Skocz do zawartości
IGNORED

Phonar Volume 2 za 1600 zł czy warto?


Lord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Nadal szukam neutralnych zestawow głosnikowych, tak więc wziąłem pod uwagę Phonar Volume 2 lub Compact.

Chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej na ich temat - czy są faktycznie takie neutralne jak można wyczytać w starszych postach, oraz czy Volume 2 to jedynie wieksza na zewnątrz obudowa, a wsrodku objetośc taka jak w Compact? Moje preferencje to głównie rock progresywny Pink Floyd, Maryllion, Hard Rock - Black Sabbath, Jazz - Pat Metheny, Diana Krall, czasem New Romantic - lata 80-te. Pokój na podaszu 26 m2 około w miarę wytłumiony w kształcie "L".

Mogę wersję jasną nabyć Volume 2 za 1600 zł i Compact za 1200 zł , znajomemu stoją 3 lata w sklepie i nic.. - przed negocjacjami tak więc licze jeszcze na rabat. Wyczytałem że po czasie mozna w nich wymienić wysokotonowca bez modyfikacji zwrotnicy?

 

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w poprzednim watku phonary volume 2 sa bardzo dobrymi kolumnami w swoim przedziale cenowym. W 2002 roku dostaly nagrode od AudioVideo. Oto opis: ,,Volume 2 to zetawy o bardzo dojrzalym brzmieniu i dopracowanej konstrukcji. Klasyczny projekt i atrakcyjne wzornictwo sa trudne do przecenienia. Tak ze jakosc zastosowanych elementow jak i technik wykorzystanych do budowy tych kolumn zasluguja na najwyzsze noty. Dzwiek reprodukowany przez Phonary uderza otwartoscia i realizmem. Wszystkie kluczowe aspekty brzmienia sa w naturalny sposob uporzadkowane. Konturowy bas o bardzo wyraznym rysunku i szybkim ataku jest uzupelniony pelnymi, bogadymi w detale sopranami. Co wiecej Volume2 doskonale sobie radza z dynamika i kreowaniem sugestywnych zjawisk przestrzennych. Rekonstrukcja dynamiki obejmuje zarowno pelny jej zakres, jak i gradacje dynamicznych impulsow. Wszystko to sprawia, ze za niecale 2000 zl mozna nabyc zestawy glosnikowe, ktore prawidlowo roznicuja nagrania. Dodatkowym atutem jest w pelni audiofilska zwrotnica i ekranowanie magnetyczne przetwornikow"

 

Co do ceny, dla mnie nie najlepsza. Ja rok temu dalem za phonary Volume 2 1100 zl nowe w kartonach przywiezione z niemiec a sprzedalem po kilku miesiacach za 1200 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A czy wiesz gdzie mozna je nabyc w niemczech - mam tam krewnych - Monachium, lub namiar na kogos kt Ci je sprzedał.

Za 440 euro sa jmlab Chorous 714 w skepie w internetowym w niemczech ale nie wiem ile wysylka do Munchen... i czy w polsce faktycznie sa po 2,5 kzł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... wiesz co namiarow juz nie mam na tego goscia i nie wiem gdzie kupil, ale widzialem ostatnio ogloszenie na temat sprzedarzy phonarow v2 za bodajrze 1200 zl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, sorry nie bylo napisanej tam ceny ale mysle ze warto zadzwonic i sie dowiedziec.

Oto tresc ogloszenia z nr tel:

 

0697 914 295

phonar volume 2 stan bardzo dobry cena do uzgodnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za namiar, ale jeszcze nie dzwonilem. Wstrzymam sie do rozmowy jutrzejszej - dowiem sie za ile ostatecznie te nowe Volume 2 ze sklepu - tak jak pisalem stoją tam od 3 lat i obecnie sa wystawione za 1600 zł.

Odezwe sie jak bede po tej rozmowie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dogadalem sie co do ceny 1400 za pare vol 2.

mialem je w domu 1 dzien i jestem lekko zawiedziony...

 

podoba mi sie

 

- delikatne nie meczace wysokie tony - gl tekstylny

- srednica lekka i nie natarczywa

-zadowalajaca stereofonia

 

 

nie podoba mi sie

 

brak nizszego basu

tylko przy 2 plytach nastapilo oderwanie dzwieku od zestawów - acustic alchemy i pat metheny -beyond the missouri sky

 

 

dzwiek wydaje mi sie matowy i brak nizszego dolu...

 

 

 

To zapewne wina mizernego wzmacnicza matowego i wolnego technicsa suv 500 ale czy do tego stopnia!!!!

 

 

Zamówiłem marantza sr5500 czekam, czy warto dac phonarom ponownie szansę...

 

Pozdrowienia dla forumowiczów!

 

ps czy ktos ich sluchał z sr5500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord, nie rozumiem Cie. Za te cene to naprawde niezle kolumny. Moze rzeczywiscie tak jak piszesz, wina elektroniki. Ale moim zdaniem przyczyna Twojego niezadowolenia jest to ze nawet ,,nie dales im pograc". Tzn skoro napisales, ze sluchales je jeden dzien no to wszystko jasne. Kolumny sa poprostu nie wygrzane i to wszystko... takie jest moje skromne zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Phonary 2'ki obnażą braki wzmacniaczy nawet z średniego przedziału cenowego i "badziewia" się do nich nie podłącza,bo szkoda zestawów.

Wcale nie są matowe.... i najniższego basu nie będa miały bo maja zbyt mały bas.

Oczywiście to zależy od tego co kto ma na myśli pisząc że mają zamało basu.

17 cm n/ś tonowce które daje Phonar do Compact 2 jak i Volume 2 są być może najbardziej solidnymi speakami ..w tej cenie z pewnością.

Jeżeli są to swieze speaki to niech pograja 2 tygodnie..i wtedy można cos o nich więcej powiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panów!

 

zwroccie uwage iz napisalem czy w az takim stopniu wzmacniacz - ten wzm , ma wplyw na moje subiektywne odczucia sluchowe.

 

z waszych wypowiedzi wynika ze tak!

 

gdy kupowalem tego technicsa od kumpla to dawno wiedzialem ze to jedynie namiastka tego co mozna uslyszec, ale teraz sie okazalo ze namiastka to by byl komplement dla firmy technics...

 

tak wiec dam phonarom szanse jak odbiore sr5500, i mam nadzieje ze z marantzem zagrają nie matowo. marantz jest w miare rowny i bardziej dynamiczny powinno byc dobrze tj bez podbarwien i z nizszym dolem.

 

kiedys mialem okazje sluchac bw 601 nietety tez z technicsem i sony ta fe 640 ale wyzszym modelem i bylo duzo lepiej - super bas srednica ale za ostra gora...

 

Co powiecie na marantza i bw 602s2.

 

muzyka progresywny rock jazz bluaes i elktroniczna czasem - jarre

 

 

 

pozdrowienia i podziekowania

ps jak phonary sie sprawdza z marantzem to moze jeszcze uda sie zejsc z ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry!

Chyba nienadajemy na tych samych falach.... kolega jest jak widze jeszcze raczkującym audiofylem[bez urazy].

Ale zakup speaków jest dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

wracam do zabawy w audio po przerwie (polecam o mnie).

ale cenie rady bardziej doswiadczonych kolegow.

kilka lat temu bylem drugim po potocznie najlepszym fachowcu w moim malym miescie....

nawet milem sklep rtv, ale spolke wiec ... juz pracuje gdzie indziej

 

co sadzicie o zestawieniu marantz ww i bw 602 s2

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.