Skocz do zawartości
IGNORED

DAC używany do ok 20kpln


emc_emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lete napisał:

Jak Wy to robicie, że słyszycie różnicę pomiędzy DAC'ami? Dla mnie nawet te za 1000 zł grają w dobrej aplikacji systemu prawie TAK SAMO, jak te za 20 tys. ? Akurat DAC to w przypadku moich doświadczeń najmniej wpływający na granie element systemu - dobrą sieciówkę słyszę (zmiana) bardziej, aniżeli różnice pomiędzy DAC. Nie potrafię tego wytłumaczyć.

A jakiego DACa za 20tys słuchałeś w swoim systemie , ze zagrał jak taki za 1tys ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 3.03.2020 o 20:31, W_Waw napisał:

Nie rozumiem tego Waszego liczenia w procentach. Albo blachy brzmią jak blachy albo nie, albo słychać że w przestrzeni mam bryły dźwięku albo płaskie placki, albo jest prawidłowa scena albo jej nie ma. Co to znaczy np. że mam barwny bas z fakturami w 50%. Są elementy w dźwięku które ktoś może szacować sobie na 5, 10 czy 15% ale dla kogoś innego kto jest przyzwyczajony do ich obecności braki "wyceniane" czasem przez niektórych na 5 czy10% powodują ze dźwięk jest nieakceptowalny.

Muszę przyznać, że nie wyszło mi to porównanie. Procenty kompletnie nic nie mówią o tym co słyszymy. Liczę na to, że chłopaki co będą porównywać DACi (ja się tam osobiście nie pcham) podejdą do tematu profesjonalnie, bo są osłuchani.

Przy okazji, czy możesz przetłumaczyć mi o co tutaj chodzi:   "Brak mu emocji, informacji w tle, wibracji, życia."

Jak czytam takie opisy to przychodzą mi na myśl Opowieści z Narnii. Co to są wibracje? Instrumentom brak wibracji i grają jakoś nie tak? Emocje??? Życie??? Może autor po raz pierwszy usłyszał naturalne granie bez koloryzowania i podbić pewnych pasm, nie wiem. Tylko w przypadku informacji w tle mogę się domyślać, że być może chodziło o rozdzielczość.

16 minut temu, morawka napisał:

A jakiego DACa za 20tys słuchałeś w swoim systemie , ze zagrał jak taki za 1tys ?

Ajajaj.. dałeś się sprowokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/4/2020 at 9:02 PM, mushi said:

Ajajaj.. dałeś się sprowokować

Mysle,ze nie do konca. Siedze dosc dlugo w sluchawkach i ludzie porownuja wzmaka za 1000 do wzmaka za 10000 na dacu za 500zl. Pisza ze nie ma roznicy. To samo dotyczy kabli zasilajacych,usb jak i calej reszty.

Pomijam calkowiciw fakt mentalnosci polakow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
9 godzin temu, Pawel Bebenek napisał:

Mysle,ze nie do konca. Siedze dosc dlugo w sluchawkach i ludzie porownuja wzmaka za 1000 do wzmaka za 10000 na dacu za 500zl. Pisza ze nie ma roznicy. To samo dotyczy kabli zasilajacych,usb jak i calej reszty.

Pomijam calkowiciw fakt mentalnosci polakow.

@lete tutaj już szukał sensacji. Odnoszę wrażenie, że chłopak ewidentnie prosi się o uwagę.

Co do reszty, nie będę zabierał zdania bo niewiele mi o tym wiadomo. Pewnie jest tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 31.01.2020 o 22:29, essewissa napisał:

To minidsp jest na dirac live. Jest nawet pełna wersja z preampem i niezłym dac AKM. Jest coś lepszego obecnie z dsp, dac, wzmacniacz? Serio pytam bo się rozglądam nad czymś podobnym,  najchętniej właśnie dac, który mógłbym podłączyć do końcówki mocy. Niby jest jeszcze Nad c658, ale tam jakieś paździerzowe, stare Sabre siedzi. 

Lyngdorf TDAI-3400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2020 o 21:05, mushi napisał:

Ja tego wcale tak nie odbieram. Patrz:

Dwóch forumowiczów wyraziło zgodę, że wspólnie dokona porównania dwóch przetworników C/A. dCS Debussy i Topping D90. Pierwszy kosztuje 46k a drugi 3k. Spora różnica, prawda? Moje uszka są raczej zardzewiałe, więc mogę tylko kibicować temu porównaniu zza monitora. Wybraliśmy do tego zadania pmcompa i #Szakovskyego. Panowie profesjonalnie podejdą do tematu i porównają oba DACi.

dCS to uznana audiofilska firma. Topping to młody Chinol, który właśnie wybija się na fali delta-sigma. Jeżeli spojrzymy na różnice w cenie obu DACów, to wartość Toppinga stanowi 6,5% ceny półkowej dCSa. Czy pod względem jakości te proporcje ułożą się podobnie? Ha! i właśnie w tym miejscu znajduje się najwięcej emocji. Moim zdaniem, jeśli Topping jakościowo po tym porównaniu przekroczy granicę powiedzmy 50% dCSa, to będzie to dla niego ogromny sukces.

Takie jest moje spojrzenie na ten cały eksperyment.

I kiedy to porównanie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
17 minut temu, Patrykowski napisał:

I kiedy to porównanie? 

To @#Szakovsky z @pmcompem deklarowali się, że mają dobry słuch.

Jak ten drugi jest jest już gotowy ze sprzętem, to ten pierwszy podobno na początku marca przeprowadzał się do stolicy i ma jeszcze jakieś problemy logistyczne.

Zresztą co ja będę gadał, @#Szakovsky, sam się spowiadaj ludziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mushi napisał:

To @#Szakovsky z @pmcompem deklarowali się, że mają dobry słuch.

Jak ten drugi jest jest już gotowy ze sprzętem, to ten pierwszy podobno na początku marca przeprowadzał się do stolicy i ma jeszcze jakieś problemy logistyczne.

Zresztą co ja będę gadał, @#Szakovsky, sam się spowiadaj ludziom...

Jak jakiś problem logistyczny to daj znać, może coś pomożemy w stolicy :) 
Dajcie znać, chętnie dołączę na odsłuch z dobrą łyski ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pmcomp napisał:

Teraz słabo to widzę ... zaraza sią zbliża.

No nic, trzeba odczekać. A w paczkach ta zaraza się przenosi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2020 o 09:34, Patrykowski napisał:

No nic, trzeba odczekać. A w paczkach ta zaraza się przenosi? 

Po 5 dniowej kwarantannej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SomekPoland napisał:

Ja jestem bardzo ciekaw Topping ale będę chyba jednak kombinował coś z Muzgiem.

Mózg i rozum zawsze w cenie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie ostatnio Kolega z Toppingiem D50. Bardzo ładnie wykończone pudełeczko i nawet  ciężkie ?

Porównywaliśmy z Lampizatorem GA i przyznam szczerze ze całkiem przyjemnie to zagrało. W każdym razie ponad dwudziestokrotnej różnicy w dźwięku (adekwatnie do różnicy w cenie ) nie odczułem ? Broni sie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Marek.S said:

Oczywiście że się broni, ba a gdybyś nie wiedział co gra vs Lampi to mogłoby być jeszcze ciekawiej ?


Ślepe testy bywają zgubne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bartekkw napisał:

Był u mnie ostatnio Kolega z Toppingiem D50. Bardzo ładnie wykończone pudełeczko i nawet  ciężkie ?

Porównywaliśmy z Lampizatorem GA i przyznam szczerze ze całkiem przyjemnie to zagrało. W każdym razie ponad dwudziestokrotnej różnicy w dźwięku (adekwatnie do różnicy w cenie ) nie odczułem ? Broni sie 

A próbowaliście może grać przez pre? Jak wychodzi spdif vs. USB, o ile było testowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graliśmy bezpośrednio na Svedy Blipo. Różnica była w poziomie głośności na wyjściu z DAC. Lampizator górował detalem i przestrzenią. Spdif i USB nie rozicowalismy - szło po USB 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przyszła dostawa Topping D90 do q21. Jeżeli ktoś zainteresowany to są na stanie i można wypożyczyć do testów.

Sam chciałem przetestować ten dac ale aktualnie mam wzmak u kogoś kogo objęła kwarantanna czy coś w tym stylu i nie mogę odebrać. Już ponad 2 tyg. bez muzyki. Tak mnie dojechał ten wirus. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były 3 szt. na stanie w tym jeden się sprzedał od ręki i miałem możliwość wypożyczyć sztukę.
Ja tylko dlatego nie pojechałem po dac na testy bo nie mam pod co podłączyć teraz, a czasu przecież sporo na zabawę dzięki epidemii tego durnego wirusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez doktor_mun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to któryś z nas był ściemniany, ja dostałem info wczoraj przed południem, że już jest kolejka, być może te 2 szt szybko znalazły chętnych do testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem tel. że mogę podjechać. Zapisałem się już dużo wcześniej. Normalnie wsiadłbym w furę i wieczorem już testował. Miałem nie nie mieć wzmaka 2-3 dni, a wyszło jak pisał Jan Kochanowski w mojej ulubionej fraszce „Ale lipa”.

Cóż bywa. Co się odwlecze to nie uciecze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z kogo opiniami się liczę napisze mu laurkę to wypożyczę lub kupię z opcją zwrotu.

A tak przy okazji to posłuchałem w weekend Audio research dac8 i w porównaniu do mojego AudioGd na sabre to inna galaktyka. Można go znaleźć za około 2tys euro. No ale jak zwykle rodzi się pytanie czy za podobne pieniądze nie da się lepiej, ehh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.