Jump to content
sepot

Monitory kina domowego

Recommended Posts

Cześć 

Proszę o pomoc. Ograniczyło mi się miejsce w pokoju. Musiałem zrezygnować z kolumn podłogowych kina domowego. Na ich miejsce poszukuje monitorów które albo przyczepie do ściany, albo postawie na półce. Poszukuję głośników głównie do oglądania filmów. Pokój około 18 m2. Nie piszę jaki mam sprzęt, bo i tak szykuję się do wymiany sprzętu audio. Ale chciałbym kupić już docelowe głośniki, których nie będę musiał później wymieniać, więc głośniki powinny dać też jakość dźwięku. Z tyłu mam powiększone głośniki Canton gle 416 . Kwota jaką chciałbym wydać, to 800 PLN na 2 głośniki. 

Dziękuję za pomoc 

Edited by sepot

A centrala nie wymieniasz?
Jeśli masz Canton to idź w tą serię aby była spójność w dźwięku.

Wymienię, spokojnie. Ale na razie brakuje mi głośników przednich. Proszę o propozycje 

głównie do filmów to szukaj firm Klipsch czy Heco, ale za osiem stów to raczej używki, lepszy wyższy model choć używany.

Nowe gdzies widziałem Klipscha R51M ponizej tysiąca, 

Onkyo Rz830, Klipsch RP280F, RP450, R115SW, Canton Inceiling 865, Atmos 7.1.2

13 godzin temu, donsalieri napisał:

głównie do filmów to szukaj firm Klipsch czy Heco, ale za osiem stów to raczej używki, lepszy wyższy model choć używany.

Nowe gdzies widziałem Klipscha R51M ponizej tysiąca, 

No i to jest propozycja na którą liczyłem. Dziękuję. 

No ale skoro już masz Canton kolumny to czemu nie chcesz do kompletu kupić kolumn i mieć spójność dźwięku w kd??? Pamiętaj iż subwofer robi ogtomną robotę też. W secie 5.1 możesz spokojnie na 80hz zrobić odcięcie bo resztę sub przejmuje i dla tego też na frontach możesz mieć "małe " kolumny.
Napisałeś że na tyłach masz Canton kolumny no to aby już nie szukać udziwnień to powinieneś szukać bynajmniej tej samej marki a najlepiej tej samej serii. Klipsch vs. Canton to zupełnie inne granie.

Raczej powinieneś skreślić monitory z br z tyłu. Ja proponuję Dali Lektor 1, 2. Bonusem w tym zestawie jest bardzo dobry głośnik centralny do kupienia tylko używany za ok.500 zł. Istotne jest czy przewidujesz suba.

23 godziny temu, Bali79 napisał:

No ale skoro już masz Canton kolumny to czemu nie chcesz do kompletu kupić kolumn i mieć spójność dźwięku w kd??? Pamiętaj iż subwofer robi ogtomną robotę też. W secie 5.1 możesz spokojnie na 80hz zrobić odcięcie bo resztę sub przejmuje i dla tego też na frontach możesz mieć "małe " kolumny.
Napisałeś że na tyłach masz Canton kolumny no to aby już nie szukać udziwnień to powinieneś szukać bynajmniej tej samej marki a najlepiej tej samej serii. Klipsch vs. Canton to zupełnie inne granie.

A jaki model głośników canton polecasz? 

21 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Raczej powinieneś skreślić monitory z br z tyłu. Ja proponuję Dali Lektor 1, 2. Bonusem w tym zestawie jest bardzo dobry głośnik centralny do kupienia tylko używany za ok.500 zł. Istotne jest czy przewidujesz suba.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, wolałbym nie mieć suba. A jeśli już, to będę szukał model półkowy. 

#sepot
Sorry ale nie rozumiem Twojego pytania jak "Jaki model polecam"
Sam piszesz że masz kolumny firmy Canton model GLE no to na fronty szukaj też z tego modelu GLE : 420.2, 426.2, 436.2,
Central GLE 456
wystarczy neta odpalić czy Allegro, eBay, Amazon itp.

Bez suba to robi się poważna sprawa. Niska skuteczność większości monitorów powoduje konieczność zakupu mocnego czyli drogiego ampli. Możesz wrócić do pomysłu z wysokoskutecznym Klipschem RP ale br jest z tyłu i drogi cetral. No i ryzyko zaburzeń emocjonalnych spowodowane obcowaniem z specyficznym dźwiękiem spore.

7 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Bez suba to robi się poważna sprawa. Niska skuteczność większości monitorów powoduje konieczność zakupu mocnego czyli drogiego ampli. Możesz wrócić do pomysłu z wysokoskutecznym Klipschem RP ale br jest z tyłu i drogi cetral. No i ryzyko zaburzeń emocjonalnych spowodowane obcowaniem z specyficznym dźwiękiem spore.

Czyli będzie sub. Tyle że półkowy 

Jeśli tylko udałoby Ci się znaleźć to Canton Karat 200 lub jeszcze lepiej 300 mogłyby się sprawdzić . Swojego czasu miałem obie pary. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Heco victa prime 302 to łagodniejszy charakter brzmienia. Klipsch r51m z kolei mają lepszą dynamikę ale brakuje im nieco niższych częstotliwości i średnicy. Z tej dwójki bardziej polecałbym Heco.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

W dniu 15.01.2020 o 23:27, sepot napisał:

A co gra lepiej : proponowane heco czy klipsch r51m? 

Zdecydowanie Heco, cieplejsze i pełniejsze granie. Na pierwszy rzut oka Klipsch może być lepszy, ale gdy posłuchasz dłużej obu konstrukcji wybierzesz zdecydowanie Heco 😉 

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

W kinie domowym nie jest to takie oczywiste, ponieważ film trwa średnio 2h  i tutaj liczy się efektowne brzmienie i klipsch czuje się jak ryba w wodzie . W przypadku długich odsłuchów to faktycznie Heco będą ciekawsze.