Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór źródła


Bacziwo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zastanawiam się nad wyborem źródła. W grę wchodzą winyle, cd, pliki albo Tidal. Czyli prawie wszystko...

Budżet to ok. 10 000zł. Sprzet nowy lub używany.

Posiadam kolumny Piega Classic 7.0 i wzmacniacz Denon pma 2500 ne. Obecnie źródłem jest Tidal z PC przez usb do daca w Denonie. Dac w Denonie gra na poziomie Hegla HD11 / Chord Mojo. Miałem te daki i robiłem bezpośrednie porówania.

Kilka wzmacniaczy, kolumn i daców już w swoim systemach miałem ale najmniejsze doswiadczenie mam ze źródłami. Testowałem PC po USB lub opytku i Raspberry z Digione spdif. Malinę testowałem z Hegel HD12 i bardziej mi sie podobało USB z PC. Dodatkowo jej obsługa i konfiguracja jak i wątpliwe wartości soniczne powodują, że nie chce wracać do tego rozwiązania. Proszę zatem nie polecajcie mi Raspberry. Ze streamerów testowałem Bluesound Node 2. W swojej cenie fajny produkt ale wolałem USB z PC. Drugim streamerem był Oppo Sonica Dac. Jako dac usb średnio ale już jako streamer bardzo dobrze. Przykład Oppo dał mi do myślenia, że może solidny strumieniowiec będzie lepszy niż PC USB.

Z drugiej strony zacząłem mysleć o winylu. Rozumiem, że to w ogóle inna bajka niż streaming i pliki ale jest to źródło, które tez biorę pod uwagę.

Cel jaki chcę osiagnąć to poprawa jakości dźwięku w odniesieniu do obecnego rozwiązania oraz wybór ścieżki dalszego rozwoju systemu.

Opcje:

1.      Gramofon z wkładką ok. 4000 zł, 6000 zł na winyle. Na poczatek wykorzystam pre w Denonie.

2.      USB DAC + PC \ Tidal

3.      DAC na I2S + konwerter usb + PC \ Tidal

4.      Streamer \ Tidal

5.      CD + płyty? Nie testowałem żadnego, ale w tych czasach już chyba niepopularne rozwiazanie.

 

Jaki dźwięk lubię:

- góra: lekka, delikatna, nieostra (mam uczulenie na nadmiar góry i wyższej średnicy ?)

- średnie: ciepłe, gęste, niewypchnięte do przodu

- bas: mocny, podstawa całego dzwięku, z zaznaczonymi dobrze krawędziami, rozdzielczy (wiem, że trudno to osiągnąć)

Jeszcze mała podpowiedź do sygnatury dźwieku jaką lubię. Jakiś czas temu porównywałem u siebie Hegla HD12 i Chord 2Qute i bardziej podobał mi się Hegel. Chord trochę zbyt ofensywny i kliniczny.

 

Chciałbym aby osoby które eksperymentowały z różnymi źródłami podzieliły się doswiadczeniami i poradziły coś w założonym budżecie.

Korzysta ktoś z was z gramofonu i Tidala w swoim systemie? Jakie są róznice dla tych samych albumów? Pomijam na razie fakt, że kolekcjonowanie i szukanie winyli oraz obcowanie z gramofonem może byc fajną zabawą. Czy warto iść w analog tylko dla samej jakości dźwięku?

Oczywiście chcę niebawem umówić się do sklepu na takie porównanie (bo chyba sklepy nie wysyłaja gramofonów na odsłuchy?) i samemu sprawdzić, ale bardzo chętnie zapoznam się z opinią bardziej doświadczonych.

 

Czy może lepiej zostać przy Tidalu ale zamiast PC USB, które jest podobno mocno zaszumione itp. itd. wykorzystać streamer? Albo źródło cyfrowe typu Sotm + Roon? Może jakiś nowoczesny dac USB, dla którego źródło nie ma wpływu?

 

A może... Kupić uzywkę HD12 za ¼ ceny, podłaczyc do PC i dać sobie spokój bo inne źródło lub dac wiele tu nie zmieni...

 

Czytając inne wątki widzę, że temat źródła i daców jest dość trudny, wojnogenny ? lub ignorowany a ja do tego dorzuciłem jeszcze analog. Jednak myślę, że więcej ludzi może mieć podobne pytania. Proszę o podzielenie się własnym doświadczeniem a nie teoriami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kup Hegla HD12 i podłącz kompa po USB ?

Co do analogu, spróbowałbym Clearaudio Concept: https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/clearaudio-concept-docisk-pokrywa-szczotka.html Jednak brzmienie analogu ma w sobie "to coś". Ten gramofon już daje takie brzmienie i ma na tyle solidną konstrukcję, aby w przyszłości założyć już jakąś bardzo dobrą wkładkę. Na początek przygody z czarna płytą i tak będzie już bardzo ok ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz z pc można sprawdzić Ubuntu lub Minut'a zamiast Windows może to wnieść pewne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość kupić Oppo Sonica to bierz szybko bo zaczynają drożeć ? To świetny dac, dziwne, że po usb Co nie grał jak to najlepsze wejście w tym dac. Do tego streamer. Świetne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bacziwo napisał:

Czy warto iść w analog tylko dla samej jakości dźwięku?

Jak dla mnie nie warto, płyta winylowa jest gorszym nośnikiem niż formaty cyfrowe. Spotkałem się z opiniami że kupowanie gramofonu ma sens jak ma się zbiór płyt sprzed wejścia formatów cyfrowych. Dzisiaj wszystko jest rejestrowane cyfrowo i z cyfrowych nagrań tworzy się czarne krążki.

7 godzin temu, Bacziwo napisał:

Czy może lepiej zostać przy Tidalu ale zamiast PC USB, które jest podobno mocno zaszumione itp. itd. wykorzystać streamer? Albo źródło cyfrowe typu Sotm + Roon? Może jakiś nowoczesny dac USB, dla którego źródło nie ma wpływu?

Na pewno warto mieć dac ze wsparciem USB Audio 2.0, z tego co się orientuję Denon działa w trybie 2.0. Raczej naciągane jest to zaszumienie USB no ale można sobie kupić kartę pcie->USB3.0 z femto zegarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bacziwo napisał:

Czy warto iść w analog tylko dla samej jakości dźwięku?

Analog nie jest żadnym gwarantem jakości.

11 godzin temu, Bacziwo napisał:

zacząłem mysleć o winylu. Rozumiem, że to w ogóle inna bajka niż streaming i pliki ale jest to źródło, które tez biorę pod uwagę.

Pod względem osiągalnej jakości dźwięku to nie jest żadna inna bajka. Za to pod względem sposobu obsługi i potrzebnego zaangażowania, to i owszem.  Jestem zdania że satysfakcjonujące rezultaty brzmieniowe z winylu osiąga się tylko wtedy gdy winyl uczyni się swoim sposobem na życie. Bo można osiągnąć świetny dźwięk z analogu, ale jest to o wiele kosztowniejsze niż osiągnięcie klasowego dźwięku z cyfry, wymaga też o wiele więcej specjalistycznej wiedzy, czynności obsługowych i konserwacyjnych oraz staranności. Bez sporej wiedzy, ogromnej dozy zaangażowania i sporej gotówki można się tylko zniechęcić do winylu.  Uważam że nie warto "rozmieniać budżetu na drobne", lepiej w ramach posiadanego budżetu skupić się na zbudowaniu jak najlepszego toru dla cyfry.

11 godzin temu, Bacziwo napisał:

  CD + płyty? Nie testowałem żadnego, ale w tych czasach już chyba niepopularne rozwiazanie.

Nie "CD+ płyty" tylko DAC do wszystkich źródeł cyfrowych plus CD transport (czytnik płyt CD) podłączony do DAC. Jeżeli podstawą dla toru cyfrowego uczynisz dobry DAC, to będziesz mógł korzystać zarówno z plików, streamingu jak i płyt CD. Nie wiem skąd pogląd że można albo nośniki fizyczne, albo pliki lub streaming, przecież można to wszystko zgrabnie połączyć. A kolekcjonowanie płyt CD jest IMHO równie fajne jak kolekcjonowanie winyli.  Wiem coś o tym, obecnie posiadam kolekcje ok. 2000 płyt CD i kilkaset winyli. Powiększanie kolekcji winyli zarzuciłem już parę lat temu, natomiast kolekcja CD wciąż rośnie. W moim systemie pracuje dobry DAC do którego mam podłączony CD transport oraz odtwarzacz strumieniowy po cyfrze (sam strumieniowiec po analogu gra tragicznie). Jeżeli chodzi o USB, to dobre USB nie jest złe. Owszem, istnieją na rynku kiepskie rozwiązania, ale to ne przekreśla całego formatu. Należy po prostu unikać słabych urządzeń.
A tor analogowy IMHO warto budować jedynie w przypadku gdy już się posiada kolekcję przynajmniej kilkuset wartościowych i interesujących płyt winylowych. A i w takim przypadku budowanie taniego toru analogowego nie ma za bardzo sensu, bo dźwięk nie będzie satysfakcjonujący.
Budowanie kolekcji winyli od zera w obecnych czasach IMHO nie ma ani uzasadnienia jakościowego ani uzasadnienia ekonomicznego.

12 godzin temu, Bacziwo napisał:

Oczywiście chcę niebawem umówić się do sklepu na takie porównanie (bo chyba sklepy nie wysyłaja gramofonów na odsłuchy?) i samemu sprawdzić, ale bardzo chętnie zapoznam się z opinią bardziej doświadczonych.

Czytając inne wątki widzę, że temat źródła i daców jest dość trudny, wojnogenny ? lub ignorowany a ja do tego dorzuciłem jeszcze analog. Jednak myślę, że więcej ludzi może mieć podobne pytania. Proszę o podzielenie się własnym doświadczeniem a nie teoriami ?

Nawet gdy ludzie się tu podzielą własnymi doświadczeniami, to i tak będą one zabarwione pewną dozą subiektywizmu. Niemniej, im więcej padnie tu opisów własnych doświadczeń, tym łatwiej będzie wyciągnąć jakieś wnioski. 
Proponuję też byś nie ograniczał się do wizyt w sklepach. Spróbuj umówić się na odsłuchy z kimś kto ma już zbudowany system. Będziesz wiedział co da się osiągnąć w domowych warunkach. 
Sądzę że mój domowy system spełniałby Twoje oczekiwania brzmieniowe, więc na początek zapraszam do mnie na kawę, odsłuch i pogawędkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, essewissa napisał:

Jak masz możliwość kupić Oppo Sonica to bierz szybko bo zaczynają drożeć ? To świetny dac, dziwne, że po usb Co nie grał jak to najlepsze wejście w tym dac. Do tego streamer. Świetne urządzenie.

Zaczyna drożeć Oppo Sonica? W którym sklepie? Przecież tego daca już nigdzie nie ma....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć sam słucham przeważnie z winyli, radzę uczciwie i szczerze - gdy nie masz kilkudziesięciu/kilkuset winyli na początek, lub nie masz dostępu do stosunkowo niedrogich płyt z epoki - nie wchodź w tę zabawę.

Kompakty - jak najbardziej, zwłaszcza, że tanieją z dnia na dzień.

 

Na tych różnych tidalach i innych plikach się nie znam. I'm too old for this shit ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl to zadna „inna bajka“, to w Twoim wypadku poddanie sie wplywowi mody i wyrzucone pieniadze.

 

Pominales kilka elementow, ktore w znacznie wiekszym stopniu wplywaja na zmiane / upgrade dzwieku, niz te wszystkie dotychczasowo uwzglednione:

- akustyka pomieszczenia/adaptacja (jesli masz ta wolnosc/mozliwos i nie jestes za bardzo ograniczony)

- glosniki/subwoofer

- DSP pozwalajacy docelowo ksztaltowac/korygowac reprodukcje zgodnie z wlasnymi oczekiwaniami (np. Twoje „cieple, geste, nie wypchniete srednie“) i akustyka Twojego pomieszczenia

 

 

BTW.

„Cieple“ to raczej zakres basu, a „geste“ to w moim zrozumieniu przeciwienstwo do „nie wypchane“.

 

Ale to wzystko mozesz ksztaltowac i wyprobowac za pomoca DSP, i to juz nawet teraz i to za darmo.

Poniewaz uzywasz PCta jako zrodlo, mozesz zainstalowac EqualizerAPO i zobaczyc, co juz teraz mozesz wyciagnac z twojego systemu i pomieszczenia.

A jesli jestes gotow zrobic jeszcze jeden krok dalej, to zainwestuj 100€ w UMiK-1 i troche czasu w zapoznanie sie z programem REW. To ci pomoze zrozumiec wiele ciekawych zjawisk audio i zoptymalizowac aktualny albo przyszly setup. Jesli masz troche pojecia o akustyce (albo chcesz je zdobyc) i potrafisz poslugiwac sie PCtem, to sa to najlepiej zainwestowane 100€.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby skupić się na systemie dzielonym i upiec 2 pieczenie na jednym ogniu. Zważywszy na Twoje preferencje Hegel hd12 lub Topping d70 powinny przypaść Ci do gustu. Do tego proponuję dokupić streamer taki jak Pro-ject stream box s2 Ultra lub Primare np5 prisma. Primare nieco cieplejszy ale posiada mniejsze wzmocnienie i jest około 25% cichszy względem Pro-ject. Do tego możesz zakupić transport CD i tutaj powinien się sprawdzić Cambridge Audio CXC. Do tego jeszcze kable i reszta zostaje na abonament Tidal i płyty CD.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bacziwo napisał:

Cześć

Zastanawiam się nad wyborem źródła. W grę wchodzą winyle, cd, pliki albo Tidal. Czyli prawie wszystko...

Budżet to ok. 10 000zł. Sprzet nowy lub używany.

Posiadam kolumny Piega Classic 7.0 i wzmacniacz Denon pma 2500 ne. Obecnie źródłem jest Tidal z PC przez usb do daca w Denonie. Dac w Denonie gra na poziomie Hegla HD11 / Chord Mojo. Miałem te daki i robiłem bezpośrednie porówania.

Kilka wzmacniaczy, kolumn i daców już w swoim systemach miałem ale najmniejsze doswiadczenie mam ze źródłami. Testowałem PC po USB lub opytku i Raspberry z Digione spdif. Malinę testowałem z Hegel HD12 i bardziej mi sie podobało USB z PC. Dodatkowo jej obsługa i konfiguracja jak i wątpliwe wartości soniczne powodują, że nie chce wracać do tego rozwiązania. Proszę zatem nie polecajcie mi Raspberry. Ze streamerów testowałem Bluesound Node 2. W swojej cenie fajny produkt ale wolałem USB z PC. Drugim streamerem był Oppo Sonica Dac. Jako dac usb średnio ale już jako streamer bardzo dobrze. Przykład Oppo dał mi do myślenia, że może solidny strumieniowiec będzie lepszy niż PC USB.

Z drugiej strony zacząłem mysleć o winylu. Rozumiem, że to w ogóle inna bajka niż streaming i pliki ale jest to źródło, które tez biorę pod uwagę.

Cel jaki chcę osiagnąć to poprawa jakości dźwięku w odniesieniu do obecnego rozwiązania oraz wybór ścieżki dalszego rozwoju systemu.

Opcje:

1.      Gramofon z wkładką ok. 4000 zł, 6000 zł na winyle. Na poczatek wykorzystam pre w Denonie.

2.      USB DAC + PC \ Tidal

3.      DAC na I2S + konwerter usb + PC \ Tidal

4.      Streamer \ Tidal

5.      CD + płyty? Nie testowałem żadnego, ale w tych czasach już chyba niepopularne rozwiazanie.

 

Jaki dźwięk lubię:

- góra: lekka, delikatna, nieostra (mam uczulenie na nadmiar góry i wyższej średnicy ?)

- średnie: ciepłe, gęste, niewypchnięte do przodu

- bas: mocny, podstawa całego dzwięku, z zaznaczonymi dobrze krawędziami, rozdzielczy (wiem, że trudno to osiągnąć)

Jeszcze mała podpowiedź do sygnatury dźwieku jaką lubię. Jakiś czas temu porównywałem u siebie Hegla HD12 i Chord 2Qute i bardziej podobał mi się Hegel. Chord trochę zbyt ofensywny i kliniczny.

 

Chciałbym aby osoby które eksperymentowały z różnymi źródłami podzieliły się doswiadczeniami i poradziły coś w założonym budżecie.

Korzysta ktoś z was z gramofonu i Tidala w swoim systemie? Jakie są róznice dla tych samych albumów? Pomijam na razie fakt, że kolekcjonowanie i szukanie winyli oraz obcowanie z gramofonem może byc fajną zabawą. Czy warto iść w analog tylko dla samej jakości dźwięku?

Oczywiście chcę niebawem umówić się do sklepu na takie porównanie (bo chyba sklepy nie wysyłaja gramofonów na odsłuchy?) i samemu sprawdzić, ale bardzo chętnie zapoznam się z opinią bardziej doświadczonych.

 

Czy może lepiej zostać przy Tidalu ale zamiast PC USB, które jest podobno mocno zaszumione itp. itd. wykorzystać streamer? Albo źródło cyfrowe typu Sotm + Roon? Może jakiś nowoczesny dac USB, dla którego źródło nie ma wpływu?

 

A może... Kupić uzywkę HD12 za ¼ ceny, podłaczyc do PC i dać sobie spokój bo inne źródło lub dac wiele tu nie zmieni...

 

Czytając inne wątki widzę, że temat źródła i daców jest dość trudny, wojnogenny ? lub ignorowany a ja do tego dorzuciłem jeszcze analog. Jednak myślę, że więcej ludzi może mieć podobne pytania. Proszę o podzielenie się własnym doświadczeniem a nie teoriami ?

Ja bym zrobił inaczej .

Tego Denona sprzedał , dopłacił do używanego Accuphase E-260 a reszta dopiero na źródło . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, muda44 napisał:

Ja bym zrobił inaczej .

Tego Denona sprzedał , dopłacił do używanego Accuphase E-260 a reszta dopiero na źródło . 

Też jest to jakiś pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu z zapytaniem o daca. W jaki dac warto isc na dzien dzisiejszy? dsd raczej odpada wiec wybor sie zaweza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

podepne sie do tematu z zapytaniem o daca. W jaki dac warto isc na dzien dzisiejszy? dsd raczej odpada wiec wybor sie zaweza.

w jakiś fajny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet oraz stosunek cena/jakość determinuje pytanie

jeśli to pomoże polecam Berkeley Audio 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikelas76 napisał:

dsd raczej odpada wiec wybor sie zaweza.

Raczej poszerza.

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

dlugo nad tym myslales?

Odpowiedź jest równie konkretna jak pytanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mikelas76 napisał:

podepne sie do tematu z zapytaniem o daca. W jaki dac warto isc na dzien dzisiejszy? dsd raczej odpada wiec wybor sie zaweza.

Jeżeli z wejściem USB to ze wsparciem standardu USB Audio 2.0. Najlepiej aby działał także w systemach Linux/Android.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, McGyver napisał:

Raczej poszerza.

jesli od urzadzeń zwanych dac odejmiemy urzadzenia zwane dac wspierajace dsd to raczej zaweza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kup sobie DAC i transport CD , np Audiomeca to jako główne źródło, a do plików i Tidal wystarczy node2 do DACa, DACa musisz sam posłuchać różnych, ja bym stawiał coś na PCM 1704

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slaaawek napisał:

Zaczyna drożeć Oppo Sonica? W którym sklepie? Przecież tego daca już nigdzie nie ma....

Oppo 203 i 205 też już nie ma w sklepach, a ceny używanych wyższe niż nowych ? , na takiej zasadzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.01.2020 o 13:54, essewissa napisał:

Jak masz możliwość kupić Oppo Sonica to bierz szybko bo zaczynają drożeć ? To świetny dac, dziwne, że po usb Co nie grał jak to najlepsze wejście w tym dac. Do tego streamer. Świetne urządzenie.

Miałem, szału nie ma, nie wiem czy za 2800 nie sprzedałem i w tej cenie jak najbardziej ok. W Sabre nie ma emocji, jest tylko wow które szybko się nudzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Luminie za dac robi stary Wolfson. Implementacja bla, bla, dla mnie sama kość ma swoją charakterystykę, a Wolfson to dno i pięć metrów mułu. Nowy Lumin t2 jest na Sabre 9038, tym samym co Sonica, ale w  Sonica nie ma szału, w Luminie pewnie jest. Ciekawe czemu Lumin postanowił zmienić ten Wolfsonowy paździerz na Sabre 9038.... hmmmm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, essewissa napisał:

W tym Luminie za dac robi stary Wolfson. Implementacja bla, bla, dla mnie sama kość ma swoją charakterystykę, a Wolfson to dno i pięć metrów mułu. Nowy Lumin t2 jest na Sabre 9038, tym samym co Sonica, ale w  Sonica nie ma szału, w Luminie pewnie jest. Ciekawe czemu Lumin postanowił zmienić ten Wolfsonowy paździerz na Sabre 9038.... hmmmm.

Pytałeś odpowiedziałem 

I jeśli już to jest tam ES9028PRO

Kup sobie LKS 004 na 9038pro ? ciekawe ile z nim wytrzymasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



W tym Luminie za dac robi stary Wolfson. Implementacja bla, bla, dla mnie sama kość ma swoją charakterystykę,

a Wolfson to dno i pięć metrów mułu.


Strasznie kopie to co bierzesz

Nowy Lumin t2 jest na Sabre 9038, tym samym co Sonica, ale w  Sonica nie ma szału, w Luminie pewnie jest.

Ciekawe czemu Lumin postanowił zmienić ten Wolfsonowy paździerz na Sabre 9038.... hmmmm.


A w nowym D2 nadal Wolfson WM8741

http://www.luminmusic.com/lumin-d2.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.