Jump to content
front247

2xel84 PP - transformator głosnikowy

Recommended Posts

poczytaj wątek. Ten klon z Rosji miał wcześniej inne gałki - byle jakie, nabywca zmienił na inne. Ani jedne ani drugie nie mają nic wspólnego z oryginałem. 

"..Wszystko ogarnięte...oprócz jedneej małej rzeczy - górna pokrywa...rzędy tych wycięć już mnie dołują..ale nie ma wyjscia trezba zrobić szablon i będe je wycinał frezarką krawędziową ,pokrywa górna będzie 1-2 mm aluminium...bo w stali nie wyfrezuje zresztą to byłoby niebezpieczne ....."

I tu być może akurat ten 'ruski klon' może służyć pomocą. Właściciel tam w sprytny sposób wyciął tylko dwa prostokątne otwory, w nie wmontował jakieś takie prefabrykowane kratki wentylacyjne. Może tak?

Edited by yacool1975
  • Thanks 1

32 minuty temu, yacool1975 napisał:

I tu być może akurat ten 'ruski klon' może służyć pomocą. Właściciel tam w sprytny sposób wyciął tylko dwa prostokątne otwory, w nie wmontował jakieś takie prefabrykowane kratki wentylacyjne. Może tak?

Ten temat przerobiłem wzdłuż i wszerz...tak myślałem o tym..sa kratki...ale albo badziewnie wygląda..albo wygląda sietnie ale złe wymiary ( za długa i za wąska) ale ładna....albo sa takie blachy perforowane na wymiar na allegro i to by w zupełnosci starczyło...tylko profil wyciec jest zupełnie inny ...nie znalazłem takiego wzoru jak w Lebenie..w dodatku w Lebenie jest dookoła tych otwórów cokół...a tu mozna tylko kupić cały kawałek perforowany. 

Oczywiscie da sie to zrobić żeby była wentylacja na 100 sposobów i bedzie tanie...ale nie bedzie tak jak w oryginale...i moze to popsuć wizualnie całość . 

Z tego powodu będę dążył za wszelką cene do zrobienia identycznej górnej pokrywy lub wykombinowania takiej u kogoś. Ją widać wiec powinna być ładna w kolorze jagodowym😁

Natomiast dolna mnie mało interesuje bo ja robie ten egzemlarz na PCB wiec na dole po prostu bede miał ,,pełną podłogę,, ...odkręcaną zrobie dopiero wtedy jak bedzie p2p bo to raczej wtedy konieczne 😉

Także do roboty ..🤪

Kotok tak nam ładnie tu pomógł..podał wszystkie wytyczne na tacy...nie mozna sie poddać z żadnym elementem 😉 tej konstrukcji

Edited by front247
  • Like 1

nie zaniedbywałbym tej dolnej pokrywy. W lampie jednak spore temperatury - jeżeli nie będzie otworów na dole, wentylacja może być taka sobie. Z tego co widzę, perforacja tam też jest. Ale - ponieważ nie widać - można tam dać cokolwiek, ale moim zdaniem z dziurami powinno być :)

Kotok-owi medal!

• Like 1

xavian

Tak jest, wentylacja na dole wskazana inaczej w środku będzie się wszystko gotowało... blachy mocno się nagrzeją i cały wzmacniacz będzie gorący.

• Like 1

Wydaje mi sie że otwory wentylacyjne z tyłu i na górnej pokrywie wystarczą...tzn. na dole oczywoście też są wskazane ale....no u mnie nie będzie w tej wersji...potestuje i zobacze...jednak ciepło idzie do góry....a tył zapewnia myśle wystarczajacą cyrkulacje w obudowie....

Będzie działać, nie wybuchnie. Ale szybciej będzie zużywać - kondensatory, pewnie lampy. 

No i kondensatory najlepiej dać na 105 stopni - zresztą - tak, czy inaczej wskazane do lampy 🙂

• Like 2

Update: Dojechały trafa Hammonda, z wielkością nie jest tragicznie, na fotach wydawały mi się większe. 

Przyszły też drabinki/szyny lutownicze. Do tego porwałem się na capsy Jantzena, te 0,47u - nie wiem, czy będzie jakiś improvement, bo ja jednak mam mało wrażliwy słuch - niestety 😄

Pozostało trafo zasilające edis i stelaż montażowy i mogę zaczynać. 

Jeszcze mały detal:

Zauważyliście na fotach @kotok -a - sposób montażu potencjometrów? Akurat mam identyczne i zastanawiałem się co tam się porobiło - masa jest tam dolutowana do śrubek skręcających potencjometr. 

Godzinę temu, yacool1975 napisał:

Jeszcze mały detal:

Zauważyliście na fotach @kotok -a - sposób montażu potencjometrów? Akurat mam identyczne i zastanawiałem się co tam się porobiło - masa jest tam dolutowana do śrubek skręcających potencjometr. 

Całkiem możliwe...u mnie w preampie klon Lamma...dopiero przypięcie masy do obudowy potencjometru selektora zródeł... usuneło brum...którego szukałem 2 godziny..oczywiscie przypadek ;)...także sądze że to może być to...;)

Edited by front247
  • Like 1