Skocz do zawartości
IGNORED

DAC używany do ok 20kpln


emc_emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sine Metu napisał:

62161e106ff1bde7f658231ba5d0961d.jpg

 

 "mistake - absorb too much" -  a ile to jest zbyt wiele absorpcji?

albo "dont overdamp" -   ile to jest żeby nie przesadzić?

 

"Marketingowy Guru" odniósł się tylko do jednej strony problemu, a to samo dotyczy drugiej strony, czyli sytuacji w której pomieszczenie jest zbyt żywe, pogłos rozmycie, balans tym razem zburzony od drugiej strony

 

Sedno sprawy jest takie, że mieszkamy w domach "z betonu" i to jest jak dla mnie punkt wyjścia do przemyśleń i badań, a nie płytkie tipsy miszczów od marketingu

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, m4tech napisał:

Jest wiele dróg  datla-sigma, multibit, r2r, dalej  upsamling czy NOS dalej filtry cyfrowe czy analogowe, dalej na wyjściu OPampy, czy stopień dyskretny...  a na końcu każda z tych dróg daje różną sumę zakłóceń. Z tych wszystkich wariantów najmniej zakłóceń

czyli największą rozdzielczość dźwięku daje delta-sigma i zdaje się OPampy.. bo dyskretny zawsze coś zabiera dyskretnie ? 

 

i żeby nie było piszę strikte o rozdzielczości brzmienia, nie o żadnych emocjach, ponieważ wychodzę z takiego założenia,

że emocje to były ale podczas nagrania płyty, a teraz to trzeba je tylko dobrze odtworzyć

No to wychodzimy z tego samego założenia ?

Tylko tutaj wchodzi jeszcze sprawa charakterystyki zniekształceń. 
Bo czasami wyższe odrobinę THD jest lepszym jakościowo THD. 
Bo np. rezonans wytwarza rezonanse własne. I ma taką strukturę jak fraktale, przynajmniej w baardzo dużym uproszczeniu. 
I tutaj umiejscowienie samych rezonansów ma również znaczenie. 

No i IMD o których mówiłem, czyli zniekształcenia nieliniowe. 
Tutaj problem jest dosyć skomplikowany, bo przykładów takowych jest ogrom. A są dosyć trudne do pomiaru, a wręcz czasami trudne do określenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

 

a nie płytkie tipsy miszczów od marketingu

 

 

 

 

Zanim napiszesz takie brednie poczytaj biografię Kena.

 

A jak do czegoś w zyciu dojdziesz tak jak On to może będzie cię stać na coś więcej niż dom z betonu i to co w nim stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



 
 "mistake - absorb too much" -  a ile to jest zbyt wiele absorpcji?
albo "dont overdamp" -   ile to jest żeby nie przesadzić?
 
"Marketingowy Guru" odniósł się tylko do jednej strony problemu, a to samo dotyczy drugiej strony, czyli sytuacji w której pomieszczenie jest zbyt żywe, pogłos rozmycie, balans tym razem zburzony od drugiej strony
 
Sedno sprawy jest takie, że mieszkamy w domach "z betonu" i to jest jak dla mnie punkt wyjścia do przemyśleń i badań, a nie płytkie tipsy miszczów od marketingu


No comments.

http://cloud.tapatalk.com/s/5e3397e55f09f/hfc_ken_den.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele dróg  datla-sigma, multibit, r2r, dalej  upsamling czy NOS dalej filtry cyfrowe czy analogowe, dalej na wyjściu OPampy, czy stopień dyskretny...  a na końcu każda z tych dróg daje różną sumę zakłóceń. Z tych wszystkich wariantów najmniej zakłóceń
czyli największą rozdzielczość dźwięku daje delta-sigma i zdaje się OPampy.. bo dyskretny zawsze coś zabiera dyskretnie  
 
i żeby nie było piszę strikte o rozdzielczości brzmienia, nie o żadnych emocjach, ponieważ wychodzę z takiego założenia,
że emocje to były ale podczas nagrania płyty, a teraz to trzeba je tylko dobrze odtworzyć
Tak przekornie, to czy tą drogą nie wystarczy tidal hi fi i białe słuchawki za 200zl? Odtworzy wszystko co zostało nagrane, co do 1 i 0?
Ja ja wybieralem, kupowałem sprzęt, słuchałem to zostawał ten co u mnie zagrał tak, że mi się podobało i tyle. Było przyjemnie, odpoczywałem przy tym. Np Jopek potrafiła wytworzyć jakiś klimat.
Nie mam pojęcia czy taki klimat miał być w czasie nagrania, nie byłem tam. Jednak jak u mnie Jej wokal potrafi nabrać takiej eterycznosci, tak ująć, to dlaczego z tego zrezygnować? Kto z Was wie czy taki był zamysł, czy to nie było podczas nagrania????
Inne odsluchiwane dac grały tak , że relaksu w tym , flow itd za grosz. I miałbym taki wybrać bo wg jakiś pomiarów w teroii jest lepszy?
Może jak nie słuchało się systemu grającego wciągająco , to wg mnie oczywiście próbuje się nadrabiać cyferkami???? Szukać uzasadnień, że to jest dobry sprzęt.
Wasza wiedza w temacie jest na prawdę zaskakująco duża, tylko czy do słuchania muzyki, muzyki nie cyferek to jest konieczne. Trzeba tyle nad tym debatować.
Co innego na forum , czy wątku technicznym. Każdy ma swoje pasje. Tu chyba chodzi akurat o muzykę.
Miłego


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucha się uszami a nie mikrofonem pomiarowym a płaci się za dźwięk który nam się bardziej podoba na ucho a nie za wyśrubowane parametry. 

Urządzenie może mieć świetne parametry i pomiary a jego brzmienie może się nam nie podobać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciek36 napisał:

Było przyjemnie, odpoczywałem przy tym. Np Jopek potrafiła wytworzyć jakiś klimat.

to nie może być wykładnia dobrego całościowego brzmienia, oczarowanie jakimś jednym elementem, np wokalem może być wynikiem na przykład podbić niektórych składowych na średnicy, czyli inaczej mówiąc zniekształceń systemu/akustyki

wychodząc z takich założeń w doborze sprzętu ląduje się później w kozim rogu z przekonaniem, że do wokalu jeden system, do metalu drugi system, a do poważnej jeszcze inny system, itd ... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słucha się uszami a nie mikrofonem pomiarowym a płaci się za dźwięk który nam się bardziej podoba na ucho a nie za wyśrubowane parametry. 
Urządzenie może mieć świetne parametry i pomiary a jego brzmienie może się nam nie podobać. 


Urzadzenie moze tez miec slabe parametry a znieksztalcenia moga sie wydawac mile dla ucha (dodawac “analogowego” brzmienia).

DAC z dobrymi parametrami powinien byc “przezroczysty” nie “dodawac” nic od siebie. Czy poprawny DAC zabrzmi lepiej od takiego znieksztalcajacego? Na 100% bedzie wierniejszy w przekazie aczkolwiek nie zawsze na “ucho” bedzie przyjemniejszy w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

Zanim napiszesz takie brednie poczytaj biografię Kena.

Zobacz kto tak naprawdę robił projekty przez ostatnie lata, K.I. to już była tylko sygnatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to nie może być wykładnia dobrego całościowego brzmienia, oczarowanie jakimś jednym elementem, np wokalem może być wynikiem na przykład podbić niektórych składowych na średnicy, czyli inaczej mówiąc zniekształceń systemu/akustyki
wychodząc z takich założeń w doborze sprzętu ląduje się później w kozim rogu z przekonaniem, że do wokalu jeden system, do metalu drugi system, a do poważnej jeszcze inny system, itd ...  
A co jest wykładnią dobrego brzmienia? Dla mnie mój gust. Moja kasa, ma mi się podobać. Bo kto z Was wie co to naturalne brzmienie i co artysta tak dobkocna chciał wytworzyć podczas nagrania. Nikt.
Dla mnie na pewno nie wykres.
Nie tylko wokal jest dla mnie ok u mnie, to był tylko przykład.
Przecież sam w kolumny w większości na wykresach to mają góry i doły. Pomieszczenie to samo. Jak Wy więc wkladacie te swoje hi endy?

Ja tam się nie upieram przynniczym.
Każdy wydaje jak mu się podoba. O gustach się nie dyskutuje, bo on tym zapominajcie.
Ale czytając na innych forach wiele osób że sprzętem dobieramy latami, za niezła kasę to jakoś nikt nie zastanawia się nad tym jaki taki Bartok Dcs ma znieksztalcenia czy co tam, tylko czy mu się granie podoba, pasuje do jego systemu, koncepcji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, file-moon napisał:

DAC z dobrymi parametrami powinien byc “przezroczysty” nie “dodawac” nic od siebie

Zgadzam się dlatego jestem zwolennikiem precyzyjnych źródeł cyfrowych a nie przyjemnych lampowych. Trzeba znaleść złoty środek według własnych preferencji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, maciek36 napisał:

za niezła kasę to jakoś nikt nie zastanawia się nad tym jaki taki Bartok Dcs ma znieksztalcenia czy co tam

Jak kogoś stać na Bartoka to może mieć w doppie wykresy. nota bene jestem pewien, że ten akurat dac ma te wykresy raczej wybitne, ...................a co najmniej tak dobre jak chińczyk ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ?  ? 

Jeżeli ktoś dobiera natomiast u źródła daki, które maja takie czy inne problemy z rozdzielczością, wchodzi w ślepą uliczkę, ponieważ prawdziwych wybrzmień żaden klocek, ani żadne paczki mu nie nadprodukcją i tu znowu wracamy do sedna, muzyka już jest w nagraniach, a sprzęt audio to nie są instrumenty muzyczne.

... i  później między innymi żeby odzyskać chociaż trochę tego splendoru i wigoru, mogą być dyfuzory, nie ma absorberów itd. itp i kółko się zamknęło ?  ?  ?  ?  ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli kogoś stać na Bartoka powinno go też stać na akustykę bo to w hi-endzie jest fundamentem systemu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma się błędu w systemie, to lepszy dac będzie po prostu lepszy. 
Można zasłaniać braki osprzętem, albo zupełnie ich nie mieć. 
Ja wychodzę z tego drugiego założenia. 

System zbudowany zgodnie ze sztuką zagra wszystko na najwyższym poziomie, i się nie zalęknie żadnego gatunku. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, MrSalieri napisał:

Dlatego jeśli kogoś stać na Bartoka powinno go też stać na akustykę bo to w hi-endzie jest fundamentem systemu.  

Czy to jakiś paradygmat?

Pytam, bo mam kolegę który słucha z DCS NB używając go jako radyjko kuchenne - puszcza sobie w salonie z tidala muzykę w tle. Wybrał NB bo był najwygodniejszy dla Niego, a teraz myśli czy nie zmienić go na Bartoka, bo ma wejście na słuchawki... Ma jeszcze drugi poważniejszy zestaw, ale w salonie dziennym, nie chce sobie robić tam żadnej akustyki, a chce słuchać muzyki - czyli Bartoka nie może kupić...?

Może niech każdy sam sobie zdecyduje co dla niego ma sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, plastik1989 napisał:

Czy to jakiś paradygmat?

Nie. 

11 minut temu, plastik1989 napisał:

Może niech każdy sam sobie zdecyduje co dla niego ma sens

Zgadzam się. 

Jeśli ktoś poważnie myśli o dźwięku najwyższej jakości powinien zacząć od pomieszczenia i akustyki a jeśli kogoś stać a SQ nie jest dla niego najważniejsza może sobie grać nawet z vivaldiego w kuchni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audiofilii kwestia akustyki jest w dużym stopniu nadużywana i dla wielu szarlatanów stanowi słowo-klucz aby gasić oponentów. 

W 99% wypadków w domowych warunkach wszystko ponad prawidłowe pozycjonowanie sprzętu, jest stratą czasu i pieniędzy.

Nie da się tematu ogarnąć bez całkowitej przebudowy pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

nawet z vivaldiego w kuchni. 

To też żaden paradygmat - bo środowisko naukowe jest całkowicie zgodne - Vivaldi na pierwszym miejscu jest kompozytorem, więc powinno się pisać z wielkiej litery, a na drugiej pozycji dopiero jest to nazwa sprzętu - który za kilka lat będzie zapomniany (w przeciwieństwie do kompozytora). Zresztą nazwa własna sprzętu, też powinna być z wielkiej litery pisana. 

Natomiast zastanawia mnie fakt samego stwierdzenia, że można "nawet Vivaldiego" - czy to jest top topów i szczyt marzeń sennych? Nie ma świata poza DCS -> Debussy -> Bartok -> Vivaldi..? Nie ma innych marek, nie ma innych rozwiązań?  Czy to jedyna słuszna droga?  Co Ci ludzie przez ostanie pół wieku zabawy w Hi-Fi i High End robili bez tego DCSa? 

Vivaldi i akustyka. Koniec kropka. Wzmacniacz wiadomo jaki. Akustyka wiadomo od kogo. Skończy się w końcu ten spam?

Sam wybrałeś inną drogę - tani chiński wzmacniacz i pusty pokój, bez żadnej akustyki. To przestań, ludziom sprzedawać wizji super akustyki i DCSów jako najlepszego rozwiązania, z pozycji teoretyka gawędziarza.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar akustyki pomieszczenia to jedno
a charakterystyka systemu to drugie

Jak ktoś ma możliwość to sprawdźcie spektrum charakterystyki znanych utworów, jak ktoś ma odwagę to niech tutaj wrzuci zrzut ekranu

Zobaczycie ze krzywa wygląda całkiem inaczej niż pomiar sygnału ciągłego

Podbicie 42,5Hz które pokazuje na pomiarze akustyki, przy słuchaniu muzyki wcale nie występuje

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

W 99% wypadków w domowych warunkach wszystko ponad prawidłowe pozycjonowanie sprzętu, jest stratą czasu i pieniędzy.

 

jak pojawiają się %% powinno się pojawić źródło badań statystycznych, nie wiem OBOP .... ?

przyjmując pewne założenia masz nawet rację, mianowicie jeśli słucha się na niskich poziomach głośności to tak

23 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Jak ktoś ma możliwość to sprawdźcie spektrum charakterystyki znanych utworów, jak ktoś ma odwagę to niech tutaj wrzuci zrzut ekranu

 

a to też ciekawy temat, wchodzimy jeszcze głębiej w materię, ?  im lepsza akustyka odsłuchu tym więcej się dowiesz i usłyszysz na temat akustyki i charakterystyki  nagrania, nie ma innej drogi, to co piszę wynika z nauki i logiki... i trochę z własnych badań ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A charakterystyka nagrań może byc różna z wielu przyczyn

Z internetu wyciągnąłem pomiar koncertu "matal" Rock

spacer.png

 

Ide o zakład ze wiele systemów nie da rady pokazać takiej (podobnej) charakterystyki, nawet ze wspomaganiem akustyki pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, m4tech napisał:

Zobacz kto tak naprawdę robił projekty przez ostatnie lata, K.I. to już była tylko sygnatura.

Przez ostatnie lata to On już jest na emeryturze. Zobacz ile On zrobił dla audio i w audio w zeszłym stuleciu.

Znam Go osobiście. To kopalnia wiedzy o audio, własnej i doświadczalnej a nie znalezionej w internecie, jakiej Ty zapewne nigdy w swoim życiu nie posiądziesz.

EOT

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

 

Natomiast zastanawia mnie fakt samego stwierdzenia, że można "nawet Vivaldiego" - czy to jest top topów i szczyt marzeń sennych? Nie ma świata poza DCS -> Debussy -> Bartok -> Vivaldi..? Nie ma innych marek, nie ma innych rozwiązań?  Czy to jedyna słuszna droga?  Co Ci ludzie przez ostanie pół wieku zabawy w Hi-Fi i High End robili bez tego DCSa? 

 

 

Hmmm ... konkurenta dla Vivaldiego to będzie bardzo znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,
aktualnie poszukuje DACa do systemu złożonego z:
wzmacniacz zintegrownay Boulder 865 
kolumny Dynaudio Special 25
Preperencje: jak najlpepszy dźwięk po wyjściach XLR ,  i jako wejściowy interfejs AES/EBU ewentualnie SPDIF
 
A odnośnie tematu.
Coś już słuchałeś? Coś się spodobało lub nie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, pmcomp napisał:

Hmmm ... konkurenta dla Vivaldiego to będzie bardzo znaleźć.


Ja słucham z winyla, szpulowca, (próbowałem też plików), a najwiecej słucham CD. Każdy format ma inny dźwięk, z każdego z nich da się złożyć wybitne systemy i nie da się jednoznacznie powiedzieć które są lepsze. Kwestia preferencji, zarówno dźwiękowych jak i użytkowych. 
Tak samo z DACiem. Dcs robi dobre DACi. Dobre transporty. Ale jest to jedna z dróg i nie zgadzam się, z tym że jedyna słuszna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, plastik1989 napisał:


Ja słucham z winyla, szpulowca, (próbowałem też plików), a najwiecej słucham CD. Każdy format ma inny dźwięk, z każdego z nich da się złożyć wybitne systemy i nie da się jednoznacznie powiedzieć które są lepsze. Kwestia preferencji, zarówno dźwiękowych jak i użytkowych. 
Tak samo z DACiem. Dcs robi dobre DACi. Dobre transporty. Ale jest to jedna z dróg i nie zgadzam się, z tym że jedyna słuszna. 

Ja podobnie.

Ale co chyba oczywiste, bo jesteśmy w wątku jakim jesteśmy, miałem na mysli konkurenta w domenie cyfrowej. Tutaj Vivaldi rządzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Ja podobnie.

Ale co chyba oczywiste, bo jesteśmy w wątku jakim jesteśmy, miałem na mysli konkurenta w domenie cyfrowej. Tutaj Vivaldi rządzi.

Czyli wszystkie firmy audio robiące DACi upadną w przeciągu jednego roku - skoro powstał jedyny, bezwzględnie najlepszy DAC, który pasuje dźwiękowo każdej osobie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

.......................Tutaj Vivaldi rządzi.

To jak rozmawiamy w przedziale cenowym wątku

to

w ciemno stawiam ze NAGRA zabrzmi przejrzyściej, z większą rozdzielczością w dolnym zakresie, ogólnie równiej tonalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Vivaldi..? Nie ma innych marek, nie ma innych rozwiązań?

Napisałem to w kontekście ceny a nie marki w odniesieniu do wypowiedzi odnośnie Twojego kolegi. Drogo ale jak kogoś stać to czemu nie. Taki prosty przekaz. 

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Vivaldi i akustyka. Koniec kropka. Wzmacniacz wiadomo jaki. Akustyka wiadomo od kogo. Skończy się w końcu ten spam?

Widzę że udzieliła Ci się od Twojego krakowskiego przyjaciela obsesja i alergia na pewne słowa,  nazwy,  firmy itp. Gdzie ja podałem jakąś nazwę czy firmę? 

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Sam wybrałeś inną drogę - tani chiński wzmacniacz i pusty pokój, bez żadnej akustyki. To przestań, ludziom sprzedawać wizji super akustyki i DCSów jako najlepszego rozwiązania, z pozycji teoretyka gawędziarza.  

Moje wybory, moja sprawa na co wydaje swoje pieniądze i jakie mam priorytety. Akustyka to postawa ale wiem że to dla Ciebie to temat nie istotny, pozwalający na pisanie świetnych recenzji sprzętu, zwłaszcza kolumn w których brakuje basu. Nigdzie nie napisałem że dCS -  bo tak prawidłowo wygląda ta nazwa - jest jedyny i najlepszy ale jak już wspomniałem allegria przesłania widzę również oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.