Skocz do zawartości
IGNORED

Triangle Borea – ciepłe brzmienie, wysoka skuteczność, duża moc i waga oraz niska cena


Sklep.RMS.pl

Rekomendowane odpowiedzi

 

spacer.png

Linia Borea od francuskiej marki Triangle charakteryzuje się:

  • ciepłym, niezwykle barwnym i muzykalnym brzmieniem
  • uniwersalnym wzornictwem łączącym w sobie klasykę hi-fi dopasowaną do nowoczesnych wnętrz
  • dedykowanym głośnikiem średniotonowym opartym o membranę papierową
  • tanimi wielodrożnymi konstrukcjami o dużej mocy i skuteczności

 

 

spacer.png

BR09 Borea - 5695zł / para

To flagowa kolumna z linii Borea, która nawiązuje do najlepszych tradycji hi-fi - potężnych trójdrożnych kolumn wyposażonych w baterię wydajnych przetworników. Dysponująca skutecznością grubo powyżej 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średniotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 35Hz co zapewnia subwooferowy bas bez udziału aktywnego subwoofera. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach powyżej 30 metrów kwadratowych i dużo, dużo większych.

 

 

spacer.png

BR08 Borea - 4795zł / para

Kolumna podłogowa BR08 z linii Borea jest inspirowana na kolumnach z linii Antal. Dysponująca skutecznością grubo powyżej 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średniotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 40Hz co zapewnia subwooferowy bas bez udziału aktywnego subwoofera. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach od 20 do 40 metrów kwadratowych.

 

 

spacer.png

BR07 Borea - 4095zł / para

BR07 to 2,5 - drożna kolumna podłogowa z linii Borea bazująca na przemyślanej konstrukcji. Dysponuje skutecznością powyżej 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średnioniskotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 44Hz. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach od 15 do 30 metrów kwadratowych.

 

 

spacer.png

BR03 Borea - 1995zł / para

BR03 to 2 - drożna kolumna podstawkowa z linii Borea, wyposażona w głośnik wysokotonowy z technologią EFS. Dysponuje skutecznością o wysokości 90 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średnioniskotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 46Hz. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach od 15 do 30 metrów kwadratowych.

 

 

spacer.png

BR02 Borea - 1595zł / para

BR02 to najbardziej kompaktowa kolumna z serii Borea. Dysponuje skutecznością o wysokości 89 decybeli, masywną wzmacnianą obudową oraz dedykowanym głośnikiem średniotonowym z masy celulozowej. Głośniki bez problemu schodzą do poziomu 51Hz. Kolumny sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach do 20 metrów kwadratowych.

 

 

spacer.png

Triangle Borea BRC01 - 1245zł  / sztuka

 

 

Głośniki

Wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

spacer.png

Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednokową przyjemność z odsłuchu Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

 

Głośnik średniotonowy z celulozy

spacer.png

Przeniesiony wprost z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami - jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na ktore ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

 

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

 

Niskotonowy

spacer.png

Triangle skupia się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie - także w najniższym zakresie pasma. Dlatego zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te słyną ze znakomitych właściwości mechanicznych, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów.

Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczno głośniki basowe w Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy, zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej sile oraz perfekcyjnego kontrolowania rytmu.

 

Obudowa

Wnętrze obudowy zostało wyposażone we wzmocnienia wykonane z paneli MDF, zaś głośniki częściowo odsprzęgnięto od obudowy za pomocą pianek EVA. Komibnacja tych rozwiązań to jedyne takie wdrożenie na rynku w tym segmencie cenowym z powodu bardzo wysokich kosztów.

spacer.png

Dzięki użyciu w kluczowych miejscach pianek EVA praca membran głośników basowych nie jest przenoszona na ścianki obudowy. Zastosowanie MDFu w wewnętrznych wzmocnieniach sprawia, że nie tylko usztywniają obudowę, ale także pochłaniają niechciane wibracje. Unikalne połączenie obu rozwiązań zostało nazwane DVAS (Driver Vibration Absorption System), a jego zastosowanie wydatnie mniejsza podkolorowania dźwięku oraz szum strukturalny.

spacer.png

 

Lista autoryzowanych dilerów, u których można odsłuchać kolumny Borea:

http://triangle.rafko.pl/gdzie-kupic 

oraz sklep.RMS.pl ze wszystkimi modelami do odsłuchu oraz wysyłką gratis

https://sklep.rms.pl/s?q=triangle+borea&cat=

 

 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • VoyTechG podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

Rozpoczynamy cykl wypożyczeń Borei. Dedykowaliśmy modele BR02 i BR03. Osoby zainteresowane zapraszam na priv. Kolumny podłogowe ze względu na dość wrażliwe opakowanie nie wchodzą w grę. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

spacer.png

OUR VERDICT

It’s rare to find a pair of speakers at this price that sound so sophisticated, but these Triangles deliver refinement and detail in spades

FOR

Sophisticated, detailed sound

Impressive sense of scale

High-quality, agile bass

https://www.whathifi.com/us/reviews/triangle-borea-br03?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze interesujące zdanie z recenzji - redaktorzy musieli być pod wrażeniem, skoro napisali, że francuska kolumna jest lepsza od ich rodzimego produktu:

"The Triangles deliver a huge sense of scale, much larger than rivals such as the formidable B&W 607s. They can also boast impressive separation and precision."

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny Recenzent też zadowolony z brzmienia nowych Triangli

W ramach podsumowania przewrotnie napiszę, że Borea BR08 nie grają jak żadne z dotychczas słyszanych przeze mnie Triangli. Nie jest to jednak bynajmniej ani zarzut w stosunku do  nich, czy też ostrzeżenie skierowane ku ewentualnym nabywcom, a jedynie twierdzenie w pełni weryfikowanego (nausznie) faktu. To niezwykle muzykalne, świetnie osadzone tak w basie, jak i średnicy podłogówki zdolne z powodzeniem stworzyć prawdziwie koncertową nawałnicę dźwięków nie raniąc przy tym uszu. Jeśli zatem do tej pory co i rusz zerkaliście w kierunku francuskich kolumn kuszeni ich ponadprzeciętną żywiołowością, lecz nie do końca przekonywała Was maniera z jaką serwowały one  wysokie tony z czystej ciekawości sięgnijcie po BR08, bo to może być prawdziwy przełom w Waszych wzajemnych relacjach.

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wcześniej miano najlepszych monitorów nosiły KEF LS50. Pora na zmianę - pora na Triangle

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spacer.png

Jeżeli komuś mógłbym odradzić kupno Triangli Borea BR08, to chyba tylko melomanom planującym wstawić je do zbyt małego pomieszczenia oraz ludziom cierpiącym na paniczny lęk przed trójkątami. Ostatnio czytałem, że nowe smartfony wyposażone w trzy lub cztery obiektywy wywołują niepokój u osób z trypofobią (strachem wywołanym widokiem skupiska niewielkich otworów o nieregularnych kształtach), więc może istnieje też coś takiego, jak trianglefobia. Jeżeli nie obserwujecie u siebie niczego takiego i możecie zapewnić francuskim kolumnom odpowiednie warunki, nie widzę przeciwwskazań.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kolumny-i-glosniki/4377-triangle-borea-br08

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości @Sklep.RMS.pl miałem możliwość przetestowania modelu Borea BR03 przez 2 tygodnie w swoim mieszkaniu, więc napisze kilka słów - może  komuś pomogą w podjęciu decyzji o zakupie czy posłuchaniu.

 

Mam aktualnie kolumny Tannoy F4, ale w moim nowyn salonie 18m2 wydawały mi się zbyt duże - przy słuchaniu z odległości 2,3m były jakieś takie krzykliwe, bas buczał i dudnił (pewnie z powodu akustyki, no ale jak się dalej okaże nie tylko). Poza tym to były całkiem fajne kolumny ?

No i postanowiłem zrobić zmianę, z racji metrażu wybór padł na większe monitory a z racji obaw co do akustyki zależało mi na możliwości przetestowania w domu.

Oprócz wspominanych Triangli BR03 miałem w swoich warunkach możliwość porównania z Elac Debut Reference B6 wypożyczone z lokalnego sklepu oraz Tannoy F4.

Sprzęt towarzyszący: Marantz PM6006, Chromecast audio + Audiotrak Prodigy Cube z Burson V5i opamp + Gramofon Universum F2095 z AT95e

O Tannoyach nawet nie będę wspominał, bo obydwa podstawkowce zmiotły je z powierzchni ?

 

Nie jestem recenzentem (choć gram na fortepianie, więc coś  tam chyba słyszę), więc kwiecistych opisów dźwięku nie jestem w stanie wygenerować, ale byłem mocno zaskoczony co Tiangle Borea  BR03 potrafią. 

Po pierwsze bas: mega zaskoczenie - jest go więcej niż z podłogowych Tannoyów (szczególnie takiego rytmicznego, bez dudniących pomruków), dudnienie zdecydowanie mniejsze, tylko w bardzo nielicznych, bardzo basowych ścieżkach dźwiękowych się zdarzało. Nie wiem czy bas można nazwać czystym i bardzo szybkim, ale ten zdecydowanie taki jest ? Elac ma basu jeszcze więcej (aż niesamowite), jest niby bardziej mięsisty, ale za to wolniejszy i to już powodowało dudnienia i nie było tam słychać "struktury" kontrabasu czy niższych partii wiolonczeli

Średnica - ogrom detali. Tannoye połowę informacji, które usłyszałem tutaj ukrywały. Wszelkie gitary, skrzypce, wiolonczele brzmią tu wspaniale, jest wrażenie obcowania z żywymi instrumentami, czego do tej pory nie doświadczyłem. Fortepian brzmi również  doskonale, słychać rezonanse itp. Wokale (szczególnie damskie) również świetne - nie tak bliskie i dociążone jak w Elacach, ale według mnie brzmiące naturalniej. Gdyby jednak ktoś chciał ich używać do kina, to sprawdzają się średnio - dialogi sporo lepiej brzmią w Elacach.

Góra - dla mnie rewelacja. Masa detali, ale nie kłują w uszy. Z Marantzem, który podobno można scharakteryzować jako grający lekką V-ką było świetnie. Elaci traciły tu zdecydowanie - było słychać mniej detali, trzeba było ich szukać, dźwięk był zdecydowanie ciemniejszy, spokojniejszy - jak na mój gust za bardzo.

Scenicznie - tu chyba przepaść była mniejsza. Ciągle jednak w porównaniu do Tannoya i Elaca - separacja instrumentów była sporo lepsza, czuć już było głębię sceny, szerokość jednak była podobna - podobno jednak ten Marantz jest w tym przeciętny...

 

W skrócie - zdecydowanie polecam posłuchać jeśli ktoś szuka kolumn podstawkowych w tych pieniądzach. Szybki, dość mocny choć nie mięsisty i nie bardzo niski bas, super naturalna średnica i detaliczna góra pasma, bardzo dobre scenicznie - dźwięk raczej jaśniejszy i dynamiczny niż zamulony, lecz w żadnym wypadku nie ostry. Muzyka orkiestrowa, filmowa, rock grany unplugged czy nagrania koncertowe na żywo, wokale - te rzeczy brzmiały doskonale ?

Dodam jeszcze, co jest nie bez znaczenia jeśli się mieszka w mieszkaniu a nie domu jednorodzinnym, że Triangle świetnie brzmiały już na niskich poziomach głośności. ELAC potrzebował większej głośności żeby brzmieć w miarę dynamicznie i nie tracić informacji, z litości nie wspominając już o Tannoyach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotrek_68535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No I Bass-reflex do przodu to też wg mnie zaletą w mniejszych pomieszczeniach gdzie nie można wyjechać kolumna do przodu za bardzo.
Ułatwia ustawienie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borea BR09 w recenzji HiFi Class

Ponadprzeciętna dynamika, obszerna scena dźwiękowa, detaliczny, aczkolwiek nieco wygładzony zakres wysokich tonów. Brzmienie przyjemne, ale efektowne z bardzo subtelnie podkreślonymi wysokimi tonami i basem. Naturalnie brzmiący zakres średnich tonów.  

Borea BR09 mogą okazać się idealnym wyborem do posiadaczy dużych pomieszczeń, a do ich napędzania nie trzeba stosować wzmacniaczy. Lubią się z lampowymi wzmacniaczami, odwdzięczając się bardziej finezyjną i barwną prezentacją, niż z tranzystorami

Tutaj cały test:

https://www.hifichoice.pl/62#/spreads/49 

triangle-br-09-test.JPG

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale w PL Triangle mają slabą "prasę". Mało znane i niedoceniane .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale jednek przy minimalnej impedancji 3.3 ohm to dobrze mieć solidny i wydajny prądowo wzmak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoundStage HiFi o Borea BR03: 

 With most of my music, the BR03s sounded nothing short of superb, and often sounded spectacular, in all the ways outlined above. 

https://www.soundstagehifi.com/index.php/system-one/1422-triangles-borea-br03-loudspeaker-sounds-mostly-spectacular 

spacer.png

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AVforums.com o Triangle Borea BR03

spacer.png

BR03 są bezkompromisowo dobre. To kolumny łatwe do napędzenia, ustawienia i przyjemne do oglądania. Wymagają bardzo niewiele, a w zamian zapewniają wysoki poziom muzycznego zaangażowania, którym trudno nie zostać oczarowanym. 

https://www.avforums.com/reviews/triangle-borea-br03-standmount-speaker-review.17732

Linia Borea z nagrodą EISA za najlepszy zakup w kategorii system kina domowego!!! 

spacer.png

https://eisa.eu/awards/triangle-borea-series/

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to może być fajna konkurencja dla Focala , oczywiście w odpowiednim pułapie cenowym.
Dobrze że BR do przodu więc będą łatwiejsze w ustawieniu a często projektanci boją się wyglądu i dają BR na tył i później jest jazda po podłodze żeby bas dobrze zagrał . Ciekawa propozycja i nagroda chyba nie od czapy. Trzeba posłuchać i sądzę że z Musical Fidelity będą się dobrze parowały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.01.2020 o 08:37, Sklep.RMS.pl napisał:

Rozpoczynamy cykl wypożyczeń Borei. Dedykowaliśmy modele BR02 i BR03. Osoby zainteresowane zapraszam na priv. Kolumny podłogowe ze względu na dość wrażliwe opakowanie nie wchodzą w grę. 

Witam chciałbym zapytać czy panowie mieli okazję posłuchać MAGELLAN CELLO???czy między nimi a delta signature jest różnica warta dopłaty?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Witam chciałbym zapytać czy panowie mieli okazję posłuchać MAGELLAN CELLO???czy między nimi a delta signature jest różnica warta dopłaty?????

co do porownania to niech się posiadacze wypowiedzą lyb / i branża . ja moge zacytować jedynie dwóch znajomych:

1szy - posiadał wszystkie droższe Triangle a jego przygoda zaczęła sie z Triangle jak miał B&W nautilus nie pamietam ktore ale cos kolo 50k pln kosztowały. jak usłyszał "tanie ? " delty to sprzedał B&W . i do dzisiaj tylko triangle i o Magellanachmowil mi ze sa ciut kapryśne co do reszty toru. jak jest synergia to jest absolutny hi-end ale trzeba ja znalezc ... ponoc. Delta Signature graja bez kaprysow a z MF bardzo dobrze sie spasowują 

2gi znajomy - po odsluchach 10 par zacnych paczek wylądował finanie z Triangle Delta w dobrej cenie i zachwycony. jesli chcesz moge cie z nim skontaktować to z pierwszej rekiusłyszyszz co i jak. on gra z delta na MF M6500i 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

co do porownania to niech się posiadacze wypowiedzą lyb / i branża . ja moge zacytować jedynie dwóch znajomych:

1szy - posiadał wszystkie droższe Triangle a jego przygoda zaczęła sie z Triangle jak miał B&W nautilus nie pamietam ktore ale cos kolo 50k pln kosztowały. jak usłyszał "tanie ? " delty to sprzedał B&W . i do dzisiaj tylko triangle i o Magellanachmowil mi ze sa ciut kapryśne co do reszty toru. jak jest synergia to jest absolutny hi-end ale trzeba ja znalezc ... ponoc. Delta Signature graja bez kaprysow a z MF bardzo dobrze sie spasowują 

2gi znajomy - po odsluchach 10 par zacnych paczek wylądował finanie z Triangle Delta w dobrej cenie i zachwycony. jesli chcesz moge cie z nim skontaktować to z pierwszej rekiusłyszyszz co i jak. on gra z delta na MF M6500i 

 

Hehe nie nie trzeba, ja tylko tak z ciekawości podpytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie nie trzeba, ja tylko tak z ciekawości podpytuje.

U ciebie to ciężko coś poprawić w sprzęcie ale ja o Triagle też myślę nie ukrywam. Mam wpaść posłuchać u tego kolegi co ma Delty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moge się pochwalić, że miałem okazje ich posłuchać w Niemczech. Chodzi o model podłogówek Triangle BR09.

Całej konfiguracji nie pamiętam, ale piec napędzający to mocny i wielki Primare A32, a Dac był Bryston bda-3.

W tej cenie ciekawe granie, fajna barwa. Choć budowaniem sceny i tym mocnym basem jak to sie chwalił producent mnie nie przekonały. Najbardziej tam barwowo i szczegółowością zaskoczyła mnie średnica. Nie mój typ do końca, ale spoko.

Fakt faktem, że w cenie oscylującej przy 6 tys. za nowe już są sensowne na tle konkurencji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się pochwalić, że miałem okazje ich posłuchać w Niemczech. Chodzi o model podłogówek Triangle BR09.
Całej konfiguracji nie pamiętam, ale piec napędzający to mocny i wielki Primare A32, a Dac był Bryston bda-3.
W tej cenie ciekawe granie, fajna barwa. Choć budowaniem sceny i tym mocnym basem jak to sie chwalił producent mnie nie przekonały. Najbardziej tam barwowo i szczegółowością zaskoczyła mnie średnica. Nie mój typ do końca, ale spoko.
Fakt faktem, że w cenie oscylującej przy 6 tys. za nowe już są sensowne na tle konkurencji.
 

Miałem u siebie Triangle Delta Signature. Powiem szczerze że duże pozytywne zaskoczenie. Grają bardzo fajnym niskim i punktowym basem. Bardzo szczegółowo i z piękną sceną. Super dynamika . No przyznam szczerze że się nie spodziewałem po takiej średnicy basowych drajwerow takiej gry. Basowe mają odrębne komory choc jeden bass-reflex. Fajnie to zrobili i BR do przodu więc żadnych problemów z ustanowieniem.
Szczerze polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem za tą kasę bardzo fajne kolumny. Miałem okazję posłuchać BR-08 z Arcamem Solo i muszę przyznać że nawet z przeciętnym "kombajnem" bardzo przyjemnie to zagrało. Zwróciłbym uwagę na to, że są to dość uniwersalne kolumny, pomimo ogólnie ciepłego charakteru grania, bardzo podobała mi się artykulacja basu w muzyce elektronicznej.

Aha, jeszcze jedno, tak wysokiej jakości terminale w tym przedziale cenowym to rzadkość.

Aha2, Stereofonia w Triangle nigdy nie zawodzi, świetna scena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BR-09. Fajnie grają, chyba już nie dla mnie. W ciągu paru godzin straciłem słuch w jednym uchu i to już jest koniec...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 18:01, tytanowy_janusz napisał:

Aha2, Stereofonia w Triangle nigdy nie zawodzi, świetna scena.

Lepsza niż w Audio Physic? 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Słuchałem ostatnio tych bro8. 

Dla mnie grało to nijak potem podpięliśmy Tannoy xt8f i tu było dużo lepiej ale największym wygranym okazały się Kef q950. 

Dźwięk poprostu monumentalny wręcz czasami estradowy, dynamika, scena, basior, wokale wszystko na miejscu. A jechałem po te Triangle. 

Odsłuchy zawsze wszystko weryfikują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio tych bro8. 
Dla mnie grało to nijak potem podpięliśmy Tannoy xt8f i tu było dużo lepiej ale największym wygranym okazały się Kef q950. 
Dźwięk poprostu monumentalny wręcz czasami estradowy, dynamika, scena, basior, wokale wszystko na miejscu. A jechałem po te Triangle. 
Odsłuchy zawsze wszystko weryfikują. 

A z czym grały ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkową z Cyrusem a później z moim Roksan Kandy k2, który wypadł dużo lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są tu jacyś posiadacze Borea 08 ? Ktoś słuchał tych kolumn z lampą na EL34? Nie za ciepło, miękko i ogólnie gofr z bitą śmietaną i karmelem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawy wątek! Duży plus, że podajecie wielkość pomieszczeń do których nadają się odpowiednie zestawy.

Niedawno stałem przed zakupem kolumn i poważnie myślałem o BR03, ponoć całkiem niezłe. Ostatecznie wybrałem inne. Być może na jesieni przyjrzę się zachwalanym Comete EZ (podobno bardzo ciekawa oferta w okolicach 4200 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Triangle Borea Active BT to najnowsza odsłona szeroko uznawanej na rynku serii Borea od francuskiego producenta. Aktywne kolumny podstawkowe zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb wszystkich użytkowników. Dostarczają dźwięk w wysokiej rozdzielczości poprzez odtwarzanie strumieniowe lub złącza RCA analogowe. Wyposażone są w wejście PHONO, co z pewnością docenią miłośnicy czarnych płyt oraz wyjście subwooferowe dla osób, którym zależy na czystym, głębokim basie.Triangle Borea Active BT oferowane są w dwóch fasonach - BR02 BT i BR03 BT - i aż w pięciu kolorach, zachwycając nie tylko uszy, ale też oczy. Kolumny oparte oparte są o te same, sprawdzone przetworniki z wersji pasywnej serii Borea.

TriangleBoreaActive_colorrange_232323.thumb.jpg.d6f1a00555844bfc7c1984e3a5c8ce4b.jpg

Zapraszamy do naszego salonu RMS w Białymstoku na odsłuch aktywnych kolumn podstawkowych, francuskiej firmy Triangle, modelu Borea BR02 Active BT i  Borea BR03 Active BT.

odsluchy_rms_triangle_active_bt_03.thumb.jpg.f3345a5e6e1d88dcee075414438129c6.jpg

 

Dla miłośników czarnych płyt

Kolumny Triangle Borea Active BT wyposażone są w wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, obsługujący wkładki MM. Podłącz gramofon bezpośrednio do kolumn i ciesz się prawdziwym analogowym brzmieniem podczas odtwarzania swoich ulubionych czarnych płyt w prędkościach 33 obr./min. oraz 45 obr.

Kino domowe

Kolumny Triangle Borea Active BT zapewniają niezapomniane wrażenia nie tylko podczas słuchania muzyki, ale również podczas oglądania filmów i seriali. Wyposażone w wejście optyczne i koaksjalne oraz wyjście subwooferowe, umożliwiają stworzenie własnego zestawu kina domowego.

image_wordpress_bt_bloc_bluetooth2.jpg.3cf43accba6b239f4eda63fdaa5853d7.thumb.jpg.265f9d0868e6bdd382cdb314b6a0b0e6.jpg

Bluetooth 5.0 aptX HD i Low Latency

Transmisja bezprzewodowa umożliwia swobodne przesyłanie muzyki z dowolnego urządzenia Bluetooth. Dzięki obsłudze kodekowów aptX HD i aptX Low Latency, które zapewniają przesyłanie sygnału dźwiękowego o częstotliwość próbkowania maksymalnie 48kH/24-bit, można cieszyć się brzmieniem wysokiej jakości.

Niezawodna konstrukcja

Obudowa wykonana z HDF, wyposażona w autorski system DVAS (Driver Vibration Absorption System) redukujący wibracje generowane przez głośnik średnio-niskotonowy, poprawia neutralność i czystość odtwarzanego dźwięku. Na innowacyjny system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianka EVA. Kolumny Triangle Borea Active BT czerpią również korzyści z najnowszej generacji przetworników Triangle. Głośnik wysokotonowy wyposażony jest w tekstylną kopułkę, a przetwornik średnio-niskotonowy w naturalną, czystą membranę z celulozy.

image_wordpress_bt_bloc_v2.jpg.5c409f6126c044300006131fcd.thumb.jpg.f330876ec14fc4026057c8cf5efe8d04.jpg

Moc i uniwersalność

Nowy wzmacniacz pracujący w klasie D znakomicie prowadzi i kontroluje dynamikę kolumn, dostarczając 50W na kanał w modelu BR02 BT i 60W na kanał w modelu BR03 BT. Kolumny wyposażone są w szeroki wachlarz wejść analogowych i cyfrowych (RCA/Phono, Mini-Jack 3,5 mm, optyczne-S/PDIF, koaksjalne) oraz transmisję bezprzewodową Bluetooth.

odsluchy_rms_triangle_active_bt_02.thumb.jpg.8b9227ffc5f919a45f6f8392e8516c8e.jpg

Specyfikacja TRIANGLE BOREA BR02 ACTIVE BT dostępna pod linkiem >>

Specyfikacja TRIANGLE BOREA BR03 ACTIVE BT dostępna pod linkiem >>

 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.