Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli potrzebne nam jest wejscie zbalansowane..okej..potem trafo i układ z kondami...przetestuje ? dzięki za wyjasnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Albo trafo albo układ z kondensatorami!

Jak trafo, to wejście może być niesymetryczne ?

aha

czyli trafo i koniec..? zero rezystorów czy potencjometru jak u RS..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
aha
czyli trafo i koniec..? zero rezystorów czy potencjometru jak u RS..?

Rezy jak rozumiem do tlumienia nadal potrzebne
Oczywiście, poza przypadkami w których to nie działa to to działa, owszem. Jednak "nasze lampowce" to właśnie TA liga. Prowadzenie masy we wzmacniaczach jest bardzo ważne, wręcz kluczowe, o to rozbija się większość amatorskich konstrukcji. Można olać?

Dlaczego akurat lampowych nie mozna zapetlac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem naiwny i prawie uwierzyłem albo @przemak przekombinowałeś. Przykład: Podaję z kompa (JriverMedia) po USB do Behringera sygnał audio. Z Behringera do Lampowca po RCA i słucham muzyki. Masy wzmaka i Behringera się łączą i nic nie zgrzyta. Co jest tu nie tak? Przecież taki sam przypadek to omawiany pomiar tylko, że te same masy łączą się w pętlę. To działa i nic nie "kopie" ? Masa RCA i gniazd głośnikowych jest inna? Pomijam PE i uziemienie żeby nie komplikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Albo jestem naiwny i prawie uwierzyłem albo @przemak przekombinowałeś. Przykład: Podaję z kompa (JriverMedia) po USB do Behringera sygnał audio. Z Behringera do Lampowca po RCA i słucham muzyki. Masy wzmaka i Behringera się łączą i nic nie zgrzyta. Co jest tu nie tak? Przecież taki sam przypadek to omawiany pomiar tylko, że te same masy łączą się w pętlę. To działa i nic nie "kopie" ? Masa RCA i gniazd głośnikowych jest inna? Pomijam PE i uziemienie żeby nie komplikować.

No ja godzine temu zwierałem wszystkie chyba punkty masowe w interfejsie preampie i wzmacniaczu..i nic..muza leci cisza..ale spokojnei na to jest na pewno techniczne uzasadnienie...chyba ze to bzdura...;) Trzeba sie skonsultowac z jeszcze jakimś guru od elektroniki;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, front247 napisał:

Trzeba sie skonsultowac z jeszcze jakimś guru od elektroniki;)

Może niech ktoś zaznaczy gdzie w tym prostym układzie poniżej wsadzić te trafa separujące lub kondensatory zakładając, że wejście wzmaka to RCA zwykłe i interfejs audio USB też ma RCA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obciążenie wzmacniacza zamiast kolumn (Medium).jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Albo jestem naiwny i prawie uwierzyłem albo [mention=64427]przemak[/mention] przekombinowałeś. Przykład: Podaję z kompa (JriverMedia) po USB do Behringera sygnał audio. Z Behringera do Lampowca po RCA i słucham muzyki. Masy wzmaka i Behringera się łączą i nic nie zgrzyta. Co jest tu nie tak? Przecież taki sam przypadek to omawiany pomiar tylko, że te same masy łączą się w pętlę. To działa i nic nie "kopie"  Masa RCA i gniazd głośnikowych jest inna? Pomijam PE i uziemienie żeby nie komplikować.

Tu akurat jest roznie, nie musi kopac, moze np burczec. Akurat problem petli masowych miedzy komponentami istnieje.
W obrebie jednego wzmacniacza jesli robi sie petla to tez - jest to jak piszesz - ta sama masa. A jednak...
Do tego spotyka sie niebezpiecznie zaprojektowane np zasilacze, gdzie masa 19v wyjscia (zasilacz laptopa) nie jest na tym samym potencjale co masa w gniazdku. Gorzej, mierzac napiecie miedzy masą w zalilaczu a masą na innym urzadzeniu (poldłączonym "po bożemu" z uziemieniem dostajesz - uwaga - 200V! Te kondy 50V tego i tak nie łykną
Ale nie wiem czy o tym samym zjawisku piszemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yacool1975 napisał:

Ale nie wiem czy o tym samym zjawisku piszemy

Chodziło mi, że poruszamy się wokół tych samych urządzeń. Wzmacniacz i karta muzyczna. Łącząc kartę ze wzmacniaczem nie narażamy się na problemy masowe, muzyka gra, a ta sama masa układowa we wzmacniaczu jest przy RCA i przy wyjściu głośnikowym (nie różnią się potencjałem te punkty). Przewody masy w tym układzie nie "idą" przy trafach czy liniach zasilających i raczej w tych pętlach nic się nie zaindukuje. Problemy zaczynają się gdy między urządzeniami poprzez uziemienie się masy zamykają w pętle czego tu nie doświadczymy chyba, że interfejs i wzmacniacz mają podłączone PE do obudowy i masę układową jednocześnie. Takiego przypadku nie rozkminiamy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Masa RCA i gniazd głośnikowych jest inna?

Najkrócej - oczywiście TAK. To żarty jakieś są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, przemak napisał:

Najkrócej - oczywiście TAK. To żarty jakieś są...

Mógłbyś wytłumaczyć czym różnią się dwa zaznaczone punkty jeżeli chodzi o potencjał ? RCA i "minus" gniazda głośnikowego. Proszę :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odrobinę złamac ten off top ( w gruncie rzeczy ..ciekawy) ...?

Znalazłem deche w garazu o szerokosci 15 cm i klon dostał boki (troche sie narobiłem żeby doprowadzic te deske szalunkową do jako takiego wyglądu ?..jeszcze nie polakierowane..na razie bejca mahoń...dopóki nie znajde klonowych będą na zastępstwo. Ich grubosć u mnie to 1,8 cm...sa za grube o te 8 mm i to widać że sie tak idealnie nie komponują...ale nei chciałem już męczyć tej mojej maszyny...docelowo będą jak w oryginale ?

I dociąłem już górną płytę z obudowy po tosca 303 ...?..niestety nie mogę podjechac po lakier do niej bo pandemia;)...ale moze jakoś sie uda załatwić;)..w ogóle jest teraz kłopot żeby to polakierować bo niby można sie ruszac z domu tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach..zreszta sklep lakierniczy pewnie zamkniety...może przez neta pozamawiam ? Na razie tyle ?

Pojawiła sie też karkołomna koncepcja żeby...zrobić zasilanie P2P...bedzie na to miejsce pod atrapa płyty montażowej z tyłu tak jak jest w oryginale..kusi mnie strasznie ten p2p ..;)

Brakuje także ewidentnie tych zielonych pasków ale nie mam teraz możliwości po nie jechać...bo sklep intro także zamkniety..

Jak ktoś ma gdzies u siebie deske klonową 65 cm na 15 cm..grubość minimum 1,5 cm...to chętnie pochandluje ;)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_DSC5081.jpg

_DSC5084.jpg

_DSC5089.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Żeby odrobinę złamac ten off top ( w gruncie rzeczy ..ciekawy) ...
Znalazłem deche w garazu o szerokosci 15 cm i klon dostał boki (troche sie narobiłem żeby doprowadzic te deske szalunkową do jako takiego wyglądu ..jeszcze nie polakierowane..na razie bejca mahoń...dopóki nie znajde klonowych będą na zastępstwo. Ich grubosć u mnie to 1,8 cm...sa za grube o te 8 mm i to widać że sie tak idealnie nie komponują...ale nei chciałem już męczyć tej mojej maszyny...docelowo będą jak w oryginale
I dociąłem już górną płytę z obudowy po tosca 303 .....niestety nie mogę podjechac po lakier do niej bo pandemia;)...ale moze jakoś sie uda załatwić;)..w ogóle jest teraz kłopot żeby to polakierować bo niby można sie ruszac z domu tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach..zreszta sklep lakierniczy pewnie zamkniety...może przez neta pozamawiam  Na razie tyle
Pojawiła sie też karkołomna koncepcja żeby...zrobić zasilanie P2P...bedzie na to miejsce pod atrapa płyty montażowej z tyłu tak jak jest w oryginale..kusi mnie strasznie ten p2p ..;)
Brakuje także ewidentnie tych zielonych pasków ale nie mam teraz możliwości po nie jechać...bo sklep intro także zamkniety..
Jak ktoś ma gdzies u siebie deske klonową 65 cm na 15 cm..grubość minimum 1,5 cm...to chętnie pochandluje ;)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
_DSC5081.thumb.jpg.0d6d39a8cce1512bff492e93a69bc74b.jpg
_DSC5084.thumb.jpg.b28c4bf1e3062a7397c622161fabe1fa.jpg
_DSC5089.thumb.jpg.7cfb3bbcad1e7d30ad7d530aadc32f35.jpg

Klonowe do klona
A leben to nie jest wazny powod panie władzo??????

Klonowe do klona
A leben to nie jest wazny powod panie władzo??????

No jestes juz na finiszu, ja dzis siade do powiekszania paneli, ale pewnie tez trudno bedzie zlecic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, yacool1975 napisał:


Klonowe do klona emoji3.pngemoji1634.png
A leben to nie jest wazny powod panie władzo??????
No jestes juz na finiszu, ja dzis siade do powiekszania paneli, ale pewnie tez trudno bedzie zlecic...

Leben to teraz najważniejszy powód..?

No własnie to tylko tak optymistycznie wyglada...do finiszu dalka droga;) najgorzej mi bedzie te płyte montazową wycyrklować ..nie moge sie do tego zabrać..mają wystawać same lampy..ale wszystko jest juz polutowane i nei wiem jak to przeniesc na płyte...jeden minimalny bład i nie spasuje sie ?....a jeszcze potem lutowanie tych kilometrów kabli w środku...juz mnie trzęsie jak o tym myśle..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Leben to teraz najważniejszy powód..
No własnie to tylko tak optymistycznie wyglada...do finiszu dalka droga;) najgorzej mi bedzie te płyte montazową wycyrklować ..nie moge sie do tego zabrać..mają wystawać same lampy..ale wszystko jest juz polutowane i nei wiem jak to przeniesc na płyte...jeden minimalny bład i nie spasuje sie ....a jeszcze potem lutowanie tych kilometrów kabli w środku...juz mnie trzęsie jak o tym myśle..

Ja takie rzeczy robie np na grubym kartonie, brystolu - taki prototyp. Jak jest ok, przenosze na twardy materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yacool1975 napisał:


Ja takie rzeczy robie np na grubym kartonie, brystolu - taki prototyp. Jak jest ok, przenosze na twardy materiał.

Nie no patrz..to jest myśl !!  

Tyle lat juz zapomnaiłęm jak sie kombinowało w szkole na ZTP?..człowiek robi cuda ..a najprostrze rzeczy neiraz sprawiają kłopot ?

dzięki królu złoty za pomysł ::)...może coś sie uda w ten sposób

już załapałem..no tak na kartonie bede mógł odbić kontury tych wlutowanych podstawek...narysowac..i już potem łatwo przenieść na płyte ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie no patrz..to jest myśl !!  
Tyle lat juz zapomnaiłęm jak sie kombinowało w szkole na ZTP..człowiek robi cuda ..a najprostrze rzeczy neiraz sprawiają kłopot
dzięki królu złoty za pomysł ::)...może coś sie uda w ten sposób
już załapałem..no tak na kartonie bede mógł odbić kontury tych wlutowanych podstawek...narysowac..i już potem łatwo przenieść na płyte

Dokladnie. Karton mozesz załozyc na lampy i wyprobowac prototyp, w razie czego skorygowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, yacool1975 napisał:


Dokladnie. Karton mozesz załozyc na lampy i wyprobowac prototyp, w razie czego skorygowac. emoji3.png

Tak zrobie...tylko przygotuje sobie gaśnice..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Mógłbyś wytłumaczyć czym różnią się dwa zaznaczone punkty jeżeli chodzi o potencjał ? RCA i "minus" gniazda głośnikowego. Proszę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To dyskusję sprowadzamy do takiego poziomu? To proszę, choćby tak, zabawa na podstawie schematu, który nie musi i nawet nie powinien odwzorowywać rzeczywistej topologii, ale sam chciałeś:

masa.thumb.jpg.be68b8f557072a948f0855d242a3bc65.jpg

Zieloną masą płynie duży prąd zasilający stopień końcowy, niebieską masą płynie prąd sygnału wejściowego. Rozumiem, że nie masz nic przeciwko modulowaniu sygnału wejściowego prądem tętniącym w takt sygnału wyjściowego? Dlaczego konstruktor jak zauważyłeś przewidział podłączenie obudowy przy gniazdach wejściowych, dlaczego nie połączył do obudowy gniazd wyjściowych?

Panowie, bądźmy poważni, proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie robil masy musza gdzies sie łączyć, trzeba tylko wiedziec jak by wysokopradowe pętle nie wpływały na niskoprądowe

a caly cyrk zaczyna sie juz od zasilacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

To dyskusję sprowadzamy do takiego poziomu? To proszę, choćby tak, zabawa na podstawie schematu, który nie musi i nawet nie powinien odwzorowywać rzeczywistej topologii, ale sam chciałeś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zieloną masą płynie duży prąd zasilający stopień końcowy, niebieską masą płynie prąd sygnału wejściowego. Rozumiem, że nie masz nic przeciwko modulowaniu sygnału wejściowego prądem tętniącym w takt sygnału wyjściowego? Dlaczego konstruktor jak zauważyłeś przewidział podłączenie obudowy przy gniazdach wejściowych, dlaczego nie połączył do obudowy gniazd wyjściowych?

Panowie, bądźmy poważni, proszę.

Po pierwsze - schemat to schemat, w żadnym stopniu faktycznie nie odwzorowuje faktycznego miejsca połączenia masy układu z masą obudowy. W rzeczywistości nie znajduje się ono przy gniazdach wejściowych ani przy gniazdach wyjściowych. 

Po drugie - z tego co mi się wydaje - tam gdzie zaznaczyłeś na niebiesko nie płynie prąd - w najlepszym razie płynie przez potencjometry volume i balance, tłumiąc sygnał wejściowy. Linia sygnału wejściowego kończy się na siatce - tam nie ma żadnego przepływu (poza być może jakimś pasożytniczym i niepożądanym), to nie tranzystor.W tym miejscu mamy kabel ekranowany. Co więcej - spotkałem się nawet z zaleceniami , żeby uniknąć tych małych pętelek masowych na kablu ekranowanym i ekran ZAWSZE łączyć tylko z jednej strony z masą. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, yacool1975 napisał:

Po pierwsze - schemat to schemat, w żadnym stopniu faktycznie nie odwzorowuje faktycznego miejsca połączenia masy układu z masą obudowy. W rzeczywistości nie znajduje się ono przy gniazdach wejściowych ani przy gniazdach wyjściowych. 

Sam zamieściłeś schemat, nie ja. Ja napisałem, że to zabawa i nie odzwierciedla topologii. 

22 minuty temu, yacool1975 napisał:

Po drugie - z tego co mi się wydaje - tam gdzie zaznaczyłeś na niebiesko nie płynie prąd

Prawo Ohma przestało obowiązywać? Jak nie płynie prąd to po co połączenie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Sam zamieściłeś schemat, nie ja. Ja napisałem, że to zabawa i nie odzwierciedla topologii. 

Prawo Ohma przestało obowiązywać? Jak nie płynie prąd to po co połączenie? 

Nie ja zamieściłem tylko @MariuszZ..

Prawo ohma działa świetnie, ale pod warunkiem, że prąd ma którędy płynąć. W lampie elektronowej płynie między anodą a katodą, a tu mamy siatkę. 

A propos - @MariuszZ. - ty jesteś bezpieczny, gromy Ci wzmaka nie spalą, bo masz ground loop breaker przecież ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yacool1975 napisał:

Nie ja zamieściłem tylko @MariuszZ..

Prawo ohma działa świetnie, ale pod warunkiem, że prąd ma którędy płynąć. W lampie elektronowej płynie między anodą a katodą, a tu mamy siatkę. 

Ok, znów pomyłka, przepraszam. 

Prad ma którędy płynąć, właśnie masą. Jeżeli nie płynie prąd, to po co jest to połączenie? Jeżeli nie płynie prąd, to można tam dać opornik 10M? Też wyrówna potencjały... 

Zastanówcie się, co piszecie, bo na razie słabe to jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd żeby płynął to musi mieć zamknięty obieg. Narysowałeś kawałek (niebieski) a takiego obiegu nie ma. 

Możemy sobie rozrysować te obiegi, ale nie widzę potrzeby - na schemacie @slawek.xm są narysowane i tak to działa w każdym wzmacniaczu. 

W tym wypadku - prąd który płynie od katody, który tam zaznaczyłeś wraca do układu zasilającego. To jest ten "duży" prąd zasilający lampę + wzmocniony przez lampę sygnał. Sygnał wejściowy tędy nie płynie - on tylko zmienia potencjał siatki, żeby wysterować przepływ anoda - katoda. Jeśli nadal jesteś niedowiarkiem, poczytać polecam: grid leak resistor. W lebenie akurat nie ma, ale ludzie stosują ?

No nic - ja już kończę, bo się zmęczyłem tematem. Będę łączył na pałę, pozdro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yacool1975 napisał:

Prąd żeby płynął to musi mieć zamknięty obieg. Narysowałeś kawałek (niebieski) a takiego obiegu nie ma. 

Możemy sobie rozrysować te obiegi, ale nie widzę potrzeby - na schemacie @slawek.xm są narysowane i tak to działa w każdym wzmacniaczu. 

W tym wypadku - prąd który płynie od katody, który tam zaznaczyłeś wraca do układu zasilającego. To jest ten "duży" prąd zasilający lampę + wzmocniony przez lampę sygnał. Sygnał wejściowy tędy nie płynie - on tylko zmienia potencjał siatki, żeby wysterować przepływ anoda - katoda. Jeśli nadal jesteś niedowiarkiem, poczytać polecam: grid leak resistor. W lebenie akurat nie ma, ale ludzie stosują ?

No nic - ja już kończę, bo się zmęczyłem tematem. Będę łączył na pałę, pozdro ?

No tak, grochem o ścianę. Cuda panie cuda. Ludzie nawet podstaw nie kumają, ale był czas przywyknąć... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że powoli zbliżamy się do samej prierwotnej istoty prądu...?

Masa to jest przeciez tylko nazwa robocza...kiedys tam wymyślona...ona jest tylko po to by własnie była różnica potencjałów bo inaczej nigdy w życiu żaden prad by nie popłynał. Reasumując różnica potencjałów doprowadza układy w stan zmian..ale dązy zawsze do ..wyrównania potencjałów...w związku z tym....przy układzie pomiarowym ma to chyba specjalnego znaczenia te połączenie mas  bo urzadzenie niesprawne..a za takie chyba mozemy uznać taki ukałd gdzie wystepuje przydzwiek itd.... natychmiast na słuch..oraz w pomiarach to wyraznei pokaże....coś jak z pomiarem kolumn...wiemy gdzie sie znajduje na charakterystyce pierwsze odbicie i bierzemy to pod uwagę....ale żeby takie pomiary miały spalić karte czy wzmak czy powodować jakies kolosalne kłopoty to nei sądze...obstaje przy tym że RS który ma dostep do profi sprzetu pomiarowego nei nagrywał by dla tysiecy ludzi filmu gdzie są przedstawione nic nei warte bzdury. Podejscie przemaka tez nei potepiam wprost przeciwnie czym blizej ideału tym lepiej dla pomiarów ale...myśle że dla amatorów zajmowanie sie takim zagadneiniem to przerost formy...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, przemak napisał:

ale sam chciałeś:

Pytałem o różnicę potencjałów w dwóch punktach. Narysowałeś ścieżki, którymi "popłyną" jakieś prądy. Ja rozumiem, że popłyną od miejsc większego potencjału do mniejszego (masy) ścieżką (przewodem). Nie zmienia to faktu, że punkty masy na RCA i gnieździe głośnikowym są połączone (na schemacie ten środkowy odcinek ścieżki masy, który pominąłeś), a rozmawialiśmy o pętlach i różnicach potencjałów, które to w twoim układzie pomiarowym proponowałeś galwanicznie separować. 

Jakieś nieporozumienie wynikło chyba ? Sprytnie uciekłeś od tematu jak Ty to robisz  tzn. galwanicznie separujesz obwody przy swoich pomiarach wzmacniaczy i jak moglibyśmy to przełożyć na konkretny przypadek pomiaru Lebena programem RMAA z wykorzystaniem karty dźwiękowej (pomijam nic nie wnoszące zdjęcie które załączyłeś). Pewnie się już nie dowiem bo prezentuję za niski poziom wiedzy. Doczytam gdzieś i może się podzielę praktyczną wiedzą z chętnymi ? Za wyczerpujący wykład, ciepłe słowa i tych kilka kresek dziękuję mimo wszystko hehe. Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.