Jump to content
Maciej Michnik

Xiaomi mi box z DAC, czy Yamaha WAXD do Tidala HiFi

Recommended Posts

Cześć, pytanie jak w temacie. 

Sprzęt: amplituner HK 3470, głośniki Tannoy Mercury M3. 

Chciałem wykorzystać Mi boxa do Tidala HIFI. Mam też blu ray LG, dużo koncertów na DVD, ale gra to fatalnie w porównaniu do np. CD HK. Co radzicie? 

Hej, u mnie nie było różnicy kiedy sprawdzałem Mi box po optyku do Rotela ra-12, w porównaniu z Chromecast Audio też po optyku. W Mi box również wbudowany jest Chromecast. Jakość jednego i drugiego na wysokim poziomie w relacji do ceny. Z tego co gdzieś czytałem to jest aplikacja USB Audio na androida, dzięki której można uzyskać dźwięk wyższej jakości tj 24/192. W Chromecast 24/96. Tyle, że niezbędny jest wtedy DAC z wejściem USB.... uważam, że nie ma sensu wydawać kasy na dodatkowy streamer, zwłaszcza w sytuacji kiedy masz amplituner, a nie wzmacniacz wysokiej klasy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Czyli nie wyprowadzę normalnie z Mi boxa przez jego wyjście optyczne do DACa sygnału 24/192? Trzeba użyć jakiejś aplikacji jeszcze? 

Edited by Maciej Michnik

Będzie niezbędna przejściówka z jednej strony na kablu optycznym. Różnicy między 96kHz a 192kHz nie usłyszysz. Aplikacja USB Audio byłaby niezbędna gdybyś chciał użyć wyjścia USB w Mi Box. c624340b7ae7c614a1eff7e2c4bec274.jpg

Godzinę temu, gawrysiak.a napisał:

Będzie niezbędna przejściówka z jednej strony na kablu optycznym. Różnicy między 96kHz a 192kHz nie usłyszysz. Aplikacja USB Audio byłaby niezbędna gdybyś chciał użyć wyjścia USB w Mi Box.

A jest taka Apka? Ja ma xiaomi podpiętego pod TV i światłowodem do DAC. Dobra opcja do oglądania video z Tidala, ale może usb wyjścia audio będzie lepsze? 

Ok, a jaki DAC do tego Mi boxa, żeby nie przestrzelic z ceną względem ogólnego poziomu tego sprzętu? Chciałbym też do tego DACa wpiać blu raya LG, o którym pisałem. Dźwięk z niego - tragedia... Czyli przydałby się DAC Z 2-3 wejściami opt.,ale taki, który nie byłby na wyrost biorąc pod uwagę amplituner HK i te Tannoye Mercury... 

Cambridge Audio DacMagic 100, innego daca nie potrzebujesz w Twoim wypadku. Tylko ma jedno wejście optyczne, jak twój LG ma cyfrowe wyjście coax to masz temat załatwiony. Polski dac Nostromo Wolf ma dwa optyczne, ale juz jest drożej. 

Edited by marteo1981

Niestety, LG ma optyczne. Mógłbym wydać na tego DACa tak do 1500 za używkę. To co jeszcze oprócz wymienionych wyżej? Ogólnie ten amplituner raczej ciemny w brzmieniu. 

Cambridge Audio DacMagic Plus ma dwa wejścia optyczne oraz Audiolab M-Dac. Ten drugi już dwa razy droższy od zakladanego budżetu. 

Edited by marteo1981

Ok, a te przejściówki optyczne na coaxial się sprawdzają? Kombinuję, jakby kupić takie coś, podłączyć mógłbym też wtedy tv i puścić całość przez CA 100... Dobrze myślę? 

A jak mam taki plan:

kupić DAC smsl m500 z MQA (ma wbudowany przedwzmacniacz z regulacją i filtrami i do tego fantastyczne opinie), podłączyć do niego Mi box po USB instalując pełną apkę USB Audio Pro i docelowo podłączyć to przez XRL-y do dobrej końcówki mocy. Kolumny do Chario Delphinus. Wszystko sterowane przez telefon na Androidzie przez BubbleUPnp.

Liczę na duży przeskok w górę w stosunku do mojego obecnego zestawienia w postaci Rotel Ra-12, Chromecast Audio i Chario Delphinus.

Co o tym sądzicie?

53 minuty temu, gawrysiak.a napisał:

podłączyć do niego Mi box po USB

Najpierw się upewnij, że Mi box ma możliwość wysłania dźwięku na USB. Gniazdo USB może być tylko wejściem do podłączenia zewnętrznego dysku z plikami.

Najpierw się upewnij, że Mi box ma możliwość wysłania dźwięku na USB. Gniazdo USB może być tylko wejściem do podłączenia zewnętrznego dysku z plikami.

sądziłem, że to właśnie apka zmieni wejście na wyjście (gdzieś to kiedyś czytałem). Nie przychodzi mi do głowy jak to sprawdzić, gdyż mój Rotel nie ma wejścia USB pod komputer. Chociaż... jest wejście z przodu pod iPoda i pendrive z okrojoną częstotliwością 16/44.1kHz. 

2 godziny temu, gawrysiak.a napisał:

kupić DAC smsl m500 z MQA (ma wbudowany przedwzmacniacz z regulacją i filtrami i do tego fantastyczne opinie), podłączyć do niego Mi box po USB

Następnym problemem, może być brak współpracy z Androidem. W specyfikacji technicznej nie ma nic o Androidzie.
• Kompatybilność z USB: Windows 7/8 / 8.1 / 10, Mac OS X 10.6 lub nowszy, Linux

Dane z

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) strony.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powinno wszystko działać, zwłaszcza po kolejnych aktualizacjach smsl m500. Jeśli pojawią się problemy, to będę miał "deskę ratunkowa" w postaci tabletu z windą. Wydaje mi się jednak, że mi box byłby wygodniejszy w codziennej obsłudze.