Skocz do zawartości
IGNORED

Co do Arcam Alpha 8 (wcześniej Phonary P20)


Mlekołak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Od ponad roku jestem właścicielem zestawu:

- Piecyk Arcam alpha 8

- Kolumny podłogowe Phonar P20.

 

Zestaw grał całkiem w porządku (głównie krańce pasma). Przeprowadziłem się do mniejszego pomieszczenia i nie potrzebuję już podłogówek. Zacząłem zatem myśleć o monitorach. Poszukuję czegoś bardziej wyrafinowanego (scena, harmonia między krańcami pasma, jakość dźwięku). Chciałbym zmieścić się do 1500 zł. Zdaję sobie sprawę, że za tę cenę można złapać już coś fajniejszego, zwłaszcza w monitorach. Może ktoś ma jakiś pomysł? Myślałem o B&W 602 lub 685, ale nie wiem czy to odpowiednia charakterystyka.

 

Pokój jest raczej wąski - od kolumn i ściany do drugiej ściany jest jakieś 3-3,5m. Wzdłuż już jest lepiej, jednak dźwięk ma mało miejsca, żeby się rozwinąć.

Muzyka, której słucham głównie: Rock, Jazz, Hip Hop, Soul

Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z rozmieszczeniem nie powinno być większych problemów.  Monitory zagrają nieco mniejszym dźwiękiem niż obecne Phonar P20. 
Monitor Audio Bronze 2 to brzmienie dynamiczne z punktowym basem. Średnica jest bliska przez co zyskuje przestrzenność. Alternatywą mogą być Focal Chorus 706, które mamy jeszcze w kolorze orzechowym. Jest to szybsza prezentacja dźwięku i zdecydowanie lepsza lokalizacja instrumentów na scenie dźwiękowej. 

Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2020 o 19:32, Mlekołak napisał:

Cześć wszystkim,

Od ponad roku jestem właścicielem zestawu:

- Piecyk Arcam alpha 8

- Kolumny podłogowe Phonar P20.

 

Zestaw grał całkiem w porządku (głównie krańce pasma). Przeprowadziłem się do mniejszego pomieszczenia i nie potrzebuję już podłogówek. Zacząłem zatem myśleć o monitorach. Poszukuję czegoś bardziej wyrafinowanego (scena, harmonia między krańcami pasma, jakość dźwięku). Chciałbym zmieścić się do 1500 zł. Zdaję sobie sprawę, że za tę cenę można złapać już coś fajniejszego, zwłaszcza w monitorach. Może ktoś ma jakiś pomysł? Myślałem o B&W 602 lub 685, ale nie wiem czy to odpowiednia charakterystyka.

 

Pokój jest raczej wąski - od kolumn i ściany do drugiej ściany jest jakieś 3-3,5m. Wzdłuż już jest lepiej, jednak dźwięk ma mało miejsca, żeby się rozwinąć.

Muzyka, której słucham głównie: Rock, Jazz, Hip Hop, Soul

Z góry dziękuję za pomoc!

Kupisz monitory oraz dobre podstawki to zajmą tyle samo miejsca co Phonary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef to dobry wybór i powinieneś być zadowolony z efektu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.