Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczynaliście zabawę, wątpiłem że tak ładnie Wam to wyjdzie

U mnie jeszcze nie wygląda, ale gonię. Zrobienie porzadnej obudowy i wykonczenia jest conajmniej tak trudne jak budowa samego układu. A moze i trudniejsze
Ale sie nie poddaje. 3 nocki zarwalem na projektowanie reszty budy do zlecenia CNC. Jeszcze nie skonczylem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, front247 napisał:

A dziękuuje..miło że kogoś nasza zabawa interesuje ?

Polak potrafi ? ale Wasze działania są na wysokim poziomie i myślę że ma to szansę zagrać znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]front247 [/mention] - galeczki wlasnie odebrałem, są swietne!
Znalazłem dwie rzeczy ktore mogą (nie muszą) byc problematyczne. Rozpakowalem tylko jedną duzą i jedną małą. W duzej wydaje mi sie ze moze brakowac gwintu, ale trudno to dojrzec, moze nie. W razie czego trzeba bedzie samodzielnie nagwintowac ale to nie jest jakis problem chyba.
Druga rzecz to brak podcięcia w podstawie eafe9b62f7d35f4db711f4a3380ee5db.jpg

Tu trzeba bedzie kombinowac na potencjometrze zeby jak najmniej wystawał z laminatu - jakies podkładki dac czy cos. Zobaczymy. Ja laminat wytnę szerzej, zeby cala nakretka zmiescila sie w wycieciu, troche powinno pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yacool1975 napisał:

[mention]front247 [/mention] - galeczki wlasnie odebrałem, są swietne!
Znalazłem dwie rzeczy ktore mogą (nie muszą) byc problematyczne. Rozpakowalem tylko jedną duzą i jedną małą. W duzej wydaje mi sie ze moze brakowac gwintu, ale trudno to dojrzec, moze nie. W razie czego trzeba bedzie samodzielnie nagwintowac ale to nie jest jakis problem chyba.
Druga rzecz to brak podcięcia w podstawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu trzeba bedzie kombinowac na potencjometrze zeby jak najmniej wystawał z laminatu - jakies podkładki dac czy cos. Zobaczymy. Ja laminat wytnę szerzej, zeby cala nakretka zmiescila sie w wycieciu, troche powinno pomoc.

Kurde.....wiesz co...pamietam teraz ze ja zlecałem to poszerzenie u dołu temu pierwszemu tokarzowi i on juz cos tam rzezbił i pokazywał ze było...a temu nowemu..chyba nie...nic nie mówiłem..cholera taki był mmłyn troche..bo ten pierwszys ie obraził w ogole itd....powiem ci ze brak tego rantu jest problemem wtedy gdy chcemy zbliżyc gałki maksymalnie do krawędzi...teraz sprawdzam w swoim panelu z gałkami z chin...

Wiesz co..nie powinno być problemu...po prostu ta nakretka która trzyma potencjometr do panelu ona jest grubosci około 2 mm..i jak sie przysunie gałke maksymalnie do niej to wizualnie jest w sumie w porzadku ..nie razi to mocno..i moze tak byc jak widze u siebie..ale..............gdyby jednak to przeszkadzało to nakretka ma srednice jakies 14-16mm wystarczy zrobić mikro frez zaglebienie w gałce naokoło otworu na oś potencjometru..wystarczy 1-2 mm i juz przysuniesz gałke do panela na styk ? Jestem w stanie to zrobic bez problemu na mojej wiertarce kolumnowej.;)

Także sprawdz u siebie potem jak to widzisz..jesli nie bedzie ci odpowiadac odległosc to wyslesz gałki do mnie...ja to zrobie w 15 minut i odesle tobie...i tak szczezre mówiąc to najlepiej przed anodowaniem...zeby ten mój frez tez zaanodowali..aczkolwiek go i tak nigdy nie bedzie widać;) ?

Druga rzecz z długością otworu na oś nie jest takze absolutnie zadnym problemem minuta roboty wiertłem fi 6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde.....wiesz co...pamietam teraz ze ja zlecałem to poszerzenie u dołu temu pierwszemu tokarzowi i on juz cos tam rzezbił i pokazywał ze było...a temu nowemu..chyba nie...nic nie mówiłem..cholera taki był mmłyn troche..bo ten pierwszys ie obraził w ogole itd....powiem ci ze brak tego rantu jest problemem wtedy gdy chcemy zbliżyc gałki maksymalnie do krawędzi...teraz sprawdzam w swoim panelu z gałkami z chin...
Wiesz co..nie powinno być problemu...po prostu ta nakretka która trzyma potencjometr do panelu ona jest grubosci około 2 mm..i jak sie przysunie gałke maksymalnie do niej to wizualnie jest w sumie w porzadku ..nie razi to mocno..i moze tak byc jak widze u siebie..ale..............gdyby jednak to przeszkadzało to nakretka ma srednice jakies 14-16mm wystarczy zrobić mikro frez zaglebienie w gałce naokoło otworu na oś potencjometru..wystarczy 1-2 mm i juz przysuniesz gałke do panela na styk  Jestem w stanie to zrobic bez problemu na mojej wiertarce kolumnowej.;)
Także sprawdz u siebie potem jak to widzisz..jesli nie bedzie ci odpowiadac odległosc to wyslesz gałki do mnie...ja to zrobie w 15 minut i odesle tobie

Sama nakretka nie bedzie problemem, nie wiem ile bedzie wystawał sam kołnierz z gwintem, jeden mam dosc dlugi. Ale moze doloze jakies podkladki z drugiej syrony blachy czy cos - ppwinno sie dac, tak ze mam nadzieje ze bd spoko

W kazdym razie dzis jeszcze napisze a jutro moze zadzwonie do kolesi od anodowania zeby dogadac sprawe i jedziemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, yacool1975 napisał:


Sama nakretka nie bedzie problemem, nie wiem ile bedzie wystawał sam kołnierz z gwintem, jeden mam dosc dlugi. Ale moze doloze jakies podkladki z drugiej syrony blachy czy cos - ppwinno sie dac, tak ze mam nadzieje ze bd spoko

W kazdym razie dzis jeszcze napisze a jutro moze zadzwonie do kolesi od anodowania zeby dogadac sprawe i jedziemy

Moim zdaniem nie powinieneś potencometru oddalać od wewnetrznej strony panelu dajac pod niego dystanse..po pierwsze moze ci zabraknąc gwintu z drugiej strony..a po drugie on powinien byc zablokowany ,,ząbkiem,, z tyły..żeby sie nie obracał przypadkiem...jak sie za lekko przykręci ? Takze nie musisz robic żadnej rzezby...jak pisałem jestem w stanie zrobic taki frez jak i przedłużyc minimalnie otwór ..oczywiscie profi moja wiertarka kolumnowa to bosch ..mierzyłem bicie wrzeciona jakies 0,2 mm w porywach ?

Ale oczywiscie nie musimy tego robić decyzja jest po twojej stronie ?

Jesli zostawiasz gałki tak jak teraz to mozesz załatwiac te anodowanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinieneś potencometru oddalać od wewnetrznej strony panelu dajac pod niego dystanse..po pierwsze moze ci zabraknąc gwintu z drugiej strony..a po drugie on powinien byc zablokowany ,,ząbkiem,, z tyły..żeby sie nie obracał przypadkiem...jak sie za lekko przykręci  Takze nie musisz robic żadnej rzezby...jak pisałem jestem w stanie zrobic taki frez jak i przedłużyc minimalnie otwór ..oczywiscie profi moja wiertarka kolumnowa to bosch ..mierzyłem bicie wrzeciona jakies 0,2 mm w porywach
Ale oczywiscie nie musimy tego robić decyzja jest po twojej stronie

Tak, wiem to, oddale na tyle zeby nie zgubic ząbka i nadal mozna bylo dokrecic. Jak sie nie uda, będziemy toczyc.
Dzieki, napewno wtedy skorzystam z pomocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątek trochę przysnął, @front247 się obija, więc dla podtrzymania tempa:

Log z postępów

Zagrzebałem się w projektowaniu obudowy do zlecenia w CNC. Obudowa ma być składana custom od najmniejszej blaszki. 

Trochę boję się ile to będzie ważyć, bo ma być blacha stalowa, główne ściany 3mm, drobnica cieńsza. Dlatego w bocznych ściankach wyciąłem trochę otworów - dla odciążenia. Blachy skręcane śrubami (może za radą @front247 użyję też kleju). 

Projekt w Autodesk Inventor - jeszcze nie jestem biegły w narzędziu, ale wystarcza do wyklikania prostych rzeczy. W niektórych miejscach pozostawiam możliwość połączeń "regulowanych" (podłużne wycięcia na śruby). Z tego powodu pokrywy górną i dolną pozostawiam jeszcze do późniejszej roboty - po skręceniu całej reszty zdejmę pomiary już z "żywego"  pudła. 

Planuję dokończyć do końca weekendu i wysłać do wyceny. Mam nadzieję że nie pójdę z torbami. 

W międzyczasie:

- Gałki w anodowaniu, czekamy cierpliwie. 

- Rozesłałem dla rozpoznania prośbę o wycenę wykonania paneli. Co dziwne - na laminacie grawerskim wyceny podano mi między 80 a 250 PLN. Ponieważ kombinuję jeszcze z innymi pomysłami (blacha aluminiowa), w jednej firmie poprosiłem o wykonanie dla testu niewielkich detali (jakieś tabliczki do mojego poprzedniego wzmaka lampowego) - jedna na laminacie, druga na złotym alu. Zobaczymy jaki będzie efekt, wtedy wybiorę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2020-04-18 21_49_27-Autodesk Inventor Professional 2020.jpg

2020-04-18 21_51_53-Autodesk Inventor Professional 2020.jpg

W Inventorze super jest to, że pozwala zajrzeć wirtualnie w detale, gdybym miał to zaplanować na kartce, zrobiłbym minimum kilka poważnych błędów, które wyszły dopiero jak zestawi się ze sobą poszczególne elementy. 

Podejrzewam, że w efekcie i tak jakieś błędy mogą się zdarzyć, ale mam nadzieję, że co najwyżej jakaś drobnica do skorygowania w domowych warunkach - młotkiem i gwoździem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 22:54, yacool1975 napisał:

Wątek trochę przysnął, @front247 się obija, więc dla podtrzymania tempa:

Log z postępów

Zagrzebałem się w projektowaniu obudowy do zlecenia w CNC. Obudowa ma być składana custom od najmniejszej blaszki. 

Trochę boję się ile to będzie ważyć, bo ma być blacha stalowa, główne ściany 3mm, drobnica cieńsza. Dlatego w bocznych ściankach wyciąłem trochę otworów - dla odciążenia. Blachy skręcane śrubami (może za radą @front247 użyję też kleju). 

Projekt w Autodesk Inventor - jeszcze nie jestem biegły w narzędziu, ale wystarcza do wyklikania prostych rzeczy. W niektórych miejscach pozostawiam możliwość połączeń "regulowanych" (podłużne wycięcia na śruby). Z tego powodu pokrywy górną i dolną pozostawiam jeszcze do późniejszej roboty - po skręceniu całej reszty zdejmę pomiary już z "żywego"  pudła. 

Planuję dokończyć do końca weekendu i wysłać do wyceny. Mam nadzieję że nie pójdę z torbami. 

W międzyczasie:

- Gałki w anodowaniu, czekamy cierpliwie. 

- Rozesłałem dla rozpoznania prośbę o wycenę wykonania paneli. Co dziwne - na laminacie grawerskim wyceny podano mi między 80 a 250 PLN. Ponieważ kombinuję jeszcze z innymi pomysłami (blacha aluminiowa), w jednej firmie poprosiłem o wykonanie dla testu niewielkich detali (jakieś tabliczki do mojego poprzedniego wzmaka lampowego) - jedna na laminacie, druga na złotym alu. Zobaczymy jaki będzie efekt, wtedy wybiorę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2020-04-18 21_49_27-Autodesk Inventor Professional 2020.jpg

2020-04-18 21_51_53-Autodesk Inventor Professional 2020.jpg

W Inventorze super jest to, że pozwala zajrzeć wirtualnie w detale, gdybym miał to zaplanować na kartce, zrobiłbym minimum kilka poważnych błędów, które wyszły dopiero jak zestawi się ze sobą poszczególne elementy. 

Podejrzewam, że w efekcie i tak jakieś błędy mogą się zdarzyć, ale mam nadzieję, że co najwyżej jakaś drobnica do skorygowania w domowych warunkach - młotkiem i gwoździem ? 

Piknie Panie...:)

Nie obijam sie tylko lecze zerwane miesnie..?..ale juz lepiej jest....za pare dni bede miał wszystko złożone to zamieszcze posta takiego moze podsumowującego ? No i czekamy na gałki ?

Mi krzykneli za jeden panel 106 zł ..;) Intropapier (swiat druku Zielona Góra ).

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 22:54, yacool1975 napisał:

blacha stalowa, główne ściany 3mm

Masz kogoś, kto to zrobi? To będzie czołg. IMO 2mm wystarcza spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam firme u ktorej juz robilem płytę główną - dobry kontakt i superszybkie terminy, bez giecia nawet 24 godziny. Dzis dostałem wlasnie gotowe blachy, zobacze jak ma sie wizualizacja 3d do rzeczywistosci Mam nadzieje ze wszystki spasuje.
Tak, czolg bedzie, szacuje ze pod 20kg. HiEnd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na probe skrecilem glowny szkielet, wszystko git, niewielkie niespasowania wynokajace z giecia blachy, ktorych sie spodziewalem, wszystko do zniwelowania albo zamaskowania panelami i boczkami. Lubie ten moment kiedy po dlugim planowaniu elementy puzli nagle tworzą układanke. Do finalu jeszcze sporo pracy, ale najtrudniejsze mam chyba za sobą. eb0d9bf35e62b24da57be1e3fcc3c563.jpg
fd4e6669d12897911d92767521a4e20d.jpg
f53acf6414d0ea9acff67cf132cb2d31.jpg
a6303cea418447b1bb2bc913526c6ccf.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj jeszcze dla pokazania wielkości - buda postawiona na Marantzu 7200 (też kawał kloca )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to jak to wszystko powstaje. Jednak nasuwa mi się ciągle pytanie ile to wszystko będzie kosztowało ? Czy aby nie zbliży się za bardzo do ceny używki ? Kolega kupił za 7000zł   CS 300 XS w stanie gabinetowym . DIY ma sens przy ułamku kosztów w stosunku do oryginału. W moim przypadku klon E450 wyszedł mnie ok 3tyś gdzie oryginał kosztował prawie 20 tyś a używkę ciężko kupić poniżej 12tyś.. Trzeba też pamiętać że klona nie sprzeda się tak łatwo . No chyba ze za grosze. Jak wyjdzie poniżej 4tyś to jeszcze jakiś sens jest. Ale kibicuje dalej i nie zniechęcam :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to jak to wszystko powstaje. Jednak nasuwa mi się ciągle pytanie ile to wszystko będzie kosztowało ? Czy aby nie zbliży się za bardzo do ceny używki ? Kolega kupił za 7000zł   CS 300 XS w stanie gabinetowym . DIY ma sens przy ułamku kosztów w stosunku do oryginału. W moim przypadku klon E450 wyszedł mnie ok 3tyś gdzie oryginał kosztował prawie 20 tyś a używkę ciężko kupić poniżej 12tyś.. Trzeba też pamiętać że klona nie sprzeda się tak łatwo . No chyba ze za grosze. Jak wyjdzie poniżej 4tyś to jeszcze jakiś sens jest. Ale kibicuje dalej i nie zniechęcam :).

Zmiescimy sie, spoko. I nie robie z myslą o sprzedazy
Chcesz kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DIY liczy się zabawa w konstruktora i fabrykę w jednym co przy osiągniętych efektach daje ogrom satysfakcji. Tu kasa się tak nie liczy jak przy zakupach używanego. Liczy się "fun i satisfaction", a że brzmi lepiej od oryginału? Cóż, życie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , nie interesuje mnie Leben bo mam już docelowy wzmacniacz. Jednak bardzo go cenię i sądzę że wybitny i warty każdej złotówki. Kilkukrotnie go naprawiałem ( ten nieszczęsny selektor źródeł ) i wiem jak jest zbudowany i jak gra. Szczególny podziw budzi to co już wczesniej napisałem że radzi sobie fenomenalnie z Dynaudio C1 Platinium które są niewiarygodnie wymagające i trudne do napędzenia.

Powodzenia. Finał już blisko. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy aby masz odpowiednią ilość czegoś dobrego w lodówce jak już usiądziesz posłuchać gotowego dzieła ? Nie zapomnij o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Darek67 napisał:

Szczególny podziw budzi to co już wczesniej napisałem że radzi sobie fenomenalnie z Dynaudio C1 Platinium które są niewiarygodnie wymagające i trudne do napędzenia.

PP na EL84, a wg mnie na 6P14P-EW ma taki urok, że sobie radzi. Sam używam pseudoklona ANK L1 i kolumny 87dB były targane nim jak kiełbasa Reksia paszczą ?

Teraz teoretyczne 91dB napędza wzmak i za bardzo podgłośnić się nie da bo trzęsie chałupą. Bez odczuwalnych zniekształceń "ofkors" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , nie interesuje mnie Leben bo mam już docelowy wzmacniacz. Jednak bardzo go cenię i sądzę że wybitny i warty każdej złotówki. Kilkukrotnie go naprawiałem ( ten nieszczęsny selektor źródeł ) i wiem jak jest zbudowany i jak gra. Szczególny podziw budzi to co już wczesniej napisałem że radzi sobie fenomenalnie z Dynaudio C1 Platinium które są niewiarygodnie wymagające i trudne do napędzenia.
Powodzenia. Finał już blisko. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy aby masz odpowiednią ilość czegoś dobrego w lodówce jak już usiądziesz posłuchać gotowego dzieła ? Nie zapomnij o tym

A mozesz powiedziec cos wiecej o tej usterce selektora? Alps nie zdaje egzaminu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Z tego co pamiętam notorycznie przerywa i trzeszczy pomimo regeneracji . Robiłem to kilkukrotnie i problem powracał ( chyba ze względu na niefortunne jego położenie - temperatura ). Za każdym razem zwierałem mu styki tak że możliwy był odsłuch tylko z jednego źródła za zgodą klienta oczywiście. Innego rozwiązania nie widziałem gdyż klienci nie wyrażali zgody na wymianę na inny. Tłumaczeniem było to że wzmacniacz  straci na wartości.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Z tego co pamiętam notorycznie przerywa i trzeszczy pomimo regeneracji . Robiłem to kilkukrotnie i problem powracał ( chyba ze względu na niefortunne jego położenie - temperatura ). Za każdym razem zwierałem mu styki tak że możliwy był odsłuch tylko z jednego źródła za zgodą klienta oczywiście. Innego rozwiązania nie widziałem gdyż klienci nie wyrażali zgody na wymianę na inny. Tłumaczeniem było to że wzmacniacz  straci na wartości.......

Zastanawialem sie czy tego alpsa nie sprowadzac, bo w pl nie znalazlem i poki co mam cos innego. Wiec chyba jednak na razie sprobuje pozostac przy tym swoim. Buda wyszla mi sporo wieksza niz oryginał (bo trafa są wieksze) co paradoksalnie moze miec dobry wplyw - teoretycznie temperatura moze byc nieco nizsza
Zobaczymy - w razie czego mam w domu taniego serwisanta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alps to przebrzmiała jakość. Potencjometry to wyjątkowe zamulacze , a przełączniki to chińska jakość czyli jej brak. Co innego alpsy w starych 30-40 letnich sprzętach. Te działają świetnie do tej pory, często bez zadnej regeneracji. Ja bym tych nowych sobie nie włożył do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek67 napisał:

Alps to przebrzmiała jakość. Potencjometry to wyjątkowe zamulacze , a przełączniki to chińska jakość czyli jej brak. Co innego alpsy w starych 30-40 letnich sprzętach. Te działają świetnie do tej pory, często bez zadnej regeneracji. Ja bym tych nowych sobie nie włożył do wzmacniacza.

W tych starociach używano często czarnego alpsa, dlatego działa tak długo bezproblemowo.

18 godzin temu, yacool1975 napisał:

Cały proces jest dobrze zakrapiany, finał tez powinien byc godny

Sterylny będzie, bez wirusów, kiedyś był spiryt studencki 70% i się sprawdzał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 22:02, yacool1975 napisał:

Tak, mam firme u ktorej juz robilem płytę główną - dobry kontakt i superszybkie terminy, bez giecia nawet 24 godziny. Dzis dostałem wlasnie gotowe blachy, zobacze jak ma sie wizualizacja 3d do rzeczywistosciemoji3.png Mam nadzieje ze wszystki spasuje.
Tak, czolg bedzie, szacuje ze pod 20kg. HiEnd emoji12.png

Widze ze waga słuszna..:) ja k u mnie..:) w sumie widze tego zalety..mój preamp Lamm waży około 15-20 kg...nie sposób go zrzucić ze stołu i to jest zaleta..?..Ale obudowe Panie to masz zacną ..:)

W dniu 24.04.2020 o 20:28, Darek67 napisał:

Podoba mi się to jak to wszystko powstaje. Jednak nasuwa mi się ciągle pytanie ile to wszystko będzie kosztowało ? Czy aby nie zbliży się za bardzo do ceny używki ? Kolega kupił za 7000zł   CS 300 XS w stanie gabinetowym . DIY ma sens przy ułamku kosztów w stosunku do oryginału. W moim przypadku klon E450 wyszedł mnie ok 3tyś gdzie oryginał kosztował prawie 20 tyś a używkę ciężko kupić poniżej 12tyś.. Trzeba też pamiętać że klona nie sprzeda się tak łatwo . No chyba ze za grosze. Jak wyjdzie poniżej 4tyś to jeszcze jakiś sens jest. Ale kibicuje dalej i nie zniechęcam :).

Nowy leben to około 12-13 tyś.  na lampach sovteka. Mój klon jest własciwie zakończony tzn jeszcze składam ale wszystko już kupione i zrobione...koszt wszystkich częsci na dzień dzisiejszy to 1465 zł + komplet nowych lamp około 300 zł. Ale to prototyp...trzeba dodać ok. 20 % na czesci które zostały kupione lecz nie bedą użyte...na próby..na podwójne gałki jedne na zamówienie drugie z Aliexpress. Innymi słowy gdybym teraz robił takiego klona wiedząc juz co i jak to mogę sie spokojnie zamknąć w 1700 zł z lampami. Wszystkie elementy ze sredniej-wyższej półki . Gdybym chciał robić na topowych elementach z totalnie najwyzszej półki to 3000-3500 zł....ale czy zagra lepiej niż ten na tańszych..? Tego nei wiem...wątpie..charakter na pewno zostanie:)...Kwestia jeszcze czy robimy na sprzedaż czy dla siebie. Dla mnie DIY to głównie frajda i nie przeliczam tak mocno na kase...a jeśli bym chciał sprzedać to sądze że spokojnie dostane zwrot kosztów..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacool...a myslałem że pozostaniesz juz przy tej prototypowej obudowie...a jednak nie...no i super ..czuje że z tymi gałkami na które czekamy bedzie odlot i wizualnie wyjdzie to stylistycznie jak oryginał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacool...a myslałem że pozostaniesz juz przy tej prototypowej obudowie...a jednak nie...no i super ..czuje że z tymi gałkami na które czekamy bedzie odlot i wizualnie wyjdzie to stylistycznie jak oryginał 

Tez sie nie moge doczekac, po weekendzie odezwe sie do wykonawcy. W miedzyczasie zamowilem kilka probnych drobnych paneli zeby wybrac co mi odpowiada.
I tak: grawer na zlotej aluminiowej blasze - odpada. Naposy jasne, nieczytelne.
Potem nadruk sublimacyjny na podobnej blaszce - juz lepiej, tyle ze kolor i szczotkowanie tej blachy niewyrazne.
No i laminat z grawerem - tu jakosc super. Tylko przy mocnym oswietleniu lampą mocno widac krawedzie graweru napisów przez co napisy robią sie malo czytelne i niewyrazne.
Zastanawiam sie jeszcze - w kazdym razie w gre wchodza dwa ostatnie pomysły.
Do graweru pan zaproponowal mi ze paski dotnie z zielonego laminatu z bialym grawerem i wszystko ladnie ppdklei na tasmie 3M dwustronnej.
Czyli tu by bylo git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z pytaniem o laminat grawerski. Jak chcesz go przymocować do korpusu obudowy? Gdzieś w głowie mi świta złożenie integry (zupełnie co innego niż Leben) ale dumam nad wizualna strona obudowy. Laminat ma zaletę, ze jest w miare tani i dość łatwo osiągnąć fajny efekt wizualny. Nie wiem tylko jak „ugryźć” montaż do chasis/przedniej ścianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.