Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Hehe ktoś pisał że między MS900 a Heco nie słyszał żadnych różnic :)... dla mnie wykres z Aurory 700 jest podejrzanie płaski.. na audio nie ma kolumn z BRem bez górki na 100hz... tak działa br. Np MA Silver 6. Jest wykres z zatkanuym brem.

MS900 jest wyraźniejszy górą ? Basowo wypadają podobnie. Setki razy to porównywałem i tak jest podobnie. Aurora ma przyjemniejsze oddanie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS900 jest wyraźniejszy górą  Basowo wypadają podobnie. Setki razy to porównywałem i tak jest podobnie. Aurora ma przyjemniejsze oddanie dźwięku.
Dlatego napisałem że ten wykres mi sie nie zgadza.. wyglada jak by oba bry byłu zatkane.

Na wykresie ms900 jest garb na 10dB i tak to słychać. W Aurori juz tego nie ma.b48a5205dcb6faa58fb1199c23815f2e.jpg53afbedec94cc5dfe154e96771802127.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora jest łagodniejsza górą i jest to duży plus przy wyborze elektroniki. Łatwiej dobrać wzmacniacz do nich. Dobre zagranie firmy Heco. Oba modele osiągnęły już spory sukces. Ciekawe jak wypadnie następca ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatnio wymontowałem zwrotnicę z Heco Aurora 700. Po obejrzeniu okazało się, że 90%  cewek jest na rdzeniach. Kondensatory, jak widać. Przede wszystkim przewody bardzo cienkie. Główne przewody zasilające całą zwrotnicę, jak również zasilające poszczególne głośniki, w tym woofery - cienizna. Wszystko do wymiany.  Niebawem obmierzę kolumnę. Na tą chwilę kompletuję sprzęt do pomiarów i czekam na lepsze warunki pogodowe. Wolę mierzyć na zewnątrz, ponieważ w domu nie za bardzo. Dla odmiany podejrzałem zwrotkę w Phonarach z przed 20 lat. Zupełnie inna bajka. Wszystkie cewki powietrzne, duże, łącznie z cewą do woofera. Zamieszczę fotkę, jak zrobię. Jednym słowem trochę trzeba poprawić i ciekawe, jak wyjdą pomiary, faza, reverse null, ect. No i rezystory najtańsze druciaki. Bezindukcyjne to pewnie nie są ?   Narazie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robi_nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie trochę porównać::

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a co do kabli, to są szkoły, które dla góry pasma nie dopuszczają nic innego, jak cienki solid.

Zresztą to samo dotyczy kabli głośnikowych; co do rdzeniówek - zgoda, ale nie wszystko słychać.

Zresztą poszukaj testów Lecontoure - całe kolumny są okablowane drutem 0,5 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Zamieściłem opis i fotki czysto informacyjnie, ponieważ nie każdy mam możliwość  zobaczyć, nie posiadając kolumn, a wiele osób czyta.

Nie będę się rozpisywał, jakie mają być kable i roztaczał kolejnej polemiki...HI. Jak któregoś dnia znajdę chwilę, to pokażę małe doświadczenie z kabelkiem i średnicą-jaki jest wpływ i jak wygląda sygnał, czy jak ma się sytuacja na początku i na końcu takiego kabelka, ale w ZASTOSOWANIU PRAKTYCZNYM,a nie z biuletynu.  Zrobię fotki kabelków w phonarze dla porównania. Czyżby niemieccy  ( i nie tylko )inżynierowie od akustyki i budowy kolumn jeszcze 20 lat temu korzystali z innej fizyki i matematyki ? Co się zmieniło do tej pory ?.

Mierząc cewki zwrotnicy, kiedy zbliżałem ( wcale nie na styk ) pensetę do rdzenia, to następowało dość mocne rozstrajanie. Potrzeba było chwili, a żeby indukcyjność wróciła do poprzedniego stanu. Zresztą cewka z rdzeniem ma zdecydowanie mniejszą dobroć...  No ale skoro tak zrobili, to pewnie tak ma być. Pozdro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poszukuje wzmacniacza do Auror 700 to polecam wypróbować Sony 670ES. Świetny duet tworzą, wcześniej miałem Rotela 985 było dobrze, ale z Sonym jest bajka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 09:54, Robi_nowy napisał:

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatnio wymontowałem zwrotnicę z Heco Aurora 700. Po obejrzeniu okazało się, że 90%  cewek jest na rdzeniach. Kondensatory, jak widać. Przede wszystkim przewody bardzo cienkie. Główne przewody zasilające całą zwrotnicę, jak również zasilające poszczególne głośniki, w tym woofery - cienizna. Wszystko do wymiany.  Niebawem obmierzę kolumnę. Na tą chwilę kompletuję sprzęt do pomiarów i czekam na lepsze warunki pogodowe. Wolę mierzyć na zewnątrz, ponieważ w domu nie za bardzo. Dla odmiany podejrzałem zwrotkę w Phonarach z przed 20 lat. Zupełnie inna bajka. Wszystkie cewki powietrzne, duże, łącznie z cewą do woofera. Zamieszczę fotkę, jak zrobię. Jednym słowem trochę trzeba poprawić i ciekawe, jak wyjdą pomiary, faza, reverse null, ect. No i rezystory najtańsze druciaki. Bezindukcyjne to pewnie nie są ?   Narazie.

A czego oczekiwałeś w tej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek99 napisał:

Jak ktoś poszukuje wzmacniacza do Auror 700 to polecam wypróbować Sony 670ES. Świetny duet tworzą, wcześniej miałem Rotela 985 było dobrze, ale z Sonym jest bajka...

Zdecydowanie potwierdzam. Ja obecnie gram na SONY 570-ES i zgranie jest super. Można słuchać na "direct" i niczego nie brakuje. Sony gra dość "sopranowo" i nawet bez direct sopran mam na 0, a przy dość głośnym graniu jeszcze schodzę niżej. Bas ok, nie przesadzony i przy ustawieniu EQ na maksa idzie słuchać na większych mocach.

12 godzin temu, rafal735r napisał:

A czego oczekiwałeś w tej cenie

Zgadza się ?  Nie mniej jednak z perspektywy czasu stwierdzam, że nie jest tak tragicznie. Szczególnie, jeśli utwory są w naprawdę dobrej jakości, to fajnie to gra z dobrym wzmacniaczem. A jeszcze w tym temacie niektórzy pisali, że reklamuję stare gnioty SONY z przed 30 lat.

No niestety, ale ich budowa, wykonanie daleko odbiega od dzisiejszego sprzętu (oczywiście nie porównuję ze sprzętem na prawdę dobrym, drogim, itd...) Większość sprzętu dzisiaj jest wykonana w sposób bardzo estetyczny, nowoczesny, ponieważ to się sprzedaje i nie ważne, co jest w środku (dla osoby potencjalnie nie znającej się na budowie, elektr... itd) To tak, jak z heco aurora np. Z zewnątrz super, ale w środku to, co przedstawiłem na zdjęciach i opisałem w wątku.

Nie mniej jednak "BRANŻA" z uporem maniaka będzie powtarzać, że stare, to gniot i nie kupować złomu ? Mój sony dzisiaj średnio kosztuje około 600 zł, a prawie tyle samo kosztuje nowoczesna obudowa DIY na alledrogo... Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rafal735r napisał:

A czego oczekiwałeś w tej cenie ?

Otwórz sobie np. Pylon diamond 25/28 które już sobie kosztują i myślisz że jest lepiej ?

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej przetworniki markowe, a nie chińskie wynalazki. Domyślam się też że lepiej grają, choć nie porownywalem akurat tych. Natomiast znam możliwości różnych Heco czy Magnatow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem doświadczenia z jakąś wielką gamą kolumn i nie mogę się wypowiadać ani zbytnio na temat kolumn, ani samych głośników. Po prostu się tym tematem nigdy nie zajmowałem. Mogę jedynie porównać do phonarów, które posiadam i tu widzę zupełnie inne wykonanie. Nie mniej jednak to były dawne czasy, gdzie nie było pędu na ilość tylko na jakość. Dzisiaj ma być ładne opakowanie, ponieważ analitycy śledzą wszystko i wiedzą, co najlepiej działa na klienta.

Oczywiście jest grono ludzi majętnych, których stać na porządny sprzęt, ale to zupełnie inna liga cenowo-sprzętowa. Mimo wszystko i tak dziwię się trochę, że te kolumny (heco) grają tak, jak grają, czyli za tą cenę i w takim wykonaniu brzmią całkiem nie najgorzej (oczywiście zależy co kto oczekuje i co dla kogo znaczy nie najgorsze granie...). Np biorąc woofer do reki, to on praktycznie nie ma wagi. Kosz z bardzo cienkiej blaszki, stosunkowo mały magnes, itd... a mimo wszystko jakoś daje radę. Może to kwestia obudowy i to, że są dwa przetworniki do basu i mimo wszystko skuteczność jakaś jest.

Na początku korciło mnie, a żeby zrobić jakiś większy upgrade, ale z perspektywy czasu i po przejrzeniu całości stwierdziłem, że nie warto i szkoda kasy. Trzeba by było wymienić praktycznie 90% , a to już zupełny bezsens. Lepiej wtedy zrobić jakieś sprawdzone DIY.

Tak, jak ktoś wcześniej tu napisał, nie grzebać i zostawić tak, jak jest. Szkoda czasu.

Przy okazji, czy ktoś wypowie się na temat tych głośników, co o nich sądzicie, na jakim miejscu byście je uplasowali. Czy są dobre, dość dobre, przeciętne, czy jakie ? Firma MONACOR i jest ich trochę na aledrogo.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Przynajmniej przetworniki markowe, a nie chińskie wynalazki. 

Jeśli chodzi o przetworniki tu się z Tobą zgodzę?

2 godziny temu, Robi_nowy napisał:

Tak, jak ktoś wcześniej tu napisał, nie grzebać i zostawić tak, jak jest. Szkoda czasu.

Też tak uważam? chociaż jeśli ktoś ma na to czas i pieniążki można się pobawić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 09:54, Robi_nowy napisał:

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatnio wymontowałem zwrotnicę z Heco Aurora 700. Po obejrzeniu okazało się, że 90%  cewek jest na rdzeniach. Kondensatory, jak widać. Przede wszystkim przewody bardzo cienkie. Główne przewody zasilające całą zwrotnicę, jak również zasilające poszczególne głośniki, w tym woofery - cienizna. Wszystko do wymiany.  Niebawem obmierzę kolumnę. Na tą chwilę kompletuję sprzęt do pomiarów i czekam na lepsze warunki pogodowe. Wolę mierzyć na zewnątrz, ponieważ w domu nie za bardzo. Dla odmiany podejrzałem zwrotkę w Phonarach z przed 20 lat. Zupełnie inna bajka. Wszystkie cewki powietrzne, duże, łącznie z cewą do woofera. Zamieszczę fotkę, jak zrobię. Jednym słowem trochę trzeba poprawić i ciekawe, jak wyjdą pomiary, faza, reverse null, ect. No i rezystory najtańsze druciaki. Bezindukcyjne to pewnie nie są ?   Narazie.

 

Fajnie. 

Ale powiedzcie mi ile osób kupując kolumny po przyjściu do domu rozbiera je na czynniki pierwsze i analizuje ich budowę ? 

Ja w  swojej karierze przetestowałem czy byłem posiadaczem  14-stu par kolumn  i nie wykręciłem z nich nawet jednego wkręta. Po prostu przywiozłem do domu podłączyłem i słuchałem. Te  Aurory też miałem przez tydzień wypożyczone i tak jak pisałem już wcześniej nie spasowały mi brzmieniowo, ale jak tam w środku to nawet przez myśl mi nie przyszło aby sprawdzać. Bo załóżmy że by mi spasowały i    fajnie zagrały, ale po rozebraniu stwierdzam że cienki kable , kondensatory itd. i co miałbym je oddać  i szukać dalej? W ten sposób to można sie zajechać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskar09 napisał:

Też tak uważam? chociaż jeśli ktoś ma na to czas i pieniążki można się pobawić

Ja nie mówię, że nie. Czas by się znalazł. Kasa może też, ale to jest pop prostu bez sensu. Wydać 2300 za nowe, potem 2300 za upgrade ...To lepiej od razu zebrać to do kupy i zakupić coś lepszego, czy nawet jakieś markowe dobrze trafione vintage. No chyba że na prawdę zależy nam tylko na tym, a żeby samemu doprowadzić konstrukcje do powiedzmy takiego poziomu, jaki nas zadowoli i zaspokoi satysfakcje HI .

 

2 godziny temu, vade napisał:

Fajnie. 

Ale powiedzcie mi ile osób kupując kolumny po przyjściu do domu rozbiera je na czynniki pierwsze i analizuje ich budowę ? 

Ja w  swojej karierze przetestowałem czy byłem posiadaczem  14-stu par kolumn  i nie wykręciłem z nich nawet jednego wkręta. Po prostu przywiozłem do domu podłączyłem i słuchałem. Te  Aurory też miałem przez tydzień wypożyczone i tak jak pisałem już wcześniej nie spasowały mi brzmieniowo, ale jak tam w środku to nawet przez myśl mi nie przyszło aby sprawdzać. Bo załóżmy że by mi spasowały i    fajnie zagrały, ale po rozebraniu stwierdzam że cienki kable , kondensatory itd. i co miałbym je oddać  i szukać dalej? W ten sposób to można się zajechać. 

Vade. Zgadzam się w 100% Ja wiem, co zrobiłem i robiłem to świadomie. Ot pop prostu czasami zdarzają się ludzie, którzy mają takie postrzelone, idiotyczne pomysły, jak ja. Zresztą ja niczego nie popsułem, tylko straciłem trochę czasu. Byłem ciekaw po prostu. Ot wieloletni amator elektronik i zawsze żądny wiedzy poeksperymentowałem na nowych zabawkach. Przynajmniej powstał wątek i inni mogli dowiedzieć się o tych paczkach nie jako "od kuchni", a nie tylko od sprzedawcy z za lady, jakie to wszystko takie piękne i warte przynajmniej 2 x tyle, co kosztuje HI

Nik się nie wypowiedział na temat głośników, o które zapytałem. Czyżby były tak mało popularne, czy temat drażliwy ?. NIkt nie kupował, nie testował ? Co w ogóle sadzicie o głośnikach MONACOR ? To nie scan speak, czy podobne, ale ciekaw byłem opinii osób, które miały z nimi styczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Monacor kojarzy się z zachwytem kumpla z dzielnicy - perkusistą chałturnikiem, który miał dwa suby pasywne na takich 15 calowych głośnikach i nic lepszego nie było. Zreszta głośniki leżą do teraz - dobre 30 lat na strychu i zawieszenie jeszcze 3 lata temu było w super stanie... inny głośnik z Tonsila się rozsypał.

Firma Monacor istnieje do dzisiaj, z rodowodem profesjonalnym, bez audiofilskich skrzywień i można zakładać że stosunek ceny do jakości ma dobry... chociaż konstrukcje DIY zdominowane są w wiekszości przez ScanSpeak, Vifa i chyba przedewszystkim Peerless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja piszę o produktach współczesnych.

Wyglądają ciekawie i solidnie. Graja też fajnie. Pomimo małych stosunkowo gabarytów walą bardzo głębokim i szybkim, zwartym basem. Mam porównanie w phonarach. Ale zastanawia mnie , czemu nie ma żadnych konstrukcji DIY. Mówię tu o naszych forach. Charakterystyki też wyglądają nieźle.  Jednak, jak napisałeś, to ScanSpeak, Vifa i chyba przedewszystkim Peerless. No i konstrukcje na stx-ach, a monacor-cisza.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.jpg

3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robi_nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Oskar09 napisał:

Jeśli chodzi o przetworniki tu się z Tobą zgodzę?

?

Masz też fornir. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu sprawdzać jak coś wygląda w środku, ponieważ środek nie gra, a przynajmniej nie zawsze. Zobacz jak wyglądają w środku harbeth 40.2 i wytłumacz dlaczego brzmią tak świetnie? Fakt, zawsze środek mógłby wyglądać lepiej ale znam wiele kolumn, które są zbudowane na świetnych przetwornikach, zwrotnica jest bardzo rozbudowana i wykorzystuje najlepsze komponenty dostępne na rynku i niestety takie konstrukcje grają fatalnie, a kosztują znacznie więcej niż Aurora 700, które w swojej kategorii cenowej bardzo się bronią.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego coraz mniej przekonują mnie takie wpisy, jak: zmień ten kondensator na m-cap, czy jakiś tam inny o pięknej nazwie, a efekt gwarantowany. Mądrze napisał mi jeden z ludzi, który od wielu lat zajmuje się konstruowaniem zestawów hi-end.

Czasami wymiana przetwornika na lepszy diametralnie zmienia granie zestawu (oczywiście po odpowiedniej adaptacji). Wynika to z tego, że przetwornik ten sam z siebie gra dobrze nawet przy stosunkowo złej aplikacji. Dla tego również tyle kosztuje. Również budżetowy przetwornik może zagrać całkiem dobrze, ale trzeba się trochę napracować przy jego aplikacji (np. ma niepożądane rezonanse, które trzeba zlikwidować...) Zwrotnica robi się droższa, bardziej rozbudowana. Porządny przetwornik nie ma takich dolegliwości, gra liniowo w szerokim spektrum, ma rezystancję wyrównaną w funkcji częstotliwości. Po prostu gra zdecydowanie lepiej przy prostszej zwrotnicy. Jest łatwiejszy w zaaplikowaniu. Ale jest to okupione ceną.

Ja napisze tylko tyle z własnej autopsji przy okazji eksperymentowania z Aurorami. Po wymianie tweetera na Głośnik SEAS PRESTIGE TWEETER H 0831-06 ( 27TFF ) dla mnie , w moim odczuciu zestaw gra zdecydowanie lepiej. Wokal jest lepszy, przyjemniejszy. Nie jest to tylko moja opinia, ponieważ inne osoby słuchały i to potwierdziły. Podłączony bez zmian w zwrotnicy, co trzeba przemierzyć i na pewno skorygować. Wysokie graja lekko głośniej. Pewnie bez pomiarów nawet na ucho zmiana rezystora tłumiącego tweeter dałaby spodziewany efekt, ale ja nie lubię robić na ucho. Pomiary niebawem będą wykonane.

Z kolei po podmianie na Głośnik Scan Speak D2608/913000 granie również było bardzo ładne (lepsze), ale z kolei przy trochę większym wysterowaniu (nie przesadnie dużym) soprany zaczynały być bardzo nie liniowe, takie poszarpane. Nie wiem, czy kopułka nie wchodziła w rezonans, czy coś w tym stylu. Natychmiast zaprzestałem grania z tymi tweeterami, a żeby ich nie uszkodzić. Tutaj ewidentnie do przebudowy zwrotnica w sekcji tweetera.

Seas ma szersze pasmo od dołu i to zapewne wpłynęło na fakt, że gra poprawnie bez zmian L/C. Być może wystarczy rezystor skorygować. Chociaż dla mnie nie było za głośno. Piszę to tylko w kontekście porównania do tweetera heco. Wiadomo. Żeby być pewnym poprawności aplikacji i "spać spokojnie" należałoby przeliczyć zwrotkę dla tego tweetera (inne parametry, rezystancja, ect....).

Jeśli chodzi o scsn speak, to chyba trochę szkoda go do tych paczek. Lepiej zrobić na nich jakieś dobre, sprawdzone DIY. Seas i tak sporo poprawia w brzmieniu i jest sporo taniej. Można sobie pozwolić na takie szaleństwo. Są również bardzo ciekawe tweetery STX-a, które można z powodzeniem tutaj zastosować.

Kończąc, chciałem podsumować, że wymiana tweetera na prawdę poprawia granie heco, choć i tak jest nieźle. Oprócz ewentualnej wymiany okablowania nic bym więcej nie robił. Dalsza ingerencja w postaci podmiany L/C na "markowe" za kupę kasy mija się z celem i nie wniesie nic więcej (audiofil się se mną nie zgodzi ? Jest to po prostu nie ekonomiczne. Jak ktoś napisał "grają na ile zostały wycenione (może nawet deko lepiej)" i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Fakt, zawsze środek mógłby wyglądać lepiej ale znam wiele kolumn, które są zbudowane na świetnych przetwornikach, zwrotnica jest bardzo rozbudowana 

Trzeba we wszystkim zachować umiar. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 15:18, vade napisał:

Ale powiedzcie mi ile osób kupując kolumny po przyjściu do domu rozbiera je na czynniki pierwsze i analizuje ich budowę ? 

Powiem ci sporo osób tak robi. Nie żartuję ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, S4Home napisał:

Powiem ci sporo osób tak robi. Nie żartuję ? 

No tak, ale z drugiej strony co jest w tym takiego ekstremalnie dziwnego ? Ile osób kupuje nowe auta, czy motocykle, i je tuninguje ?

Przykłady można by mnożyć. Owszem. Może dziwić fakt, że robią to np. osoby nie mające zielonego pojęcia, co robią, ale rozkręcają i kręcą... Na pewnym forum znalazłem kiedyś człowieka, który z uporem maniaka twierdził, że zwrotnice są zbędne. On podłącza głośniki na żywca do kupy pod jeden zacisk i wtedy dopiero to gra. Reszta jest w błędzie łącznie z potężnymi manufakturami i zatrudnionymi tam inżynierami od akustyki :) I nikt nie był w stanie go przegadać.

S4Home, nie demonizujmy. Każdy, kto nie jest tylko potencjalnym nabywcą, powszechnym zjadaczem chleba (piszę tu o osobach, które same coś tworzą i maja o tym pojęcie) nie oprze się ciekawości i zajrzy do środka. Ot taka już ludzka natura. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Tylko mały odsetek się do tego przyzna.

Ja rozumiem, że może być komuś nie na rękę obnażanie pewnych bubli, czy niedociągnięć związanych z tą, czy inną konstrukcją. Tym bardziej, że akurat może być na topie, albo robi się wszystko, a żeby była, a tu pojawiają się dziwne tematy na forach. Po czymś takim nie jeden się zastanowi, zanim kupi. No ale takie jest prawo do wyrażania własnego zdania i po to jest internet. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Robi_nowy napisał:

No tak, ale z drugiej strony co jest w tym takiego ekstremalnie dziwnego ? Ile osób kupuje nowe auta, czy motocykle, i je tuninguje ?

Nic złego o ile to nie są kolumny które później klienta zwraca ? 

33 minuty temu, Robi_nowy napisał:

S4Home, nie demonizujmy. Każdy, kto nie jest tylko potencjalnym nabywcą, powszechnym zjadaczem chleba (piszę tu o osobach, które same coś tworzą i maja o tym pojęcie) nie oprze się ciekawości i zajrzy do środka. Ot taka już ludzka natura. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Tylko mały odsetek się do tego przyzna.

Ja rozumiem, że może być komuś nie na rękę obnażanie pewnych bubli, czy niedociągnięć związanych z tą, czy inną konstrukcją. Tym bardziej, że akurat może być na topie, albo robi się wszystko, a żeby była, a tu pojawiają się dziwne tematy na forach. Po czymś takim nie jeden się zastanowi, zanim kupi. No ale takie jest prawo do wyrażania własnego zdania i po to jest internet. Pozdrawiam.

Jeśli jest czas i są chęci, to czemu nie, nawet zachęcam. Każdy robi co chce. Tylko pojęcia "poprawić, bubel, niedociągnięcia itp."' są bardzo indywidualne. Bardziej nazwał bym to modyfikacją. Nie koniecznie poprawiasz ale nadajesz innego charakteru który finalnie bardziej Ci się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nic złego o ile to nie są kolumny które później klienta zwraca ? 

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Nawet przez myśl by mi nie przeszło zwracać modyfikowane kolumny do sklepu. Z reszta z chwilą, kiedy po raz pierwszy sięgnąłem po wkrętak "podpisałem na nie wyrok" :) , czyli podjąłem decyzję, że bez względu na wszystko zostają w domu HI.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli jest czas i są chęci, to czemu nie, nawet zachęcam. Każdy robi co chce. Tylko pojęcia "poprawić, bubel, niedociągnięcia itp."' są bardzo indywidualne. Bardziej nazwał bym to modyfikacją. Nie koniecznie poprawiasz ale nadajesz innego charakteru który finalnie bardziej Ci się podoba.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeśli mówimy o modyfikacjach. Generalnie padło kilka zgodnych opinii, co do brzmienia. Głośnik głośnikowi nie równy. Dwa "średniaki" położyć obok siebie i każdy zabrzmi inaczej. Nawet jeśli oba maja dokładnie takie samo pasmo i w nim zagrają. Sama konstrukcja membrany, jej waga, możliwość odtworzenia najdrobniejszych szczegółów w wokalu, itd... to wszystko ma wpływ na całość i czy to będzie tylko modyfikacja, czy poprawa...Można by tak bez końca pisać...

Może ponownie źle dobrałem słowa (bubel). Nie tyczyło się to konkretnie tych kolumn, tylko pisałem ogólnie o produktach nie do końca robionych zgodnie ze sztuką. Nie mniej chyba można przyznać mi rację, że podłączenie wszystkich głośników na wsuwki, które notabene maja luz i nie zapewniają 100% kontaktu, to trochę przegięcie. Nawet "osławione" Altusy miały przewody przylutowane na stałe do terminali. Najstarsze odbiorniki radiowe mono, czy nawet lampiaki miały zawsze polutowane. Jest to chyba normalna praktyka.

I proszę nie zrozumieć mnie źle, że ja z uporem maniaka doszukuje się wad, bo mi nie o to chodzi. Nie raz pisałem, że generalnie jestem zadowolony z zakupu i po podmianie tweeterów jestem bardzo zadowolony. Natomiast , jako kontrargumenty przytaczam chociażby przykład z tymi nieszczęsnymi terminalami głośnikowymi. Nie rozumiem producenta, czemu zdecydował się na taki krok. Dla mnie to duża niedoróbka (nie napiszę bubel :)  .

Nie ważne. nie ma co ciągnąć tych dywagacji. Są ciekawsze zajęcia. Nie chciałbym być okrzyknięty najlepszym pesymistą roku na tym forum, jeśli chodzi o kolumny Heco Aurora 700 :)  Kupiłem, mam, gram i jest OK. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsuwki są bardzo popularne bo są wygodne w montażu naprawie itd..

Z tych kolumn co miałem i co do nich zaglądałem prawie wszystkie miały wsuwki. Avance Omega 509 mk I rozkręciłem bo ... zniknął tweeter przez właśnie wsuwkę. Omegi 506 też.

Przez BR w mission mx 4 tez było widać wsuwki.
Co ciekawe moje pierwsze podłogówki BRX Omega 300 było wszystko lutowane i w środku była zwrotnica 3 drożna Janbo AN coś tam... co spowodowało mój opad szczęki bo ta zwrotnica waży naprawde sporo i gabarytowo też mała nie jest.. tak swoją drogą te BRX materiałowo to super kolumna ... obudowa dość solidna, 2 x 8 calowe STXy, który po aplikacji w subwooferze pasywnym grał dobrze, i tubowy Tonsil ale projektowo masakra... tuba z 10 dB głośniejsza od reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że lutowanie jest standardem, ale jak wcześniej pisałem, to nie miałem wielu kolumn i doświadczenia z tym związane praktycznie żadne.

I tu jedno drugiemu niby przeczy. Kable mają być najlepiej złocone. Kondensatory super markowe, terminale wejściowe przy kolumnie złocone, dokręcane kluczem płaskim 22 mm, a jeszcze lepiej dynamometrem... Przepraszam za ten sarkazm ? ale jak się to wszystko ma do rzeczywistości i do tego, jak niektórzy forumowicze na wszystkich forach biją pianę i prześcigają się w coraz to większych teoriach i patentach, doświadczeniach z tym związanych, a tu takie słabe ogniwo w łańcuchu pokarmowym, jak przyłącze do głośnika na wsuwkę.

Może to i wygodny patent, ale czysto teoretycznie przyłączenie głośnika następuje być może tylko raz za jego życia w fabryce (chyba że ja kupię kolumny:) to jest odstępstwo od tej zasady HI) i w takiej sytuacji lutowanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż grzejące się, iskrzące od czasu do czasu połączenie. I w łeb wzięła cała reszta ogniwa w tym łańcuchu pokarmowym. Tyle kasy, tyle złota.......

Ech szkoda gadać. Chciałbym widzieć teraz minę tych zagorzałych audiofili kłócących się o każdy centymetr przewodu purple gold america i jakoś tam, jak oni bronią taki patent.

Oczywiści to wszystko piszę w formie żartu i na wesoło. Nie ma w tym cienia złośliwości. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robi_nowy napisał:

Nie ważne. nie ma co ciągnąć tych dywagacji. Są ciekawsze zajęcia. Nie chciałbym być okrzyknięty najlepszym pesymistą roku na tym forum, jeśli chodzi o kolumny Heco Aurora 700 ? Kupiłem, mam, gram i jest OK. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych w audio.

Grunt że jesteś zadowolony z finalnego projektu, a to najważniejsze, pytanie kiedy smaki wrócą na coś lepszego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z rok pogram, a potem zobaczę, jak zięciu mi ich nie zabierze  ?

Generalnie mam zalążek na coś z DIY. Mam tweetery scan speak. Za jakiś czas, jak zagospodaruję trochę funduszy, to poszukam jakichś fajnych wooferów. Następnie jakichś średniaków i może skuszę się na coś własnego. A może sprawdzona konstrukcja 2,5 drożna. Stolarkę zamówię. Ale to tylko takie luźne przemyślenia. Generalnie nie jest to aż takie potrzebne, bo z moim słuchem i tak przerost formy nad treścią, ale po prostu lubię ciągle coś robić. Odbija się to na kieszeni, ale cóż... Hobby jest bezcenne, tylko żony płaczą ... ? Trzeba mieć jakiś cel. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.