Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam te czasy Sony to był prestiż naturalnie z tego co dostępne w tamtych czasach. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre modele i dzisiaj kosztują krocie, choć tak jak i w przypadku kolumn jednym się podoba, a drugim nie :)  

Tu jest mały opis:

https://www.audiostereo.pl/topic/45026-co-my%C5%9Blicie-o-wzmacniaczu-sony-ta-fa7es/

A tu cena:

https://allegro.pl/oferta/sony-es-ta-fa777es-fa777es-2x150w-8552206249

Oczywiście nie twierdzę, że tylko stary sprzęt jest dobry. Dzisiaj również są super niesamowite klocki. Postęp idzie do przodu. Chociażby najnowsze wzmacniacze w klasie D...  Kłócą się one ze starą teorią budowy, ale nie każdego stać niestety. Za to można sobie wyszukać coś starego i dobrego ( nie koniecznie sony rzecz jasna ), dokupić  jakiegoś przestępnego daca, mały terminalik hp do daphile za stówkę

i mamy wszystko tak, jak pioneer, którego słuchałem, ale wyjdzie taniej i zagra lepiej chyba. Co prawda to nie jeden klocek, ale mi to nie przeszkadza. Dodatkowo starszy sprzęt łatwo naprawić, gdyby coś...No i sentyment do staroci HI.

Ale kończę temat, bo w sumie posty nie o tym myły i zostanę może zaraz postawiony do konta.  Pozdrawiam wszystkich zakręconych muzyką w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Robi_nowy napisał:

Dobre modele i dzisiaj kosztują krocie, choć tak jak i w przypadku kolumn jednym się podoba, a drugim nie ?  

Tu jest mały opis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu cena:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście nie twierdzę, że tylko stary sprzęt jest dobry. Dzisiaj również są super niesamowite klocki. Postęp idzie do przodu. Chociażby najnowsze wzmacniacze w klasie D...  Kłócą się one ze starą teorią budowy, ale nie każdego stać niestety. Za to można sobie wyszukać coś starego i dobrego ( nie koniecznie sony rzecz jasna ), dokupić  jakiegoś przestępnego daca, mały terminalik hp do daphile za stówkę

i mamy wszystko tak, jak pioneer, którego słuchałem, ale wyjdzie taniej i zagra lepiej chyba. Co prawda to nie jeden klocek, ale mi to nie przeszkadza. Dodatkowo starszy sprzęt łatwo naprawić, gdyby coś...No i sentyment do staroci HI.

Ale kończę temat, bo w sumie posty nie o tym myły i zostanę może zaraz postawiony do konta.  Pozdrawiam wszystkich zakręconych muzyką w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

obrzydliwa reklama 30 letnich zabytkow

nawet nie wiadomo czy byly odnawiane te sprzety na oryginalnych czesciach bo jesli nie to i brzmienie moze byc inne od oryginalu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje co mu pasuje, ewentualnie na co go stać. I to mogę podpiąć pod każdy sprzęt. Kilka rzeczy zakupiłem które średnio mi pasowały ale tylko te były w moim zasięgu. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ohmygod napisał:

obrzydliwa reklama 30 letnich zabytkow

nawet nie wiadomo czy byly odnawiane te sprzety na oryginalnych czesciach bo jesli nie to i brzmienie moze byc inne od oryginalu

 

Nie chciałem, a żeby zabrzmiało to, jak reklama, ale skoro tak wyszło ?

Napisałem również, że po wymianie paru, czy parunastu kondków sprzęt gra, jak nowy, czy jak za dawnych lat. Półprzewodniki raczej się nie starzeją. Ja osobiście teraz preferuję i na tym gram:

http://iamp.diyaudio.pl/?iamp100m

I kończę pomału :

http://iamp.diyaudio.pl/?ops2

W między czasie słucham na starych tanich ( w zasięgu ręki ) urządzeniach. Pewnie, że raczej nie dałbym 8 tysi za 30 letni wzmacniacz, ponieważ za takie pieniądze można kupić fajny klocek nowy dzisiaj. No ale każda zmora znajdzie kiedyś swego amatora HI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, miko81 napisał:

Jeden wielki offtop zamiast rozmawiać o Heco 700 piszecie o innych pierdołach.

Masz szansę się wykazać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.02.2020 o 11:20, miko81 napisał:

Bardzo proszę o poradę i argumenty mam do wyboru Heco Aurora 700 oraz KLIPSCH R-620F. Nie mam możliwości przesłuchu. Docelowo kolumny mają grać z końcówką mocy RB-1552 MkII na 24 m2 (kształt pokoju prostokąt). Muzyka rozrywkowa, elektroniczna, mała ilość lekkiego rocka.

 

W dniu 8.02.2020 o 18:21, miko81 napisał:

Panowie proszę doradźcie coś, bo mój post totalnie bez echa przeszedł.

54 minuty temu, miko81 napisał:

Jeden wielki offtop zamiast rozmawiać o Heco 700 piszecie o innych pierdołach.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, miko81 napisał:

Jeden wielki offtop zamiast rozmawiać o Heco 700 piszecie o innych pierdołach.

Tak, to prawda i tu się z kolegą zgodzę, ale proszę powiedzieć ile osób tak na prawdę wzięło udział w dyskusji. Ile osób się pochwaliło,że kupiło, jakie wrażenia, plusy, minusy...Jestem przekonany, że wiele osób czyta ten i inne wątki, ale jakoś cisza. Sam bym chętnie poczytał coś więcej w tym temacie. U mnie trochę nie wyszły odsłuchy, ale to nie znaczy,że całkiem odpuściłem. No cóż, chyba temat się wyczerpał...Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, to prawda i tu się z kolegą zgodzę, ale proszę powiedzieć ile osób tak na prawdę wzięło udział w dyskusji. Ile osób się pochwaliło,że kupiło, jakie wrażenia, plusy, minusy...Jestem przekonany, że wiele osób czyta ten i inne wątki, ale jakoś cisza. Sam bym chętnie poczytał coś więcej w tym temacie. U mnie trochę nie wyszły odsłuchy, ale to nie znaczy,że całkiem odpuściłem. No cóż, chyba temat się wyczerpał...Pozdrawiam.
Ja byłem prawie na zakupie tych Auror, bez odsłuchu, takie ochy i ahy wszędzie, ale po odsłuchu już mi tak do nich nieśpieszno.
Będzie cieplej to wezmę albo wzmacniacz na odsłuchy do nich, albo kolumny do siebie i zobaczymy.. chociaż nie zabardzo widzę już sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dla mnie wiele modeli Heco są przebasowione , tak to te Aurory średnice  mają  ładną w miarę i wysokie tony przyjemne,tylko te basy, trzeba lubić taki bas, który leje się po podłodze, są  amatorzy takiego basu, ochy i achy są  od branży, bo mają  z tego kasę, od osób  które lubią  takie granie i które nie przesluchaly w życiu, pięć par kolumn nawet,czyli nowicjuszy, wiele jest zachwalanych kolumn i wzmacniaczy różnych  marek, które nic nie są warte, po prostu nie kupować w ciemno, tylko jeździć  i słuchać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym miesiącu postawiliśmy u Kolegi Heco i grało to przyzwoicie,  normalny pokój do mieszkania żadnych ustrojów. 

Jednak już ten sam model w moim pomieszczeniu się wzbudza i trzeba się było dla lepszego komforty podeprzeć zatyczkami z pianki  pomniejszając średnicę otworu o 2 cm, nie mylić z zatykaniem bassreflexu a czasami wysunięcie kolumn do przodu . I już jest ok. 

Nadmienię ze większość kolumn wzbudza się u mnie w pokoju, akustyka słaba. I siedzę na kanapie przy tylnej ścianie. 

Z foobara i CD jest całkiem całkiem, większy problem stanowi Tidal jeśli chodzi o niskie częstotliwości. 

No ale może też to wina mojego boomboxa ?. Może jak zainwestuje we wzmak z prawdziwego zdarzenia będzie lepiej haha. Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja na osłuchu zatkałem 1 BR też już było do wytrzymania...
Ale zgoda ze wiekszosc osób lubi taki przewalony obfity bas... szkoda że brakuje mu zróżnicowania i kontroli. Ale pełna zgoda te kolumny nie męczą sybiliantami czy piachem czy wyostrzeniami...

Średnica jest tak samo dobra jak w Diamondach 25... czyli jednak też troche wycofana.

Za 500 można trafić stare Goky EX686... tam jest już basior ... dużo lepszy od Auror.. a i jedwabna kopułka tez daje rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od pomieszczenia oraz jaką barwą i przypadłościami dysponuje wzmacniacz. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dedal75 napisał:

Jednak już ten sam model w moim pomieszczeniu się wzbudza i trzeba się było dla lepszego komforty podeprzeć zatyczkami z pianki  pomniejszając średnicę otworu o 2 cm, nie mylić z zatykaniem bassreflexu a czasami wysunięcie kolumn do przodu . I już jest ok. 

Zmniejszony dystans odsłuchu i siatka basu przesunęła się ? Dobra platforma i również przestaną przeciągać na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał bliżej to bym sie zastanowił nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj z byle kinem domowym za 300 zł mamy basior prawie jak z Saphire 31... miałem je z Denonem 1804 i Aurory 700 z żadnym wzmacniaczem takiego dużego i z rypnięciem basu nie wygenerują. Fakt że średnica troche w tyle ale do popu i elektro nie potrzeba.. metal rządzi stopą perkusji... z Ironami itp gorzej... ale klekot basu Harrtisa caculko... o Pink Floydach nie wspome.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rewelacyjne tylko brać ? ciekawe czy mój boombox by uciągnął. 

Chcesz odsłuchiwać Aurory a takie szroty przeglądasz, daj spokój. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie rewelacyjne tylko brać ciekawe czy mój boombox by uciągnął. 
Chcesz odsłuchiwać Aurory a takie szroty przeglądasz, daj spokój. 
Jakbyś tego "szrota" posłuchał to byś na Aurory musiał szukać określenia w słowniku wyrazów obcych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę humor Cię nie opuszcza. No ale jak to mówią wolnosc Tomku ?. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę humor Cię nie opuszcza. No ale jak to mówią wolnosc Tomku . Pzdr
Nie ośmieszaj się - masz wyrobione zdanie na temat tych kolumn na podstawie marnych fotek z ogłoszenia ? Miałem te kolumny i wiem że Aurora przy nich to paździeż. W tych Goky przednia ścianka to 5 cm, w środku z 5 poprzeczek poziomych i 2 pionowe... magnesy po 15 cm i waga 25 kg na sztukę. Efektywność realne 92 dB. Na tych kolumnach nagłośnisz stadion. Mają jedną wadę wielkość 110 cm na 40 cm.

Ale ty na fotkach już zauważyłeś że to nie gra :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz trochę więcej konkretów :)

Mi generalnie bardzo podobał się odsłuch, jeśli chodzi o o HECO. Dopiero po konkretniejszym wysterowaniu i pojawieniu się zniekształceń od razu chęć mi odeszła. Basy jeszcze bym przetrawił. Można ograniczyć, ale reszta, to był dramat. Tylko, że tak,jak piszę, to po przespaniu się zacząłem widzieć wszystko inaczej.

Wiadomo, zmęczenie, mało czasu, zbytnie nakręcenie się zaowocowało zbyt małym obiektywizmem. W tej cenie trzeba liczyć się z pewnymi niedociągnięciami i albo chcemy super kolumny i przeznaczamy odpowiednią kwotę, ale idziemy na kompromisy. Wydaje mi się, że na początek przygody i w miarę budżetowy zestaw kolumny są ok. Zresztą, a żeby mieć całkowicie wyrobione zdanie i nie wprowadzać potencjalnych przyszłych nabywców w błąd, to należy sprawdzić z kilkoma wzmacniaczami, najlepiej u siebie w domu i wówczas można postawić ostateczną diagnozę. Mi również nie zależy na przesadnym basie. Ja bardziej preferuję słuchać w oryginale, czyli na direct, ale wówczas kolumny muszą dobrze przenosić całe pasmo. I tu w salonie granie mi się na prawdę spodobało w pierwszej chwili, gdzie korekcja była na 0. Wokal piękny, naturalny, soprany super. Nic nie brakowało. Dołożenie na korektorze uwydatniało aż za bardzo i psuło odsłuch. O takie kolumny mi chodziło i tak w pierwszej chwili zagrały. Po prostu muszę jeszcze raz posłuchać na spokojnie, ale w innym zestawieniu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Nie ośmieszaj się - masz wyrobione zdanie na temat tych kolumn na podstawie marnych fotek z ogłoszenia ? Miałem te kolumny i wiem że Aurora przy nich to paździeż. W tych Goky przednia ścianka to 5 cm, w środku z 5 poprzeczek poziomych i 2 pionowe... magnesy po 15 cm i waga 25 kg na sztukę. Efektywność realne 92 dB. Na tych kolumnach nagłośnisz stadion. Mają jedną wadę wielkość 110 cm na 40 cm.

Ale ty na fotkach już zauważyłeś że to nie gra :)...

Sam się ośmieszasz, dlaczego się ich pozbyłeś albo dlaczego jeszcze u Ciebie nie stoją. 

Gdzie napisałem że to nie gra? 

To Ty ich nie bierzesz bo się boisz ze nie zagrają czy to z racji stanu czy z tego że jednak może to brzmienie które pamiętasz może już Ci nie przypasuje. 

Więc napij się mleka i ochłoń. 

Oczywiście nadworny przydupas Ci przyklasnął ale spodziewałem się HAHA 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalasz mnie swoim tokiem myślenia. 

Ty je miałeś, masz wyrobioną o nich opinie twierdzisz że wymiatają i to dopiero są kolumny ale szukasz innych i po to zakładasz wątek a w nim wciskasz mi kit o wyższości tego modelu nad omawianym w wątku. 

Pokaż mi 5 opinii ludzi które ja mają i porównywali z innymi kolumnami na dobrym poziomie? 

A najlepiej je kup i zamknij ten temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem bo są prozaicznie za wielkie... Aurory zresztą też.
Najpierw idz ich posłuchaj potem pogadamy... wróżbito.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź mi na pytanie. 

Gdzie napisałem że nie zagrają? 

I zaczynasz obrażać! 

Nie wygodne pytanie Ci zadałem? 

Po co ciągniesz ten wątek skoro Aurory są też za duże?

Jeśli chodzi o Wróżbitów to właśnie to robisz, nie każdemu zagra, to co Tobie  się podoba. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:
"Faktycznie rewelacyjne tylko brać ciekawe czy mój boombox by uciągnął. 
Chcesz odsłuchiwać Aurory a takie szroty przeglądasz, daj spokój. "

Na podstawie słabej jakości zdjęć wywróżyłeś że te Goky to szrot.. gratuluję.

Wątek założyłem bo mi wolno.

Aurory są jednak sporo mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu jest o brzmieniu? 

Kup je chłopaku i masz problem z głowy. 

Aurory  za duże ale mniejsze od tamtych. ?

Więcej masz takich perełek które zamiatają wszystko. 

I czekam na opinie 5 użytkowników tej Kody? ZADOWOLONYCH! 

Masz okazję zabłysnąć. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole. Nie słuchał a wie że szrot. Nie widział a wie że szrot.

Idz dotknij Tomaszu bedziemy rozmawiali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.