Jump to content
psklae

pytanie: marantz sr6006 czy onkyo tx-nr709?

Recommended Posts

Marantz SR6006 to dynamiczniejsze brzmienie z lepszą kontrolą dolnych rejestrów. Onkyo TX-NR709 to większa muzykalność i przyjemniejsza średnica. Kontrola zdecydowanie na korzyść Marantz'a. Który jest lepszy? Ciężko powiedzieć i wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych oraz kolumn. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

no, tak, zdaje się, że dzięki Tobie właśnie zdałem sobie sprawę z bezzasadności mojego pytania - kolumny🙂

mam tannoy'e m1 z przed ok. 15 lat, więc różnicy między tymi wzmacniaczami raczej nie zauważę

Bez kolumn też byśmy sobie poradzili ale tak będzie zdecydowanie łatwiej 😉

Miałem te kolumny kiedyś przez pewien czas i wtedy grały ze starym Cyrus ONE. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się z cieplejszym brzmieniem wzmacniacza i z tej dwójki bardziej stawiałbym na Onkyo, a jeszcze bardziej proponowałbym NAD c326bee lub Cambridge Audio cxa60. Z używanych polecam starego NADa 3240pe lub wspomnianego Cyrus ONE. Oba sprzęty z minionej epoki i trzeba by zaakceptować wygląd.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

W dniu 15.01.2020 o 10:31, psklae napisał:

który wybrać, jeśli chcę posłuchać również muzyki?

czy jest w ogóle jakaś różnica?

W dniu 15.01.2020 o 21:09, psklae napisał:

no, tak, zdaje się, że dzięki Tobie właśnie zdałem sobie sprawę z bezzasadności mojego pytania - kolumny🙂

mam tannoy'e m1 z przed ok. 15 lat, więc różnicy między tymi wzmacniaczami raczej nie zauważę

Marantz'a, ponieważ jest cieplejszy i lepiej zgra się z kolumnami. Zdecydowanie będzie przeważał na plus w muzyce, inna klasa grania!
Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Dzięki za sugestie 🙂

Obecnie używam zwykłego wzmacniacza w klasie AB na BD649/BD650 i jestem wielce ciekaw, co to się stanie, gdy przeskoczę na któregoś z tych dwóch, o które pytam 🙂 Mam dwie propozycje, każda w kwocie ok. 1000 zł, więc może kupię na początek obydwa - żeby sprawdzić.

btw: s4home piszesz o marantzu, że "inna klasa grania" - jest aż taka różnica?

jeszcze jedno pytanie, bo jakoś niczego nie mogę znaleźć w Sieci: czy są jakieś amplitunery, które umieją z pendrive odtworzyć flaca 5.1?