Skocz do zawartości
IGNORED

Używany odtwarzacz CD do 3000zl


Waldi94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, McGyver napisał:

Należy sprawdzić biasy i żarzenie. Coś może być rozjechane. Ja na jednym komplecie EL34 (RFT) gram już ze sześć lat i daleko im do zgonu. A gram po ładnych parę godzin dzień w dzień.

 

No wiesz co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, S4Home napisał:

Cambridge Audio CXC + konkret używany DAC! ? 
Nie dziękuj - kupuj(ostatnie sztuki starej serii CX w dobrej cenie do wyrwania, a kieszeń za spore $$$).
Pozdrawiam.

Czym różni się nowy CXC od poprzedniej wersji ?

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no skoro tak, to z dobrych transportów na rynku polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , która typowym transportem nie jest, bo ma DAC, jednak w roli transportu pobiła niejeden transport nawet droższy. Był swego czasu jakiś test w prasie. Tylko, że same te klocki to prawie cały budżet, a gdzie DAC i przewód? 

Jako transport, jak wspomniał Muda,  Pioneera PD-30AE + DAC XiangSheng 05B II 2x AK4497EQ.  Będzie petarda. Ten dac, szczególnie po niewielkim modzie nie ma konkurencji do 3000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DAWH napisał:

Czym różni się nowy CXC od poprzedniej wersji ?

Jeszcze nie sprawdzałem czekam aż przyjdą nowe CXC, będę informował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grutka napisał:

tranzystorowo  grają  te kt88 lampy,

To są stereotypy bezmyślnie rozpowszechniane na tym forum. Co to znaczy "tranzystorowo" ?  Bzdury jakieś. Miałem ostatnio lampę Push Pull oraz Single Ended na EL34 i nigdy bym nie powiedział, że gra bardziej "lampowo" - cokolwiek by to nie znaczyło, od KT88. Wszystko zależy od konstrukcji danego wzmacniacza i reszty systemu.

Liczy się aplikacja wszystkich lamp, włącznie ze sterującymi i  układ wzmacniacza SE, PP., OTL, do tego Trioda, Ultra Linear, itd..., cały system i akustyka. Naprawdę sporo zmiennych.

Natomiast o lampach KT 88 można powiedzieć jedno, przy prawidłowo skonstruowanym wzmacniaczu, grają bardzo dynamicznie, z szybkim, nisko schodzącym i dobrze kontrolowanym dołem. Ale dużo zależy też od pozostałych lamp sterujących.

11 godzin temu, Grutka napisał:

Muda 44 ten Unison to ciepłe brzmienie? Bo to lampeczka,  z tego co czytałem  to tranzystorowo  grają  te kt88 lampy, ja lubię precyzyjne detaliczne naturalne granie,więc dla mnie ten a 70da w sam raz, a te Unison?

Kolega Grutka, "przeczytał", że lampa KT88 gra "tranzystorowo", wiec się nie zdecyduje na lampę i wybierze Pionieera tranzystorowego w klasie D, bo gra "naturalnie i precyzyjnie". No comment...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, costa brava napisał:

gdzie widzisz te Pioneery N-50AE i N-70AE używane bo ja ani jednego...chyba że mowa o starszych...mam tego pierwszego i chwalę, za dźwięk również,  chętnie bym wypróbowal tego drugiego

No to dobrze jak jesteś zadowolony, dla mnie to porażka w tej cenie i nic tego nie zmieni.

Napisałem pioneery, a nie "N-50AE i N-70AE"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie może te starsze były gorsze, czy ja wiem, u mnie po RCA z Marantzem pm8005 Pioneer N-50AE zagral lepiej od Teaca UD-501, bardziej dociazony głęboki dźwięk, dopiero po XLR z Yamaha as2000 Teac pokazuje klase i wyższą szczegolowosc dźwięku,  przy podobnym dociążeniu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DAWH napisał:

Kolega Grutka, "przeczytał", że lampa KT88 gra "tranzystorowo", wiec się nie zdecyduje na lampę i wybierze Pionieera tranzystorowego w klasie D, bo gra "naturalnie i precyzyjnie". No comment...

KT88 może i są specyficzne ale nie poszedł bym w aż tak odważne określenie jak " tranzystorowo". Jeszcze trochę ma zapasu strikte grania lampowego.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, muda44 napisał:

Moje Aurory 1000 łączyłem ze wzmacniaczami za 20 000 i przetwornikami do 46000zł ( jako nowy kilka lat temu ) , listwa za ponad 5000 i kable zasilające po 3000zł sztuka ...

Za każdym razem pokazują że jeszcze lepiej potrafią zagrać ...

Teraz czekam na odtwarzacz CD który niedawno jako nowy kosztował 27000zł , właśnie do tych Heco ?

Nie mam nic przeciwko temu. Są dwie drogi. Mi zawsze bardziej się podobał dźwięk gdy grały kolumny za 30 000zł ze źródłem za 8000zł i kablami za 500zł, ale najwidoczniej podobnie będzie brzmiał system gdzie kolumny kosztują 500zł, kable 8000zł, a źródło 30 000zł. Koniecznie muszę tego spróbować ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Nie mam nic przeciwko temu. Są dwie drogi. Mi zawsze bardziej się podobał dźwięk gdy grały kolumny za 30 000zł ze źródłem za 8000zł i kablami za 500zł, ale najwidoczniej podobnie będzie brzmiał system gdzie kolumny kosztują 500zł, kable 8000zł, a źródło 30 000zł. Koniecznie muszę tego spróbować ?

Niektóre kolumny maja spory potencjał co w przypadku Aurory to fakt, dostaje wiatru w momencie spięcia z lampą Simply Italy ? Sam byłem w sporym szoku.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, muda44 napisał:

Moje Aurory 1000 łączyłem ze wzmacniaczami za 20 000 i przetwornikami do 46000zł ( jako nowy kilka lat temu ) , listwa za ponad 5000 i kable zasilające po 3000zł sztuka ...

Za każdym razem pokazują że jeszcze lepiej potrafią zagrać ...

To chyba oczywiste, że pokazują więcej skoro podpinasz do nich elektronikę wartą 70 000.

Jakie kolumny w miarę neutralnie i równo grające, za powiedzmy 5 000 zł nie pokażą "więcej" w takim wypadku ?

Sorry Muda, ale nie odkryłeś Ameryki. Jak by mnie było stać zdecydowanie wolałbym kupić kolumny za 30 000 zł i elektronikę za 10 000, niż kolumny za 4 000zł i pakować niewiadomo jak drogą elektronikę w tor. Kolumny i AKUSTYKA zawszę będą w tym wypadku ograniczeniem. Heco Aurora 1000 kosztują 4k, w tej cenie bardzo dobre, ale nie są ósmym cudem świata bo ty je masz... bez urazy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Czlowiek97 napisał:

Nie mam nic przeciwko temu. Są dwie drogi. Mi zawsze bardziej się podobał dźwięk gdy grały kolumny za 30 000zł ze źródłem za 8000zł i kablami za 500zł, ale najwidoczniej podobnie będzie brzmiał system gdzie kolumny kosztują 500zł, kable 8000zł, a źródło 30 000zł. Koniecznie muszę tego spróbować ?

 

Miałem wiele kolumn od kilku do około 20 000 a także takie uznane za 47000 i 55000zl . Wiele też słuchałem. Próbowałem w różne strony i skrajności . Były przypadki gdzie z tanią elektroniką bardzo drogie kable robiły cuda a i takie gdzie RCA za 7 PLN grały nie gorzej niż uznany za 10 000zl .

To samo wzmacniacze , odtwarzacze CD czy przetworniki .

6 minut temu, DAWH napisał:

To chyba oczywiste, że pokazują więcej skoro podpinasz do nich elektronikę wartą 70 000.

Jakie kolumny w miarę neutralnie i równo grające, za powiedzmy 5 000 zł nie pokażą "więcej" w takim wypadku ?

Sorry Muda, ale nie odkryłeś Ameryki. Jak by mnie było stać zdecydowanie wolałbym kupić kolumny za 30 000 zł i elektronikę za 10 000, niż kolumny za 4 000zł i pakować niewiadomo jak drogą elektronikę w tor. Kolumny i AKUSTYKA zawszę będą w tym wypadku ograniczeniem. Heco Aurora 1000 kosztują 4k, w tej cenie bardzo dobre, ale nie są ósmym cudem świata.

No widzisz a teraz kolumny , wzmacniacz i elektronikę mam za grosze i to GRA lepiej niż to co miałem do tej pory .

Fakt jest też taki że ludzie lubią wydawać . Lepiej się czują jak na półce stoi klamot za pierdylion ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Miałem wiele kolumn od kilku do około 20 000 a także takie uznane za 47000 i 55000zl . Wiele też słuchałem. Próbowałem w różne strony i skrajności . Były przypadki gdzie z tanią elektroniką bardzo drogie kable robiły cuda a i takie gdzie RCA za 7 PLN grały nie gorzej niż uznany za 10 000zl .

To samo wzmacniacze , odtwarzacze CD czy przetworniki .

No widzisz a teraz kolumny , wzmacniacz i elektronikę mam za grosze i to GRA lepiej niż to co miałem do tej pory .

Fakt jest też taki że ludzie lubią wydawać . Lepiej się czują jak na półce stoi klamot za pierdylion ?

Ludzie też lubią sobie wmawiać, że kolumny za 4 000 zł grają jak te za 20 000. Ja sam się na tym łapię. Mam kolumny za 6k, i wmawiam sobie że za 10k nic lepszego nie znajdę. Ale to moja jak i twoja ułuda, jak całe ałdio mój drogi :)

Ale fajnie wierzyć, że system za 10k gra jak ten za 50k. Bo pieniądze nie graja przecież... a muzyka najważniejsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak podział ile za co zapłacić . Ktoś , kiedyś sobie wymyślił że kolumny mają być najdroższe itd ...

Jak się okazuje są różne drogi do sukcesu .

1 minutę temu, DAWH napisał:

Ludzie też lubią sobie wmawiać, że kolumny za 4 000 zł grają jak te za 20 000. Ja sam się na tym łapię. Mam kolumny za 6k, i wmawiam sobie że za 10k nic lepszego nie znajdę. Ale to moja jak i twoja ułuda, jak całe audio ?

Ja sobie nic nie wmawiam . Opieram się na własnych doświadczeniach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muda44 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak podział ile za co zapłacić . Ktoś , kiedyś sobie wymyślił że kolumny mają być najdroższe itd ...

Jak się okazuje są różne drogi do sukcesu

Zauważyłem, że sam często na tym forum przytaczasz kwoty klocków jakie to u siebie nie miałeś. Te tyle te tyle, ale moje 10 razy tańsze nie gorsze. Masz prawo wmawiać sobie takie rzeczy. Wiadomo, że najważniejsza jest synergia i  prawidłowe dobranie całego systemu. Ale kolumny i akustyka to duet nie do przecenienia, choć byś nawet przewalił klocki za setki tysięcy, żeby tylko się utwierdzić, że twojej Aurory są najlepsze.

18 minut temu, muda44 napisał:

Były przypadki gdzie z tanią elektroniką bardzo drogie kable robiły cuda a i takie gdzie RCA za 7 PLN grały nie gorzej niż uznany za 10 000zl .

to jest właśnie ta ułuda całego ałdjo :)

Ludzie zaczynają słuchać kabelków zamiast muzyki.

18 minut temu, muda44 napisał:

Były przypadki gdzie z tanią elektroniką bardzo drogie kable robiły cuda

Taaaa, już widzę te systemy i cuda. Kolumny za 1k a kable za 3k, a gra jak kolumna za 20k

Muda pogrążasz się :)

11 minut temu, muda44 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak podział ile za co zapłacić . Ktoś , kiedyś sobie wymyślił że kolumny mają być najdroższe itd

Ja mam akurat nieco droższy wzmacniacz niż kolumny. Ale mimo wszystko uważam, że najważniejsza jest AKUSTYKA, i to jej okiełznanie kosztuje najwięcej czasu, wiedzy i pieniędzy niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DAWH napisał:

Zauważyłem, że sam często na tym forum przytaczasz kwoty klocków jakie to u siebie nie miałeś. Te tyle te tyle, ale moje 10 razy tańsze nie gorsze. Masz prawo wmawiać sobie takie rzeczy. Wiadomo, że najważniejsza jest synergia i  prawidłowe dobranie całego systemu. Ale kolumny i akustyka to duet nie do przecenienia, choć byś nawet przewalił klocki za setki tysięcy, żeby tylko się utwierdzić, że twojej Aurory są najlepsze.

Celowo podaje ceny a unikam pisania co bo przeważnie nic dobrego z tego nie wychodzi . Już to przerabiałem lata temu w klubie Krella , mając Krelle i źle się w tym czasie o nich wypowiadając .

 

Nic sobie nie wmawiam . Wypożyczam albo kupuje , testuje , porównuje i wyciągam wnioski .

Porównuje też do innych zestawów u innych czy w sklepach . Biorę też pod uwagę dziesiątki  opinii swoich klientów.

 

 

Odbiegliśmy od tematu . Swoje napisałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muda44 napisał:

Odbiegliśmy od tematu . Swoje napisałem .

ja również, dosyć tego offtop, za co przepraszam :)

Wracając do tematu CD do 3k, proponuję założycielowi tematu Arcama  FMJ CD23. Wisi na All.. w niezłej cenie. Resztę wydać na dobre płyty lub zbierać na lepsze kolumny, choćby Heco Aurora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Grutka napisał:

Można  też dobrać  kolumny do panującej  akustyki, jeżeli komuś się nie chce bawić w panele itd 

nie bardzo rozumiem :)

Czyli akustyka dziadowska, ale kolumny można do niej dobrać takie żeby ją poprawić , bez żadnej adaptacji ?

Zabawa w panele - to nie taka do końca zabawa, bez pomiarów ciężko zrobić to dobrze, a można jeszcze pogorszyć sprawę..

Oryginalne podejście. Ja mimo wszystko zaczął bym od akustyki. Jak jest poprawna to wcale nie musisz mieć drogiego systemu, żeby muzyka brzmiała dobrze i dawała przyjemność.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, DAWH napisał:

ja również, dosyć tego offtop, za co przepraszam ?

Wracając do tematu CD do 3k, proponuję założycielowi tematu Arcama  FMJ CD23. Wisi na All.. w niezłej cenie. Resztę wydać na dobre płyty lub zbierać na lepsze kolumny, choćby Heco Aurora ?

Już o nim pisałem . Kondensatory do wymiany na starcie jak nikt tego wcześniej nie zrobił  a i tak będzie grał gorzej od Primare D30.2MKII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muda44 napisał:

Już o nim pisałem . Kondensatory do wymiany na starcie jak nikt tego wcześniej nie zrobił  a i tak będzie grał gorzej od Primare D30.2MKII

Nie przesadzaj z tymi kondensatorami. Jeszcze do niedawna polecałeś wszystkim jako transport wysłużone starocie typu Marantz CD 42,52 72.

Arcam CD 23 to bardzo udany model, grający równo, neutralnie i szczegółowo. Niczego mu nie brakuje jak na kwotę 2k. Do tego lasery dostępne i tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, DAWH napisał:

ja również, dosyć tego offtop, za co przepraszam ?

Wracając do tematu CD do 3k, proponuję założycielowi tematu Arcama  FMJ CD23. Wisi na All.. w niezłej cenie. Resztę wydać na dobre płyty lub zbierać na lepsze kolumny, choćby Heco Aurora ?

Mam cd23t od kilku miesięcy, wymieniłem kondy i zostaje u mnie na stałe, ring dac robi robotę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Grutka napisał:

Tak oczywiście,  ja tak zrobiłem,  dywanu nie mam zamiaru mieć,  bo dla mnie to wylegarnia  drobnoustrojów, a panele dają, ale na tyle mało,  że wolałem dobrać kolumny i tak się stało i jestem szczęśliwy 

A to jest ciekawe co piszesz. Miałem swego czasu do czynienia z bodaj Lyngdorfem, który miał system dostrajający parametry do akustyki. Ale że kolumny? No cóż, człowiek uczy się całe życie. 

Mimo wszystko uważam, że jednak fizyki nie da się oszukać i elektroniką można co nieco skorygować, natomiast akustyka pomieszczenia to podstawa :)

Do niedawna miałem ją ogarniętą, ale kobiecie zachciało się przemeblowania i za cholerę nie mogę tego doprowadzić do stanu sprzed miesiąca. Ale tak jak kolega wyżej pisał - pomiary bardzo ważna rzecz.

A co do dywanu... Mam u siebie dywan ok. 150cm x 100cm i gdy na chwilę go wyniosę do wytrzepania, od razu słyszę większy pogłos. Dlatego za jakiś czas zmieniam tego włochacza na jeszcze większy i bardziej kudłaty :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gabler napisał:

Mam cd23t od kilku miesięcy, wymieniłem kondy i zostaje u mnie na stałe, ring dac robi robotę 

mam prywatnie w domu odtwarzacz Arcam Alpha 8SE spiętego z Audiolab M-Dac i zasilaczem Tomanek. Jestem ciekaw, czy Ringdac by go pobił. Nie miałem okazji jeszcze się przekonać ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Człowiek 97, to jest tak,  u mnie jak u większości jest problem z basem i będzie zawsze, musiałbym wyłożyć  wszystkie ściany w gabce, razem z podłogą i wtedy by coś dało, panele nic nie dadzą,  bo to idzie u mnie od podłogi, nawet żebym cały pokój dał w parawanach,to nic nie da hehe ?? czy ja wiem czy to nowość jest co piszę? A jeździłem sobie na odsluchy itd , w takim przypadku jak u mnie,czyli problem z basem od podłogi,  to sprawdzają się monitory na standach,lub nieduże podłogówki, z mniejszymi przetwornikami 13cm lub góra  15cm basowymi, nie jest super mega idealnie,ale jest naprawdę bardzo dobrze,więc polecam innym sprawdzić, to najtańsze  panaceum  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grutka napisał:

w takim przypadku jak u mnie,czyli problem z basem od podłogi, 

Jesteś pewien, że od podłogi a nie od sufitu ?

Czasami wystarczy sufit zaadoptować akustycznie, wtedy na podłodze nawet dywanu nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mam prywatnie w domu odtwarzacz Arcam Alpha 8SE spiętego z Audiolab M-Dac i zasilaczem Tomanek. Jestem ciekaw, czy Ringdac by go pobił. Nie miałem okazji jeszcze się przekonać ?

To by trzeba spróbować, cd23t to bardzo dokładne precyzyjne granie, po wymianie kondensatorów jest bardziej nasycone z lepszą barwą, wszystko zależy jak to zrobimy, jakie kondensatory damy, miałem kiedyś Alpha cd7se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, DAWH napisał:

Nie przesadzaj z tymi kondensatorami. Jeszcze do niedawna polecałeś wszystkim jako transport wysłużone starocie typu Marantz CD 42,52 72.

Arcam CD 23 to bardzo udany model, grający równo, neutralnie i szczegółowo. Niczego mu nie brakuje jak na kwotę 2k. Do tego lasery dostępne i tanie.

Te Marantze mają elektronikę znacznie wyższej jakości i nie gotują się w środku jak CD23 którego szybko zastąpiono 23T.

To są fakty .

1 minutę temu, gabler napisał:

To by trzeba spróbować, cd23t to bardzo dokładne precyzyjne granie, po wymianie kondensatorów jest bardziej nasycone z lepszą barwą, wszystko zależy jak to zrobimy, jakie kondensatory damy

Po co jak w podobnej cenie jest lepiej wykonany i lepiej grający Primare który dodatkowo jest w pełni zbalansowany i gra na wyższym poziomie . Piszę o wersji 2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, DAWH napisał:

Jesteś pewien, że od podłogi a nie od sufitu ?

Czasami wystarczy sufit zaadoptować akustycznie, wtedy na podłodze nawet dywanu nie trzeba.

Tak drogi kolego, jestem pewien że od podłogi,  naprawdę kupić monitory na standach, lub nieduże podłogówki nieprzebasowione oczywiście, dlatego trzeba jeździć na odsluchy i dobrać kolumny pasujące do akustyki i brzmieniowo dla własnych preferencji  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.