Jump to content
Sign in to follow this  
f16

Primare cd35

Recommended Posts

Brat mnie pyta, czy odtwarzacz Primare cd35nadaje się do muzyki klasycznej? Nie słuchałem, więc pytam Was... Choć mam świadomość, że tylko odsłuchy są najważniejsze 🙂 

Jak opisalibyście brzmienie tego odtwarzacza? 

Czytałem, że ma wycofana średnicę, będzie to problem w muzyce klasycznej? Podobno zaletą jest przestrzeń, dynamika, bas...

Edited by f16

To transport. Nie odtwarzacz. Odtwarzacz albo może być dobry albo nie. Nie ma czegoś takiego jak odtwarzacz do muzyki klasycznej, odtwarzacz do rocka lub odtwarzacz do jazzu. Jeśli gra źle, to znaczy, że jest do dupy a nie do klasyki czy innego rodzaju muzyki.

Jak dla mnie DD35 to "transport", a CD 35 to jednak kompletny odtwarzacz dysków optycznych CD Audio (i nie tylko).

Uściślić nazewnictwo chciałem tylko.

• Like 1

-'Dykcja i Puls względnie pomiędzy i spójnie pełnym pasmem' Artur Rudolf

xavian

Primare cd35 to bardzo przestrzenne brzmienie z dużą ilością szczegółów. Średnica nie jest wycofana ale czasami można o nieść wrażenie, że może brakować masy. Można byłoby się pokusić o transport Primare dd15 + Chord Qutest lub Nuprime DAC 9. Sam poszedłem tę drogą i wybrałem po wielu testach dd15 do mojego DACa. Pytanie czy brat bierze pod uwagę rozdzielenie systemu?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

12 godzin temu, Q21 napisał:

Primare cd35 to bardzo przestrzenne brzmienie z dużą ilością szczegółów. Średnica nie jest wycofana ale czasami można o nieść wrażenie, że może brakować masy. Można byłoby się pokusić o transport Primare dd15 + Chord Qutest lub Nuprime DAC 9. Sam poszedłem tę drogą i wybrałem po wielu testach dd15 do mojego DACa. Pytanie czy brat bierze pod uwagę rozdzielenie systemu?

A jak Pan oceni brzmienie Primare cd35 do np Marantz nd 8006? Jak wypada różnica w barwie, przestrzeni?

Cd35 to większa harmonia i poukładanie dźwięku względem ND8006, który w swojej kategorii cenowej jest świetnym sprzętem. Najlepiej byłoby posłuchać jednego i drugiego urządzenia i ocenić samemu. 

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

4 minuty temu, Q21 napisał:

Cd35 to większa harmonia i poukładanie dźwięku względem ND8006, który w swojej kategorii cenowej jest świetnym sprzętem. Najlepiej byłoby posłuchać jednego i drugiego urządzenia i ocenić samemu. 

Oraz cena, bez Prism, 100% wyższa. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

5 minut temu, marek-1969 napisał:

Oraz cena, bez Prism, 100% wyższa. 

Niestety też prawda i jak dobrze wiemy, 2 razy lepiej nie zagra. Różnica jest na plus ale to czy warto dopłacić jeszcze raz tyle to już inna kwestia i jest to indywidualne podejście.