Jump to content
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie

Recommended Posts

Jako drivery zastosuję 12ax7 EW Sovteka. Te 6P14P EW to ładnie dobrana kwadra z jednego roku i miesiąca produkcji. Liczba w rąbie to 0 a więc wojskowa, długowieczna, niezawodna (ponoć). Zobaczymy w "praniu" (graniu). ?

Lampy.jpg

Edited by januszj23
  • Like 1
17 godzin temu, januszj23 napisał:

Jako drivery zastosuję 12ax7 EW Sovteka. Te 6P14P EW to ładnie dobrana kwadra z jednego roku i miesiąca produkcji. Liczba w rąbie to 0 a więc wojskowa, długowieczna, niezawodna (ponoć). Zobaczymy w "praniu" (graniu). ?

Lampy.jpg

Ja mam sovteki na razie na całości. Mam kupione jakieś inne, na razie niedrogie - ale osłuchuję się z tym co włożyłem. 

• Like 1

Jaka powinna być impedancja transformatorów wyjściowych? Znalazłem informację, że 4 razy większa od impedancji stopnia wyjściowego. Janusz napisał, że 5,2k. Hammondy, które co niektórzy zastosowali mają 8k. A jakie transformatory są w oryginale?

3 godziny temu, zephyr napisał:

Janusz napisał, że 5,2k

Nigdy, nigdzie i nikomu nie podawałem takiej informacji. I tak się biorą plotki. W układach PP dla lampy EL84 i podobnych uzwojenie pierwotne transformatora wyjściowego powinno posiadać impedancję 8kom. 

3 godziny temu, zephyr napisał:

Edited by januszj23
  • Like 1
11 godzin temu, zephyr napisał:

Przepraszam najmocniej Janusz. Mój błąd - dzwoniło, ale w innym kościele 😉

Potem się poprawiłem - 8k. U mnie miały być hammondy 1650E,  ale w międzyczasie trafiły się trochę lepsze - James JS-6228H. 

Edited by McGyver
poprawa błędnej wartości
  • Like 1
18 godzin temu, yacool1975 napisał:

w międzyczasie trafiły się trochę lepsze

Można gdzieś kupić te "lepsze" w rozsądnych pieniądzach i w rozsądny sposób? Porównywał ktoś James'y do np. transformatorów p. Leszka O. ?

• Moderatorzy
4 minuty temu, zephyr napisał:

do np. transformatorów p. Leszka O. ?

Pan Leszek nie jest oskarżony o przestępstwo i nie toczy się przeciwko niemu śledztwo. Nie ma powodu by tak go "tytułować", tym bardziej że będąc osobą publiczną pod RODO w tym zakresie nie podpada.

Kontakt na maila w moim profilu.

3 godziny temu, McGyver napisał:

nie jest oskarżony

Zupełnie nie to miałem na myśli. Ludzie kochani - wyluzujcie!!! Błagam!!! Życie ostatnio dostatecznie nam doskwiera - mam takie wrażenie. Spinanie się zupełnie nie jest potrzebne.

• Like 1
10 godzin temu, zephyr napisał:

Zupełnie nie to miałem na myśli. Ludzie kochani - wyluzujcie!!! Błagam!!! Życie ostatnio dostatecznie nam doskwiera - mam takie wrażenie. Spinanie się zupełnie nie jest potrzebne.

Używam jamesów w lebenie - dla mnie bomba. Użyawm Edisa w SE na EL84 - też bardzo sobie chwalę. Dziś dostanę od Pietro - z opinii tutaj zakładam, że się nie rozczaruję. Ale każda parea jest do różnych wzmacniaczy, więc nie da się ich porównawczo pomierzyć. W każdym razie trafa Ogonowskiego to bardzo dobre trafa. 

6 godzin temu, McGyver napisał:

Ależ ja się nie spinam, ja sobie jaja robię. Zapomniałem tylko emota dokleić.

Ja już chyba się nauczyłem twojego poczucia humoru i bez emotek rozpoznaję 😄 

• Like 2

Wzmacniacz odpalony na razie bez obudowy. Odpalił od razu. Płytki prawidłowo zaprojektowane i jeszcze lepiej wykonane. Wzmacniacz się nie wzbudza, nie brumi. Po prostu pięknie gra. Jak poskładam w obudowie wrzucę fotki. No i lampy muszą się wygrzać ale już widzę potencjał. 😃

• Like 2
  • McGyver changed the title to Leben CS 300 X - klonowanie
Wzmacniacz odpalony na razie bez obudowy. Odpalił od razu. Płytki prawidłowo zaprojektowane i jeszcze lepiej wykonane. Wzmacniacz się nie wzbudza, nie brumi. Po prostu pięknie gra. Jak poskładam w obudowie wrzucę fotki. No i lampy muszą się wygrzać ale już widzę potencjał. 

Janusz, super - gratuluję! Wzmak daje bardzo duzo radochy. Co nie przeszkadza robic kolejne. Ja poprawiam swoj SE na EL84 (taki moj poligon do nauki) a dzis przyszly trafa do 2A3 od 4Pirteo. Byki przeogromne
  • Like 1

Czy jako sterujące można użyć w tym projekcie 12AU7A? Mam bardzo dobre RCA clear top, które zostawiłem sobie po sprzedaży wzmacniacza słuchawkowego i chciałbym je w miarę możliwości wykorzystać bo to bardzo dobre lampki są 😁

• Moderatorzy

44 minuty temu, yacool1975 napisał:
3 godziny temu, Roman_66094 napisał:
8 godzin temu, zephyr napisał:

Czy jako sterujące można użyć w tym projekcie 12AU7A? Mam bardzo dobre RCA clear top, które zostawiłem sobie po sprzedaży wzmacniacza słuchawkowego i chciałbym je w miarę możliwości wykorzystać bo to bardzo dobre lampki są 😁

Niestety nie, ta lampa ma za małe wzmocnienie. 

Tez tak uwazam, pewnie zagra, ale trudno oczekiwac dobrych efektow

Akurat potrzebuję parki 12AU7 a nie mam. Jestem w stanie oddać za nie moją ulubioną parę ECC81 od Telefunkena (oczywiście diamond bottom).

Przy okazji świątecznego lenistwa popełniłem takiego "kujawiaka".

Co prawda nie leben, ale równie prosty. PP na 6v6gt i 6sl7 na chińskiej płytce a'la Dynaco. 

Trafka wyjściowe od 4pietro4, zasilające od Edis. 

Gra zadziwiająco dobrze. Uruchomił się bez niespodzianek. 

IMG_20210405_142126.jpg

IMG_20210405_142251.jpg

IMG_20210404_192857.jpg

Edited by Tomek 1685
  • Like 4
22 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

PP na 6v6gt i 6sl7 na chińskiej płytce a'la Dynaco.

A samą PCB można zdobyć?

Gratuluję poczynionej konstrukcji; też bym taką chciał zrobić.

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

• Moderatorzy
15 minut temu, Audiotraktor napisał:

Dzięki za uczynność, ale niestety strona się zbiesiła i ja jej nie mogę otworzyć;-(

Tu masz: 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Do tego potrzebujesz jeszcze zasilacza. 
IMHO lepszą płytką dla początkujących jest KIT Audio Note L-1 w wersji na EL84 lub w wersji na 6V6. Wszystko łącznie z zasilaczem na jednej PCB, tylko do niej podłączyć trafole, potek i gniazda, ryzyko narobienia pętli mas zminimalizowane niemalże do zera, biorąc pod uwagę że do tej zielonej trzeba PCB zasilacza dokupić, to koszty PCB porownywalne. 
Tu masz PCB do L-1: 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Like 1