Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 20:24, Bukaj napisał:

Fatalnie to grało? 

Grało ok ale nie lepiej niż to co miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Witek87 napisał:

Grało ok ale nie lepiej niż to co miałem.

Aha aha. A wzmacniacz miałeś po mudy44fikacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamp napisał:

Ma ktoś połączone Heco Aurora 700 z Denon AVR-X2600H?

Słyszałem aurory z wzmacniaczem denona ale nie pamiętam jaki model. Powiem tyle, z inną elektroniką zagrały znaczenie lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.02.2020 o 22:39, Robi_nowy napisał:

Witam ponownie.

Tak jak obiecywałem, to jestem, a żeby opisać wrażenia z odsłuchu jakie miałem przyjemność dzisiaj doznać ?

Na początku chcę zaznaczyć, że są to tylko moje prywatne odczucia, jak ja to widzę i słyszę moimi uszami nie sugerując się licznymi achami i ochami i nie jestem przeciwnikiem żadnej z tych firm, czyli Niemcy vs stx. Nie jestem aptekarzem dźwięku, ale wiem, jak powinno brzmieć. Pewnie wiele osób się ze mą nie zgodzi, ale trudno. Przyjmę to na klatę. Generalnie nastąpiło rozczarowanie i tak, jak jeden z forumowiczów wcześniej napisał, to może to być krok w bok, a nawet w tył i tak to czuję. A teraz konkrety.

Do testów użyty był wzmacniacz PIONEER SX-N30AE. Nie znam specyfikacji, opinii na jego temat. Tyle co do wzmacniacza. Pan ustawił od razu komplet Heco Aurora 700 i STX Elictrimo 250. Puścił muzykę w formacie flac. Zabrzmiało pięknie, czysto, detalicznie i naturalnie.

Utwór w klimacie podobnym do tego "A ja tu takie cosiķ wynalazłem ?" Regulatory barwy dźwięku ustawione na 0 (jak direct). Byłem bardzo miło zaskoczony. Podkręcenie sopranów dawało bardzo duży przyrost wysokich tonów (pewnie szeroki zakres korektora), za duży oczywiście, ale tylko sprawdzałem możliwości zestawu. Podkręcenie basu na maksa owocowało oczywiście wyraźnym wzrostem, ale do końca przyjemnym, czystym i wiernym. Nie czuło się przesycenia. Przy zwiększaniu mocy nadal czysto i przyjemnie w basie. Dobrze,że z góry nie wiedziałem, których kolumn słucham. W ten sposób nie byłem z góry nastawiony i byłem dla siebie obiektywny.

Wówczas Pan powiedział, że słucham STX-y. Wówczas pomyślałem sobie, co dopiero będzie, jak puści na Heco......Ale co do STX, to po chwili czar prysnął. stało się to w momencie, kiedy zacząłem stopniowo zwiększać power. Powyżej średniej, trochę więcej niż średniej mocy zaczęły pojawiać się zniekształcenia miedzy średnimi, a wysokimi tonami. Syczące głoski zaczęły być nie czyste, jakby lekko poszarpane....Na średnicy też coś zaczęło się dziać. Bas był nadal ok, ale reszta dyskwalifikowała te kolumny w moich oczekiwaniach.

Przy graniu cichym do średniego potwierdzam. Dźwięk przepiękny ( opinia nie super melomana, tylko średnio zaawansowanego słuchacza muzyki). Basik super. I to wszystko, co mogę napisać odnoście strony muzycznej. Zapomniałem dodać, że kolumny nowe i nie grane (jak to mówią-nie wygrzane).

Teraz strona wykonania.

Na zdjęciach z internetu prezentują się całkiem okazale, ale kiedy zobaczyłem na własne oczy, dotknąłem, pomacałem ? , to nastąpił kolejny zawód. Oczywiście wygląd nie gra i mi to zbytnio nie przeszkadza, ale wspomnieć wypada. Jeśli ma być recenzja, to niech będzie rzetelna. Dziwie się tym zachwytom niesamowitej perfekcji wykonania, dbałości o detale, wykończeniu itd, itd....Trochę na wyrost według mnie. Żona, która w temacie nie obeznana, ale jak to kobieta-estetka potwierdziła to samo. Piszę. Na fotkach prezentują się całkiem okazale, ale w rzeczywistości nie mój gust ( o gustach się ponoć nie rozmawia ).

Kończąc moje osobiste wywody na temat stx electrino 250 napiszę i potwierdzę, że grają tak na ile firma je wyceniła, a może ciut lepiej i to wszystko. Ponad to trzeba sobie powiedzieć, że w tym przedziale cenowym jest na prawdę ok i nie mogę oczekiwać samych plusów w każdym aspekcie budowy tych kolumn, czyli wykonanie, użyte materiały, wykończenie, walory elektryczne, czyste granie w całym paśmie i w pełnym zakresie mocy. Nie chcę tu dyskryminować naszej rodzimej firmy, ponieważ robi na prawdę dobrą robotę. Ot po prostu założyłem sobie budżet, jaki założyłem i wszystko wyszło. Zapomniałem dodać. Wziąłem i podniosłem z podłogi. Wydały się lekkie. Moje phonary ciężkie. Nie mniej jednak nie słyszałem jakich dziwnych odgłosów pochodzących z obudowy przy odsłuchach. Pewnie ścianki dobrze dosztywnione.

Następnie pod młotek poszły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 700

Na początek jakby trochę głośniej przy tych samych nastawach. Większa skuteczność. Przekaz może taki sam, a może trochę przyjemniejszy. Mogła to być również autosugestia. Generalnie było pięknie, czysto i detalicznie. Zacząłem powoli podkręcać i zaczęły się podobne problemy z sopranami. Dodatkowo przy zwiększaniu basu dało się zauważyć  coś w rodzaju dudnienia, pogłosu. Tak, jak byśmy włożyli głowę do studni, albo dużej rury i krzyknęli. W moim osobistym odczuci pojawiły się dźwięki, których normalnie utwór nie posiada, a są na muzyce. Oczywiście ktoś powie, że audiofil tak nie słucha i tak nie ustawia, ale w stx-ach tego efektu nie było !!!! Nie budowałem sam kolumn, ale ja bym powiedział, że jak by litraż był zbyt duży do głośników, czy coś w tym stylu. Ktoś gdzieś napisał, że zatkanie jednego otworu poprawia, lub może poprawić sytuację. Sorry, ale wydając kasę i kupując mamy jeszcze poprawiać fabrykę, która ma odpowiednie zaplecze, oprogramowanie, pomieszczenia do pomiaru i odsłuchu ??? Coś tu chyba jest nie ok. Również do cichego i średniego słuchania bajka, ale powyżej się nie sprawdziło.

Co do estetyki wykonania, to zdecydowanie na plus w każdym detalu. Wagowo również niezbyt ciężkie. Reasumując kolumny przereklamowane troszeczkę. Może bierze się to że jak BMW, czy AUDI, to musi być dobre i sami choć widzimy pewne niedoskonałości, to nie przyznajemy się do tego i wmawiamy sobie, że jest git i tak dalej rozpowszechniamy tego typu mity, a potencjalni nabywcy potem również muszą mówić, że jest git.....bo co pozostało ???

Na koniec, żeby nie było tylko negatywnie, to zdaje sobie sprawę, że z innym wzmacniaczem mogło zagrać inaczej. Może zniekształcenia nieliniowe nie pochodziły od kolumn, tylko od wzmacniacza ??? Niestety ze względu na potężne korki dotarłem do  sklepu pół godziny przed zamknięciem i nie chciałem mieszać ze wzmacniaczami. Z drugiej strony osoba prowadząca wiele lat salon muzyczny i chcąca sprzedać klientowi towar zapewne wie, co z czym spiąć, a żeby dobrze zagrało (tylko moje może). Dalej wzmacniacz zacnej firmy nie powinien mieć takich dolegliwości i przyjąłem, ze tu jest ok (może błędnie ???).

Dodatkowo, jak inni tu pisali, to różne pomieszczenia równa się różne brzmienie i pewnie tak jest, ale w kwestii ewidentnych zniekształceń powyżej pewnego poziomu pomieszczenie chyba nie gra takiej roli. Akustyka i owszem.

Ostatecznie sprawa wygląda tak, że nie mogłem wypożyczyć kolumn do domu (100km). Mógłbym, ale tylko na weekend, ale ja mogę odwieźć dopiero w piątek, a na to Pan nie przystał. Rozumiem go. Może u mnie w domu byłby miód ? Niestety nie przekonam się, a bliżej nic nie ma.

Generalnie na razie zostanę z moimi phonarami. Do cichego słuchania może dołożę suba i będzie ok. W końcu cały czas nie słucham głośno. Cicho basik słaby, ale jak już trochę podkręcę, to masakra (oczywiście w niektórych momentach utworu, nie cały czas). Jest taki kawałek jean michael jarra, gdzie jest moment głęboko schodzącego basu i czuć tak niesamowite turbulencje powietrza w pomieszczeniu i w uszach, że szok. Pewnie wiecie, o czym mówię. I ten bas jest naturalny i wierny. Nie ma dudnienia, dodatkowych dźwięków, itd...ale skrzynie są bardzo ciężkie, ściany grube i wszystko dobrze zestrojone, dosztywnione. Stara szkoła bez kompromisów, ale i cena kiedyś była odpowiednia. Tak jest i dzisiaj. 2-3 tysiaki nie dadzą nam tego, co byśmy sobie życzyli. No chyba że granie do grilla, albo w garażu ( no może trochę przegiąłem-przepraszam ). Szkoda, ze w domu się nie da przesłuchać, ale nie mogę wziąć wolnego z pracy w celu odwiezienia sprzętu. Praca ważniejsza.

Na tym kończę wywód. Jeśli ktoś chce coś od siebie dodać, napisać, dopisać, to proszę. Jeśli kogoś rozsierdziłem tym, co napisałem, to przepraszam, ale to moja prywatna ocena i czy się komuś podoba, czy nie, to mam do tego prawo ? . Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych w audiostereo !!!

 

Witam 

w pełni się z tym panem zgadzam.

Kupiłem HECO Aurora 700 po odsłuchu. W moim odczuciu to jest dokładnie to czego szukałem za normalne pieniądze.

Słuchałem ich na wzmakach Yamaha R-N803D oraz na NAD356bee.

Yamaha jest bardo funkcjonalna i bardzo poprawna, jeśli idzie o brzmienie. Jeśli ktoś nie oczekuje zbyt dużego charakteru narzuconego przez wzmacniacz, to ta yamaha jest dla niego. W moim odczuciu, tak poprawna, że aż nudna. Z kolei NAD prezentuje brzmienie energiczne, konturowe wyraźne, żywe, w niektórych utworach, bas przejmuje kontrolę, dominuje, co jest uciążliwe.Mam na myśli tzw. "wysoki bas" te rejestry które muszą być, ale które przebarwione dają się we znaki. Góra nada jest także specyficzna, na dłuższą metę może być mecząca, ale co przemawia za tym wzmakiem... Jest to niezahamowana chęć do grania, ten wzmacniacz jest tak energiczny i napalony na granie, jak arab na kurs pilotażu. Coś pięknego z tym, że nie każdemu się spodoba.

Póki co docieram swoje Aurory przy Pionner VSX510 jest to urządzenie do kina domowego i pewnie zaraz, ktoś mnie opluje... ale nie mam nic innego i szczerze to jestem mega zadowolony auror. Scena, szczegółowość, detale są naprawdę na wysokim poziomie. Jak kolega wcześnie przyznam że słuchanie gitar klasycznych czy akustycznych to coś pięknego. Słychać, każdy szczegół, kolumny są idealne o tego typu muzyki. Trochę, aczkolwiek nieznacznie zaczynają się gubić przy ciężkich kawałkach. Ogólnie są uniwersalne, ale z łatwością znalazły by się lepsze do muzyki np elektronicznej. Taki mały niuansik, jakby ktoś miał spojrzeć na moja playliste to by się przewrócił, tam jest wszystko co możliwe, a Aurory dają radę.

Podsumowując w moim odczuciu, góra szczegółowa, detaliczna, ale nie ostra metaliczna, jakby nieco zaokrąglona, scena bogata. Średnica na przedzie, ale nie zbytnio wyeksponowana, brzmienia "megafonowego" nie ma się co spodziewać. Jeśli idzie o bas, to jest bardzo zdyscyplinowany, kontrolowany i raczej punktowy, sztywny niż miękki Nie oznacza to że Aurory nie są w stanie zejść nisko, są w stanie zejść bardzo nisko ale zawsze trzymają fason. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt a mam pytanie odnośnie kolumn Aurora 700 - zamierzam je kupić ale mam już bardzo ograniczony budżet jeśli chodzi o wzmacniacz, a te tutaj z tematu zaczynają się kwot 2000 zł w górę. Do meritum: dużo dobrego czytałem o wzmacniaczu SMSL Ad-18 że niepozorny a potwór za te pieniądze (800 zł). Czy taki wzmacniacz dobrze by współpracował z tymi głośnikami? Słucham głównie metalu ;)

jeżeli nie to proszę dajcie jakiś w miarę sensowny ale tak do tysiaka żeby mnie żona nie zabiła ;)

Dzięki za odpowiedzi ! Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to Nad c326bee lub Harman Kardon hk980. Do 1 tys spokojnie znajdziesz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 13:18, Doduo napisał:

proszę dajcie jakiś w miarę sensowny ale tak do tysiaka żeby mnie żona nie zabiła 😉

Nie da się jednoznacznie określić który wzmacniacz będzie tobie pasował. Bez odsłuchu, w ciemno, nie kupowałbym. Każdy kto poda przykład, będzie to jego opinia, która w twoim przypadku, po odsłuchu, może być całkiem odwrotna. Ja używam z tymi kolumnami Yamaha AX900, dla mnie, zaznaczę  dla mnie, jest to bardzo dobre połączenie, które mi, podkreślę mi pasuję, ale czy, tobie spasuje???? Muzyki w 80% słucham Rocka. Jak dobrze poszukasz do 1000 zł powinno się udać kupić, bardzo ważne żeby był w oryginale i nie zmęczony życiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale pamiętaj, że masz w budżecie nową Yamahę ... z prawem zwrotu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc a  jakie kabli do yamaha as701- aurory 700 polecacie w miare dostepnego cenowo/moga byc uzywki ok 2m? bo musze cos kupic, jakos basik malo aksamitny, ale jest go duzo.. co chcialbym troche przykrócić kablem. no i zeby rozdzielczosc/szczegolowosc nie spadła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mig30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie heco A700(jak i reszta rodzinki 5.1) doskonale zagrały już z amplitunerem yamaha rx v779, byłem z tego połączenia bardzo zadowolony ale trafiła się okazja kupić rx a1080 i tu jeszcze lepiej. Wszystko mam połączone kablami melodika,fronty (A700) w bi-ampingu,sekcja niskotonowa mdc2250,wysokotonowa bwc2150. Zanim podłączyłem kolumny w bi amp to przetestowałem wszystkie kombinacje z pojedynczym kablem mdc2250 i najlepiej grało po przełożeniu kabla przez wszystkie terminale od dołu do góry,oczywiście bez zworek.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 10:22, mig30 napisał:

czesc a  jakie kabli do yamaha as701- aurory 700 polecacie w miare dostepnego cenowo/moga byc uzywki ok 2m? bo musze cos kupic, jakos basik malo aksamitny, ale jest go duzo.. co chcialbym troche przykrócić kablem. no i zeby rozdzielczosc/szczegolowosc nie spadła.

Spróbuj Chord Clearway.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś chce tanim kosztem poprawić górę w Aurorach 1000 to zmienić kanapkę kondensatorów 15uF elektrolit i 1,5uF polipropylen w torze tweetera na polipropylen 15uF. 

Idąc dalej 5,6uF i ten 15uF dać dobrej klasy. Jest też rezystor 1,2 oma. 

Ja dałem kondensatory Mundorf Supreme a rezystor Mundorf M-Resist. 

Idąc dalej, zmiana okablowania ale to już koszty bo trzeba ponad 8 metrów na dwie kolumny no i połączenia lutowane a nie wsuwki. 

Dodałem wygłuszenia w komorze woooferów i od nowa wygłuszyłem komorę średniotonowego. 

Gniazda mam WBT, jedna para. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muda44 napisał:

Jak ktoś chce tanim kosztem poprawić górę w Aurorach 1000 to zmienić kanapkę kondensatorów 15uF elektrolit i 1,5uF polipropylen w torze tweetera na polipropylen 15uF. 

Idąc dalej 5,6uF i ten 15uF dać dobrej klasy. Jest też rezystor 1,2 oma. 

Ja dałem kondensatory Mundorf Supreme a rezystor Mundorf M-Resist. 

Idąc dalej, zmiana okablowania ale to już koszty bo trzeba ponad 8 metrów na dwie kolumny no i połączenia lutowane a nie wsuwki. 

Dodałem wygłuszenia w komorze woooferów i od nowa wygłuszyłem komorę średniotonowego. 

Gniazda mam WBT, jedna para. 

Jaki jest kosyt takiej operacji i co zmienia się na plus, a co na minus? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, D4ncer napisał:

Jaki jest kosyt takiej operacji i co zmienia się na plus, a co na minus? 😉

Około 2000 zł. 

Lepsza plastyka, dynamika, wyrazistość, czystość, mikro detale. Bas schodzi niżej. Wszystko się poprawia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy TEJ zwrotnicy Aurora 700 nie sądzę, by w górze pasma były elektrolity ...

1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym dołożyć te pieniądze do innych kolumn, ale każdy ma swoje gusta i pomysły na brzmienie 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audioburak napisał:

Przy TEJ zwrotnicy Aurora 700 nie sądzę, by w górze pasma były elektrolity ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale tu nie chodzi o " sądzenie " 😉

Trzeba by fotkę od spodu i prześledzić układ . Jeden z tych niebieskich bipolarów może być w torze tweetera .

 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Ja wolałbym dołożyć te pieniądze do innych kolumn, ale każdy ma swoje gusta i pomysły na brzmienie 👍

Pokaż mi bardzo dobrze grające , duże podłogówki za tą sumę i do tego takie które wysteruje 12W lampa single ended .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muda44 napisał:

Pokaż mi bardzo dobrze grające , duże podłogówki za tą sumę i do tego takie które wysteruje 12W lampa single ended .

Uwaga Kryptoreklama 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Uwaga Kryptoreklama 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najdroższe kolumny jakie miałem a miałem nowe kosztowały 55000zl. Jedne za 47000 i sporo w okolicach 5 - 20 000 zł. 

Owszem, piękne okleiny itd. 

Wolę jednak te 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, muda44 napisał:

Wolę jednak te 😉

Tak jest z gustami. Mi nie pasują... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Tak jest z gustami. Mi nie pasują... 😉

Nie pasuje Tobie granie Twojego systemu z tymi kolumnami ale w każdym doborze dobrego systemu  trzeba się wysilić i umiejętnie dobrać całość 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.06.2021 o 21:27, muda44 napisał:

Ale tu nie chodzi o " sądzenie " 😉

Trzeba by fotkę od spodu i prześledzić układ . Jeden z tych niebieskich bipolarów może być w torze tweetera .

Witajcie.

Widzę, że temat  aktualny. Mam gdzieś schematy tych zwrotek, które narysowałem swego czasu i wartości indukcyjności wszystkich cewek. Moje Heco Aurory 700 poszły w inne ręce 🙂

Zbudowałem sobie nowe i nie ma kompletnie porównania HI. Kilka osób słuchało, w tym jeden baaardzo wybredny i stwierdził, że to jest to, czego oczekuje od kolumn w tym przedziale cenowym oczywiście (chodzi o przetworniki), ale to zupełnie inny temat... Pozdrawiam wszystkich entuzjastów Heco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

temat heco 700 aurora jeszcze się będzie długo ciągnął ponieważ te kolumny / nowe / są cenowo nie do pobicia w tym przedziale kwotowym. U mnie grają z ca cxa 60 i tylko przewodami staram się znaleźć tzw. złoty środek w dźwięku reprodukowanym przez kolumny. W tej chwili mam założone polskie prolink czysta miedź w bi-wiring, testowałem inne  budżetowe tj. supra classic, jentzen audio solid, chord clearway, klotz i powiem krótko na tych prolinkach gra to najlepiej ale oczywiście to moje zdanie. Z ciekawości proszę posiadaczy zestawu takiego jak mój  o odpowiedź jakie kable maja podłączone i jak to odbiera bo  korci mnie jeszcze  podłączenie   kimber 4PR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kw202

(Konto usunięte)
7 minut temu, maxpio napisał:

Witam, 

temat heco 700 aurora jeszcze się będzie długo ciągnął ponieważ te kolumny / nowe / są cenowo nie do pobicia w tym przedziale kwotowym. U mnie grają z ca cxa 60 i tylko przewodami staram się znaleźć tzw. złoty środek w dźwięku reprodukowanym przez kolumny. W tej chwili mam założone polskie prolink czysta miedź w bi-wiring, testowałem inne  budżetowe tj. supra classic, jentzen audio solid, chord clearway, klotz i powiem krótko na tych prolinkach gra to najlepiej ale oczywiście to moje zdanie. Z ciekawości proszę posiadaczy zestawu takiego jak mój  o odpowiedź jakie kable maja podłączone i jak to odbiera bo  korci mnie jeszcze  podłączenie   kimber 4PR.

Ja już w 3 albo 4 zestawie używam ytdy 😉

Testowałem je z NAD 375 bee, Atoll 100si, Audio Analogue fortissimo, i aktualnie T+A Power Plant Balanced. Z kolumnami mordaunt short ms 50, dali ikon 6 mk2 i dali opticon 6. I jest całkiem cacy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maxpio napisał:

No ciekawe tego kabla jeszcze nie testowałem

To dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.