Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Q Acoustics 3050. Mam aktualnie Onkyo TX-8130.


Daniel Drożdżewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam od 2 lat zestaw jak w tytule. Salon połączony z kuchnią. Akustyka znośna (nie wiem czemu tak rzadko zwraca się uwagę na akustykę pomieszczenia). Ustawiony zestaw jakby we wnęce pomiędzy TV na przeciwko kanapa. Za kanapą kuchnia. Przestrzeń otwarta. Głośniki ustawiłem najlepiej jak potrafiłem i pozwalała przestrzeń. Prawie trójkąt równoboczny o długości boku ok 2,25m. Schemat załączyłem.Głośniki są zwrócone po linii boków trójkąta w stronę słuchacza. Odległość od ściany 45-50cm od bocznych ok 35 cm.  Generalnie dźwięk jest całkiem niezły. Głównie słucham muzyki ze Spotify czasami FLACki, czasami filmy. W zestawie brakuje mi przede wszystkim szczegółowości, precyzji, separacji. Może jeszcze trochę mogłoby być więcej dynamiki i i tonów niskich ale to  nie priorytet. Wydaje mi się, że mocy nie brakuje. Słucham przeważnie w zakresie 20-40. 40 to już naprawdę głośno. 35 do filmów ze sporą dynamiką. Zestaw gra na A+B. Kable Melodiki podwójne (zdaje się seria Purple). Ustawienia korektora - zero.  Jaki amplituner byście polecili by dobrze wykorzystać te głośniki. Bajerów nie potrzebuję tylko jakości. Z potrzeb to ze 2 optyki (chociaż 1 optyk 1 spdif) sieć po LAN/Ethernet mam teraz podłączoną. Nie musi mieć Wi-fi. Bezpośrednio powinien móc odtwarzać Spotify oraz zasoby z mojej sieci domowej.  Zastanawiałem się nad TX-8250. Czy byłaby wyraźna różnica? Co polecacie jeszcze? Proszę serdecznie o pomoc. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadasz niestety najgorzej grające urządzenie na rynku, zmiana na to samo nie ma sensu.
Gdy się upierasz przy kombajnie to Denon DRA 800 lub Yamaha RN803 ale szał będzie dopiero przy prawdziwym wzmacniaczu typu Cambridge Audio CXA60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Różnica po zmianie na Onkyo 8250 powinna być ale znacznie więcej zyskałbyś wymieniając na wzmacniacz stereofoniczny typu Cambridge Audio CXA60 lub Yamaha A-S701. Jednak na samym początku spróbowałbym na Twoim miejscu wymienić okablowanie Melodika na coś innego, ponieważ ona może być winowajcą jeśli chodzi o czystość dźwięku oraz szczegółowość. Polecam rozważyć zakup kabla Tellurium Ultra Blue w konfekcji lub Chord Clearway. Od tego na samym początku bym zaczął. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel Drożdżewicz napisał:

Jaki amplituner byście polecili by dobrze wykorzystać te głośniki. Bajerów nie potrzebuję tylko jakości. Z potrzeb to ze 2 optyki (chociaż 1 optyk 1 spdif) sieć po LAN/Ethernet mam teraz podłączoną. Nie musi mieć Wi-fi. Bezpośrednio powinien móc odtwarzać Spotify oraz zasoby z mojej sieci domowej.  Zastanawiałem się nad TX-8250. Czy byłaby wyraźna różnica? Co polecacie jeszcze? Proszę serdecznie o pomoc. ? 

Zmiana na TX-8390 lub Yamahę R-N803D, jeśli chodzi o amplituner. Duży plus, ponieważ oba modele posiadają system kalibracyjny(w Onkyo robi to sporą różnicę, przed i po). Lepiej na pewno wypadnie wzmacniacz z DAC np: CXA61.

Kable Melodiki do zmiany. Posiadają ciepłe charakter, podobnie jak i kolumny. W finalnym efekcie tracimy na szczegółowości ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw od kabli, ponieważ jest to najtańszy element i może się okazać, że będziesz na tyle zadowolony z efektu, że na tym zmiany w Twoim systemie się skończą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Aktualnie posiadasz niestety najgorzej grające urządzenie na rynku, zmiana na to samo nie ma sensu.

Piszesz o tym modelu, czy generalnie o Onkyo? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę pseudostereofonicznych kombajnach, ale w sumie nie przypominam sobie żeby w ostatniej dekadzie coś ciekawego oferowało.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Krzaku666 napisał:

Piszę pseudostereofonicznych kombajnach, ale w sumie nie przypominam sobie żeby w ostatniej dekadzie coś ciekawego oferowało.

 

Myślę, że zależy trochę czego się oczekuje. Ja na przykład nie wyobrażam sobie w salonie "piramidy" sprzętu jeżeli jeden mały klocek zapewnia mi wszystko czego potrzebuję łącznie z jakością dźwięku, która spełnia moje oczekiwania. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Andy2008 napisał:

Myślę, że zależy trochę czego się oczekuje. Ja na przykład nie wyobrażam sobie w salonie "piramidy" sprzętu jeżeli jeden mały klocek zapewnia mi wszystko czego potrzebuję łącznie z jakością dźwięku, która spełnia moje oczekiwania. Pozdrawiam

Z taką myślą powstały urządzenia Denon DRA-800, Onkyo TX-8390 i Yamaha R-N803D.
Denon zostaje trochę z tyłu, ale Onkyo mocno konkuruje z Yamahą.  Dostajemy aplikacje, funkcjonalność, jeśli ktoś ma wyższe wymagania, nie zatrzyma się na 3 tysiącach ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając problem kabli. Wziąłem testowo YTDY6x0,5  i góra mocno ożyła, doszło dużo detali, szybkości i lekkości. Wokale poszły do przodu i ładnie , całkiem wyraźnie brzmią, średnica i niskie poszły do tyłu mniej je słychać, brak im mięsistości. Czy różnica między tx-8130 a cxa60 bądź 61 będzie duża? Chciałbym wykorzystać dobrze te głośniki przede wszystkim. Skoro słyszę wyraźnie różnicę w okablowaniu to przy zmianie na cxa60 powinienem również mieć banana od ucha do ucha, czyż nie ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Daniel Drożdżewicz napisał:

Pomijając problem kabli. Wziąłem testowo YTDY6x0,5  i góra mocno ożyła, doszło dużo detali, szybkości i lekkości.

Przewód domofonowy YTDY 6x0,5? Serio? ?
Melodiko wróć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeWróci pewnie częściowo ( na LF) albo całkiem inny kabel. Może coś z tych które mi proponowaliście tutaj ?.  Póki co uważam to za ciekawy eksperyment. 

 

@Krzaku666 tym bardziej chcę dokonać takiej zamiany. ? Jakie okablowanie byś proponował do takiego, docelowego zestawu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Daniel Drożdżewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daniel Drożdżewicz napisał:

S4HomeWróci pewnie częściowo ( na LF) albo całkiem inny kabel. Może coś z tych które mi proponowaliście tutaj ?.  Póki co uważam to za ciekawy eksperyment. 

Rozumiem - eksperyment, lecz spójrz na coś konkretniejszego niż Melodika. Chord Clearway, Kimber Kable 4PR?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się specjalnie kablami nie pasjonuję, używam profesjonalnych polskich kabli profesjonalnych 2x4mm z miedzi. Podłącz te co masz.

Ja się specjalnie kablami nie pasjonuję, używam profesjonalnych polskich kabli profesjonalnych 2x4mm z miedzi. Podłącz te co masz.

Q-Acoustics zaleca używanie kabli QED ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym się zdziwił, gdyby branża zaakceptowała coś  spoza jej asortymentu.

Jednak powinni się skupić na cechach, a nie brandzie ? polecając choćby Brown Sugar ...

Ale nie ma rozsądnych przekrojów, tylko duże.

@Krzaku666  używając 4 mm2 chyba masz coś ze starego Paradigma  albo Klipscha ? 

Poszukaj testu Lecontoure, a zobaczysz, czym można kablować kolumny a co za tym

idzie spojrzysz na stare Valhalle Nordosta itp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem ten przekabel wchodzi do kolumny w której inżynier zastosował zwykły no name z miedzi 

 

 

Canton Reference mam, kabel jest jaki się przytrafił, działa dobrze ? Nie jestem audiofilem, mam dziewczynę, lubie muzki posłuchać na sprzęcie ?
Ciekawi mnie Nordost z Ali ;> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy już te kable w spokoju, bo wiem jakie budzi kontrowersje. Jeśli Danielu słyszysz różnice w brzmieniu po wymianie kabli to także usłyszysz różnicę między wzmacniaczami, a amplitunerami stereofonicznymi. W Twoim przypadku raczej postawiłbym na klasyczny wzmacniacz, który powinien załatwić sprawę raz, a dobrze.  W tym przypadku dalej obstawał bym przy CXA60 lub Yamaha A-s701, które możemy do Ciebie wysłać. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Zostawmy już te kable w spokoju, bo wiem jakie budzi kontrowersje. Jeśli Danielu słyszysz różnice w brzmieniu po wymianie kabli to także usłyszysz różnicę między wzmacniaczami, a amplitunerami stereofonicznymi. W Twoim przypadku raczej postawiłbym na klasyczny wzmacniacz, który powinien załatwić sprawę raz, a dobrze.  W tym przypadku dalej obstawał bym przy CXA60 lub Yamaha A-s701, które możemy do Ciebie wysłać. 

roznica bedzie ale opadu szczeki to nie wywola

ot zagra lepiej to wszystko

nie bedzie to efekt wow powiedzmy jak przejscie ze starego kineskopowego tv na dobrego LCDeka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to indywidualne podejście i ciężko powiedzieć. Bazując na opinii klientów raz opad szczęki jest, a czasem go po prostu nie ma. Czasem klient nie słyszy różnicy między systemem za 2000zl, a tym za 10000 zł. Także nie da się jednoznacznie stwierdzić czy będzie kolosalna różnica. Sądząc po tym, że wymiana kabla wprowadziła zmiany, przejście z amplitunera na wzmacniacz powinno przynieść podobny rezultat.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Q21 napisał:

Jest to indywidualne podejście i ciężko powiedzieć. Bazując na opinii klientów raz opad szczęki jest, a czasem go po prostu nie ma. Czasem klient nie słyszy różnicy między systemem za 2000zl, a tym za 10000 zł. Także nie da się jednoznacznie stwierdzić czy będzie kolosalna różnica. Sądząc po tym, że wymiana kabla wprowadziła zmiany, przejście z amplitunera na wzmacniacz powinno przynieść podobny rezultat.

Wszyscy tacy wymagający, kable słyszą a rynkiem rządzą urządzenia które grają jak najtańsze kina ?
A są wątpliwości jeszcze czy zmiana na prawdziwy wzmacniacz coś wniesie ? WTF ?
Ale spoko, u mnie był ostatnio koleś, w sumie całkiem normalny i żalił się że kupił RN803 a jego mama ma wieże LG za 700zł która gra lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można podejść do wszystkiego. Kiedyś to były samochody, dzisiaj to już się dobrego nie kupi w związku z czym nie ma sensu kupić nowego Bentleya tylko lepiej kupić Fiata ( bez urazy), bo różnicy nie ma. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny eksperyment:

Dołączyłem wczoraj, sekcję LF melodiki pod B, 6x0,5 zostało jak było na A. I w dużym stopniu wróciła stara charakterystyka, na szczęście nie całkowicie.  Pewnie duże ma znacznie tutaj croosover głośników na ok 2,6Khz. Trochę się osłuchałem i dziś rano zdążyłem zrobić kolejny eksperyment. Przełączyłem odsłuch z A+ B na A. Do A przerzuciłem z B tą sekcję LF. Teraz rozumiem jak niektórzy narzekają bo jakość wyraźnie się polepszyła. Stereofonia, separacja przestrzeń wyraźnie na +, zamulenie spadło. Jednak łączenie A + B w takim sprzęcie nie wychodzi na dobre za duże są pewnie przesunięcia fazowe itd.( ciekawe z czego to dokładnie wynika ktoś wie?)  Może komuś się przyda taka informacja. ? Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia ze zmianą w odsłuchu przepinając z A+B na jedno źródło wzmocnienia? 

@Q21 Muszę jeszcze więcej poczytać o CXA60 vs CXA61.  CXA60 pewnie od razu bym brał z jakimś BT chyba, że nie ma wyjścia i trzeba BT100 bo inne nie zadziałają ...  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Daniel Drożdżewicz napisał:

Muszę jeszcze więcej poczytać o CXA60 vs CXA61.  CXA60 pewnie od razu bym brał z jakimś BT chyba, że nie ma wyjścia i trzeba BT100 bo inne nie zadziałają ...  

CXA61 jest wyposarzony w BT ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel Drożdżewicz napisał:

@Q21 Muszę jeszcze więcej poczytać o CXA60 vs CXA61.  CXA60 pewnie od razu bym brał z jakimś BT chyba, że nie ma wyjścia i trzeba BT100 bo inne nie zadziałają ...  

Nowszy model ma już na pokładzie moduł BT, a do CXA60 musiałbyś dokupić. Jeśli nie bluetooth to możesz zwrócić uwagę na Audio Pro Link 1, dzięki któremu odtworzysz muzykę z serwisów streamingowych takich jak Tidal czy Spotify oraz masz dostęp do radia internetowego. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2020 o 07:56, Q21 napisał:

Spróbuj najpierw od kabli, ponieważ jest to najtańszy element i może się okazać, że będziesz na tyle zadowolony z efektu, że na tym zmiany w Twoim systemie się skończą.

Zabawę z kablami zostawiłbym na koniec żeby dopieścić brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre głosniki ale niestety wymagające co do wzmacniacza. Jeśli ten amplituner to konieczność to nie schodź poniżej Onkyo 8390. A jeśli jednak myślisz o Cambridge Audio to raczej idź w stronę miękko grających wzmacniaczy. 

https://sklep.rms.pl/arcam-sa10-sa-10-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-50w-z-przetwornikiem-cyfrowo-analogowym-dac

https://sklep.rms.pl/cyrus-one-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-100w-z-bluetooth

https://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i90-xi90-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-90w-z-przetwornikiem-cyfrowo-analogowym-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Małe odświeżenie:

Nabyłem okazyjnie CXA60 z UK. Bliskość i czystość dźwięku, dynamika, szczegółowość - super. Najlepiej wydane 1500 pln ever ?. Za transport CD robi mi PS3 z nieco zmienionymi ustawieniami i teraz jak na razie Spotify Premium jest wyraźnie słabsze od CD. Moim źródłem cyfrowym jest TV Sony z wbudowanym Chromecastem, przez TV również leci transport z PS3. Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.