Skocz do zawartości
IGNORED

DAC używany do ok 20kpln


emc_emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem ostatnio w filharmonii (w Poznaniu) to jak wszedł trójkąt to szukałem gdzie jest (dobrze zrobiony) diament Accutona ? 

A co do zniekształceń. 
Nazwa "zniekształcenia" sama mówi jak się ma do odzwierciedlania sygnału. 
Ale temat zniekształceń to baaardzo długi temat. I ilość rodzai zniekształceń bywa przytłaczająca. 
Bo zniekształcenia to nie tylko THD. Ale również IMD, i znam ich przynajmniej 5 typów. A dwie nawet dotyczą tego samego zjawiska, tylko w innej skali. No i sama charakterystyka zniekształceń, to jak one wyglądają. 
No to jest dosyć srogi temat. 

Ale jestem zdania, że jest droga w audio, która prowadzi do prawdy. Ale eliminuje znaczną większość sprzętu audio, w dodatku trzeba do niej dorosnąć. 
Np. Ja nie mogę słuchać, żadnych kolumn BBC. Bo jestem człowiekiem który zna się trochę na śpiewie, w kontekście technicznym, i wiem jak brzmi ludzki głos. No i nigdy, żadne BBC nie oddały mi prawdziwej barwy głosu. Bo uwaga, głos jest w swojej naturze dosyć jasnym bytem, ale to wynika z tego jak i gdzie on powstaje. Ale to też temat do dłużej pogadanki, a my tutaj o DAC'ach. 

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że D90 będzie gdzieś w lutym, i dodatkowo ogarnę polski R2R, trochę droższy od dcs'a (nie, nie jest to Lampizator). A jutro zadzwonię do dystrybutora Matrixa i spytam się czy mają sztukę na wypożyczenie. No i zabiorę jakiś alkohol, ale wiadomo, przyjemności po pracy ? 

Plus, jak będzie się dało to zabiorę dosyć transparentny wzmacniaczyk w klasie D. 
Nie robi wstydu, w wielu aspektach pogonił Soulution. 
Małe, więc zabiorę w kieszeń ? W razie czego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
28 minut temu, zn21 napisał:

to pewnie jesteś młody i na początku drogi. 

proponuję wybrać się na koncert do filharmonii by posłuchać jak brzmią na prawdę instrumenty by porównać to z tym co mamy w domu ale i z dystansem podejść jakby różnica była za duża. Potem zacząć słuchać a parametry pozostawić producentom.

Czasem zastanawiam się czy w ogóle powinienem zabierać głos na forum bo ono już ma swoich strażników i z tego co widzę to są to osoby ogarnięte. Co do filharmonii i nowych doświadczeń to jak najbardziej są one wskazane, staram się trzymać otwarty umysł.

Połowa mojego repertuaru to

i to

i to raczej nigdy się nie zbliży do oryginału słuchane u nie w domu. Natomiast w przypadku drugiej połowy

mogę pomyśleć o zainwestowaniu pieniędzy w jakieś sensowne technologie, które dadzą ciekawy efekt, ale ogólnie to jakoś specjalnie się nie spinam że kable, podstawki..

Odnośnie mojego wpisu co cytowałeś, to chodziło mi o to, że najnowsza generacja DACów nie różni się od siebie w odbiorze muzycznym, jest transparentna, przeźroczysta, otrzymujesz to co jest nagrane na płycie plus ewentualnie efekt źródła i wzmacniacza, ale odpowiednio porównane DACi nie powinny się już od siebie różnić, tylko tyle.

PS z początku pomyślałem że masz Donalda Trumpa w awatarze, ale teraz widzę że to chyba jakiś kompozytor ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, #Szakovsky napisał:

Jak byłem ostatnio w filharmonii (w Poznaniu) to jak wszedł trójkąt to szukałem gdzie jest (dobrze zrobiony) diament Accutona ? 

A co do zniekształceń. 
Nazwa "zniekształcenia" sama mówi jak się ma do odzwierciedlania sygnału. 
Ale temat zniekształceń to baaardzo długi temat. I ilość rodzai zniekształceń bywa przytłaczająca. 
Bo zniekształcenia to nie tylko THD. Ale również IMD, i znam ich przynajmniej 5 typów. A dwie nawet dotyczą tego samego zjawiska, tylko w innej skali. No i sama charakterystyka zniekształceń, to jak one wyglądają. 
No to jest dosyć srogi temat. 

Ale jestem zdania, że jest droga w audio, która prowadzi do prawdy. Ale eliminuje znaczną większość sprzętu audio, w dodatku trzeba do niej dorosnąć. 
Np. Ja nie mogę słuchać, żadnych kolumn BBC. Bo jestem człowiekiem który zna się trochę na śpiewie, w kontekście technicznym, i wiem jak brzmi ludzki głos. No i nigdy, żadne BBC nie oddały mi prawdziwej barwy głosu. Bo uwaga, głos jest w swojej naturze dosyć jasnym bytem, ale to wynika z tego jak i gdzie on powstaje. Ale to też temat do dłużej pogadanki, a my tutaj o DAC'ach. 

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że D90 będzie gdzieś w lutym, i dodatkowo ogarnę polski R2R, trochę droższy od dcs'a (nie, nie jest to Lampizator). A jutro zadzwonię do dystrybutora Matrixa i spytam się czy mają sztukę na wypożyczenie. No i zabiorę jakiś alkohol, ale wiadomo, przyjemności po pracy ? 

Plus, jak będzie się dało to zabiorę dosyć transparentny wzmacniaczyk w klasie D. 
Nie robi wstydu, w wielu aspektach pogonił Soulution. 
Małe, więc zabiorę w kieszeń ? W razie czego. 

Opróćz swoich JBLi mam parkę BBC w postaci Rogers JR150. Potrzebują mocnego piecyka tranzystorowego ale to co z siebie wydają daje totalny relax. Niesamowity PRAT pomimo ograniczeń na basie. Zupełnie inne granie niż system na BBC.

Klasa D ... a fuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mushi napisał:

Odnośnie mojego wpisu co cytowałeś, to chodziło mi o to, że najnowsza generacja DACów nie różni się od siebie w odbiorze muzycznym, jest transparentna, przeźroczysta, otrzymujesz to co jest nagrane na płycie plus ewentualnie efekt źródła i wzmacniacza, ale odpowiednio porównane DACi nie powinny się już od siebie różnić, tylko tyle.

PS z początku pomyślałem że masz Donalda Trumpa w awatarze, ale teraz widzę że to chyba jakiś kompozytor ?

 

 

Nie zgadzam się. 
Tutaj wchodzi kwestia aplikacji, i komplikacji za tym idącymi. 
Mógłbym ci napisać całą powieść o tym czym się różni MSB Select od dCS Vivaldi. 
A teoretycznie różnice są nie realne do usłyszenia, poziom zniekształceń jest zbyt niski (poniżej -100db!!!). 
NO ALE IMD
I absolutnie niezliczone typy IMD. 
Myślę, że nawet jakieś IMD powstaje w skali kwantowej. Nawet myślę, że musi. 
Jest bardzo dużo czynników.
Ale warto dodać, że jesteśmy bardzo blisko do wartości absolutnych, gdzie fizyka nie pozwala na dalszy upgrade. 

aaa, i charakterystyki, wszystko ma swoje charakterystyki i pod-charakterystyki charakterystyk... Skomplikowane to trochę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mushi napisał:

Czasem zastanawiam się czy w ogóle powinienem zabierać głos na forum bo ono już ma swoich strażników i z tego co widzę to są to osoby ogarnięte.

Nie martw się, będą Ci tu jechać niektórzy żeś młody, głuchy i co Ty wiesz o życiu, a co dopiero o audio. Takie to hobby. Jeden słyszy lepiej od drugiego. ? A jak nie masz w domu Gryphona Diablo i Focal Grande Utopia to ogólnie zamilcz. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Opróćz swoich JBLi mam parkę BBC w postaci Rogers JR150. Potrzebują mocnego piecyka tranzystorowego ale to co z siebie wydają daje totalny relax. Niesamowity PRAT pomimo ograniczeń na basie. Zupełnie inne granie niż system na BBC.

Klasa D ... a fuj.

Też tak mówiłem, posłuchałem i się przekonałem. 
Nie jest to Goldmund czy spectral, ale też zdecydowanie tyle nie kosztuje. 
W okolicy 30-50k myślę, że bardzo spoko wzmacniacz. 
Większość klas D jest upośledzona, np. nuprime i tego się nie da słuchać bez totalnego upojenia alkoholowego. 

BBC posłuchamy i zobaczymy, jednak znajomość tematu od strony inżynieryjnej mówi mi, że zdania wciąż nie zmienię. 

 

Teraz, staropolanka2000 napisał:

Nie martw się, będą Ci tu jechać niektórzy żeś młody, głuchy i co Ty wiesz o życiu, a co dopiero o audio. Takie to hobby. Jeden słyszy lepiej od drugiego. ? A jak nie masz w domu Gryphona Diablo i Focal Grande Utopia to ogólnie zamilcz. ? 

Kupno Grande Utopi powinno być powiązane z wejściem skarbówki. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje Utopi. To musi być jakaś pralnia kasy. 
Hehe
Najgorszy lakier w kolumnach za więcej niż 10kzł jaki widziałem. Mam gdzieś wideo z Monachium 2019 gdzie były jakieś nowe (która to już wersja? 30?) i wyglądały jakby ktoś je lakierował po tym jak słuchał nuprime, czyli totalnie pijany. 
Ale to tak BTW ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba co poniektórzy dyskutanci zapominają, że DAC to także analogowy stopień wyjściowy baaardzo odpowiadający za brzmienie. Można na opampach, mozna dyskretnie, można na lampach. Setki zmiennych w zalezności od topologii i użytych komponentów.

A kostki przetwornika? Juz napisałem, ściganie się na bity i herze. Na parametry na papierze. A zapominamy o klasykach typu TDA1541, PCM63 czy PCM1704. Nie lubię Sabre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mushi napisał:

PS z początku pomyślałem że masz Donalda Trumpa w awatarze, ale teraz widzę że to chyba jakiś kompozytor ?

 

to nie kompozytor a dyrygent, założyciel Orkiestry XVIII wieku - Frans Bruggen, niestety parę lat temu zmarł, 

głos zawsze warto zabierać choć to forum pozostawia wiele do życzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, #Szakovsky napisał:

Kupno Grande Utopi powinno być powiązane z wejściem skarbówki. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje Utopi. To musi być jakaś pralnia kasy. 

Był taki jeden. Powrócił ostatnio z wygnania. Ale się przechrzcił. Inna koncepcja sprzetu. Nawet bardziej mi odpowiada. Trochę się stonował ale dalej grzecznie stanowczy w swoich wyznaniach.

O kim mowa ???

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Chyba co poniektórzy dyskutanci zapominają, że DAC to także analogowy stopień wyjściowy baaardzo odpowiadający za brzmienie. Można na opampach, mozna dyskretnie, można na lampach. Setki zmiennych w zalezności od topologii i użytych komponentów.

A kostki przetwornika? Juz napisałem, ściganie się na bity i herze. Na parametry na papierze. A zapominamy o klasykach typu TDA1541, PCM63 czy PCM1704. Nie lubię Sabre.

Ja też bardzo nie lubię sabrę. 
Pamiętam jak w 2016 byłem na premierze nowych Sennheiserów Orpheusów w Zachęcie. 
Coś mi nie grało, później się dowiedziałem, że tam siedzi bodaj 8 ESS SABRE. 
Wtedy jakoś przestało mnie to dziwić. 
Ale najnowsze sabre dają radę. 
Właśnie słucham na słuchawkach z DACa na sabre. 
Mega daje radę. 
Totalnie budżetowy sprzecik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, #Szakovsky napisał:

Ja też bardzo nie lubię sabrę. 
Pamiętam jak w 2016 byłem na premierze nowych Sennheiserów Orpheusów w Zachęcie. 
Coś mi nie grało, później się dowiedziałem, że tam siedzi bodaj 8 ESS SABRE. 
Wtedy jakoś przestało mnie to dziwić. 
Ale najnowsze sabre dają radę. 
Właśnie słucham na słuchawkach z DACa na sabre. 
Mega daje radę. 
Totalnie budżetowy sprzecik.

Najnowszych Sambre nie słuchałem. Uprzedzenie do marki?

Nowe Orfeusze są do bani za to jedynki to najlepszy dźwiek jak słyszałem ever. A że ze słuchawek? No to co? Moje systemy Staxowe się niestety nie umywają. A przecież nie od macochy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Najnowszych Sambre nie słuchałem. Uprzedzenie do marki?

Nowe Orfeusze są do bani za to jedynki to najlepszy dźwiek jak słyszałem ever. A że ze słuchawek? No to co? Moje systemy Staxowe się niestety nie umywają. A przecież nie od macochy.

Fakt, Orfeusze to absolutnie coś innego. Wybitny dźwięk. Nowe to kicha. 
Nie chcę mówić co to za DAC. Ale podpowiem, że mniej niż 600zł i sabre. 
Nowe AKMy i Sabre w końcu dają radę. I to naprawdę dają. 
Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że ów daczek za mniej niż 600zł (!!!) gra lepiej niż hegiel hd30 którego kiedyś miałem. 
Może nie był to nigdy super sprzęt, ale miał naprawdę dobrą scenę. A tu myk, mały daczek gra lepiej niż dosyć sporawy hegiel który swojego czasu kosztował coś w okolicy 20k. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



 
Ale Filharmonia pokazuje jak powinny brzmieć "tradycyjne" instrumenty na żywo.


Z tym że nie ma drugiego takiego fortepianu jak na poniższej płycie.

de752e99de315e423d0a4f47aa9e5a51.jpg



Kupno Grande Utopi powinno być powiązane z wejściem skarbówki. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje Utopi. To musi być jakaś pralnia kasy. 
Hehe


No to się wydało dlaczego@sly30 sprzedał i poszedł w DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy DIY równa się wyjściu skarbówki?

Państwo jest biedne, Państwu trzeba pomagać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, #Szakovsky said:

Fakt, Orfeusze to absolutnie coś innego. Wybitny dźwięk. Nowe to kicha. 
Nie chcę mówić co to za DAC. Ale podpowiem, że mniej niż 600zł i sabre. 
Nowe AKMy i Sabre w końcu dają radę. I to naprawdę dają. 
Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że ów daczek za mniej niż 600zł (!!!) gra lepiej niż hegiel hd30 którego kiedyś miałem. 
Może nie był to nigdy super sprzęt, ale miał naprawdę dobrą scenę. A tu myk, mały daczek gra lepiej niż dosyć sporawy hegiel który swojego czasu kosztował coś w okolicy 20k. 
 

Rozumiem, że nie chcesz głośno, ale wrzuć na priv mnie i chłopakom co to za daczek co skasował flagowca od hegla. Ja ew. wtopę za 600 stów przeżyję, myślę że oni też, trzeba mieć otwarty umysł... Założymy wątek "dac do 600zł" w zakładce HiEnd, podepniemy pinezką i "rozejdziemy się do domów" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sine Metu napisał:

Z tym że nie ma drugiego takiego fortepianu jak na poniższej płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

i co z tego, że niema? niech chłopak usłyszy jak brzmi orkiestra i niech się przekona, że to barwny nasycony dźwięk o ciepłych brzmieniach jest naturalny!!!! a balans tonalny wielu wzmacniaczy jest ustawiony za wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Airmike napisał:

Rozumiem, że nie chcesz głośno, ale wrzuć na priv mnie i chłopakom co to za daczek co skasował flagowca od hegla. Ja ew. wtopę za 600 stów przeżyję, myślę że oni też, trzeba mieć otwarty umysł... Założymy wątek "dac do 600zł" w zakładce HiEnd, podepniemy pinezką i "rozejdziemy się do domów" ?

Hegla hiendem bym raczej nie nazwał ?

Porównałem bo grają podobna barwą i klasą. A nie dlatego że hegiel jest jakiś wybitny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazewnictwo i interpretacje zostawmy na boku. flagowiec od hegla = najlepsze co dotychczas hegel w tej materii popełnił. Podaj daca, obadamy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zn21 napisał:

i co z tego, że niema? niech chłopak usłyszy jak brzmi orkiestra i niech się przekona, że to barwny nasycony dźwięk o ciepłych brzmieniach jest naturalny!!!! a balans tonalny wielu wzmacniaczy jest ustawiony za wysoko.

 

to nie żaden balans tonalny wzmacniaczy, tylko problemy z akustycznie zbyt żywym pomieszczeniem, które podbija wysoki

środek, ten dalej przysłania wysokie i mamy audiofilskie "cienkie granko" bez akustyki , dsp czy chociażby pokręteł, bo doktryna

audiofilska zabrania ? ? ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z Tobą co do balansu wzmacniacz,y natomiast masz rację, że pokój trzeba przede wszystkim wytłumić. Mam w pokoju u siebie 17 paneli akustycznych z wełny mineralnej 0,6x1,2m a nadal wiele wzmacniaczy ma podbicie na wyższej średnicy. Powiem więcej jako stały bywalec koncertów symfonicznych w nosprze bliżej neutralności wzmacniaczom lampowym niż tranzystorowym. Wzmacniacz grający ciepłym gęstym dźwiękiem jest neutralnym i naturalnym. Tak to słyszę na koncercie.

Ktoś kto nie chodzi na koncerty nie zrozumie mnie a nawet stwierdzi, że nie mam racji. A wzorzec znajduje się w każdej dobrej sali koncertowej filharmonii. Wystarczy pójść :)

Dziś w pracy człowiek mnie zapytał czy taki fortepian czy orkiestra gra bez nagłośnienia i jest głośno, jak to możliwe? To proste - idź a się zdziwisz jaką dynamikę ma fortepian nie mówiąc o orkiestrze. On żył w przekonaniu, że ludzie w sali koncertowej z głośników to słuchają jak na koncercie rockowym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Dziś w pracy człowiek mnie zapytał czy taki fortepian czy orkiestra gra bez nagłośnienia i jest głośno, jak to możliwe? To proste - idź a się zdziwisz jaką dynamikę ma fortepian nie mówiąc o orkiestrze.


Z tym, że jednak trochę inaczej to działa i bez zrobionej akustyki byłaby totalna kicha.

52e2dcc3b5aca589f125890b0787b648.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zn21 o to szacuneczek za te panele ? jaki metraż?

nie ma co porównywać filharmonij z domem, bo to są dwa bieguny, zupełnie inne cele akustyczne. Tam rozpraszanie tu pochłanianie stanowi główny cel.

chodzę do filharmonii, czy opery od czasu do czasu żeby sobie skalibrować ucho, w sobotę Raz dwa trzy... zobaczymy... i usłyszymy ? 

26 minut temu, zn21 napisał:

nie zgadzam się z Tobą co do balansu wzmacniacz

do tego masz oczywiście prawo, tyle tylko że dzisiejsze poprawnie zaprojektowane wzmacniacze (a jest ich większość) to samo DACi nie mają absolutnie problemu z balansem tonalnym, co nie znaczy że brzmią tak samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za duży pokój mam i powiem Ci, że jak odpaliłem sprzed po przeprowadzce to łapy mi opadły. Tego się nie dało słuchać!!!! Bez tej ilości paneli słuchanie muzyki nie miałoby sensu. Jak się wchodzi do pokoju to słychać różnice w akustyce.

W Katowicach jest Orkiestra Historyczna OH i w dużej sali nospru brzmi bardzo miękko z dociążoną średnicą.

W muzyce najbardziej zwracam uwagę na barwę i balans tonalny - musi być nisko położony, generalnie jestem przeciwnikiem sprzętu, który uwypukla górną średnicę. To zabija słuchanie muzyki klasycznej ale wielu audiofilów tam doszukuje się smaczków. W muzyce rockowej to nie przeszkadza i dlatego być może tak ciężko zorganizować sobie sprzęt uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moderacja wydzieli z tego nowy wątek? Szkoda tego.
Jakiś temat o znieksztakceniach w DAC, czy co tam chcecie.
Mnie to zupełnie nie obchodzi, A za to chętnie poczytam dalej co komu jak zagrało. Gdzie były emocje, gdzie nuda.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciek36 napisał:

Gdzie były emocje, gdzie nuda.

...lub jeszcze inny wątek wydzielić pt. Odbieranie zniekształceń jako emocje bądź nudę, gdzie leży problem? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

...lub jeszcze inny wątek wydzielić pt. Odbieranie zniekształceń jako emocje bądź nudę, gdzie leży problem? ? 

Mogę napisać felieton w weekend jak znajdę czas ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, m4tech napisał:

Tam rozpraszanie tu pochłanianie stanowi główny cel.

W domu też się głównie rozprasza, przetłumione pomieszczenia brzmią fatalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 28.01.2020 o 22:45, #Szakovsky napisał:

Mógłbym ci napisać całą powieść o tym czym się różni MSB Select od dCS Vivaldi. 
A teoretycznie różnice są nie realne do usłyszenia, poziom zniekształceń jest zbyt niski (poniżej -100db!!!). 
NO ALE IMD..

Chętnie przeczytam taką powieść ? jeśli nie tutaj to poproszę o jakieś linki na priv, to jest bardzo ciekawy temat.

W dniu 28.01.2020 o 22:50, pmcomp napisał:

Chyba co poniektórzy dyskutanci zapominają, że DAC to także analogowy stopień wyjściowy baaardzo odpowiadający za brzmienie. Można na opampach, mozna dyskretnie, można na lampach. Setki zmiennych w zalezności od topologii i użytych komponentów.

A kostki przetwornika? Juz napisałem, ściganie się na bity i herze. Na parametry na papierze. A zapominamy o klasykach typu TDA1541, PCM63 czy PCM1704. Nie lubię Sabre.

Nie próbuję twierdzić, że DAC nie ma wpływu na brzmienie. Może powinienem zadać pytanie: co dokładnie ma wpływ na to, że różne DACi brzmią inaczej w torze audio? czy są to zniekształcenia? jakiego typu? czy możemy te zniekształcenia jakoś ominąć? czy jest to może coś innego? co takiego? czy zasadniczą ideą DACa jest (tylko i wyłącznie) odwzorowanie rzeczywistości zapisanej na nośniku bez wnoszenia zmian w brzmienie toru, czy odwrotnie: wnoszenie czegoś od siebie i zmiana brzmienia toru audio? Próbuję to właśnie zrozumieć..

Może nie w temacie wątku, ale próbuję jakoś ogarnąć co się tutaj dzieje, sorry Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mushi napisał:

Nie próbuję twierdzić, że DAC nie ma wpływu na brzmienie. Może powinienem zadać pytanie: co dokładnie ma wpływ na to, że różne DACi brzmią inaczej w torze audio? czy są to zniekształcenia? jakiego typu? czy możemy te zniekształcenia jakoś ominąć? czy jest to może coś innego? co takiego? czy zasadniczą ideą DACa jest (tylko i wyłącznie) odwzorowanie rzeczywistości zapisanej na nośniku bez wnoszenia zmian w brzmienie toru, czy odwrotnie: wnoszenie czegoś od siebie i zmiana brzmienia toru audio? Próbuję to właśnie zrozumieć..

Jest wiele dróg  datla-sigma, multibit, r2r, dalej  upsamling czy NOS dalej filtry cyfrowe czy analogowe, dalej na wyjściu OPampy, czy stopień dyskretny...  a na końcu każda z tych dróg daje różną sumę zakłóceń. Z tych wszystkich wariantów najmniej zakłóceń

czyli największą rozdzielczość dźwięku daje delta-sigma i zdaje się OPampy.. bo dyskretny zawsze coś zabiera dyskretnie ? 

 

i żeby nie było piszę strikte o rozdzielczości brzmienia, nie o żadnych emocjach, ponieważ wychodzę z takiego założenia,

że emocje to były ale podczas nagrania płyty, a teraz to trzeba je tylko dobrze odtworzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.