Jump to content
Studio16Hertz

Świat testów bez cenzury

Recommended Posts

wątek sponsorowany 
 

Witam Serdecznie wszystkich poszukujących rzetelnych informacji na temat sprzętów audio. Tylko na  blogu szymobfaber.pl  znajdziecie realne opisy brzmienia sprzętu oraz poczytacie o grzeszkach, które serwują obecni producenci oraz dystrybutorzy. Znany od lat skandalista Szymon powraca i dalej będzie spędzał sen z powiek wszelkiej maści sprzedawcom i sklepom ze sprzętem audio. Na tym blogu  nie ma owijania w bawełnę, nie ma płatnych reklam ani żadnych nacisków. Awatar wyraźnie pokazuje o co sądzi o ohydnych praktykach „sprzedajnych” recenzentów i ustawionych testach. Szymonfaber.pl to jedyne miejsce w internecie gdzie przeczytacie nagą prawdę o brzmieniu i wykonaniu urządzeń audio hi-end. Wątek z testami na audiostereo osiągnął ponad 100 000 wyświetleń w 3 tygodnie co pokazało jaki głód panuje na rzetelne opisy własnych wrażeń odsłuchowych. Po gigantycznym nacisku reklamodawców, sprzedajnych moderatorów i chodzących na smyczach pseudo recenzentów ten najbardziej poczytny wątek został zamknięty. Skowyt układu wciskającego przewartościowany, reklamowany produkt   był niesłychany co tylko utwierdziło , że taki stan rzeczy należy jak najszybciej zmienić. W Wasze, czytelników ręce oddana zostaje   wieloletnia praca wielu osób  i dzielenie się  zdobytym doświadczeniem jest zupełnie za darmo.

 

Producenci i dystrybutorzy, jeżeli nie boicie się oddać swoich sprzętów do surowej oceny to blog szymonfaber.pl zaprasza. TO NIC NIE KOSZTUJE OPRÓCZ ODWAGI! To jedyne takie miejsce i niepowtarzalna okazja aby przekonać się o realnej wartości sonicznej Waszych urządzeń. Ten blog zachęca do współpracy wszystkie osoby, które mają dość czytania słodkich tekstów  wypisywanych w dzisiejszych  recenzjach.  

Kontakt: szymonfaber.pl

 

Ze względu na olbrzymią ilość Waszych próśb   został  otworzony  poniższy blog. Znajdziecie tu  ponad 20 letnie przygody ze sprzętem audio,  radością oraz troskami możecie dzielić się z innymi . Sukcesywnie zwiększa się ilość sprzętu do przetestowania, zaopiniowania jak gra więc  warto dzielić się przemyśleniami. Wybaczcie, że nie zachowana będzie pełna chronologia ale ilość sprzętu na przestrzeni lat była tak duża, iż nie wszystko zostało zapamiętane dokładnie. Obecnie prowadzona jest dokumentacja   fotograficzna  powierzonego sprzętu, chyba że właściciel sobie tego nie życzy, w tedy przekazany będzie  jedynie opis wrażeń słuchowych. Tylko niezależny audiofil napisze rzetelnie dla którego   liczy się wyłącznie dobre brzmienie. Ceny, metki, reklamy i blichtr nie mają wpływu na brzmienie . Dostaniecie tutaj wyłącznie nagą prawdę, której próżno szukać w innych miejscach sieci. Recenzje pisze  osoba niezależna, nieprzekupna i całkowicie odporna na zewnętrzne próby manipulacji także jakiekolwiek próby tego typu od razu będą skazane na przegraną. Z góry przeprasza wszystkich, którzy mogą się poczuć urażeni opiniami i wrażeniami odsłuchowymi. Zaznacza, iż są to jego subiektywne opinie i jego  gości oraz przyjaciół uczestniczących w niezwykle licznych odsłuchach.

 

Podstawą do rzetelnych testów jest właściwa platforma obejmująca zestaw audio i pokój odsłuchowy. Do Dyspozycji jest  pomieszczenie  główne w pełni zaadaptowane akustycznie o powierzchni około 90m2 (wysokość 3,2m). Załączony zostaje  pomiar akustyczny dla osób zorientowanych aby wiedzieli ile pracy zostało włożone w to  aby uzyskać tak doskonały rezultat.

 

Zasilanie stanowią 3 niezależne linie, 2 dla urządzeń o dużym poborze mocy i 1 dla reszty. Końcówki mocy, wzmacniacze są zasilane z dedykowanych listew sieciowych Amplifona, sprzęt o małym poborze mocy jest zasilany z kondycjonera Gigawatt PC-4 Evo. 10 kabli zasilających stanowią Transparenty Powerlink MM oraz MM2. Źródło główne to transport plików dCS Vivaldi Upsampler Plus, źródła pomocnicze to dCS Network Bridge, Esoteric P01, Audiomeca Mephisto II, Forsell Air Reference, McIntosh MCD1000. Przetwornik główny dCS Vivaldi, przetwornik pomocniczy dCS debussy.

 

2 x zegary rubidowe 44,1 oraz 48 kHz wykonane na  indywidualne zamówienie.

 

Przedwzmacniacz pomocniczy Jeff Rowland Connsumate. Wzmocnienie główne stanowią monobloki lampowe Amplifon WM300, wzmocnienie pomocnicze monobloki lampowe Amplifon SET140. Okablowanie sygnałowe MIT z serii Shotgun Evo, okablowanie pomocnicze MIT Oracle MAX rev2, okablowanie cyfrowe Transparent Reference digital, okablowanie cyfrowe pomocnicze Shunyata Sigma i wiele innych.

 

Kolumny główne Studio 16 Hertz Ethos Arctico Signature, kolumny pomocnicze Studio 16Hz Arcada 2.5 Signature, Martin Logan CLX art, Martin Logan Prodigy.

 

Poniżej kilka linków do najbardziej "gorących": recenzji.

http://szymonfaber.pl/?p=615

http://szymonfaber.pl/?p=493

http://szymonfaber.pl/?p=507

http://szymonfaber.pl/?p=39

http://szymonfaber.pl/?p=294

http://szymonfaber.pl/?p=31

http://szymonfaber.pl/?p=140

http://szymonfaber.pl/?p=164

http://szymonfaber.pl/?p=128

http://szymonfaber.pl/?p=123

http://szymonfaber.pl/?p=105

http://szymonfaber.pl/?p=98

http://szymonfaber.pl/?p=102

http://szymonfaber.pl/?p=90

Zachęcam wszystkich forumowiczów portalu audiostereo do opinii ,piszcie czego byście sobie więcej życzyli ,żaden post nie będzie schowany.

unnamed.jpg

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Życzę wielu testów. Rozumiem, ze ktoś rzetelny to będzie testował z otwartym umysłem na różne technologie? Bez uprzedzeń?  Wyczytałem raz tam w komentarzach jak testujcy stwierdził, że przykładowo kalsa D w wzmacniaczach to nowalijki i to jest beee, fuj i napewno umrze. Jak tak ma to się odbywać to..... 🙂 . A i czuć, że tylko liczy się dCS, Gryphon i coś tam jeszcze.

Pozdrowionka 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie porównania do Studio 16 Hertz Ethos Arctico Signature to kicha bo nadal nie wiemy jak te kolumny wyglądają 😉

 • Like 2
 • Haha 2

Różne rzeczy uszczęśliwiają różnych ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, muzaman napisał:

Wyczytałem raz tam w komentarzach jak testujcy stwierdził, że przykładowo kalsa D w wzmacniaczach to nowalijki i to jest beee, fuj i napewno umrze. Jak tak ma to się odbywać to..... 🙂

Przecierz to są osobiste odczucia oparte na osobistych preferencjach. Albo się autorowi podoba albo nie.  Jemu się nie podoba a Tobie się może podobać.  Więcej luzu. 

9 minut temu, S0nic napisał:

Wszystkie porównania do Studio 16 Hertz Ethos Arctico Signature to kicha bo nadal nie wiemy jak te kolumny wyglądają 😉

Nieliczni widzieli a kilku nawet słyszało.

A i jeszcze można obstawiać ile ten wątek tutaj przetrwa do zamknięcia.  Czas start...


,,Im więcej wiesz tym więcej masz pytań i coraz trudniej uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi”

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, MrSalieri napisał:

Nieliczni widzieli a kilku nawet słyszało.

A i jeszcze można obstawiać ile ten wątek tutaj przetrwa do zamknięcia.  Czas start...

Pomijając aspekty handlowe, marketingowe i biznesowe.

Mamy amplifona WM300 który został wyprodukowany w ilości 2 sztuk oraz kolumny które widziały 3 osoby. Ciekawe odniesienie.

 • Like 3
 • Haha 1

Różne rzeczy uszczęśliwiają różnych ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, S0nic napisał:

 

Mamy amplifona WM300 który został wyprodukowany w ilości 2 sztuk 

Z których to 2 sztuk jedna nie zagrała.

Co do meritum - mam delikatnie rzecz ujmując mieszane uczucia. Ale jeżeli Studio16Hz uważa, że to właściwy sposób budowania marki oraz promowania i sprzedawania własnych produktów to powodzenia.

A nie - przecież tu chodzi o testy, nie doczytałem.

 • Like 2
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, MrSalieri napisał:

oparte na osobistych preferencjach

To raz ,że preferencje,  a dwa to też zależy od czego się odnosimy i porównujemy. Nic do klasy D nie mam bo na razie mało testowałem, ale jednak trzeba przyznać , że większość topowych producentów pozostało przy klasie A i AB. Przynajmniej te marki, które ja kojarzę. Przypadek ? Chodziło o brzmienie czy zamiłowanie audiofili do dużych ciężkich klocków ? Co innego jak porównujemy klocki po 10 czy 20k wtedy może i klasa D się broni ? 

Co do tych testów to ostatnio czytałem test FS Ktemy i jest to dość wyważona recenzja pokazująca lepsze i gorsze strony wg testującego. 

Edited by Silver_85

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, S0nic napisał:

Pomijając aspekty handlowe, marketingowe i biznesowe.

Mamy amplifona WM300 który został wyprodukowany w ilości 2 sztuk oraz kolumny które widziały 3 osoby. Ciekawe odniesienie.

Właśnie dziwna jest to audio bez cenzury i sama prawda. Na przykład w którymś z testów na w/w stornie padło stwierdzenie Recenzenta, że  WM300 wprawdzie jest referencyjnym wzmacniaczem ale (niestety) nie da się go kupić. 😞

A przecież to nie prawda. Nie wiem czy recenzent nie dopełnił swych obowiązków w rzetelnym, dziennikarskim śledztwie ale WM300 jest jak najbardziej do kupienia! Co więcej produkuje je nadal i dystrybucje sam Amplifon. Podobnie z SET42 którego tez ponoć nie można kupić - można i to  taniej niż przez pośredników. 

Nie wiem dlaczego jak napisałem to komentarzu na w/w stronie nie pojawił się? Za mało w nim prawdy czy cenzury?

Edited by plastik1989
 • Like 2

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

A i jeszcze można obstawiać ile ten wątek tutaj przetrwa do zamknięcia.

Przecież jest podpięty, czyli reklama inaczej...

 • Thanks 1

elektronika bywa fascynująca; lecz to akustyka w audio ekscytuje najbardziej

www.hifijaity.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

po samym wstępniaku tzn. zaproszeniu na bloga jak i części opisowej  zbiera mi się na wymioty. Wszystko napisane w tak słaby sposób że jak dla mnie osiągniecie efekt przeciwny w stosunku do zamierzonego, takie nachalne promowanie bloga, jego rzekomo "bezstronnego, obiektywnego"  autora jak i z góry wiadomo jakich sprzętów jest bardzo słabe  

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały problem w tym że wątek ten nie byłby zakładany gdyby nie cała ilość mułu na tym forum delikatnie mówiąc. 
 

Wszystko co rodzimej produkcji musi być opluwane jakiś taki brak szacunku do siebie w naszym narodzie silnie jest w genach umocowany. Taka mentalność chłopa pańszczyźnianego nie wróży nam powodzenia bo sami siebie się niszczymy!

Produkty nasze doceniane są poza krajem a tu się ślinimy na ochłapy wciskane nam przez dużych światowych monopolistów.

Taka droga prowadzi do nikąd, naród który się sam niszczy w tak pięknym zakątku Europy!

Blog Szymona jest subiektywny jak każdy inny ale dużo w nim rzetelnych opinii, kto chce ten skorzysta, ja skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.

Kolumny Studio16Hz też są przyzwoitymi produktami ale to trzeba chcieć wypożyczyć posłuchać we własnym systemie a nie czytać kalumni zawistnych idiotów.

Jak to mówią myślcie to nie boli😎

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, ASURA napisał:

Cały problem w tym że wątek ten nie byłby zakładany gdyby nie cała ilość mułu na tym forum delikatnie mówiąc. 
 

Wszystko co rodzimej produkcji musi być opluwane jakiś taki brak szacunku do siebie w naszym narodzie silnie jest w genach umocowany. Taka mentalność chłopa pańszczyźnianego nie wróży nam powodzenia bo sami siebie się niszczymy!

Produkty nasze doceniane są poza krajem a tu się ślinimy na ochłapy wciskane nam przez dużych światowych monopolistów.

Taka droga prowadzi do nikąd, naród który się sam niszczy w tak pięknym zakątku Europy!

Blog Szymona jest subiektywny jak każdy inny ale dużo w nim rzetelnych opinii, kto chce ten skorzysta, ja skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.

Kolumny Studio16Hz też są przyzwoitymi produktami ale to trzeba chcieć wypożyczyć posłuchać we własnym systemie a nie czytać kalumni zawistnych idiotów.

Jak to mówią myślcie to nie boli😎

Nie zauważyłem tu nigdzie opluwania. Chyba, że tak odbierasz krytykę. Sam mam sprzęt wyłącznie krajowej produkcji. Natomiast bardzo przeszkadza mi forma i styl. Mi osobiście - innym nie musi.

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Silver_85 napisał:

To raz ,że preferencje,  a dwa to też zależy od czego się odnosimy i porównujemy. Nic do klasy D nie mam bo na razie mało testowałem, ale jednak trzeba przyznać , że większość topowych producentów pozostało przy klasie A i AB. Przynajmniej te marki, które ja kojarzę. Przypadek ? Chodziło o brzmienie czy zamiłowanie audiofili do dużych ciężkich klocków ? Co innego jak porównujemy klocki po 10 czy 20k wtedy może i klasa D się broni ? 

Co do tych testów to ostatnio czytałem test FS Ktemy i jest to dość wyważona recenzja pokazująca lepsze i gorsze strony wg testującego. 

Burmester to jedena z topowych marek też. Posłuchaj Burmestera 101- klasa D 🙂 . Gwarantuję, że możesz się zdziwić 🙂 

Kolejna sprawa, że cenę ustala producent 🙂 - przykład Devialet Expert pro 220 - cena ponad 30K, czyli rozumiem, że można go zestawiać z A, AB z tej półki cenowej. Z drugiej strony nie zawsze cena oddaje to jak dany wzmacniacz gra 🙂
 

3 godziny temu, MrSalieri napisał:

Przecierz to są osobiste odczucia oparte na osobistych preferencjach. Albo się autorowi podoba albo nie.  Jemu się nie podoba a Tobie się może podobać.  Więcej luzu. 

Nieliczni widzieli a kilku nawet słyszało.

A i jeszcze można obstawiać ile ten wątek tutaj przetrwa do zamknięcia.  Czas start...

Zawsze jestem spokojny wyluzowany, bo cenie sobie zdrowie swoje i nie chcę żyć w stresie/nerwach 🙂 jednak styl pisania i w jaki sposób to wyraża jest dla mnie nie do przyjęcia. Dużo jeszcze "recenzent" musi się nauczyć jeśli chodzi o wypowiadanie się. To jest moje prywatne odczucie.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, muzaman napisał:

Burmester to jedena z topowych marek też. Posłuchaj Burmestera 101- klasa D 🙂 . Gwarantuję, że możesz się zdziwić 🙂 

Bardzo możliwe , że gra bardzo dobrze. Zerknąłem na szybko na ofertę Burmestera i z tego co widzę to chyba tylko w 101 jest w klasie D. Wszystkie wyższe serie już nie i o to mi właściwie chodziło. Nawiązują do tematu wątku taki Szymon testuje wysokie modele np. d'agostino czy gryphona i może dlatego D klasa na ich tle słabo mu wypada. 

Sam mam pewne swoje spostrzeżenia co do wzmacniaczy w klasie D , ale jeszcze jestem przed odsłuchem wzmacniaczy , które mnie interesują np. Gato 250 czy może polski Elins Audio Concerto wtedy będę więcej wiedział. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Silver_85 napisał:

Bardzo możliwe , że gra bardzo dobrze. Zerknąłem na szybko na ofertę Burmestera i z tego co widzę to chyba tylko w 101 jest w klasie D. Wszystkie wyższe serie już nie i o to mi właściwie chodziło. Nawiązują do tematu wątku taki Szymon testuje wysokie modele np. d'agostino czy gryphona i może dlatego D klasa na ich tle słabo mu wypada. 

Sam mam pewne swoje spostrzeżenia co do wzmacniaczy w klasie D , ale jeszcze jestem przed odsłuchem wzmacniaczy , które mnie interesują np. Gato 250 czy może polski Elins Audio Concerto wtedy będę więcej wiedział. 

Bardzo bardzo dawno temu też podchodziłem jak pies do jeża do klasy D. Wszystko się rozwija i na dzień dzisiejszy sam gram na klasie D Gato 400.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, muzaman napisał:

Bardzo bardzo dawno temu też podchodziłem jak pies do jeża do klasy D. Wszystko się rozwija i na dzień dzisiejszy sam gram na klasie D Gato 400

Jakiś rok temu firma s16hz zapowiedziała kolumny aktywne ze wzmacniaczami w klasie D. Jak się nie mylę miał to być Hypex i Satori. Ujrzało to światło dzienne czy to też kolejne kolumny widmo?😀😀

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, paul klacska napisał:

Jakiś rok temu firma s16hz zapowiedziała kolumny aktywne ze wzmacniaczami w klasie D. Jak się nie mylę miał to być Hypex i Satori. Ujrzało to światło dzienne czy to też kolejne kolumny widmo?😀😀

Też gdzieś to wyczytałem czy ktoś mi mówił, że ma taki produkt powstać. Szczerze nie wiem, chyba musiałbyś zapytać się kogoś z klubu S16 albo porozmawiać z właścicielem marki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że potencjalni klienci są wprowadzani celowo w błąd, przez Szymka. Akurat tak się składa, że bardzo chętnie nabył bym od ręki Szymkowo/Rafałowe WM300, co więcej znam kilka osób równie mocno zainteresowanych. A więc przejdę do konkretów, bo widzę, że jesteś najlepiej poinformowany....jeżeli WM300 są dostępne tak jak twierdzisz, che je kupić w ten weekend (akurat mam czas) bez odsłuchów w ciemno, płace gotówką całą kwotę (300 000zł)  nawet bez tych 30-50% rabatu. Wykonałem również telefony do znajomych, o których wspominałem i oni w następnej kolejności,  by nie robić "burdy" powiedzmy tydzień po tygodniu, również chcą zakupić swoje WM300. Bez odsłuchów za pełną kwotę. Mam nadzieje cały czas mówimy o Szymkowo/Rafałowych wzmaciaczach. Oczywiście jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, to czego z Szymkiem nie mogę załatwić przez lata u Ciebie mam od ręki...możesz liczyć ode mnie w zamian za "załatwienie" kupna WM300 na sporą gratyfikację, znajomi z wdzięczności też coś dorzucą. Już nie będziesz musiał lutować popalonych wzmacniaczy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Edited by plastik1989
 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że należy Szymona odbanować. Wbrew pozorom Szymon porusza wiele ciekawych tematów i kwestii w audio/hi-endzie. Pokazuje w wielu przypadkach absurdy cenowo-jakościowe sprzętu. Piszę to całkiem poważnie pomimo tego, że często z nim mocno  polemizuje - ale mam szacunek do niego, że w ogóle mu się chce taszczyć, rozkręcać i opisywać ten sprzęt.  Oczywiście teksty o rzetelności, realności i jedynie słusznej słuszności jego testów można wsadzić między bajki. Ale to dotyczy wszystkich recenzentów. 

Apeluje - ODBANOWAĆ SZYMONA !

 Na pytanie co chcielibyśmy zobaczyć/poczytać w recenzji - S16Hz Ethos Arctico Signature

10 minut temu, tb82 napisał:

Czyli rozumiem, że potencjalni klienci są wprowadzani celowo w błąd, przez Szymka. Akurat tak się składa, że bardzo chętnie nabył bym od ręki Szymkowo/Rafałowe WM300, co więcej znam kilka osób równie mocno zainteresowanych. A więc przejdę do konkretów, bo widzę, że jesteś najlepiej poinformowany....jeżeli WM300 są dostępne tak jak twierdzisz, che je kupić w ten weekend (akurat mam czas) bez odsłuchów w ciemno, płace gotówką całą kwotę (300 000zł)  nawet bez tych 30-40% rabatu. Wykonałem również telefony do znajomych, o których wspominałem i oni w następnej kolejności,  by nie robić "burdy" powiedzmy tydzień po tygodniu, również chcą zakupić swoje WM300. Bez odsłuchów za pełną kwotę. Mam nadzieje cały czas mówimy o Szymkowo/Rafałowych wzmaciaczach. Oczywiście jestem człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, to czego z Szymkiem nie mogę załatwić przez lata u Ciebie mam od ręki...możesz liczyć ode mnie w zamian za "załatwienie" kupna WM300 na sporą gratyfikację, znajomi z wdzięczności też coś dorzucą. Już nie będziesz musiał lutować popalonych wzmacniaczy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Panie Andrzeju

  Toż to w dzisiejszych czasach okazja której przepuścić Pan nie może. W erze gdzie w Polsce praktycznie  nie sprzedaje się elektronika audio powyżej 300tys zł w gotówce - Pan ma propozycje zakupu "od ręki" co najmniej 4 szt WM300 za kwotę co najmniej po 300tys za sztukę. To będzie strzał życia Panie Andrzeju. Nic tylko produkować WM300 - taki jest popyt.

Naprawdę tb82 - urzekła mnie Twoja historia

Edited by babatular
 • Like 4

In my humble opinion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam "Szymona" ale też , z zasady, uważam, że ludziom nie powinno się odbierać prawa do wypowiedzi. Nie powinno się jej cenzurować. Opinię o piszącym wyrobią sobie wtedy sami czytelnicy.

Jakaś k

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

16hz sugnature -a to nie te jako główne podane w pokoju odsłuchowym ?

Edited by cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Studio16Hertz napisał:

Witam Serdecznie wszystkich poszukujących rzetelnych informacji na temat sprzętów audio. Tylko na  blogu szymobfaber.pl  znajdziecie realne opisy brzmienia sprzętu oraz poczytacie o grzeszkach, które serwują obecni producenci oraz dystrybutorzy. Znany od lat skandalista Szymon powraca i dalej będzie spędzał sen z powiek wszelkiej maści sprzedawcom i sklepom ze sprzętem audio. Na tym blogu  nie ma owijania w bawełnę, nie ma płatnych reklam ani żadnych nacisków. Awatar wyraźnie pokazuje o co sądzi o ohydnych praktykach „sprzedajnych” recenzentów i ustawionych testach. Szymonfaber.pl to jedyne miejsce w internecie gdzie przeczytacie nagą prawdę o brzmieniu i wykonaniu urządzeń audio hi-end. Wątek z testami na audiostereo osiągnął ponad 100 000 wyświetleń w 3 tygodnie co pokazało jaki głód panuje na rzetelne opisy własnych wrażeń odsłuchowych. Po gigantycznym nacisku reklamodawców, sprzedajnych moderatorów i chodzących na smyczach pseudo recenzentów ten najbardziej poczytny wątek został zamknięty. Skowyt układu wciskającego przewartościowany, reklamowany produkt   był niesłychany co tylko utwierdziło , że taki stan rzeczy należy jak najszybciej zmienić. W Wasze, czytelników ręce oddana zostaje   wieloletnia praca wielu osób  i dzielenie się  zdobytym doświadczeniem jest zupełnie za darmo.

 

Producenci i dystrybutorzy, jeżeli nie boicie się oddać swoich sprzętów do surowej oceny to blog szymonfaber.pl zaprasza. TO NIC NIE KOSZTUJE OPRÓCZ ODWAGI! To jedyne takie miejsce i niepowtarzalna okazja aby przekonać się o realnej wartości sonicznej Waszych urządzeń. Ten blog zachęca do współpracy wszystkie osoby, które mają dość czytania słodkich tekstów  wypisywanych w dzisiejszych  recenzjach.  

Kontakt: szymonfaber.pl

 

Ze względu na olbrzymią ilość Waszych próśb   został  otworzony  poniższy blog. Znajdziecie tu  ponad 20 letnie przygody ze sprzętem audio,  radością oraz troskami możecie dzielić się z innymi . Sukcesywnie zwiększa się ilość sprzętu do przetestowania, zaopiniowania jak gra więc  warto dzielić się przemyśleniami. Wybaczcie, że nie zachowana będzie pełna chronologia ale ilość sprzętu na przestrzeni lat była tak duża, iż nie wszystko zostało zapamiętane dokładnie. Obecnie prowadzona jest dokumentacja   fotograficzna  powierzonego sprzętu, chyba że właściciel sobie tego nie życzy, w tedy przekazany będzie  jedynie opis wrażeń słuchowych. Tylko niezależny audiofil napisze rzetelnie dla którego   liczy się wyłącznie dobre brzmienie. Ceny, metki, reklamy i blichtr nie mają wpływu na brzmienie . Dostaniecie tutaj wyłącznie nagą prawdę, której próżno szukać w innych miejscach sieci. Recenzje pisze  osoba niezależna, nieprzekupna i całkowicie odporna na zewnętrzne próby manipulacji także jakiekolwiek próby tego typu od razu będą skazane na przegraną. Z góry przeprasza wszystkich, którzy mogą się poczuć urażeni opiniami i wrażeniami odsłuchowymi. Zaznacza, iż są to jego subiektywne opinie i jego  gości oraz przyjaciół uczestniczących w niezwykle licznych odsłuchach.

 

Podstawą do rzetelnych testów jest właściwa platforma obejmująca zestaw audio i pokój odsłuchowy. Do Dyspozycji jest  pomieszczenie  główne w pełni zaadaptowane akustycznie o powierzchni około 90m2 (wysokość 3,2m). Załączony zostaje  pomiar akustyczny dla osób zorientowanych aby wiedzieli ile pracy zostało włożone w to  aby uzyskać tak doskonały rezultat.

 

Zasilanie stanowią 3 niezależne linie, 2 dla urządzeń o dużym poborze mocy i 1 dla reszty. Końcówki mocy, wzmacniacze są zasilane z dedykowanych listew sieciowych Amplifona, sprzęt o małym poborze mocy jest zasilany z kondycjonera Gigawatt PC-4 Evo. 10 kabli zasilających stanowią Transparenty Powerlink MM oraz MM2. Źródło główne to transport plików dCS Vivaldi Upsampler Plus, źródła pomocnicze to dCS Network Bridge, Esoteric P01, Audiomeca Mephisto II, Forsell Air Reference, McIntosh MCD1000. Przetwornik główny dCS Vivaldi, przetwornik pomocniczy dCS debussy.

 

2 x zegary rubidowe 44,1 oraz 48 kHz wykonane na  indywidualne zamówienie.

 

Przedwzmacniacz pomocniczy Jeff Rowland Connsumate. Wzmocnienie główne stanowią monobloki lampowe Amplifon WM300, wzmocnienie pomocnicze monobloki lampowe Amplifon SET140. Okablowanie sygnałowe MIT z serii Shotgun Evo, okablowanie pomocnicze MIT Oracle MAX rev2, okablowanie cyfrowe Transparent Reference digital, okablowanie cyfrowe pomocnicze Shunyata Sigma i wiele innych.

 

Kolumny główne Studio 16 Hertz Ethos Arctico Signature, kolumny pomocnicze Studio 16Hz Arcada 2.5 Signature, Martin Logan CLX art, Martin Logan Prodigy.

UWAGA!!!!!!

Tekst zawiera LOKOWANIE PRODUKTU!!!!!!!!

Zlitujcie się. Przyzwoitość i dobry smak. Tego komuś z obecnych tu brak.........

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, babatular napisał:

Panie Andrzeju

  Toż to w dzisiejszych czasach okazja której przepuścić Pan nie może. W erze gdzie w Polsce praktycznie  nie sprzedaje się elektronika audio powyżej 300tys zł w gotówce - Pan ma propozycje zakupu "od ręki" co najmniej 4 szt WM300 za kwotę co najmniej po 300tys za sztukę. To będzie strzał życia Panie Andrzeju. Nic tylko produkować WM300 - taki jest popyt.

Naprawdę tb82 - urzekła mnie Twoja historia

Piszę na poważnie, czekam na konkrety ze strony kolegi Plastik. Zobowiązuje się zaraz po zakupie (powiedzmy że, w poniedziałek) umieścić fotki moich nowych cudeniek tu na forum. Myślę że cała sytuacja pokaże czy mamy do czynienia z człowiekiem poważnym, ja chęć natychmiastowego zakupu Szymkowo/Rafałkowych WM300 zdeklarowałem i nie mam zamiaru się wycofywać.

Edited by tb82
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, piotrek7 napisał:

UWAGA!!!!!!

Tekst zawiera LOKOWANIE PRODUKTU!!!!!!!!

Zlitujcie się. Przyzwoitość i dobry smak. Tego komuś z obecnych tu brak.........

To akurat nic dziwnego czy zdrożnego - jak wół na wstępie widnieje anons, że tekst jest sponsorowany.

Zapłacony, kupiony to i lokuje.

Edited by iro III
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Producent kieruje do solidnych testów ? Ciekawe
Jak w polityce ....

No a co zrobić jak dotychczasowa perspektywa oceny jest mocno skrzywiona

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, iro III napisał:

Zapłacony, kupiony to i lokuje.

Ale dobrego smaku i klasy nie kupisz. Albo się to ma albo nie. Czasem warto skupić się na tym, co się robi dobrze (jak choćby budowa głośników). Kwestie dotyczące marketingu zostawiając innym (specjalistom). Łatwo bowiem przegrać własną wiarygodność

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Ale dobrego smaku i klasy nie kupisz

To jest inna kwestia, z którą (akurat w tym przypadku) się zgadzam.

Jednak samo "lokowanie", jak widać wykupiono, inaczej zapewne wątek nie zostałby "podpięty".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.