Skocz do zawartości
IGNORED

Heco Aurora 700.


AndrzejPiaseczno

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Oskar09 napisał:

A ja tu takie cosiķ wynalazłem ?

 

 

MBL się chowa, biorę 3 pary, a tak na poważnie nie ma to totalnie odpowiedzi z tym jak gra to w rzeczywistości ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

 a tak na poważnie nie ma to totalnie odpowiedzi z tym jak gra to w rzeczywistości ? 

Oczywiście że jak to gra w rzeczywistości nie ma co porównywać ?

Chciałem tylko żeby jak to kolega ładnie wyżej opisał :

14 godzin temu, Grutka napisał:

  zrobiło się romantycznie teraz ?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar09 napisał:

Oczywiście że jak to gra w rzeczywistości nie ma co porównywać ?

Chciałem tylko żeby jak to kolega ładnie wyżej opisał :

Z tym Marantzem w sumie ciekawe połączenie, Aruora wysokoskuteczna Marantz uciągnie, może to ciekawie grać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Tak jak obiecywałem, to jestem, a żeby opisać wrażenia z odsłuchu jakie miałem przyjemność dzisiaj doznać ?

Na początku chcę zaznaczyć, że są to tylko moje prywatne odczucia, jak ja to widzę i słyszę moimi uszami nie sugerując się licznymi achami i ochami i nie jestem przeciwnikiem żadnej z tych firm, czyli Niemcy vs stx. Nie jestem aptekarzem dźwięku, ale wiem, jak powinno brzmieć. Pewnie wiele osób się ze mą nie zgodzi, ale trudno. Przyjmę to na klatę. Generalnie nastąpiło rozczarowanie i tak, jak jeden z forumowiczów wcześniej napisał, to może to być krok w bok, a nawet w tył i tak to czuję. A teraz konkrety.

Do testów użyty był wzmacniacz PIONEER SX-N30AE. Nie znam specyfikacji, opinii na jego temat. Tyle co do wzmacniacza. Pan ustawił od razu komplet Heco Aurora 700 i STX Elictrimo 250. Puścił muzykę w formacie flac. Zabrzmiało pięknie, czysto, detalicznie i naturalnie.

Utwór w klimacie podobnym do tego "A ja tu takie cosiķ wynalazłem ?" Regulatory barwy dźwięku ustawione na 0 (jak direct). Byłem bardzo miło zaskoczony. Podkręcenie sopranów dawało bardzo duży przyrost wysokich tonów (pewnie szeroki zakres korektora), za duży oczywiście, ale tylko sprawdzałem możliwości zestawu. Podkręcenie basu na maksa owocowało oczywiście wyraźnym wzrostem, ale do końca przyjemnym, czystym i wiernym. Nie czuło się przesycenia. Przy zwiększaniu mocy nadal czysto i przyjemnie w basie. Dobrze,że z góry nie wiedziałem, których kolumn słucham. W ten sposób nie byłem z góry nastawiony i byłem dla siebie obiektywny.

Wówczas Pan powiedział, że słucham STX-y. Wówczas pomyślałem sobie, co dopiero będzie, jak puści na Heco......Ale co do STX, to po chwili czar prysnął. stało się to w momencie, kiedy zacząłem stopniowo zwiększać power. Powyżej średniej, trochę więcej niż średniej mocy zaczęły pojawiać się zniekształcenia miedzy średnimi, a wysokimi tonami. Syczące głoski zaczęły być nie czyste, jakby lekko poszarpane....Na średnicy też coś zaczęło się dziać. Bas był nadal ok, ale reszta dyskwalifikowała te kolumny w moich oczekiwaniach.

Przy graniu cichym do średniego potwierdzam. Dźwięk przepiękny ( opinia nie super melomana, tylko średnio zaawansowanego słuchacza muzyki). Basik super. I to wszystko, co mogę napisać odnoście strony muzycznej. Zapomniałem dodać, że kolumny nowe i nie grane (jak to mówią-nie wygrzane).

Teraz strona wykonania.

Na zdjęciach z internetu prezentują się całkiem okazale, ale kiedy zobaczyłem na własne oczy, dotknąłem, pomacałem ? , to nastąpił kolejny zawód. Oczywiście wygląd nie gra i mi to zbytnio nie przeszkadza, ale wspomnieć wypada. Jeśli ma być recenzja, to niech będzie rzetelna. Dziwie się tym zachwytom niesamowitej perfekcji wykonania, dbałości o detale, wykończeniu itd, itd....Trochę na wyrost według mnie. Żona, która w temacie nie obeznana, ale jak to kobieta-estetka potwierdziła to samo. Piszę. Na fotkach prezentują się całkiem okazale, ale w rzeczywistości nie mój gust ( o gustach się ponoć nie rozmawia ).

Kończąc moje osobiste wywody na temat stx electrino 250 napiszę i potwierdzę, że grają tak na ile firma je wyceniła, a może ciut lepiej i to wszystko. Ponad to trzeba sobie powiedzieć, że w tym przedziale cenowym jest na prawdę ok i nie mogę oczekiwać samych plusów w każdym aspekcie budowy tych kolumn, czyli wykonanie, użyte materiały, wykończenie, walory elektryczne, czyste granie w całym paśmie i w pełnym zakresie mocy. Nie chcę tu dyskryminować naszej rodzimej firmy, ponieważ robi na prawdę dobrą robotę. Ot po prostu założyłem sobie budżet, jaki założyłem i wszystko wyszło. Zapomniałem dodać. Wziąłem i podniosłem z podłogi. Wydały się lekkie. Moje phonary ciężkie. Nie mniej jednak nie słyszałem jakich dziwnych odgłosów pochodzących z obudowy przy odsłuchach. Pewnie ścianki dobrze dosztywnione.

Następnie pod młotek poszły Heco Aurora 700

Na początek jakby trochę głośniej przy tych samych nastawach. Większa skuteczność. Przekaz może taki sam, a może trochę przyjemniejszy. Mogła to być również autosugestia. Generalnie było pięknie, czysto i detalicznie. Zacząłem powoli podkręcać i zaczęły się podobne problemy z sopranami. Dodatkowo przy zwiększaniu basu dało się zauważyć  coś w rodzaju dudnienia, pogłosu. Tak, jak byśmy włożyli głowę do studni, albo dużej rury i krzyknęli. W moim osobistym odczuci pojawiły się dźwięki, których normalnie utwór nie posiada, a są na muzyce. Oczywiście ktoś powie, że audiofil tak nie słucha i tak nie ustawia, ale w stx-ach tego efektu nie było !!!! Nie budowałem sam kolumn, ale ja bym powiedział, że jak by litraż był zbyt duży do głośników, czy coś w tym stylu. Ktoś gdzieś napisał, że zatkanie jednego otworu poprawia, lub może poprawić sytuację. Sorry, ale wydając kasę i kupując mamy jeszcze poprawiać fabrykę, która ma odpowiednie zaplecze, oprogramowanie, pomieszczenia do pomiaru i odsłuchu ??? Coś tu chyba jest nie ok. Również do cichego i średniego słuchania bajka, ale powyżej się nie sprawdziło.

Co do estetyki wykonania, to zdecydowanie na plus w każdym detalu. Wagowo również niezbyt ciężkie. Reasumując kolumny przereklamowane troszeczkę. Może bierze się to że jak BMW, czy AUDI, to musi być dobre i sami choć widzimy pewne niedoskonałości, to nie przyznajemy się do tego i wmawiamy sobie, że jest git i tak dalej rozpowszechniamy tego typu mity, a potencjalni nabywcy potem również muszą mówić, że jest git.....bo co pozostało ???

Na koniec, żeby nie było tylko negatywnie, to zdaje sobie sprawę, że z innym wzmacniaczem mogło zagrać inaczej. Może zniekształcenia nieliniowe nie pochodziły od kolumn, tylko od wzmacniacza ??? Niestety ze względu na potężne korki dotarłem do  sklepu pół godziny przed zamknięciem i nie chciałem mieszać ze wzmacniaczami. Z drugiej strony osoba prowadząca wiele lat salon muzyczny i chcąca sprzedać klientowi towar zapewne wie, co z czym spiąć, a żeby dobrze zagrało (tylko moje może). Dalej wzmacniacz zacnej firmy nie powinien mieć takich dolegliwości i przyjąłem, ze tu jest ok (może błędnie ???).

Dodatkowo, jak inni tu pisali, to różne pomieszczenia równa się różne brzmienie i pewnie tak jest, ale w kwestii ewidentnych zniekształceń powyżej pewnego poziomu pomieszczenie chyba nie gra takiej roli. Akustyka i owszem.

Ostatecznie sprawa wygląda tak, że nie mogłem wypożyczyć kolumn do domu (100km). Mógłbym, ale tylko na weekend, ale ja mogę odwieźć dopiero w piątek, a na to Pan nie przystał. Rozumiem go. Może u mnie w domu byłby miód ? Niestety nie przekonam się, a bliżej nic nie ma.

Generalnie na razie zostanę z moimi phonarami. Do cichego słuchania może dołożę suba i będzie ok. W końcu cały czas nie słucham głośno. Cicho basik słaby, ale jak już trochę podkręcę, to masakra (oczywiście w niektórych momentach utworu, nie cały czas). Jest taki kawałek jean michael jarra, gdzie jest moment głęboko schodzącego basu i czuć tak niesamowite turbulencje powietrza w pomieszczeniu i w uszach, że szok. Pewnie wiecie, o czym mówię. I ten bas jest naturalny i wierny. Nie ma dudnienia, dodatkowych dźwięków, itd...ale skrzynie są bardzo ciężkie, ściany grube i wszystko dobrze zestrojone, dosztywnione. Stara szkoła bez kompromisów, ale i cena kiedyś była odpowiednia. Tak jest i dzisiaj. 2-3 tysiaki nie dadzą nam tego, co byśmy sobie życzyli. No chyba że granie do grilla, albo w garażu ( no może trochę przegiąłem-przepraszam ). Szkoda, ze w domu się nie da przesłuchać, ale nie mogę wziąć wolnego z pracy w celu odwiezienia sprzętu. Praca ważniejsza.

Na tym kończę wywód. Jeśli ktoś chce coś od siebie dodać, napisać, dopisać, to proszę. Jeśli kogoś rozsierdziłem tym, co napisałem, to przepraszam, ale to moja prywatna ocena i czy się komuś podoba, czy nie, to mam do tego prawo ? . Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych w audiostereo !!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Robi_nowy napisał:

Na tym kończę wywód

Aurora 700 nie słuchałem ,ale z Electrino 250 daj sobie spokój, szczerze. Miałem je 3 lata i o 3 za dużo.Kupiłem je oczami. W tej cenie wyglądają fajnie i o to chyba głównie producentowi chodziło. Biały, czarny, żeby pasowało do nowoczesnego mieszkania, pochylona obudowa też ładnie wygląda. Jeżeli zależy Ci na dżwięku , nie na wyglądzie, to zwróć się gdzie indziej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Pioneek to ze 2x40w  słabiutko, to co tu mozna poszaleć. Cos mocniejszego by sie przydalo. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grutka napisał:

 za dużo ochów i achów jest, trzeba więcej osób które gniota nazwą  gniotem wreszcie 

Ale co Chcesz tym osiągnąć nie zdecydowanym możesz namieszać w głowach, ale jest pewnie rzesza ludzi którzy słuchali albo nawet mają je w domu. 

Może większość opinii jest na "zamówienie" a może nie ale przecież łatwo to zweryfikować. 

Iść na odsłuch. 

I napisać dla mnie zagrało albo dla mnie nie i tyle wystarczy. 

Pzdr

PS. Sądzisz ze tym którym nie zagrało siedzieli by cicho? 

Na forach więcej jest narzekania niż chwalenia. Akurat należymy do Narodu który takich okazji nie przepuszcza żeby nie skrytykować ale jak coś jest OK to kołek w gardle chyba że kasa z tego jest a to inna sprawa. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest Prawda? Twoja? 

Tzn boli Cię że ktoś zachwala jakiś produkt? ?

Uważasz że normalny człowiek a za takiego się uważam nie sprawdzi i nie wyrobi sobie opinii na temat tych głośników bo Napisałeś że to GÓWNO.?

Troche to dziwne. Szczerze nie jestem zainteresowany ale jak będę miał okazję to ich posłucham specjalnie dla Ciebie. 

Tylko że ja nie wnikam w sceny, rozdzielczości itd itp tylko czy to może być moje granie czy nie,  bo nie raz już przekonałem się po weryfikacji opinii innych że jednak poszczególne aspekty brzmienia rozumiemy zupełnie inaczej. Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedł do mnie CXA 60, Q21 dziękuje.  Podłączyłem go dziś, bo wczoraj był zimny jak lód i dałem mu sobie odparować. Zresztą czasu nie miałem.  Pierwsze wrażenia to emocje wyrażane przez muzykę... wreszcie gra to dynamicznie z emocjami. Bas jest mocny i sprężysty. Dużo wiecej detali i powietrza.  Poprzednik AA x-i60 w każdym aspekcie przegrywa. Mocy 2x60 też chyba nie brakuje, zwiększając głośność czuć że nic się nie dusi a bas kopie jak kopał dynamicznie. Podkręcę głośniej popołudniu, nie wiem czy sąsiedzi nie śpią albo co ?  
Trzy sprawy mam, to że kolumny się wygrzewają to fakt i nie mit. Jak jest z wzmacniaczem ? Druga przełączając kable głośnikowe popatrzyłem na nie i nie jestem pewien czy ta melodika purple rain z specjalną żyłą to nie jakiś wynalazek który ma sie sprzedać i tyle. Nie podoba mi się to. Jakieś doświadczenia ? Trzecie, remontując dom bo babci znajomy elektryk nie wszędzie pozakładał gniazdka z uziemieniem, tam gdzie mam podłączony sprzęt oczywiście nie ma. Pomijając inne kwestie tego ma to jakiś wpływ na prace wzmacniacza ?
Pozdrawiam
Dodam że kolumny to Heco Aurora 700, dla pewności ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek_60927
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miko81

(Konto usunięte)

Bardzo proszę o poradę i argumenty mam do wyboru Heco Aurora 700 oraz KLIPSCH R-620F. Nie mam możliwości przesłuchu. Docelowo kolumny mają grać z końcówką mocy RB-1552 MkII na 24 m2 (kształt pokoju prostokąt). Muzyka rozrywkowa, elektroniczna, mała ilość lekkiego rocka.

Edytowane przez miko81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marek_60927 napisał:

Druga przełączając kable głośnikowe popatrzyłem na nie i nie jestem pewien czy ta melodika purple rain z specjalną żyłą to nie jakiś wynalazek który ma sie sprzedać i tyle. Nie podoba mi się to. Jakieś doświadczenia ? 

Polecam ci qed silver anniversary xt albo chord clearway ale same gołe kable bez wtyków bananowych . Posiadam takie 2 komplety jestem z nich zadowolony. 

No i fajnie że Ci się podoba to połączenie cxa60 + heco?

Pozdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz @Grutka będziesz przekonywał @Marek_60927 że ty masz rację.

Zeby nie było nie posiadam Aurory ale miałem w domu 3 x heco w sumie jeszcze jedne mam te modele CA651 i AA ix75 spędziły u mnie też trochę czasu. I zgodzę się ze AA do heco nie jest dobre. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to przespałem się i dzisiaj patrzę trzeźwiejszym okiem. Wczoraj po powrocie w korkach byłem już zmęczony jazdą + niezadowolenie z zaistniałej sytuacji...generalnie zajrzałem do specyfikacji wzmacniacza rankiem i tu trochę. się zdziwiłem. Pomieszczenie większe, niż moje w domu. Trzeba więcej podkręcić... Zastanawiało mnie to, czemu na dwóch różnych kolumnach było podobnie (zniekształcenia).

3 godziny temu, Grutka napisał:

Tak te przesterowania to przez słabego wzmaka, ale ogólnie fajny opis, za dużo ochów i achów jest, trzeba więcej osób które gniota nazwą  gniotem wreszcie 

Tu zapewne siedzi chochlik. Piszę, ponieważ nie chcę nikogo zniechęcać do zakupu tych modeli i robić przysłowiową krzywdę producentom. W mojej konkretnej sytuacji nie zagrało i mi nie pasuje, ale są niewiadome w postaci przetestowania z innymi wzmacniaczami i w konkretnym miejscu, tak że jeździć, słuchać i testować. Każdy ma swoje wymagania, gusta i preferencję. Jednemu pasuje teściowa drugiemu synowa, a trzeciemu i jedno i drugie ?

Co do jakości wykonania, to podtrzymuję, co wcześniej napisałem. Moim zdaniem do testów w salonie powinien stać wzmacniacz ze 2x200 wat, porządny klocek. Tu właściciel może stawia na uniwersalność (chcesz posłuchać flac, proszę bardzo, spotify ?, proszę bardzo, tidal ?, proszę bardzo). Wszystko na jednym klocku, ale potem może odbić się czkawką. Miałem wziąć ze sobą mojego soniaka i pewnie byłoby rozsądniej, ale jest on tylko na razie. Wykańczam mój wzmacniacz DIY, a mam w planie budowę jeszcze innego, a więc w końcu uznałem, że nie warto. Po drugie zawierzyłem, że salon i tak ma pewnie lepszy sprzęt..... Porównując do tego pioneera:

Kończąc poranny post myślę, że jeszcze nie skończyłem z tymi Aurorami. Musze odpocząć i wymyślić coś, a żebym musiał posłuchać w domu. Może jak będzie urlop, jakiś wolny dzień na odwiezienie, to jeszcze raz podejdę do tematu. Pozdrawiam wszystkich.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te tabelki, jestem skłonny uwierzyć w 3 tabelkę od lewej pierwsza wąska 

10hz- 100khz at 45W ??

Pzdr 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, dedal75 napisał:

A jaka jest Prawda? Twoja? 

Tzn boli Cię że ktoś zachwala jakiś produkt? ?

Uważasz że normalny człowiek a za takiego się uważam nie sprawdzi i nie wyrobi sobie opinii na temat tych głośników bo Napisałeś że to GÓWNO.?

Troche to dziwne. Szczerze nie jestem zainteresowany ale jak będę miał okazję to ich posłucham specjalnie dla Ciebie. 

Tylko że ja nie wnikam w sceny, rozdzielczości itd itp tylko czy to może być moje granie czy nie,  bo nie raz już przekonałem się po weryfikacji opinii innych że jednak poszczególne aspekty brzmienia rozumiemy zupełnie inaczej. Pzdr 

Ty ale ja to wale i Ciebie też, to posłuchaj ich i potem wyrażaj  opinie, słuchaczu  do kotleta, no właśnie nie wnikasz w sceny rozdzielczosci  chlopczyku  z boom  boxa, weź się w ogóle nie odzywaj bo chałe  robisz i wioche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dedal75 napisał:

Ach te tabelki, jestem skłonny uwierzyć w 3 tabelkę od lewej pierwsza wąska 

10hz- 100khz at 45W ??

Pzdr

No i właśnie to mi się "podoba" w tego typu wypowiedziach NICZYM nie popartych. Ja nie obstaję za tą tabelką, ani dla tego, że mam taki klocek, to oczywiście musi być the best... Wzmacniacz kupiłem tak na prawdę z czystej ciekawości po przeczytaniu wielu bardzo dobrych opinii. Kupiłem do pogrania i potem i tak go odsprzedam, a jest w stanie 100% kolekcjonerskim. Ja preferuje własne konstrukcje. Tak mam, ale ciekawość, to ciekawość.

Ale nie o tym chciałem. Kolegi osądy i domysły niczego nie wnoszą. Trzeba pomierzyć, zobaczyć i wtedy można opiniować cokolwiek. Ja pracuję na sprzęcie do kilkuset MHz, ale to inna dziedzina hobby. Generalnie mój egzemplarz ma swoje lata. Pewnie bym się trochę zdziwił, ale po przejrzeniu kondensatorów w torach i wymianie kto wie ??? Generalnie chciałem powiedzieć, że to są stare czasy i stara szkoła. Wtedy marka SONY , to było SONY. Japończycy raczej nie musieli się posuwać do takich zabiegów marketingowych, a żeby sprzedać swój produkt. No chyba,że jestem w błędzie. Wierzę, że skoro podali takie parametry, to nie wyssali sobie tego z palca

Ale nie ważne. I tak tego nie usłyszymy na uszy. Nie rozumiem tylko niektórych wpisów niczym nie popartych. sam nie mierzyłem i nie wiem, ale w ciemno nie wyraziłbym takiej opinii. Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miko81

(Konto usunięte)
7 godzin temu, miko81 napisał:

Bardzo proszę o poradę i argumenty mam do wyboru Heco Aurora 700 oraz KLIPSCH R-620F. Nie mam możliwości przesłuchu. Docelowo kolumny mają grać z końcówką mocy RB-1552 MkII na 24 m2 (kształt pokoju prostokąt). Muzyka rozrywkowa, elektroniczna, mała ilość lekkiego rocka.

Panowie proszę doradźcie coś, bo mój post totalnie bez echa przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę doradźcie coś, bo mój post totalnie bez echa przeszedł.
Nie kupuj nic nowego bez słuchania.... lepiej wydaj pieniądze na coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grutka napisał:

chlopczyku  z boom  boxa, weź się w ogóle nie odzywaj bo chałe  robisz i wioche 

Popieram a jak czegoś kolega @dedal nie rozumie to niech porozmawia ze swoją przyjaciółką;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu swieżak na forum ale kurde 3/4 postów wogole odbiega od wątku... Ludzie zadają pytania a dostają w zamian wywody kto ma wyncyj racji w racji 

Eazyyy guys ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post jak 2 inne zostanie usunięty? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ten chory królik? 

Nie skojarzylem a to jak tak to olał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Aurora 700 nie słuchałem ,ale z Electrino 250 daj sobie spokój, szczerze. Miałem je 3 lata i o 3 za dużo.Kupiłem je oczami. W tej cenie wyglądają fajnie i o to chyba głównie producentowi chodziło. Biały, czarny, żeby pasowało do nowoczesnego mieszkania, pochylona obudowa też ładnie wygląda. Jeżeli zależy Ci na dżwięku , nie na wyglądzie, to zwróć się gdzie indziej. Pozdrawiam.

Dziękuje za radę i udział w temacie. Przeszło mi ? z stx-ami.

Godzinę temu, Marek_60927 napisał:

Jestem tu swieżak na forum ale kurde 3/4 postów wogole odbiega od wątku... Ludzie zadają pytania a dostają w zamian wywody kto ma wyncyj racji w racji 

Eazyyy guys ?

A no tak to już bywa na forach. Nie zawsze dostajemy to, czego chcemy ? Fora maja to do siebie, że każdy może się wypowiedzieć, choć nie zawsze wie, co pisze HI. Często po prostu powiela się różne informacje nieraz do końca nie sprawdzone, ale skoro większość tak pisze, to musi być prawda. Sam sobie odpowiedz. Generalnie uważam, że nie ma co popadać w paranoje. Wystarczy popatrzeć na ceny np.kondensatorów "audiofilskich" na allegro. Ceny dochodzą do kilkaset zeta za sztukę i ludzie kupują. Kupują, ponieważ są tak otumanieni, jak sanacyjny chłop ? ( sami swoi.....) Oczywiście trochę żartuje, ale prawda leży po środku. Trzeba samemu posłuchać i to jest miarodajne. Oczywiście fora pomagają i dla tego sam pytam innych. Problem lezy w tym, że nie każdy przyzna się do tego, że kupił i się zawiódł. Tu leży problem. Ile osób czyta ten wątek, a ile się wypowiedziało ??? ( mówię o osobach posiadających te kolumny ) ???

Co do tego, czy wzmacniacz musi się wygrzać, to pewnie też w tym coś jest. Jeżeli w torze audio są np. kondensatory elektrolityczne, to one maja okres nazwijmy to adaptacji. Jest tam elektrolit i zachodzą reakcje chemiczne. Jego pojemność się stabilizuje po pewnym okresie pracy (są jeszcze inne czynniki jak reaktancja pojemnościowa, itd...)  , a za jego pojemnością idzie pasmo przenoszenia, współczynnik sprzężenia z następnym stopniem, itd... Generalnie wszystko to wpływa na końcowy efekt, czyli charakterystykę wzmacniacza, brzmienie. Trochę się rozpisałem, ale coś w tym jest. Tak, jak napisałem, nie należy popadać w paranoję...Włączyć i grać.

Bardzo ciekawy artykuł o formowaniu kondensatorów:

Nalezy kliknąć link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Następnie kliknąć na HV Supply 1300V & 2200V ( zielona kropka )

To się tyczy elektrolitów stosowanych w np. zasilaczach. W torze audio raczej nie.

Może trohę oftopic ten post, ale jako ciekawostka... Pozdrawiam.

 

Chodzi konkretnie o fragment:

 

 

kondy.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robi_nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dedal75 napisał:

A to ten chory królik? 

Nie skojarzylem a to jak tak to olał ?

Znajdź różnice 

e4c1c6afd279b78ec859c900812dc9ee_1.jpg

d16745b03c2d883c7fd63e041b692775_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wcześniej ale to usunieto że  myślałem że ta tabelka to dane Pioneera na którym testowałes. 

Słuchałeś w sklepie Auror ja miałem victe 700, music style i Celan choć Aurory nie słuchałem coś wiem na temat Heco. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafal735r napisał:

Znajdź różnice 

13 lat na forum a ciągle nie potrafisz wyjść z zakładki Start. Zero nauki, zero doświadczenia a wymądrza się jak jakiś ekspert. Posty nabite na przepychankach. Żenada. 
I jeszcze żal mu du.pe ściska jak ktoś napisze że jego kolumny nie spodobały się. Odrazu takie osoby usuwa z klubu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dedal75 napisał:

Napisałem Ci wcześniej ale to usunieto że  myślałem że ta tabelka to dane Pioneera na którym testowałes. 

Słuchałeś w sklepie Auror ja miałem victe 700, music style i Celan choć Aurory nie słuchałem coś wiem na temat Heco. Pzdr

Dzieki dedal75.

Wszystko gra. Ja tylko trochę broniłem SONY, ponieważ wierzę w ich stare produkty i dla mnie japońska precyzja i myśl techniczna zawsze była wyznacznikiem dobrego sprzętu. Dzisiaj wszystko się zmieniło. Oszukuje się potencjalnych klientów robiąc dobra reklamę. Siła drzemie w reklamie HI. Dla tego często rozglądam się za starymi sprzętami. Tak na prawdę to za kilka stówek można nieraz kupić fajny nie zniszczony sprzęt, który kiedyś kosztował krocie. Wymienić elektrolity w zasilaczu ( oczywiście porządne ), kondki w torach i mamy super analogowy sprzęt...Ja soniaka kupiłem za kilka stówek. wygląda, jak z pod igły. Nic w nim nie grzebałem. Pewnie możnaby

coś poprawić, ale skoro gra ??? Porządny transformator izolowany magnetycznie, zabudowany. Tranzystory sankeny. Złocone gniazda. Przejrzysta przemyślana mechanika. Sam dopisek w nazwie ES. Wersja o podwyższonych standardach wykonania. Wystarczy dotknąć obudowy, gałki, pokręcić i czuje się pod palcami, że to nie pipek zołzowaty HI. Nic nie trzeszczy, nie lata, a tyle latek przeminęło.....No ale oczywiście trzeba trafić i mieć fuksa. Kupiłem wcześniej Yamahe, chyba AX-570, o ile się nie mylę. Trochę pograłem i odsprzedałem. Też był w pięknym stanie. Chyba lepiej mi chodziły moje phonary, ponieważ był większy zakres regulacji basu. W sony bardziej gra góra.

No i tak od czasu do czasu kupie coś starego, a zeby ucho pocieszyć. Pozdrawiam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.