę JJ - spoko jakość za spoko cenę. Jak będzie wszystko grało, to z czasem pomyślę o jakichś NOSach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yacool1975 napisał:

 

115 mam, tylko z lekkim zapasem, natomiast żarzenie postanowiłem dać symetryczne na wszelki wypadek, gdyby buczało ? - nie muszę wykorzystać, ale jak już pan nawijał to nic nie zaszkodzi 

Zamówiełem ful wypas - folię miedzianą i kapselek na górę - niech tam będzie ?

I pewnie ten kapsel podniósł o te 5 mm. W każdym razie kloc wazy prawie 4 kg. 

 

 

 

Aha - namierzyłem chyba przełączniki które są w lebenie - seria SRRM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dostępne odmiany z zębatym i gładkim trzpieniem, różne ilości wejść. Ale w polsce nie znalazłem. Są m.in. na mouserze, widziałem na ALI ale mam wątpliwości czy mają oryginalne. 

Ceny orientacyjnie w okolicy 50-70 PLN

A trafa głośnikowe mam - pisałem w zeszłym tygodniu . Z grubych rzeczy brakuje już tylko stelażu - około środy pan deklarował termin wysyłki, zobaczymy. No i jeszcze trochę drobnicy: pojedyncze rezystory, jakieś przewody, reszta juz jest. 

Aaaa - jeszcze oczywiście lampy, bo nie mam tylu. 

Prawdopodobnie wybiorę JJ - spoko jakość za spoko cenę. Jak będzie wszystko grało, to z czasem pomyślę o jakichś NOSach

Spoko spoko tak sie smieje ? dobrze ze brałęs symetryczne zawsze wieksza mozliwość kombinowania ?

A jednak ty jestes dobry szperacz...?..ja szukałem też tych przełaczników i nawet do głowy mi nei przyszło że to alpsy...i one sa po 50 zł a ja za swoje chinczyki chociaz w sumie solidne dałem chyba coś ok 30 zł...przynajmniej za jednego tyle dałem inny był z dugiej firmy to tanszy....no to w takim razie ja zamówie te przełączniki akurat szykuje sie w jednym temacie zbiorowe zamówienie w mauserze ,bede miał do tego drugiego egzemplarza.

Lampy JJ nie miałem jeszcze sa nowe z gwarancją wiec spoko...chociaż gdzies mi sie obiło na forum że podobno lampy mocy z JJ ale nie tylko EL 84 tylko ogólnie potrafią nei zyc długo...ale to wiesz może taka plotka..pełno głupot ludzie piszą... także wydaje mnie sie że dobry wybór ?

Ja mam rosyjskie NOS i tu już czytałem bardzo dużo opinii że rosyjskie w Lebenie ,,grają,, najlepiej...i to zarówno Sovtek z nowej produkcji jak i stare z zapasów. Także możesz tez sie zastanowić czy na lampy końcowe nie wybrać sovteka...oczywiscie także nowe z nowej produkcji...one są także firmowo montowane w Lebenie...tylko zdaje sie że są troche droższe niż JJ..;)

Własnie spojrzałem w le.pl i 4 stuki dobrane JJ koszt 176 zł natomiast 4 sztuki dobrane Sovtek - 210 zł ...różnica niewielka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ mam w swoim wzmaku single ended od ponad roku i póki co gra, a chłostam je sporo ?

O Sovtek myślałem i tak patrzę sobie, że różnica w cenie (nowa produkcja) nie jest duża. A jeżeli - jak piszesz - Leben ma Sovteki, to może warto. Ale oni to pewnie NOSy montują?

Co do przełączników - to przypadkiem na jakimś wideo-blogu widziałem jak koleś naprawiał przełącznik i skojarzyło mi się że bardzo podobny do Lebenowego. Zacząłem grzebać i taki wynik. Zdaje się że na tył (przełącznik impedancji głośników) też jest taki 3-pozycyjny, więc potrzeba trzy sztuki do wzmacniacza:

3 pozycyjny na głośniki

5-pozycyjny na selektor wejść

3-pozycyjny na bass boost 

Wszystkie muszą mieć po 2 sekcje (stereo)

 

Aha - szukałem jeszcze wyjaśnienie dot. tych 1M rezów na wejściach. 

Wydaje się że pełnią funkcję tego co w zachodniej literaturze nazywają Gread Leak Resistor.

Może pełnić kilka funkcji:

- odprowadzanie elektronów które "zostały" na siatce i mogą powodować pogorszenie działania lampy

- dostosowanie impedancji wejściowej

- ustawienie potencjału sygnału wejściowego względem masy. 

Takie rozwiązania stosowane są często we wzmacniaczach gitarowych

Nie wiem, czy taki był zamysł autora - tyle wygrzebałem. Zastanawiam się jeszcze, dlaczego nie wykorzystano pojedynczego rezystora 1M już za przełącznikami, tylko do każdego gniazda zastosowali oddzielny rezystor. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, yacool1975 napisał:

Zastanawiam się jeszcze, dlaczego nie wykorzystano pojedynczego rezystora 1M już za przełącznikami, tylko do każdego gniazda zastosowali oddzielny rezystor. 

Przy przełączaniu bez tych rezystorów mogłoby się pojawiać napięcie stałe na wejściu i w konsekwencji stuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz przemak pomógł..:) bo ja to zielony jestem i tez nie wiedziałęm jaką te rezystory spelniają role.

W Lebenie cs300X były lub sa nadal stosowane Sovteki własnie te z nowej produkcji...czytałem o tym w jednej rezenzji gdzies zresztą to widac na zdjeciach. W różnych odsłonach Lebena wkładają różne lampki chyba w zaleznosci od tego co mają pod ręką ;)...tylko chyba w jakiejs limitowanej seriii czytałem włożyli najdroższe NOSy amperexa czy innej firmy nie pamietam ale takie dosyc drogie lampy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, yacool1975 napisał:

No to będą Sovteki, ecc83 pewnie też?

Wiesz co...ja sie na lampach az tak nie znam tzn. nie bardzo widze duże różnice w brzmieniu róznych lamp tego samego typu. Ja mam ECC 83 RFT także nos i gra..dla mnie no gra wspaniale ale to raczej cały wzmacniacz jako całość..;) . Musisz popytac w innym temacie jakie polecaja ECC 83 ci co słyszą różnice..;) Ja od siebie polecam obojętnie jakie ...aby tylko były  sprawne , mogą być nowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... a od siebie polecam sprawne ,mogą być nowe ?... "

Chłopie, to 80%  odpada, bo słyszałem że dużo "szrotu" się sprzedaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu cytat z testu High Fidelity  -  O ile jednak wcześniej były to EL84 (Mullarda [wersja X] lub Sovteka [wersja XS]), o tyle teraz zastosowano długowieczne, charakteryzujące się niskim mikrofonowaniem oraz bardzo niskimi zniekształceniami lampy General Electric

1 minutę temu, yacool1975 napisał:

"... a od siebie polecam sprawne ,mogą być nowe ?... "

Chłopie, to 80%  odpada, bo słyszałem że dużo "szrotu" się sprzedaje

No napisałem że mogą być nowe ..to jest gwarancja od producenta :)...ja kupiłem swoje ecc 83 za 10 zł/sztuka od dziadka w sąsiedniej wiosce...i grają :)..wiesz lampy w preampie ..małe triody nie zużywają sie tak szybko jak lampy mocy...mogą grać latami także ryzyko nei jest dużo nawet jak kupisz używke...natomiast lempy koncowe zdecydowanie albo nowe albo z bardzo pewnego zródła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę obszerniejsze podsumowanie:

W pierwszym CS-300 siedziały dwie pary EL84M Sovteca i para podwójnych triod 5751 General Electric (ECC83) zastąpione w późniejszym okresie przez 12AX7A (Sovtek). W niedługim czasie konstruktor – pan Taku Hyodo postanowił dopieścić co wybredniejszych złotouchych i wprowadził do obiegu „stuningowaną” wersję CS-300 X (Limited) z NOS-ami Mullarda na pokładzie. Kiedy zapasy wyselekcjonowanych lamp uległy wyczerpaniu trzeba było dokonać dalszych modyfikacji i poprzednie inkarnacje zastąpił CS-300 X (S) z NOS-ami JAN5751 General Electric w stopniu wejściowym. Stan taki utrzymywał się do lutego 2010r., kiedy to sięgnięto po Sovteki 12AX7. W wersji „F”, która trafiła do nas, zmiany okazały się zdecydowanie poważniejsze niż miało to miejsce dotychczas. Zamiast EL84 zastosowano charakteryzujące się niezwykle wyśrubowanymi parametrami, (długowieczność, niskie mikrofonowanie i zniekształcenia) JAN-6197 General Electric a w stopniu wejściowym japońskie podwójne triody 17EW8 (HCC85) Hi-Fi.

Edit: czyli te z GE o których Ty piszesz, to chyba lampy JAN-6197 z modelu "CS 300 F" - a my potrzebujemy EL84 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yacool1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, yacool1975 napisał:

Tu trochę obszerniejsze podsumowanie:

W pierwszym CS-300 siedziały dwie pary EL84M Sovteca i para podwójnych triod 5751 General Electric (ECC83) zastąpione w późniejszym okresie przez 12AX7A (Sovtek). W niedługim czasie konstruktor – pan Taku Hyodo postanowił dopieścić co wybredniejszych złotouchych i wprowadził do obiegu „stuningowaną” wersję CS-300 X (Limited) z NOS-ami Mullarda na pokładzie. Kiedy zapasy wyselekcjonowanych lamp uległy wyczerpaniu trzeba było dokonać dalszych modyfikacji i poprzednie inkarnacje zastąpił CS-300 X (S) z NOS-ami JAN5751 General Electric w stopniu wejściowym. Stan taki utrzymywał się do lutego 2010r., kiedy to sięgnięto po Sovteki 12AX7. W wersji „F”, która trafiła do nas, zmiany okazały się zdecydowanie poważniejsze niż miało to miejsce dotychczas. Zamiast EL84 zastosowano charakteryzujące się niezwykle wyśrubowanymi parametrami, (długowieczność, niskie mikrofonowanie i zniekształcenia) JAN-6197 General Electric a w stopniu wejściowym japońskie podwójne triody 17EW8 (HCC85) Hi-Fi.

Edit: czyli te z GE o których Ty piszesz, to chyba lampy JAN-6197 z modelu "CS 300 F" - a my potrzebujemy EL84 ?

Nie...Sovteki były montowane nie tylko jako ecc 83 ale także w stopniu koncowym..zaraz ci zdjecie znajde ? Ale nada sie kazda EL 84 oraz odpowiedniki o oznaczeniach amerykanskich czy japonskiech...ja tu nei mówie o 6l6 tylko cały czas sie odnosze do El 84.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest opracowanie takiego  wzmacniacza lampowego, który można  by złożyć w 1 godzinę. Już mi świta taki mini Leben:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ampman napisał:

Moim marzeniem jest opracowanie takiego  wzmacniacza lampowego, który można  by złożyć w 1 godzinę. Już mi świta taki mini Leben:)

Ale jak zrobisz to podziel się wrażeniami..chętnie poczytamy ..kazda nowa konstrukcja wywołuje emocje

Zamówiełme te przełaczniki Alpsa w mouserze ale to troche potrwa zanim dotrą..ale już je włoże do tego drugiego egzemplarza...bo mam zgode inwestora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy masz jeszcze Lebena na warsztacie? Czy bylbys w stanie sprawdzic czy na włącznikach/przełacznikach Power, słuchawkowym, oraz petli magnetofonowej da sie odczytac jakiekolwiek oznaczenia modelu, producenta, jakiekolwiek inne? Moze daloby sie namierzyc oryginały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.