Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe 7.2 - JAMO D600 THX czy SVS Ultra czy Klipsh THX Ultra 2 ?


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie przerabiania garazu na dedykowane kino domowe i stoje przed dylematem doboru glosnikow. Dylemat polega na tym ze moj dotychczasowy system nie miesci sie do nowego pomieszczenia i potrzebuje mniejsze przednie glosniki. Obecnie moj zestaw to:

Magnepany 1.7 na przod
JBL LC2 centralny
4 x JBL L820 surround
2 x Jamo D600 SUB
Hegel H300 jako wzmocnienie przednich kolumn
Arcam AVR 600 jako wzmocnienie reszty

Zestaw brzmi genialnie i w dotychczasowym pomieszczeniu z 60" TV nie zmienial bym nic kompletnie. ALE nowe pomieszczenie bedzie przygotowane pod projektor (czarne sciany i brak okien) i z racji na to ze pokoj ma tylko 4,30 metra szerokosci a Magnepany maja po 60cm i muszs stac od sciany chociaz po 20cm, zabiera to 1,6 metra miejsca na ekran i wejdzie ekran 100 cali. Chcial bym miec maksymalnie duzy obraz z projektora, chcial bym wiec przednie kolumny powiesic na scianie pod ekranem lub postawic na podstawkach, takze jakiekolwiek "towers" odpadaja na przod. Bede tam ogladal tylko filmy, bez muzyki, wiec brak Magnepanow i Hegla w nowym systemie nie ma znaczenia.

Zestawy kolumn o ktorych mysle to:

1. JAMO D600 LCR x7
2. SVS Ultra Bookshelf x6 + Ultra Center
3. Klipsch KL-650-THX x3 + KL-525-THX x4

I w koncu pytanie - czy jest tu ktos kto takowe posiada lub mial okazje ich posluchac, lub tym bardziej porownac ? Bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek opinie z pierwszej reki. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich komponentów wynika, że na razie nie planujesz iść w Dolby Atmos. Chociaż jak jesteś w trakcie przebudowy garażu - to jest okazja o tym pomyśleć (przeciągnąć kable itp.).

Co do SVS Ultra, jeżeli chodzi o te podstawkowe to grają muzykę trochę gorzej od np. podobnej wielkości Monitor Audio GX-100.

Chociaż w kinie raczej tej różnicy nie powinieneś wyczuć.

Za to możesz na nich  więcej powera przyłożyć, bo SVS mają opcję bezpieczną do 150 Wat, a MA - do 120 Wat.

Natomiast z kolei SVS ultra surround (do 250 Wat), które ja użytkuję od dobrego tygodnia spisują się bardzo dobrze i co najciekawsze - znakomicie się zgrywają z tylnymi Monitor Audio GX-100.

Kiedyś próbowałem zgrać z moim systemem jakieś podstawkowe Definitive Technology jako przednie górne wysokościowe. Ale to była porażka - tak waliły basem, że nijak się nie dało ich zgrać z resztą.

Z zestawu typowo kinowego z pod znaczka THX jaki ostatnio użytkowałem to były Jamo D-7.

W kinie to po prostu rewelacja, ale w koncertach wielokanałowych nie bardzo się spisywały...

O reszcie się nie wypowiadam, bo nie chcę teoretyzować...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/23/2020 at 10:25 AM, THX Ultra 2 said:

Z Twoich komponentów wynika, że na razie nie planujesz iść w Dolby Atmos. Chociaż jak jesteś w trakcie przebudowy garażu - to jest okazja o tym pomyśleć (przeciągnąć kable itp.).

Co do SVS Ultra, jeżeli chodzi o te podstawkowe to grają muzykę trochę gorzej od np. podobnej wielkości Monitor Audio GX-100.

Chociaż w kinie raczej tej różnicy nie powinieneś wyczuć.

Za to możesz na nich  więcej powera przyłożyć, bo SVS mają opcję bezpieczną do 150 Wat, a MA - do 120 Wat.

Natomiast z kolei SVS ultra surround (do 250 Wat), które ja użytkuję od dobrego tygodnia spisują się bardzo dobrze i co najciekawsze - znakomicie się zgrywają z tylnymi Monitor Audio GX-100.

Kiedyś próbowałem zgrać z moim systemem jakieś podstawkowe Definitive Technology jako przednie górne wysokościowe. Ale to była porażka - tak waliły basem, że nijak się nie dało ich zgrać z resztą.

Z zestawu typowo kinowego z pod znaczka THX jaki ostatnio użytkowałem to były Jamo D-7.

W kinie to po prostu rewelacja, ale w koncertach wielokanałowych nie bardzo się spisywały...

O reszcie się nie wypowiadam, bo nie chcę teoretyzować...

Pozdrawiam.

Witam i dziekuje za odpowiedz ?

Nie mysle na razie o Atmosie, glownie dla tego ze nie chce zmieniac wzmacniacza ? AVR 600 mimo ze mam go juz ze 3 lata, nadal czesto mnie zachwyca tak ze zbieram szczeke z podlogi ? Aby miec flagowego Arcama z Atmosem (a nic innego nie chce) musial bym dolozyc duzo pieniazkow, a wole to zainwestowac w glosniki ?
 Kable bede puszczal na scianie w plastikowych korytkach, jako ze dokladne umiejscowienie glosnikow wyjdzie w praniu dopiero, wiec zawsze mozna dolozyc do Atmosa jak za pare latek Arcamy stanieja ?

Co do firm, tylko te trzy biore pod uwage jako ze mam mozliwosc kupic je sporo taniej niz Polskie ceny, stad i zawezenie wyboru do tych trzech marek ?

D7 z tego co widze to poprzednik D700, wygladaja nawet bardzo podobnie ? Ogolnie jak bys je porownal z SVS Ultra ino do filmow, to jest znaczna slyszalna roznica na plus ktorejs marki ? Nie ukrywam ze cieszylo by mnei jak by JAMO gralo porownywalnie, jako ze sa sporo tansze ?

Dzieki z gory za odpowiedz, pozdrawiam


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-700 Jamo to raczej nie ma, pewnie miałeś na myśli wygląd i budowa D-600 w stosunku do D-7. Ale stawiając na SVS też nie powinieneś się zawieść. A po za tym wersja piano black naprawdę fajnie się prezentuje. Jamo D-7 miałem ładnych parę lat temu i gdybym dzisiaj miał wybrać SVS, czy Jamo D-7 to bardziej skłaniałbym się w stronę tamtych Jamo. Ale ponieważ ich już nie produkują to chyba poszedłbym w stronę SVS. Jamo D-600 po prostu nie miałem okazji odsłuchać, więc tu nie chcę wskazywać jednoznacznego lidera. Jamo będą na pewno bardziej dynamiczne - certyfikat THX to gwarantuje.  Mają też większy power od SVS. A w przypadku kina to dodatkowy atut. Więc tu się szala przechyla w stronę Jamo D-600.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, THX Ultra 2 said:

D-700 Jamo to raczej nie ma, pewnie miałeś na myśli wygląd i budowa D-600 w stosunku do D-7. Ale stawiając na SVS też nie powinieneś się zawieść. A po za tym wersja piano black naprawdę fajnie się prezentuje. Jamo D-7 miałem ładnych parę lat temu i gdybym dzisiaj miał wybrać SVS, czy Jamo D-7 to bardziej skłaniałbym się w stronę tamtych Jamo. Ale ponieważ ich już nie produkują to chyba poszedłbym w stronę SVS. Jamo D-600 po prostu nie miałem okazji odsłuchać, więc tu nie chcę wskazywać jednoznacznego lidera. Jamo będą na pewno bardziej dynamiczne - certyfikat THX to gwarantuje.  Mają też większy power od SVS. A w przypadku kina to dodatkowy atut. Więc tu się szala przechyla w stronę Jamo D-600.?

Tak tak, cyferka sie pomylila - mialem na mysl;i ze D7 wyglada dokladnie tak samo jak D600, ino glosniki z innego materialu, wiec moze graja porownywalnie ? Mialem przez chwile D7 SUB i po zmianie na D600 SUB wydaje sie ze D600 gral lepiej nieco. Jako ze mam te zestawy taniej do kupienia, to jesli nie znajde gdzies w PL mozliwosci odsluchu czy porownania,a zanim nie skoncze budowy, to pewnie sciagne wszystkie trzy i zostawie najlepszy. Za dobra cene chyba nie bedzie problemu sprzedac pozostale ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał opcję 14-stu dni na zwrot, to faktycznie najlepiej ściągnąć wszystkie trzy w tym samym czasie - wybrać jeden.

Dwa pozostałe oddać i nie bawić się w dalszą odsprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/26/2020 at 11:39 AM, THX Ultra 2 said:

Jak będziesz miał opcję 14-stu dni na zwrot, to faktycznie najlepiej ściągnąć wszystkie trzy w tym samym czasie - wybrać jeden.

Dwa pozostałe oddać i nie bawić się w dalszą odsprzedaż.

Niestety nie mam mozliwosci zwrotu, jako ze byly by sciagniete zza granicy. Ale wychodzi praktycznie polowa ceny w PL wiec mysle ze nie bedzie problemu ze sprzedaza. Ale na razie szukam miejsca gdzie mogl bym posluchac ktoregos z tych zestawow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to działaj. Napisz potem - co w końcu wyszło w finale.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, THX Ultra 2 said:

No to działaj. Napisz potem - co w końcu wyszło w finale.?

Dzieki bardzo, dam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.