Skocz do zawartości
IGNORED

DAC używany do ok 20kpln


emc_emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Moriarty napisał:

Dobrze, że wspomniano tu o Toppingu D90. 

 

Po tym modelu widać wyraźnie trynd rynkowy. Na początku na bity i herze ścigali sie audiofile. Teraz zaczynają sie ścigać producenci.

Wszystkim Im dedykuje piosenkę:

 

 

Pokażcie proszę jakieś komercyjne nagrania muzyczne DSD512 i PCM 24/768.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny smieciowy temat,prawie bez odzewu wlaaciciela watku.Jak dla mnie-do kasacji.Jeszczw ktos.na serio wezmie sobie do serca te porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekka mnie zatkało. Po co te docinki a propos Toppinga D90? Jeśli sprzęt nie kosztuje fury pieniędzy, to na pewno nie jest godny uwagi? U audiofila powinien budzić zdrowe obrzydzenie, pogardę, a w najlepszym wypadku politowanie?... Przepraszam w takim razie, że obraziłem czyjeś audiofilskie uczucia religijne ;).

Faktem jest, że w dziedzinie przetworników Delta/Sigma postęp dokonuje się nieustannie, po części dlatego, że duże znaczenie ma w tej technologii - w uproszczeniu - moc obliczeniowa, a ta nieustająco rośnie. Układ AK4499 (na rynku dopiero od ubiegłego roku) pod względem swoich możliwości (poziom szumu, zniekształceń intermodulacyjnych, liniowości sygnału itd.) jest dzisiaj w swojej kategorii punktem odniesienia. To sytuacja podobna do rynku procesorów komputerowych - jeśli ktoś kupił lata temu za ciężką kasę peceta z wyczynowym wówczas procesorem Pentium, to bez względu na to, jak "kultowy" był to w swoim czasie komputer, dziś nie ma szans z byle budżetowcem z wyprzedaży w Media Markt. 

Na marginesie: tak, ważna jest aplikacja takiego układu. Tak, ważny jest wzmacniacz, akustyka pomieszczenia itede, itepe, ale może darujmy sobie takie oczywistości, OK? Chińczycy z Toppinga najwyraźniej jednak potrafią układy Asahi Kasei implementować dobrze i niedrogo, bo potwierdzają to i odsłuchy, i wyniki pomiarów. Polecam uwadze test na ASR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Last but not least: ja nie mam żadnego interesu, by promować Toppinga. To forum jednak, jak rozumiem jego ideę, służy m.in. wymienianiu się opiniami przez pasjonatów, by pomagać sobie wzajemnie w podejmowaniu optymalnych decyzji. Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Od ponad pół roku używam Toppinga D70. Kupiłem go być może jako pierwszy w Polsce - trochę w ciemno, bo bez szansy na wcześniejszy odsłuch, ale jednak  świadomie, bo znałem wyniki pomiarów (akurat w przypadku DAC-ów mówią bardzo dużo) i opinie użytkowników ze świata. Słuchałem wcześniej różnych DAC-ów, w tym bardzo drogich i "kultowych". Żaden nie zagrał tak fajnie, jak mój tani "chińczyk" z ceną akceptowalną dla audiofilskiego plebsu, do którego się zaliczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Moriarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z lekka mnie zatkało. Po co te docinki a propos Toppinga D90? Jeśli sprzęt nie kosztuje fury pieniędzy, to na pewno nie jest godny uwagi? U audiofila powinien budzić zdrowe obrzydzenie, pogardę, a w najlepszym wypadku politowanie?... Przepraszam w takim razie, że obraziłem czyjeś audiofilskie uczucia religijne ;).

Faktem jest, że w dziedzinie przetworników Delta/Sigma postęp dokonuje się nieustannie, po części dlatego, że duże znaczenie ma w tej technologii - w uproszczeniu - moc obliczeniowa, a ta nieustająco rośnie. Układ AK4499 (na rynku dopiero od ubiegłego roku) pod względem swoich możliwości (poziom szumu, zniekształceń intermodulacyjnych, liniowości sygnału itd.) jest dzisiaj w swojej kategorii punktem odniesienia. To sytuacja podobna do rynku procesorów komputerowych - jeśli ktoś kupił lata temu za ciężką kasę peceta z wyczynowym wówczas procesorem Pentium, to bez względu na to, jak "kultowy" był to w swoim czasie komputer, dziś nie ma szans z byle budżetowcem z wyprzedaży w Media Markt. 

Na marginesie: tak, ważna jest aplikacja takiego układu. Tak, ważny jest wzmacniacz, akustyka pomieszczenia itede, itepe, ale może darujmy sobie takie oczywistości, OK? Chińczycy z Toppinga najwyraźniej jednak potrafią układy Asahi Kasei implementować dobrze i niedrogo, bo potwierdzają to i odsłuchy, i wyniki pomiarów. Polecam uwadze test na ASR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Last but not least: ja nie mam żadnego interesu, by promować Toppinga. To forum jednak, jak rozumiem jego ideę, służy m.in. wymienianiu się opiniami przez pasjonatów, by pomagać sobie wzajemnie w podejmowaniu optymalnych decyzji. Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Od ponad pół roku używam Toppinga D70. Kupiłem go być może jako pierwszy w Polsce - trochę w ciemno, bo bez szansy na wcześniejszy odsłuch, ale jednak  świadomie, bo znałem wyniki pomiarów (akurat w przypadku DAC-ów mówią bardzo dużo) i opinie użytkowników ze świata. Słuchałem wcześniej różnych DAC-ów, w tym bardzo drogich i "kultowych". Żaden nie zagrał tak fajnie, jak mój tani "chińczyk" z ceną akceptowalną dla audiofilskiego plebsu, do którego się zaliczam.
Wszystko zgoda.Tylko nie robmy z niego.najlepszego dacka do 20k bo to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, p0is0n napisał:
56 minut temu, Moriarty napisał:

 

Wszystko zgoda.Tylko nie robmy z niego.najlepszego dacka do 20k bo to nieporozumienie.

Nie, to nie jest nieporozumienie. Topping D90 ze swoją ceną jak najbardziej mieści się w zbiorze "do 20k". Nieporozumieniem jest moim zdaniem zakładanie, że jeśli coś jest tanie, to nie ma szans z drogim.

Takie myślenie może mieć częściowe uzasadnienie w przypadku na przykład kolumn, ze względu na wysoką cenę podzespołów (najlepsze głośniki mogą kosztować fortunę, przykładem te nowe, owalne Scan-Speaki), dużej, solidnej obudowy układów wielodrożnych, przechowywania i transportu ze względu na gabaryty. No, to są powody, by windować ceny.

DAC-i są jednak na przeciwnym biegunie kosztów. Najważniejszy element, serce, które decyduje o pułapie możliwości urządzenia, to koszt zaledwie kilkudziesięciu dolarów (o ile dobrze pamiętam, AK4499 kosztuje w detalu coś ok. 75 USD, a przy większych zamówieniach ok. 50 USD). Bardzo dobre femtosekundowe zegary i inne wysokiej klasy podzespoły, potrzebne, by z przetwornika cyfrowo-analogowego wycisnąć, co się da, też kosztują dziś relatywnie grosze. Urządzenia są małe, koszty materiałowe, przechowywania i transportu - siłą rzeczy odpowiednio niskie. (mowa tu rzecz jasna od DAC-ach Delta/Sigma - konstrukcja dzisiejszych DAC-ów R2R jest bardziej skomplikowana, a więc i kosztowna).

I to wszystko się przekłada na końcową cenę, która może być zaskakująco jak na światek audio niska nawet w przypadku urządzeń obiektywnie bardzo wysokiej klasy. Topping to firma szerzej  jeszcze nieznana, więc by się przebić przy dużej konkurencji, postawili widać na taki a nie inny model marketingowy. Wysoka jakość, minimalne marże, poleganie na reklamie szeptanej - i to działa. Pewnie gdy już zdobędą szeroką renomę, zaczną sprawdzać wyższymi cenami (a może i oszczędzaniem na materiałach) cierpliwość nabywcy... ale póki co, jakość i ceny są okazyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Z tym że tytuł wątku jest inny.

No tak: "DAC używany do ok 20kpln"

Widzisz gdzieś błąd logiczny? Jakaś istotna semantyczna różnica dzieli "do 20k" i "do ok 20k"? ?

No chyba że koniecznie ma być "używany" ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Moriarty napisał:

Z lekka mnie zatkało. Po co te docinki a propos Toppinga D90? Jeśli sprzęt nie kosztuje fury pieniędzy, to na pewno nie jest godny uwagi? U audiofila powinien budzić zdrowe obrzydzenie, pogardę, a w najlepszym wypadku politowanie?... Przepraszam w takim razie, że obraziłem czyjeś audiofilskie uczucia religijne ;).

Faktem jest, że w dziedzinie przetworników Delta/Sigma postęp dokonuje się nieustannie, po części dlatego, że duże znaczenie ma w tej technologii - w uproszczeniu - moc obliczeniowa, a ta nieustająco rośnie. Układ AK4499 (na rynku dopiero od ubiegłego roku) pod względem swoich możliwości (poziom szumu, zniekształceń intermodulacyjnych, liniowości sygnału itd.) jest dzisiaj w swojej kategorii punktem odniesienia. To sytuacja podobna do rynku procesorów komputerowych - jeśli ktoś kupił lata temu za ciężką kasę peceta z wyczynowym wówczas procesorem Pentium, to bez względu na to, jak "kultowy" był to w swoim czasie komputer, dziś nie ma szans z byle budżetowcem z wyprzedaży w Media Markt. 

Na marginesie: tak, ważna jest aplikacja takiego układu. Tak, ważny jest wzmacniacz, akustyka pomieszczenia itede, itepe, ale może darujmy sobie takie oczywistości, OK? Chińczycy z Toppinga najwyraźniej jednak potrafią układy Asahi Kasei implementować dobrze i niedrogo, bo potwierdzają to i odsłuchy, i wyniki pomiarów. Polecam uwadze test na ASR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Last but not least: ja nie mam żadnego interesu, by promować Toppinga. To forum jednak, jak rozumiem jego ideę, służy m.in. wymienianiu się opiniami przez pasjonatów, by pomagać sobie wzajemnie w podejmowaniu optymalnych decyzji. Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Od ponad pół roku używam Toppinga D70. Kupiłem go być może jako pierwszy w Polsce - trochę w ciemno, bo bez szansy na wcześniejszy odsłuch, ale jednak  świadomie, bo znałem wyniki pomiarów (akurat w przypadku DAC-ów mówią bardzo dużo) i opinie użytkowników ze świata. Słuchałem wcześniej różnych DAC-ów, w tym bardzo drogich i "kultowych". Żaden nie zagrał tak fajnie, jak mój tani "chińczyk" z ceną akceptowalną dla audiofilskiego plebsu, do którego się zaliczam.

Tyrada zamiast prostej odpowiedzi.

Ja nie atakuje tego DACa. Chce sie dowiedziec w jakim towarzystwie okazal sie takim killerem. Czyli jaki jest poziom dzwiekowy calego toru. Ale sie nie dowiedzialem. Szkoda. Wystarczylo napisac: wzmak A, kolumny B, zrodlo C. A ty bronisz Czestochowy tylko najezdzcy nie widac.

PS. jest np. bardzo duzo starych znakomitych DACów za psie pieniadze dlatego jestem ciekaw jak zagral ten Chinol.

PS. jesli ja opisuje jakis klocek to kazdy moze w zakladce "o mnie" dowiedziec sie jaki jest sprzet towarzyszacy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja nie atakuje tego DACa. Chce sie dowiedziec w jakim towarzystwie okazal sie takim killerem.

Bardzo proszę: kolumny YB Audio Zephyr (ze zwrotnicą na nieco lepszych od zwyczajowo montowanych podzespołach - Clarity Cap zamiast podstawowego Jantzena). Kable głośnikowe Neotech Nemos 3080 (miedź monokrystaliczna UP-OCC). Wzmacniacz Yaqin MS-30L po gruntownej modernizacji w Sinus Audio (m.in. Mundorfy Supreme zamiast pierwotnie montowanej chińszczyzny itd.), na dobrych lampach NOS. Interkonekt M&B Diamond. Jako transport CD Marantz 6006. Sieciówki na bazie Yarbo 1100, jedna firmowa Viborga. Listwa filtrująca Taga Harmony PF-1000.

 

3 godziny temu, Sine Metu napisał:

 

Ok 20k to np. 22k emoji14.png

Touche! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Moriarty napisał:

Bardzo proszę: kolumny YB Audio Zephyr (ze zwrotnicą na nieco lepszych od zwyczajowo montowanych podzespołach - Clarity Cap zamiast podstawowego Jantzena). Kable głośnikowe Neotech Nemos 3080 (miedź monokrystaliczna UP-OCC). Wzmacniacz Yaqin MS-30L po gruntownej modernizacji w Sinus Audio (m.in. Mundorfy Supreme zamiast pierwotnie montowanej chińszczyzny itd.), na dobrych lampach NOS. Interkonekt M&B Diamond. Jako transport CD Marantz 6006. Sieciówki na bazie Yarbo 1100, jedna firmowa Viborga. Listwa filtrująca Taga Harmony PF-1000.

 

Dzieki. Wszystko stało się jasne.

Nie usłyszysz w tym zestawieniu różnicy do lepszego DACa.

Albo inaczej ... w tym zestawieniu nie ma potrzeby stosowania lepszego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Dzieki. Wszystko stało się jasne.

Nie usłyszysz w tym zestawieniu różnicy do lepszego DACa.

Albo inaczej ... w tym zestawieniu nie ma potrzeby stosowania lepszego DACa.

No oczywiście. Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem (choć gdzieś tam miałem cień nadziei, że może jednak miło mnie zaskoczysz).

Ty wiesz lepiej, co ja słyszę, a co nie. Mam za słaby sprzęt, by zabierać głos na elitarnym forum hajend. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Moriarty napisał:

 

Ty wiesz lepiej, co ja słyszę, a co nie. Mam za słaby sprzęt, by zabierać głos na elitarnym forum hajend. ??

To Twoje słowa, a wszystko przed Tobą. Małymi kroczkami. A chyba najważniejsze, że dźwiek Ci się podoba. Bo to Twój sprzet i Ty go słuchasz. A że można lepiej? To normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No oczywiście. Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem (choć gdzieś tam miałem cień nadziei, że może jednak miło mnie zaskoczysz).
Ty wiesz lepiej, co ja słyszę, a co nie. Mam za słaby sprzęt, by zabierać głos na elitarnym forum hajend.
Nie obrazaj sie, ale jak by wzmaka na el34 nie tuningowac, to.ograniczen tej lampy nie przeskoczysz.Kolumny.masz w wersji berylowej czy jedwabnej?Wiesz jak jest, pewnie gra to dobrze,ale ostatniego detalu to raczej z nagrania nie wyciskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moriarty nie przejmuj się...

prawdopodobnie dzięki miłemu starszemu koledze i sile jego argumentów ? przypomniałeś sobie jak fajnie czyta się zachodnie, a nawet już i wschodnie fora audio ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=72049]Moriarty[/mention] nie przejmuj się...
prawdopodobnie dzięki miłemu starszemu koledze i sile jego argumentów  przypomniałeś sobie jak fajnie czyta się zachodnie, a nawet już i wschodnie fora audio  
Tak takpoklepia po pleckach i niczego sie nie dowiesz.I nawet uwierzysz ze masz hienda.Bo moze masz, tylko nie doradzaj w segmencie o ktorym nie masz pojecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam na takie "argumenty" odpowiedzieć? Udowadniać, że nie jestem wielbłądem? ?

Panowie, proponuję reality check. Powrót na planetę Ziemia. Otóż realia są takie, że doskonale słyszę, jak grają różne DAC-i, także te z górnej półki. Wiem stąd na przykład, że nie odpowiada mi brzmienie układów Sabre - grają bardzo precyzyjnie i dynamicznie, ale mają, jak dla mnie, pewien "cyfrowy", "plastikowy" nalot, który akurat mnie razi.  Słucham głównie klasyki i akustycznego jazzu, czyli instrumentów naturalnych, a że sam grałem na instrumentach naturalnych - a w ramach obowiązków służbowych, wysłuchałem wielu koncertów - mam bardzo wyczulone ucho na wszelkie wybrzmienia i niuanse kolorystyczne. Wiem, jak dany instrument brzmi saute, jak na jego koloryt wpływa sala filharmonii, a jak nawa w gotyckim kościele.

I to wszystko da się usłyszeć w DAC-ach. Jak najbardziej także na lampach EL34, wyobraźcie sobie (sam nie wierzę, że muszę to podkreślać). Serio, nie trzeba SET-a na NOS-ach 300B od Western Electric... to jest podstawowa charakterystyka brzmienia, można te niuanse ocenić na każdym przyzwoitym inżynieryjnie sprzęcie. Jeżeli ktoś uważa, że Hi-End = Hi-Budget, to mam dla Was wesołą nowinę: no, niekoniecznie w każdym przypadku musi być to prawdą ?.

Jak wspomniałem w ramach przykładu, nie podeszły mi DAC-i na Sabre (a słuchałem bez uprzedzeń, nawet bardzo drogich modeli), prawdopodobnie z powodu problemów ze zniekształceniami intermodulacyjnymi, które, jak potem doczytałem, były plagą tych konstrukcji, zanim udało się ten problem jakoś rozwiązać (nowe, udane konstrukcje na Sabre zapewne grają znacząco lepiej; nie sprawdzałem). Za to w pełni pasują do moich oczekiwań, jak się okazało, nowe DAC-i AKM z serii "Velvet Sound". Wystarczy, że puszczę jakąś dobrą realizację Glenna Goulda solo, czy generalnie dobrze nagrany instrument strunowy, czy to smyczkowy, jak skrzypce lub wiolonczela, czy to szarpany, jak gitara, czy młoteczkowy, jak fortepian - i w ataku oraz wybrzmieniu struny słyszę wszystko to, co o jakości dźwięku powinienem wiedzieć. Owszem, jak najbardziej da się ocenić te różnice na dobrze dobranym zestawie nie kosztującym tyle co Bentley.

Zresztą wystarczy przestudiować wykresy z wynikami pomiarów np. Toppinga D70 czy D90, by zrozumieć, skąd się bierze naturalny - jak chce producent: "aksamitny" - charakter tego brzmienia. Po prostu technologia poszła znacząco do przodu i kompetentni inżynierowie z Asahi Kasei byli w stanie zredukować wszelkie niepożądane dźwiękowe śmieci praktycznie do pomijalnego minimum, spychając większość zakłóceń poniżej poziomu -120 dB, czyli pod próg słyszalności (dla porównania: sprawdźcie osiągi czipów DAC Delta/Sigma sprzed kilku lub dziesięciu lat - przepaść). A to wszystko, dzięki błogosławieństwo postępu technologicznego, w czipie za siedemdziesiąt parę dolców sztuka ?.

To naprawdę nie jest żadne audiofilskie voodoo i nie wymaga wykupienia za ciężkie tysiące dolarów legitymacji klubu High-End Master Race ;). Peace & Love.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)

No a mnie się wydawało że DAC po osiągnięciu pewnej granicy sygnału do szumu (czyli Topping D90/Matrix X-Sabre Pro) staje się transparentny, czyli dostajemy dokładnie to co jest nagrane na płycie lub innym nośniku bez dodawania zniekształceń, czyli innymi słowy spełniamy pierwotne założenia Hi-Fi (wysoka wierność?). Chyba że Hi-End polega na wprowadzaniu zniekształceń do toru muzycznego, no to tutaj Topping i Matrix do klubu już nie wchodzą.

Od razu dodam że mam mały staż i dopiero jestem w trakcie składania swojego pierwszego zestawu, ale wiem że kilku kolegów bardziej Pro z porządnym sprzętem i dłuższym stażem regularnie tutaj zagląda i mam nadzieję że zweryfikują czy mówię od rzeczy. Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mushi napisał:

No a mnie się wydawało że DAC po osiągnięciu pewnej granicy sygnału do szumu (czyli Topping D90/Matrix X-Sabre Pro) staje się transparentny, czyli dostajemy dokładnie to co jest nagrane na płycie lub innym nośniku bez dodawania zniekształceń, czyli innymi słowy spełniamy pierwotne założenia Hi-Fi (wysoka wierność?). Chyba że Hi-End polega na wprowadzaniu zniekształceń do toru muzycznego, no to tutaj Topping i Matrix do klubu już nie wchodzą.

Od razu dodam że mam mały staż i dopiero jestem w trakcie składania swojego pierwszego zestawu, ale wiem że kilku kolegów bardziej Pro z porządnym sprzętem i dłuższym stażem regularnie tutaj zagląda i mam nadzieję że zweryfikują czy mówię od rzeczy. Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam serdecznie.

SNR to jeszcze połowa drogi. 
Mamy jeszcze dosyć spore zniekształcenia intermodulacyjne. 
Sam DAC ESS Sabre ma peak, trzeba go układowo niwelować. 
Jeszcze dochodzi kwestia THD (ale tego poniżej 120db nie liczę, bo rzeczywiście jest niemożliwy do usłyszenia). 
No i panowie, jeszcze kwestia filtrów dolnoprzepustowych i co za tym idzie, upsamplingu. Tutaj jest spore pole do popisu bo nie ma, i prawdopodobnie nigdy nie będzie filtra idealnego. 
A, jeszcze są zegary. 
Kupa gadki szmatki.
A Topping D90 może być absolutnym mega badylem, i rozłożyć na łopatki dużo droższe DACI, z pierwszych pomiarów to nie jest dużo gorzej od Chorda Dave, a nawet lepiej niż tani DCS. 
Za 4000zł, co jest absurdalne. Matrix jest już na poziomie Chorda Dave, a jednocześnie nie ma zepsutej sekcji zasilania i co za tym idzie, analogówki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Moriarty napisał:

No oczywiście. Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem (choć gdzieś tam miałem cień nadziei, że może jednak miło mnie zaskoczysz).

Ty wiesz lepiej, co ja słyszę, a co nie. Mam za słaby sprzęt, by zabierać głos na elitarnym forum hajend. ??

Nie chodzi o to, ale kupując DACa za 20tys do Yaqina (znam ten model dosyć dobrze, kumpel go miał trochę czasu...) to po pierwsze nie usłyszysz możliwości DACa, a po drugie słabszy DAC może zagrać wręcz lepiej z takim wzmacniaczem, bo po prostu będzie potrzebował podkoloryzowania i ukrycia pewnych rzeczy. 
Moim zdaniem najsensowniejsze co możesz zrobić teraz to sprzedać wzmacniacz i szukać źródła i wzmacniacza za 22tys. PS Skąd jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Moriarty napisał:

Udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

 

taak, niektórzy wiedzą lepiej co słyszysz, mało tego dostajesz gotowe recepty na synergię w swoim systemie, najlepiej spróbuj daka za 200zł, bo przecież im gorzej tym lepiej ? 

Wiesz jest tak, jak dcs miał dobre pomiary to oczywiście był uznawany za niedościgniony wzór, a teraz gdy byle chińczyk za 4k zł osiąga te same lub nawet lepsze wyniki to okazuje się, że przecież pomiary to tylko pomiary, same nie grają.... ? 

 

Chcemy czy nie chcemy fakty są takie, że akurat w dziedzinie przetworników o tym czy coś będzie tym hi-endem czy nim nie będzie już niedługo będzie zależało tylko i wyłącznie od galanterii i biżuterii 

z czego wszyscy, którzy cenią dobre brzmienie powinni się tylko cieszyć, niestety tu nie wszyscy.... ponieważ za dużo tu jest handlarzy i metkowców-hejendowców ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moriarty, @m4tech

Zapraszam serdecznie do siebie, porównamy tego killera z dCS Debussy i Audio Note DAC 4. Jeszcze dorzucimy Weiss'a i Mytek'a. Stoją i nie mogą się doczekać konfrontacji.

Poznamy golasa ? . I w systemie głośnikowym i w systemie słuchawkowym. Pliki, zwykłe, gęste, PCM, DSD, płyty CD, co szanowni koledzy życzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i co ja mam na takie "argumenty" odpowiedzieć? Udowadniać, że nie jestem wielbłądem? 
Panowie, proponuję reality check. Powrót na planetę Ziemia. Otóż realia są takie, że doskonale słyszę, jak grają różne DAC-i, także te z górnej półki. Wiem stąd na przykład, że nie odpowiada mi brzmienie układów Sabre - grają bardzo precyzyjnie i dynamicznie, ale mają, jak dla mnie, pewien "cyfrowy", "plastikowy" nalot, który akurat mnie razi.  Słucham głównie klasyki i akustycznego jazzu, czyli instrumentów naturalnych, a że sam grałem na instrumentach naturalnych - a w ramach obowiązków służbowych, wysłuchałem wielu koncertów - mam bardzo wyczulone ucho na wszelkie wybrzmienia i niuanse kolorystyczne. Wiem, jak dany instrument brzmi saute, jak na jego koloryt wpływa sala filharmonii, a jak nawa w gotyckim kościele.
I to wszystko da się usłyszeć w DAC-ach. Jak najbardziej także na lampach EL34, wyobraźcie sobie (sam nie wierzę, że muszę to podkreślać). Serio, nie trzeba SET-a na NOS-ach 300B od Western Electric... to jest podstawowa charakterystyka brzmienia, można te niuanse ocenić na każdym przyzwoitym inżynieryjnie sprzęcie. Jeżeli ktoś uważa, że Hi-End = Hi-Budget, to mam dla Was wesołą nowinę: no, niekoniecznie w każdym przypadku musi być to prawdą .

Jak wspomniałem w ramach przykładu, nie podeszły mi DAC-i na Sabre (a słuchałem bez uprzedzeń, nawet bardzo drogich modeli), prawdopodobnie z powodu problemów ze zniekształceniami intermodulacyjnymi, które, jak potem doczytałem, były plagą tych konstrukcji, zanim udało się ten problem jakoś rozwiązać (nowe, udane konstrukcje na Sabre zapewne grają znacząco lepiej; nie sprawdzałem). Za to w pełni pasują do moich oczekiwań, jak się okazało, nowe DAC-i AKM z serii "Velvet Sound". Wystarczy, że puszczę jakąś dobrą realizację Glenna Goulda solo, czy generalnie dobrze nagrany instrument strunowy, czy to smyczkowy, jak skrzypce lub wiolonczela, czy to szarpany, jak gitara, czy młoteczkowy, jak fortepian - i w ataku oraz wybrzmieniu struny słyszę wszystko to, co o jakości dźwięku powinienem wiedzieć. Owszem, jak najbardziej da się ocenić te różnice na dobrze dobranym zestawie nie kosztującym tyle co Bentley.
Zresztą wystarczy przestudiować wykresy z wynikami pomiarów np. Toppinga D70 czy D90, by zrozumieć, skąd się bierze naturalny - jak chce producent: "aksamitny" - charakter tego brzmienia. Po prostu technologia poszła znacząco do przodu i kompetentni inżynierowie z Asahi Kasei byli w stanie zredukować wszelkie niepożądane dźwiękowe śmieci praktycznie do pomijalnego minimum, spychając większość zakłóceń poniżej poziomu -120 dB, czyli pod próg słyszalności (dla porównania: sprawdźcie osiągi czipów DAC Delta/Sigma sprzed kilku lub dziesięciu lat - przepaść). A to wszystko, dzięki błogosławieństwo postępu technologicznego, w czipie za siedemdziesiąt parę dolców sztuka .

To naprawdę nie jest żadne audiofilskie voodoo i nie wymaga wykupienia za ciężkie tysiące dolarów legitymacji klubu High-End Master Race ;). Peace & Love.
Mala masz jeszcze praktyke .Co np potwierdza Twoja opinia o Sabre czy El34.Wlacznie z tym co okreslasz jako poziom zakłóceń.Nikt nie ma patentu na najlepsza kostke DAC ani tez jej aplikacje.Gdyby tak bylo,rynek by sie bardzo spolaryzowal.A tak,kazdy produkt ma jakis zestaw zalet i wad i trzeba wyszukac cos dla siebie.SNR to jak ktos powiedzial, tylko skladnik i to nie najwazniejszy.Polecam wiecej pokory i posluchania w koncu czegos dobrego.
Hi end nie musi byc hi budget?i tak i nie.Powiedz mi, jaka ktos ma motywacje zeby zrobic cos zajebistego w dumpingowej cenie?Brutalne realia sa takie,ze Ci co nie potrafia, musza robic tanioche i samozwanczo nazywac to hi endem, a Ci co potrafia, to chca na tym porzadnie zarobic i nie maja interesu by za nisko pozycjonowac swoje dziela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

Zapraszam serdecznie do siebie, porównamy tego killera z dCS Debussy i Audio Note DAC 4. Jeszcze dorzucimy Weiss'a i Mytek'a. Stoją i nie mogą się doczekać konfrontacji.

ale żeby tak od razu z dcsem porównywać ... ? 

a ja proponuje inną zabawę, kupujemy jakieś mikrofony np shure mv88 do iphona, wybieramy kilka utworów i nagrywamy , wysyłamy do moderatora i on wstawia to do wątku jako tylko sobie znane próbki i userzy mogą wskazać co lepsze próbka A czy B, na koniec moderator robi statystykę i publikuje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

@Moriarty, @m4tech

Zapraszam serdecznie do siebie, porównamy tego killera z dCS Debussy i Audio Note DAC 4. Jeszcze dorzucimy Weiss'a i Mytek'a. Stoją i nie mogą się doczekać konfrontacji.

Poznamy golasa ? . I w systemie głośnikowym i w systemie słuchawkowym. Pliki, zwykłe, gęste, PCM, DSD, płyty CD, co szanowni koledzy życzą.

 

Ty chyba testowałeś golden atlantica lampiego a masz teraz dCS Debussy? Co zdecydowało, że wybrałeś dCS? Lepiej wpadował się w system?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m4tech napisał:

ale żeby tak od razu z dcsem porównywać ... ? 

 

Zdaje się, że wątek jest o DACach do 20 tys. Wszystkie moje zaproponowane mieszczą się w tym przedziale. Trudno jest upolować Debussy'ego za 20 tys ale wiem, że się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Zdaje się, że wątek jest o DACach do 20 tys. Wszystkie moje zaproponowane mieszczą się w tym przedziale. Trudno jest upolować Debussy'ego za 20 tys ale wiem, że się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Ty chyba testowałeś golden atlantica lampiego a masz teraz dCS Debussy? Co zdecydowało, że wybrałeś dCS? Lepiej wpadował się w system?

Atlantic to bardzo fajny DAC ale ... bardzo podobny w brzmieniu do Audio Note DAC4. Nie było postępu. A dCS do tego wszystkiego co ma Lampi i AN dołożył więcej smaczków i tego wszystkiego o co audiofile się zabijają oraz o dwie klasy lepszą funkcjonalność (DoP i DSD128, DXD, transmisja 2xAES/EBU, pilot no i przede wszystkim wejście zegara).

Zanim podjąłem decyzję o zakupie dCSa goscił On u mnie ponad trzy miesiące, miałem czas na spokojnie posłuchać, porównywać, pomysleć. To sie nazywa komfort zakupu ? .

 

 

6 minut temu, S0nic napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To pierwsze z maja ale moim zdaniem to fejk. Aż takich cen to nie ma ? .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Atlantic to bardzo fajny DAC ale ... bardzo podobny w brzmieniu do Audio Note DAC4. Nie było postępu. A dCS do tego wszystkiego co ma Lampi i AN dołożył więcej smaczków oraz o dwie klasy lepszą funkcjonalność (DoP i DSD128, DXD, transmisja 2xAES/EBU, pilot no i przede wszystkim wejście zegara).

Atlantic czy golden atlantic (w sumie nie jestem pewny jakie są różnice), z regulacją głośności, zbalansowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

Zdaje się, że wątek jest o DACach do 20 tys

Jak widać, po 13k już chodzą, ale to nie zmienia faktu, moja propozycja zabawy nadal aktualna ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.