Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Aria 906 (Raga Elex-R?)


Piotr_57832
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co najlepiej zgra się z Focal Aria 906, Mam doświadczenie z Rosanem Kandy K2 i tymi monitorami. Bas był świetny, zróżnicowany, czuć było fakturę dźwięku. Jakiś czas temu coś mnie pokusiło o inny wzmak i później żałowałem. Zastanawiam się czy wrócić do K2, czy jest lepsza alternatywa.

Wiem, że nie każdy wzmak wydobędzie dobry bas z tych monitorów.

Słuchał ktoś duetu tych Focali z Ragą Elex-R? Albo jakimś Audiolabem lub MF?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan k2 to dobry wybór. Jeśli chciałbyś nieco ocieplić brzmienie to Rega Elex-r będzie dobrym wyborem. Musical Fidelity m3si to także częsty wybór wśród naszych klientów. 

Myślałeś może nad hybrydą taką jak Haiku Audio Bright mk5 lub Vincent 227mk? Haiku to wieksza  muzykalność i przestrzenność dźwięku, Vincent to dynamiczne brzmienie z ciepłą średnicą i fenomenalnym basem.

Zapraszamy serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten Vincent 227mk mnie zainteresował. Muszę to przemyśleć i może gdzieś posłuchać.

Na chwilę obecną to ponad budżet, ale zawsze można dozbierać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo mocny wzmacniacz, który można jeszcze udoskonalić wymieniając lampy. Mamy te wzmacniacze na wyposażeniu więc w każdej chwili można je wypożyczyć i ocenić samemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola basu bierze się w dużej mierze z akustyki. To ta najczęściej przeszkadza. Z monitorów wydobędziesz bas ale zazwyczaj w nie dużych pomieszczeń. Mój typ to NAD C356. Z kontrolą basu powinno być dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, miałem z tymi Focalami tego NADa i to zupełnie nie to. Dźwięk "zaokrąglony". Żadnego NADa, to nie moja bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to kwestia preferencji. Ja, słuchałem kilku Roskanów i dla mnie na przykład, ten dźwięk nie przemówił. Z Vincenta dysponowałem kilka lat wstecz SV238. Był nie zły, dobrze trzymał bas. Choć mimo tego sprzedałem go po 3 miesiącach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent posiadał  w swojej historii i w dalszym ciągu posiada  wybitne modele ale nie wszystkie. Wiele oczywiście zależy od reszty toru i preferencji słuchacza. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elex-r bym sobie darowal. Brzmienia ona nie ociepli, jest slaba, slabo wykonana i ma wyeksponowana wyzsza srednice co przeszkadza przy wyzszych poziomach glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Focali 906 z Rega elex R.  Generalnie połączenie energetyczne, bardzo żywe, ale dla mnie zdecydowanie było za jasno. ciepła i dociążenia tam na pewno nie było. Spróbuj z Vincentem 227/237. To może być to czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ten wątek dlatego, że obecnie mam Roksana K3, którego już chciałem sprzedać. Dźwięk strasznie przestrzenny, wręcz wpadał w rewerb. Na początku może i fajny efekt, ale w każdym utworze już nie. Wszystko mimo, że szczegółowe to "rozmywało się". Na basie też nie to samo co K2.

Całe szczęście, że przełączyłem sobie dac z diy PCM1794a na Khadas Tone Board (ES9038) i dźwięk się ułożył. Jest lepiej, nie ma bałaganu w planach dźwiękowych. Zawsze myślełem, że PCM zawsze lepiej się sprawdza ale nie w tym przypadku.

Tak jak jest teraz może zostać, podoba mi się, dociążę tylko bas przez dokupienie Rel T5i. Potem pomyślę nad lepszym dac na ES np. Topping D50s.

W przyszłości po przeprowadzce po prostu zmienię monitory na jakieś kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_57832 mam do Ciebie prośbę, jesli to nie problem mógłbyś napisać jakie są róźnice w dźwięku między Roksan K2 a K3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_57832 napisał:

Tak jak jest teraz może zostać, podoba mi się, dociążę tylko bas przez dokupienie Rel T5i.

A jaki masz metraż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pd9700 napisał:

@Piotr_57832 mam do Ciebie prośbę, jesli to nie problem mógłbyś napisać jakie są róźnice w dźwięku między Roksan K2 a K3?

W porównaniu do K2 na K3 dźwięk bardziej rozdzielczy, szczegółowy,  przestrzenny (- można poznać jak wielkie jest pomieszczenie w którym nagrywano kawałek), zrównoważony. Bas już nie dominuje ale też nie ma tego fajnego podbicia i tekstury basu z K2. Czuć, że próbuje nisko zejść ale bez podbicia moje Focale nie przenoszą tego wystarczająco. Dźwięk jest oderwany od kolumn i otacza ale z drugiej strony stereofonia nie jest do końca precyzyjna, z grubsza wiadomo gdzie co jest ale nie do końca...  Słychać o wiele więcej detali w dźwięku. Zupełnie nie ma "misia" i "koca", to dźwięk otwarty. Ogólnie teraz wiem czemu z nazwy usunięto Kandy i teraz to Roksan K3 - to już nie jest ta cukierkowa, misiowa sygnatura ale zupełnie nowa. Najważniejsza cecha tego dźwięku to to, że można go słuchać bez bólu głowy - nie narzuca się nachalnie, relaksuje.

K2 miałem jakieś 2lata temu, więc wiele mi się zatarło w pamięci. Nie pamiętam, czy K2 była bardziej nasycona barwą. Jak z ekspresją też nie pamiętam. Fajnie gdybym mógł postawić jeden klocek obok drugiego i porównać.

2 godziny temu, Exciter555 napisał:

A jaki masz metraż?

Mniej niż 20 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Piotr_57832 napisał:

Napisałem ten wątek dlatego, że obecnie mam Roksana K3, którego już chciałem sprzedać. Dźwięk strasznie przestrzenny, wręcz wpadał w rewerb. Na początku może i fajny efekt, ale w każdym utworze już nie. Wszystko mimo, że szczegółowe to "rozmywało się". Na basie też nie to samo co K2.

Całe szczęście, że przełączyłem sobie dac z diy PCM1794a na Khadas Tone Board (ES9038) i dźwięk się ułożył. Jest lepiej, nie ma bałaganu w planach dźwiękowych. Zawsze myślełem, że PCM zawsze lepiej się sprawdza ale nie w tym przypadku.

Tak jak jest teraz może zostać, podoba mi się, dociążę tylko bas przez dokupienie Rel T5i. Potem pomyślę nad lepszym dac na ES np. Topping D50s.

W przyszłości po przeprowadzce po prostu zmienię monitory na jakieś kolumny.

Witaj. Jeżeli jesteś zainteresowany Rel T5i to mam na sprzedaż taki sub w idealnym stanie. Pozdrawiam. Gdybys był zainteresowany to info na priv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie K3 to porazka pod kazdym wzgledem. Budowa, brzmienie i wyglad to to jakies nieporozumienie a do tego ta cena. Nie wiem za co oni tyle wolaja. Tak czy siak K3 na Elex-r bym nie zamienial bo to jeszcze wieksze padlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piotr_57832 napisał:

W porównaniu do K2 na K3 dźwięk bardziej rozdzielczy, szczegółowy,  przestrzenny (- można poznać jak wielkie jest pomieszczenie w którym nagrywano kawałek), zrównoważony. Bas już nie dominuje ale też nie ma tego fajnego podbicia i tekstury basu z K2. Czuć, że próbuje nisko zejść ale bez podbicia moje Focale nie przenoszą tego wystarczająco. Dźwięk jest oderwany od kolumn i otacza ale z drugiej strony stereofonia nie jest do końca precyzyjna, z grubsza wiadomo gdzie co jest ale nie do końca...  Słychać o wiele więcej detali w dźwięku. Zupełnie nie ma "misia" i "koca", to dźwięk otwarty. Ogólnie teraz wiem czemu z nazwy usunięto Kandy i teraz to Roksan K3 - to już nie jest ta cukierkowa, misiowa sygnatura ale zupełnie nowa. Najważniejsza cecha tego dźwięku to to, że można go słuchać bez bólu głowy - nie narzuca się nachalnie, relaksuje.

K2 miałem jakieś 2lata temu, więc wiele mi się zatarło w pamięci. Nie pamiętam, czy K2 była bardziej nasycona barwą. Jak z ekspresją też nie pamiętam. Fajnie gdybym mógł postawić jeden klocek obok drugiego i porównać.

Dziękuję za odpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Uchatek napisał:

Tak czy siak K3 na Elex-r bym nie zamienial bo to jeszcze wieksze padlo.

Padło? To czemu dostało nagrodę What HIFI w 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 roku? Coś u redaktorów ze słuchem nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Piotr_57832 said:

Padło? To czemu dostało nagrodę What HIFI w 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 roku? Coś u redaktorów ze słuchem nie tak?

Ja pisze na podstawie moich doswiadczen a nie recenzji z gazet czy internetu. I tak, potwierdzam jeszcze raz ze to padlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.