Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana OPA czy tak można ? dac kguss k3


adcool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam dac kguss k3, ktory ma na swoim pokładzie 2 wymienne wzmacniacze operacyjne:

OPA2134 

NE5532P

 

Pierwszy OPA2134 zmieniłem na muses8920 - wdł mnie gra to lepiej, ale oczywiście to kwestia gustu ?

Pytanie moje brzmi czy mogę bez problemu zmienić NE5532P na OPA2134, wtedy będą na pokładzie muses8920 + OPA2134

schemat wyglada tak

KGUSS-DAC-K3-TPA6120-2-0-MINI-HIFI-USB-D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gustwao napisał:

Zapodaj jakiś wzmacniacz dyskretny wtedy poczujesz różnicę 

w kieszeni na pewno,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gustwao napisał:

Zapodaj jakiś wzmacniacz dyskretny wtedy poczujesz różnicę 

A co to jest ?

uzywam tego stacjonarnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Teddy-2012 napisał:

Tak,

pinologia ta sama i napięciowo zbieżne.

Pozdro...

Zmieniłem, nie zrobiło to jakiejś większej różnicy, może nawet ciut gorzej lub tak samo

powróciłem do muses + ne

dzieki pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, artw said:

w kieszeni na pewno,

Myślę że zdziwiłbyś się, jednka nie znam lepszych OPA jak dyskretne. Sens Ich stosowania jest do tylko droższych i drogich zabawek. Te do 500 zł to bym sobie odpuścił. 

1 hour ago, adcool said:

A co to jest ?

uzywam tego stacjonarnie 

Google wszytko Ci powie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

adcool ile czasu masz ten wynalazek KGuss K3 i czy jeszcze go masz, jak działa? Ogólnie interesuje mnie Twoja opinia bo mało jest o nim jakich kolwiek opinii w internecie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Hej, witam wszystkich. Jestem na forum poraz pierwszy, głównie ze względu na pytanie zadane przez kol. ZjakZiomala.  Jak do tej pory nie odpowiedziane, a przecież można pomóc. OK, do dzieła.  Posiadam KGUSS DAC-K3 od mniej więcej roku.  Kupiłem to urządzenie do używania ze słuchawkami oczywiście, w moim przypadku AKG K702.  Podłączenie urządzenia: optyczne z kompem.  Jak na moje ucho gra równo i  bardzo dobrze, co prawda nie mam porównania z "markowymi" i czasami bardzo drogimi urządzeniami, które pewnie grają lepiej, ale jak rzekłem, brak porównania.  Również przeszedłem przez etap wymiany OPA na MUSES i inne kombinacje scalków, wbrew doradom kolegów elektroników, że poprawa pewnie nie będzie słyszalna, jeśli wogóle.  Czy jest różnica? Oto jest pytanie.  Pewnie mając dwa urządzenia koło siebie i porównując symultanicznie można by było mieć jakąś opinię, ale narazie ja się tego nie podejmuję.  Gra fajnie, dynamicznie, góra, środek, bas, scena itd są pod kontrolą. BTW bardzo podoba ją mi się poezje wypisywane przez niektórych kolegów na różnych forach, jak bardzo taka wymiana scalaków poprawiła jakość muzyki, słowa czasami wzniosłe i okrągłe (sama poezja przecież), ale nijak, w mojej opinii nie przekłada się to na stan faktyczny.  IMHO wymiana "chińczyków" na solidne scalaki z renomowanych źródeł ma sens, poprostu są one bardziej trwałe i pewne jeśli chodzi o jakość.  W przypadku wątpliwych chińskich "oryginałów" może to trochę pomóc.  Uważam, że samo urządzenie, w dodatku za niewielkie pieniądze ma sens, bo jakość jest dobra (urządzenia i muzyki), zresztą słuchanie muzyki to nie tylko sprzęt, ale i otoczenie.  Zwłaszcza przy kolumnach, o czym za chwilę.  Tak więc niedawno postanowiłem zakupić kolumny w wersji passive, co wiąże się z  dodatkowym zakupem wzmacniacza.  I znów wybór padł na KGUSS, wersja TA50 zbudowany na podzespołach TDA7492 i 2x NE5532P.  Połączenie z K3 przez kable 2x RCA.  Kolumny wybrane i zakupione to Acoustic Energy Aegis One, a więc podobno z tych bardziej wymagających, choć "nisko budżetowych".  Oczywiście można w tym zestawie wyeliminować K3 przez podłączenie TA50 bezpośrednio do źródła, ale..... czekam na zamówiony kabel :-).  Zestaw gra naprawdę dobrze, choć czytając "poezje" innych forumowiczów można nabawić się kompleksów, co to inne NAD-y, Marantze, Yamahy itd potrafią.  Pewnie tak jest, ale nie mam porównania i jak to zmierzyć?  Kolega, od którego kupiłem kolumny zapytany o mój zestaw przestrzegł, że niektóre tanie, chińskie urządzenia (zwłaszcza seria Tripath) dorównują, a często również dystansują te "renomowane", a  napewno dużo droższe, urządzenia.  Tak więc ostrzegałem, ale jak zwykle wybór i pieniądze są nasze, a wiara góry przenosi :-).  Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Ryszard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ryszardspio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.