Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze uruchomienie zawsze z lekkim strachem. Ale sprawdzam wszystko po kilka razy, może uniknę dużych pomyłek. A wybuchnąć potencjalnie może - kondensatory spore, powinny nieźle strzelać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yacool1975 napisał:

Pierwsze uruchomienie zawsze z lekkim strachem

Bez przesady. Jeżeli dokładnie poskładałeś nic się nie wydarzy. Co najwyżej się wzbudzi od dodatniego sprzężenia zwrotnego lub zabrumi nieco. Czytałem, że oryginalne Lebenki trochę brumią. Pewnie zależy kto jakie ma ZG. Nawet brudne nóżki lamp powodowały dziwne dźwięki. Taki urok urządzeń lampowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yacool1975 napisał:

Przewody sprawiają wrazenie bałaganu, bo to miękki silikon ktory nie chce się dac kształtowac a jest dodatkowo - nadmiarowo dosc gruby. Ale bardzo lubie z nimi pracowac-niczego nie da sie przypalic.

Daj namiary na to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w stacjonarnym sklepie AVT w warszawie, ale mają też internetowy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Delikatny brumik nie będzie bolał, zwłaszcza jeśli brzmienie jako takie będzie satysfakcjonujące. Poza tym jest jakieś pole do modyfikacji. Na razie raczej trzymam się oryginału jeśli chodzi o konstrukcję, ale mam w rękawie kilka asów jak by co ?

(off topic) na audiostereo.pl znowu jakieś problemy, strony ładują się długo, wywalają. Drogi adminie - jak tam u Was - wirusy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yacool1975 napisał:

Pierwsze uruchomienie zawsze z lekkim strachem. Ale sprawdzam wszystko po kilka razy, może uniknę dużych pomyłek. A wybuchnąć potencjalnie może - kondensatory spore, powinny nieźle strzelać. 

Setkę na odwagę i odpalać z gaśnicą w dłoni ?

Trzeba z optymizmem, tyle pracy musi być dobrze, trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Setkę na odwagę i odpalać z gaśnicą w dłoni
Trzeba z optymizmem, tyle pracy musi być dobrze, trzymam kciuki.

Dzieki, przyda się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i bardzo kibicuję bo Leben 300 to wybitne urządzenie. Wół roboczy który pociągnie wszystko. Sam miałem go klonować jednak odpuściłem ze względu na trafa a właściwie brak możliwości zdobycia oryginałów ( nie wiem może teraz się zmieniło , nie czytałem całego wątku). Słuchałem go wiele razy bo kolega ma i powiem tak. Jeśli brzmienie klona będzie podobne to taki klon warty jest grzechu. Nie wiem  jak to zrobili ale u kolegi gra leben cs300xs z Dynaudio C1 i robi z nimi co chce......

Te kolumny są tak trudne do napędzenia że mój klon E450 ledwo sobie z nimi radził a ten 12W maluszek nie odpuszczał. Bass jest taki że drżą kiszki kiedy trzeba. Jak czytam w klubie Lebena stwierdzenia że najgłupszą rzeczą jest łączenie go z Dynaudio a zwłaszcza C1 to tylko się ironicznie uśmiecham i zapewniam was że ten kto tak twierdzi nie ma zielonego pojęcia co mówi. Barwa, przestrzeń i swoboda to jego atuty.  A więc działajcie koledzy bo warto. Oby tylko te nieszczęsne trafa nie zmieniły brzmienia na tyle ze będzie to już inny (gorszy) wzmacniacz. Bo to że będzie grał inaczej niż oryginał jestem pewien. Ale czy gorzej ? Miejmy nadzieję że nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytam wątek i bardzo kibicuję bo Leben 300 to wybitne urządzenie. Wół roboczy który pociągnie wszystko. Sam miałem go klonować jednak odpuściłem ze względu na trafa a właściwie brak możliwości zdobycia oryginałów ( nie wiem może teraz się zmieniło , nie czytałem całego wątku). Słuchałem go wiele razy bo kolega ma i powiem tak. Jeśli brzmienie klona będzie podobne to taki klon warty jest grzechu. Nie wiem  jak to zrobili ale u kolegi gra leben cs300xs z Dynaudio C1 i robi z nimi co chce......
Te kolumny są tak trudne do napędzenia że mój klon E450 ledwo sobie z nimi radził a ten 12W maluszek nie odpuszczał. Bass jest taki że drżą kiszki kiedy trzeba. Jak czytam w klubie Lebena stwierdzenia że najgłupszą rzeczą jest łączenie go z Dynaudio a zwłaszcza C1 to tylko się ironicznie uśmiecham i zapewniam was że ten kto tak twierdzi nie ma zielonego pojęcia co mówi. Barwa, przestrzeń i swoboda to jego atuty.  A więc działajcie koledzy bo warto. Oby tylko te nieszczęsne trafa nie zmieniły brzmienia na tyle ze będzie to już inny (gorszy) wzmacniacz. Bo to że będzie grał inaczej niż oryginał jestem pewien. Ale czy gorzej ? Miejmy nadzieję że nie.

No cos Ty, zagra lepiej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj. Tylko pamiętaj : tuż przed odpaleniem go , jak już wszystko sprawdzisz , zostaw go , przejdź się , odpocznij, za godzinkę wróć , sprawdź jeszcze raz i dopiero odpal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darek67 napisał:

IOby tylko te nieszczęsne trafa nie zmieniły brzmienia na tyle ze będzie to już inny (gorszy) wzmacniacz. Bo to że będzie grał inaczej niż oryginał jestem pewien. Ale czy gorzej ? Miejmy nadzieję że nie.

Ja już swojego odpalałem tylko na desce...i najtańszych trafach od Ogonowskiego..plus trafo zasilające niezbyt wydolne...jeśli chodzi o bas i rytmike...to nie ustępował rotelowi RB 03 którego posiadam...a nawet niekiedy było lepiej...klon niesamowicie pompował bas a wybrzmiewanie było krótkie bez mulenia...coś podobnie jak kompresor lampowy ustawiony na side chain...niesamowite wtrażenie , jeśli zaś chodzi o barwe na średnicy i wysokich i szerokorozumianą muzykalność...to pozamiatał dokumentnie wyżej wymienioną końcówke z preeampem Lamm(klon)....słuchałem go tak parę dni...codziennie było lepiej bo wszystko nowe odpalane...cecha nadrzędna to niespotykana muzykalność...zmieniałem kawałki na YT ! i kazdy nawet zle nagrany brzmiał świetnie w kategorii własnie plastycznosci. Na lepszych trafach czyli James(yaccol je posiada) ,Lundahl; czy nawet Hammondach zagra wydaje mi sie nie gorzej niż oryginał...czytałem opinie na forach zagranicznych że transformatory w lebenie ..nie są jakies parametrycznie wybitne..wiec jest szansa z klona uzyskac bardzo dobre brzmienie. Ostatecznie można zamówić referencyjne trafa z Trafoniki..i pozamiatac oryginał...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja już swojego odpalałem tylko na desce...i najtańszych trafach od Ogonowskiego..plus trafo zasilające niezbyt wydolne...jeśli chodzi o bas i rytmike...to nie ustępował rotelowi RB 03 którego posiadam...a nawet niekiedy było lepiej...klon niesamowicie pompował bas a wybrzmiewanie było krótkie bez mulenia...coś podobnie jak kompresor lampowy ustawiony na side chain...niesamowite wtrażenie , jeśli zaś chodzi o barwe na średnicy i wysokich i szerokorozumianą muzykalność...to pozamiatał dokumentnie wyżej wymienioną końcówke z preeampem Lamm(klon)....słuchałem go tak parę dni...codziennie było lepiej bo wszystko nowe odpalane...cecha nadrzędna to niespotykana muzykalność...zmieniałem kawałki na YT ! i kazdy nawet zle nagrany brzmiał świetnie w kategorii własnie plastycznosci. Na lepszych trafach czyli James(yaccol je posiada) ,Lundahl; czy nawet Hammondach zagra wydaje mi sie nie gorzej niż oryginał...czytałem opinie na forach zagranicznych że transformatory w lebenie ..nie są jakies parametrycznie wybitne..wiec jest szansa z klona uzyskac bardzo dobre brzmienie. Ostatecznie można zamówić referencyjne trafa z Trafoniki..i pozamiatac oryginał...

Elo, [mention]front247 [/mention] - slugo kminilem a dopiero teraz zauwazylem duzego babola u mnie. Zarzenie ecc83 mam z wyjscia trafo 6,3v ale jest prostowane, wiec ma na wyjsciu ok 9v - jak to rozwiazales u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yacool1975 napisał:


Elo, [mention]front247 [/mention] - slugo kminilem a dopiero teraz zauwazylem duzego babola u mnie. Zarzenie ecc83 mam z wyjscia trafo 6,3v ale jest prostowane, wiec ma na wyjsciu ok 9v - jak to rozwiazales u siebie?

No ale jak masz 6,3V AC to po wyprostowaniu ...jak podłączysz 2xECC 83 to powinno spaść pod obciazeniem do ...no to zalezy od wydajnosci pradowej :)...mniej wiecej powinno być 6,3V DC ..ale pod obciazeniem;)  U mnie tak jest i na wyjsciu mam 8,6V i pod obciaążeniem ecc 83 spada mi do...około 6,5V ..no idałem rezystor chyba 0,5ohma i mam docelowo około 6,35V.... Podłącz normalnie pod dwie lampy i zobaczysz ze spadnie ...zreszta cały układ tak musisz mierzyć...pod obciązeniem z włożonymi lampami..i wtedy ustawiac ewentualnie korekty napięć  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, trzeba będzie sprawdzić. I kurcze leben też tak ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yacool1975 napisał:

OK, trzeba będzie sprawdzić. I kurcze leben też tak ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisałem kiedyś że japoniec sie nie certolił...lampy dużo mogą wytrzymać..?

Na poczatku tematu masz gdzies procedure odpalania jak ja robiłem...i kotok podawał wszystkie napięcia w czasie pracy...także nie bedzie problemu;)..a jak masz trafo z takimi parametrami jak w oryginale to w ciemno możesz odpalać..:) ja odpaliłem własnie tak i było git..zero korekty na czymkolwiek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zostawię to sobie na potem. 

Zasilanie działa, przy czym na sucho bez obciążenia jest grubo ponad 300V. 

Uzbrajam teraz w rezystory i kondy resztę układu i się zobaczy. 

Szacuję że jeszcze 2-3 dni i może uda mi się odpalić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, yacool1975 napisał:

No dobra, zostawię to sobie na potem. 

Zasilanie działa, przy czym na sucho bez obciążenia jest grubo ponad 300V. 

Uzbrajam teraz w rezystory i kondy resztę układu i się zobaczy. 

Szacuję że jeszcze 2-3 dni i może uda mi się odpalić. 

Bardzo dobrze że jest grubo powyżej 300V ?

U mnei na jałowym było okoo 385V ...pod obciazeniem główne anodowe na lampy mocy spadło do 295V i to jest optimum...plus minus pare voltów ?

A lampy masz nowe..?

Bo jak nowe z nowej produkcji to zapodaj naipierw żarzenie żeby sie troche ,,zahartowały,,..;) i potem anodowe. A po jakimś czasie już normalnie..bo ten zasilacz w lebenie to troche taki soft start posiada przez ten powielacz...ale jak lampy nówki nie smigane to bym je pare razy rozgrzał;)

 

Ja jestem w trakcie nawiercania ściany tylnej ? troszke przesadziłem z grubością stalowej blachy...3 mm..?..ale jutro wieczorem powinienem mieć obie ścianki gotowe..no i szlif i lakierowanie ..a potem składam...tak myśle że jakieś 5-10 dni(jak nic sie nie wydarzy)  i stanie na nogach..aa i nabyłem inne kondensatory sprzegajace 0,47uF ..audyn cap czerwone....one są znacznie mniejsze od tych co mam wlutowane ...wiec może uda mi sie zrobić ten panel przykrywający PCB..i jeszcze mam pomysł jak podnieść trafa...musze zrobić z tyłu taką półke...wszystkie te zabiegi żeby mimo ukłądu na PCB wizualnie zbliżyć sie do oryginału ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, front247 napisał:

Ostatecznie można zamówić referencyjne trafa z Trafoniki..i pozamiatac oryginał...

Trafonica chyba nie robi traf do push-pull`i. Pytałem jakiś kwartał temu producenta i dostałem info, że tylko SE ale jak będzie zapotrzebowanie to może się coś zmieni. Zmieniło się? Nie jestem na bieżąco w kontakcie, a chętnie bym się zastanowił nad zakupem takich traf do PP ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MariuszZ. napisał:

Trafonica chyba nie robi traf do push-pull`i. Pytałem jakiś kwartał temu producenta i dostałem info, że tylko SE ale jak będzie zapotrzebowanie to może się coś zmieni. Zmieniło się? Nie jestem na bieżąco w kontakcie, a chętnie bym się zastanowił nad zakupem takich traf do PP ? 

Szczerze to nie wiem...wydawało mi sie że oni na zamówienie zrobią wszystko...no bo co to za różnica dla nich z technicznego punktu widzenia....no ale nie dzwoniłem i nei rozmawiałem ? Ale tak realnie to naprawde hammondy czy Lundahl wystarczy...co ja mówie Ogonowski też...ale te troszke lepsze dla zasady ?..zreszta jka odpaliłem Lebena na trafach najtanszych co mają pasmo od 40Hz...to bas pozamiatał wzmacniacze gdzie pasmo zaczuna sie od 10Hz...40 Hz z normalnym spl to mało które kolumny na rynku ogarniaja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam nowe, tak jak rozmawialiśmy - Sovteka. 

Czyli takie formatowanie wstępne im zrobić? Pomyślę, musiałbym jakieś rezy wlutować na jakiś czas. 

Tymczasem skończyłem listwy dla sprzężenia zwrotnego z bass boost. Niby mały kawałek, ale roboty przy tym sporo,  duża plątanina. W jednym punkcie lutowniczym nawet 6 elementów. 

Dodałem też prowizoryczne panele z przodu i z tyłu z zabudowanymi włącznikami, gniazdami i potkiem. Wygląda roboczo, ale tak w końcu jest ?

 

Na dzis koncze, kilka fotek:

13f393db765aeff7c86a97438025088c.jpg
23ab4048478bf91433beb23f1f439a7b.jpg
1bbc5c663edfd727130fec424856790d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wysłał wiadomość Pan od gałek...i w sumie nie wiem co myśleć...

Załączam foty które dostałem...chyba ze to jest wersja niedokończona....tylko napisał że będą czyste bo to próba tylko i będą wszystkie gotowe na ..wtorek..yaccol..ty sie w tych plikach gdzieś niue pomyliłęs..??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200320_134207.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W nocy wysłał wiadomość Pan od gałek...i w sumie nie wiem co myśleć...
Załączam foty które dostałem...chyba ze to jest wersja niedokończona....tylko napisał że będą czyste bo to próba tylko i będą wszystkie gotowe na ..wtorek..yaccol..ty sie w tych plikach gdzieś niue pomyliłęs..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IMG_20200320_134207.thumb.jpg.953216a720aff76e82c4ef74ff30b6a7.jpg

Niedokonczone pewnie. Czyli podstawa jest do dotoczenia no i to płaskie wcięcie dziwne - za plytkie i okrągłe jakby. Podluzne naciecie wskazujące pozycje potka tez mialo byc przez całą wysokosc. Moge jeszcze teraz podesłac wizualizacje 3d, myslalem ze foty oryginalu plus wymiarowanie techniczne wystarczą....


Moze zapytaj autora co wg niego jeszcze do dokonczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yacool1975 napisał:


Niedokonczone pewnie. Czyli podstawa jest do dotoczenia no i to płaskie wcięcie dziwne - za plytkie i okrągłe jakby. Podluzne naciecie wskazujące pozycje potka tez mialo byc przez całą wysokosc. Moge jeszcze teraz podesłac wizualizacje 3d, myslalem ze foty oryginalu plus wymiarowanie techniczne wystarczą....


Moze zapytaj autora co wg niego jeszcze do dokonczenia.

Tak spytałem...ale znając z nim kontakt to ciezko bedzie...uzyskać w miare szybką i sensowną odpowiedz.

Okej dosyć tych niekompetencji. Wysłałem pliki i info do tego drugiego co ma swoją strone..z nim chociaz kontakt był dobry. Trzeba robic odsiew bo inaczej do nastepnej zimy nie bedziemy tych gałek mieli...;)

Nie..... wizualizacja 3d nie jest raczej konieczna..ty te pliki przygotowałes tak dokładnie i tak dobrze opisane że sam bym te gałki chyba wytoczył na wiertarce...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak spytałem...ale znając z nim kontakt to ciezko bedzie...uzyskać w miare szybką i sensowną odpowiedz.
Okej dosyć tych niekompetencji. Wysłałem pliki i info do tego drugiego co ma swoją strone..z nim chociaz kontakt był dobry. Trzeba robic odsiew bo inaczej do nastepnej zimy nie bedziemy tych gałek mieli...;)

To libię. Ja mialem kilaka takich sytuacji, to zawsze wtedy im mowie: niech sie pan juz tak nie spieszy
A przeciez mamy zamawiac kolejne - to lipa usluga niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, yacool1975 napisał:


To libię. Ja mialem kilaka takich sytuacji, to zawsze wtedy im mowie: niech sie pan juz tak nie spieszy emoji3.png
A przeciez mamy zamawiac kolejne - to lipa usluga niestety

Taak..trzeba rozmawiac z ludmi w miare kompetentnymi i ogarnietymi..;)...w końcu płacimy ostry hajs..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podłącze i spale wazystko w cholere, chce sie upewnic ze podlaczam Jamesy wlasciwie - jak myslicie?
Nie moge znalexc nigdzie schematu wyprowadzen wiec tylko sie domyslam.
0, 4, 8, 16 - to wiadomo,
B - to pewnie zasilanie.
I trraz - czy P1,P2 czy raczej S1,S2 łączymy do lamp?
Stawiam na P- moze [mention]kotok [/mention] sie odezwie?

Zanim podłącze i spale wazystko w cholere, chce sie upewnic ze podlaczam Jamesy wlasciwie - jak myslicie?
Nie moge znalexc nigdzie schematu wyprowadzen wiec tylko sie domyslam.
0, 4, 8, 16 - to wiadomo,
B - to pewnie zasilanie.
I trraz - czy P1,P2 czy raczej S1,S2 łączymy do lamp?
Stawiam na P- moze [mention]kotok [/mention] sie odezwie?

2625fb0a966a1f11e237b2d01e79d8f4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B to zasilanie.

P1, P2 to anody lamp.

 S1, S2 to siatki drugie lamp-podłączenie w trybie ultralinearnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nxn68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
B to zasilanie.
P1, P2 to anody lamp.
 S1, S2 to siatki drugie lamp-podłączenie w trybie ultralinearnym.

Tak podejrzwałem, tak plutowałem, ale warto sie upewnic. Nigdzie nie znalazlem schematow. Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.