Skocz do zawartości
IGNORED

Czym sie rozni amplituner i kolumny????


maniek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czym sie rozni Ampli Yamaha 650 od 640 bo bardzo polecaja mi 640 i twierdza ze nie jest warta 650 swojej ceny ??? I czym roznia sie w odsluchu kolumny podstawkowe od podlogowych ??? Mam pokoj ok 14m2. Mowa o kolumnach 5.1 + w przyszlosci dodanie do 7.1. z Gory dzieki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że facet, który ci poleca 640, od paru miesięcy bezskutecznie próbuje sprzedać swoją za cenę nowej.

 

Podstawkowce mają na ogół lepszy stosunek jakości zastosowanych głośników do ceny w porównaniu z podłogowcami za te same pieniądze, ale za to mniejsza obudowa może ograniczać ich możliwości w produkowaniu dolnego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spliner jest kompletnie nie zorientowanym kolesiem nie majacym pojecia kompletnie co mówi!! pokaż mi y640 za 1200zł nowa.......koles jak dzieciak! ostatnio na allegro poszła y640 na równe 1200zł.y440 chodza po 800-850v zł wiec moze ja y640 sprzedam za tyle:Djak masz dogrycac ludziom to troche mądrzej......wiec koles zamilcz i nie udzielaj sie jak nie orientujesz sie w temacie!! a co do Ciebie maniek.To nie jest tak do konca ze nie jest y650 warta swojej ceny,jak na 1600zł jest to super ampli! i kto ci powiedział ze nie jest warta.Ona jest warta tych pieniedzy ale jesli mozesz miec cos takiego samego a nawet lepszego brzmieniowo(testowałem) za 1200zł to czemu nie.A przy okazji zaoszczedzisz na lepsze kolumny.I naprawde nie traktuj wpisu splinera powaznie bo to koles naprawde nie wie co mówi i jest przewrazliwony,moze sie chłopak i zna ale teraz sie nie popisał;).Tak wiec rób jak chcesz,nikt Ci nic nie rozkazuje,tylko dobrze radzi,a to róznica i to spora!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S i jeszcze pytanko spliner: jakie rozwiazanie jest lepsze,przy okazji kolega maniek bedzie wiedział co i jak(a moze i na odwrót):

 

kupno ampli tanszego prawie nówki,i zaoszczedzenie 500zł na kolumny

 

albo

 

kupno nowego a nie wyzszego modelu ampli za 1600-1700z ł i kupno do niego kolumn za 1700zł !!

 

ciekawe CO TY NA TO spliner.................... i co według Ciebie odpowiada najbardziej za koncowe brzmienie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAPO ale w wersji nie takiej jak w y1400 1500 ale OEM i dodanej tylko po to do y650 zeby ludziska mało zorientowane w temacie kupiły nowszy model,zrozumiałe całkiem ze strony Yamahy,konkurencja;).A co do mocy,to nie ma jej wiecej tylko na o kanał wiecej, i jak podłoczymy wszystkie kolumny to wyjdzie na to ze jest moc taka sama,i moze własnie z tego powodu y650 jest lekko gorsza w stereo poniewaz wiecej koncówek za ta sama cene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spliner,chyba nie jestes na bierząco na forum:) a jesli nie wiedziłes o tym ze mowa o 1200zł a nie 1450zł to ja zwracam Ci honor i sorki za to ze Ci troche pobluzgałem w Twoim kierunku,ale chyba rozumiesz;)

 

 

 

P.S to teraz maniek juz wiesz co wybrac;) ale do niczego nie namawiam tylko dobrze radze!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już chyba swoje mówilem, poza tym mankowi1 chyba chodzi o opinię kogoś innego niż ja i elfan.

 

acha no może zgodze się ze 650 jest warta swojej ceny tak jak 640 jeszt warta ceny elfana - chodzi o to czy warto dopłacać za różnicę.

 

nie da sie porównać kolumn podstawkowych i podołogowych ogólne bez podania konkretnych modeli. Ale tak stereotypowo można powiedzieć że podłogowe w małym pomieszczeniu mogą mieć b.dużo basu i ogólnie moga bardzo wypełniać pomieszczenie dzwiękiem - ciężko to wyjaśnić, lepiej jakbyś sam posłuchał.

 

sprawa 7.1 zostaje. Z tego co wiem to chyba ani 640 ani 650 nie mają możliwości podłączenia 7.1 a max 6.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy za duzo chyba wiecie bo juz Ja nic z tego nie kumam :))). Czyli jakbym wzial ten twoj amli za 1200zl i DVD pionka 575 to juz jest 1850 zl. i zostaje mi i tak jakies 1600 zl na kolumny. A widze ze za ok 1500 juz fajne kolumny mozna kupic a pozniej to jest przedzial od 3000 zl - za takie wypasne. NP. Spojrzcie na Allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - o tych kolumnach myslalem albo o KODA. Obecnie mam wieze i dwie kolumny ( no glosniki ) 125 W i w moim pokoju i calej Chacie wszystko chodzi i caly blok mnie slyszy. Takze mi nie sa potrzebne WYPASIONE KOLUMNY - bo mnie sasiedzi z domu wygonia :P a dyskotek nie planuje robic. Po drugie sprzet mam zamiar wziac na kilka ladnych lat - dlatego tak mi sie wydaje - ze warto zainwestowac w ampli ( nawet obecnie za dobry jak na moje potrzeby) bo za kilka lat koluny moge wymienic bez wymiany klocka. Nie wiem czy dobrze rozumuje. SZANUJE WASZE ZDANIE I PORADY. Ja bardziej lubie Gleboki BASS niz tony wysokie takze chyba kolumny za te 1500 zl mi to dadza. Szczerze mowiac teraz to jeszcze bardziej jestem niezdecydowany niz na poczatku - chce po prostu fajnie grajacy sprzet : klocek +DVD+kolumny a widze ze trafilem w srodowisko samych AUDIOFILI a to chyba za wysokie progi na moj portfel. DZieki wielkie za szczere checi w pomocy.

 

POZDRAWIAM PANOWIE/ PANIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

 

spoko ale te maxcośtam to chyba są gorsze od kolumn Kody

 

Moje zdanie:

 

Yamaha 640 (lub 650 jak chcesz koniecznie nowe) + Pionek 575 + Koda F51

 

To jest jak dla mnie b.dobry zestaw na kilka lat tym bardziej ze obecnie nowsze nie znaczy lepsze.

 

No ale z tym że technika idzie do przodu trzeba się liczyć że za 2-3 lata sprzęt MOŻE być lepszy.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro po kupnie nawet u mnie ampli za 1200zl zostaje ci na kolumny 1600zł to jakim cudem chciałes kupic ampli za 1700zł? bys go słuchał na kolumnach za 1000zł??;) nie wiem czy dobrze rozumuje ale chyba tak,patrzac na twój ostatni wpis.Wiec za te pieniadze jesli chcesz miec dobre ampli z pre outem na przyszłosci to tylko y640 ode mnie,i nie mówie to w sensie namawiana do kupna,ale z punktu widzenia praktyczno-logicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, z punktu widzenia praktyczno-logicznego to on powinien wziąć od ciebie tą 640, wydać wszystko co mu zostanie na dwa solidne fronty, a na tył postawić na razie kolumienki od wieży. Zgodzisz się?

 

Bo za te pieniądze zestaw pięciu kolumn to będzie dno, bądźmy szczerzy. A on chce mieć sprzęt na parę lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrące się

 

z punktu logicznego na najlepiej gdyby miał kilkanaście tys i dobrze zaadoptowany pokój

 

człowiekowi chodzi jednak o to aby mieć zestaw KD lepszy od tych z supermarketów i jednomarkowych proponowanych przez Philipsa, Sony itp. I o to moim zdaniem się pyta.

 

Ma określoną kasę i chce mieć wszytsko tak dobre jak moze za tą kasę. Nie przesadzajmy - na razie ma wieże z jakimiś kolumienakami, itak nie będzie mógł dojść do siebie przez dwa dni jak usłyszny swój nowy zestaw :) a po pół roku............ zacznie się narzekanie bo z nieaudiofila zrobi się audiofil :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spliner,oczywiscie ze sie zgadzam.I kupic na te fronty te paczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) idealnie pasujace do preferencji manka1.Te medioon mexon czy cos to chyba jakas pomyłka jest,poniewaz to 500zł nie jest warte,szczególnie jak ma byc to na lata,a sprzet kolumna stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi dokłądnie chodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po czesci wookash tez dobrze prawi,wiec maniek musisz to wyposrodkowac jakos,ale mysle ze po czesci ja to juz zrobiłem,i najlepiej isc w tym kierunku,czyli giga szok po zmianie z mini wiezy a nie mega;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek1 jeszcze dwie sprawy

 

1.

jeśli myślisz że dojdziemy na forum w którymkolwiek watku do jednomyśloności to wyprowadzę cię z błędu. Na tym forum na ogół są wszytskie możliwe opinie od prawa do lewa. W tym wątku dot. w doradzaniu tobie naprawdę jest naprawdę nieźle :)

 

2.

 

uprzedzając pytania o kable kup coś taniego bo skoro nie masz jeszcze aspiracji audiofilskich to na razie starczy. A jak sobie wyrobisz poglad na to czy coś słyszysz i w którym kierunku chcesz system pchnąc to wtedy daj znać ok? Na razie posłuchaj na takich kablach których główną funckją będzie połączenie ze sobą elementów zestawu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek1. Te Maxtony wyglądają nieżle, ale ja bez odsłuchu nie zdecydowałbym się. Jest taka firma KBRX , radzę ci zajrzeć do działu opinie , na jej temat. Ten Maxton wygląda mi na coś podobnego. Chyba że jesteś z Białegostoku i możesz je zobaczyć na ''żywo''. A poza tym cena. Za 1499 w MM sprzedawany jest zestaw Wharfedale Crystal. Ja bym się nie zastanawiał. A jeżeli chcesz kolumny podstawkowe , to Elfan ci dobrze radzi. Te Paradigmy mają niezły wykop mimo niewielkich rozmiarów, a i basu będziesz miał pod dostatkiem nawet w większym pomieszczeniu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ampli to sie nie wypowiem, Ja mam yamahe 450 i jestem zadowolony. Do tego mam podłączony zestaw Wharfedale Crystal 40 (5.0). Caly zestaw w w Horn-ie kosztowal mnie 1500 zl Z czystym sumieniem moge polecic te kolumny do yamahy. Cena w sklepie jest bardzo przyjazna. W MM jak pytalem to troche ponad 1500 kosztowal zestaw Crystal30 - czyli ze slabszymi niz C40.

 

Polecam jednak odsluchac kolumn. Proponuje - kup wzmacniacz i polataj z nim po sklepach i niech ci goscie podpinaja rozne kolumny. Sam uslyszysz co ci najlepiej pasi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 m2 na 7.1 to chyba ciut przymało. No, chyba, że chodzi o o jakies plastikowe zabaweczki. Bo - jakaś kanapa Ci się w ogóle w tym pokoju zmieści?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu obserwuje zmagania Elfana ze sprzedażą tego ampli. Fakt, nie zawsze akceptuje to co pisze ale chyba bardziej chodzi o sposób w jaki to robi. Pomimo wszystko uważam, że ten co kupi od niego ten ampli to zrobi ......... w sumie dobry interes. Na pewno warto kupować sprzęt używany, w dobrym stanie i z konkretnym upustem od ceny nowego. Sądzę, że oba aspekty mają tutaj miejsce.

 

Do Twojego pokoju (patrząc od strony mocy) starczyłby nawet najsłabszy ampli. Dobrze, że zainteresowałeś się serią wyższą tzn. Y6x0. Tutaj już w rachubę wchodzi nie ilość watów ale ich jakość. Co wybierzesz to już Twoja sprawa. Na pewno w brzmieniu między 640 i 650 nie ma przepaści, a może i lepiej wypada model starszy. Osobiście słuchałem Y650 i było dużo lepiej niż w 440 czy nawet w 730 (te znam). Ja wolałbym kupić tańsze ampli (ale na pewno nie nowe 550 czy 450), a to co "zaoszczędzisz" zainwestuj w lepsze kolumny.

 

Do Twojego pokoju raczej na pewno podstawkowce. Na 100% stoi w nim nie jeden mebel, a standy pozwolą Ci ustawić kolumny tak aby nie zasłaniała ich ewentualna kanapa, stolik czy biurko. Zresztą na 14m2 i tak będziesz miał niezłą gimnastykę ze zwykłym stereo aby ustawienie było optymalne. Do tego efektowe i sub... i jest pełno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan posc mi na maila swoj nr gg. pogadamy i moze sie dogadamy bo widze ze teraz wiecej ludzi sie odezwalo i jednak RADZA : TANSZY AMLI+ drozsze kolumny. Chcialem odpisac Ci na maila ale cos mi Outlook siada.

 

PS. Warto bylo zucic temat na forum bo pewnie sam bym zlozyl niebyt dobry sprzecik a zaplacil full siana - jak na moje warunki :)

 

Pozdro dla wszystkich. :::))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST PYTANIE GRZECZNOSCIOWE - PISZE MOJ QMPEL : Siemka mam pytanie co sadzicie o ampli Yamaha 740 , 640 i 750 bo mam mozliwosc przywiezc jeden z nich za rozsadna cene i nie wiem ktory ??? W co warto zainwestowac kase ??? Troche wypowiedzi bylo na temat 640 ale prosze o jakies konkretne argumenty :) - dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.