Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio CXA81


santa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, prezes83 napisał:

Czy w Signature potencjometr działa podobnie jak w SE? Czym się ogólnie różnią obie serie? 

Chodzi Ci o dosyć szybkie wzmocnienie poziomu głośności, względem wskaźnika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wspomniane wyżej Vincenty ktoś posiada?

  • Vincent SV-500 
  • Vincent SV-227MK 

Ten drugi wygląda ciekawie - budżet jest z lekkiej gumy i może by wytrzymał. Natomiast natknąłem się gdzieś na forum na opinię, że to "niemiecka chińszczyzna".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, prezes83 napisał:

Też. Ale i ogólnie o różnice. 

Nadal potencjometr dosyć szybko zgłaśnia się.

Cytat

Ale i ogólnie o róźnice.

Względem brzmienia? Charakter dosyć podobny, bas dysponuje większą potęgą, ale o góra wydaje się być nie co agresywniejsza. Ogólnie charakter nadal ocieplony. Przykładowo IN200 Signature jest cieplejszy w oddaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, santa napisał:

A wspomniane wyżej Vincenty ktoś posiada?

  • Vincent SV-500 
  • Vincent SV-227MK 

Ten drugi wygląda ciekawie - budżet jest z lekkiej gumy i może by wytrzymał. Natomiast natknąłem się gdzieś na forum na opinię, że to "niemiecka chińszczyzna".

 

Oczywiście mamy w ofercie i w chwili obecnej 2 naszych pracowników posiada Vincenty więc możemy powiedzieć jedynie tyle, że jest to kawał dobre brzmienia. Jest to firma chińsko niemiecka ale tym bym się nie przejmował, ponieważ zdecydowana większość sprzętów jest tam produkowana i wiele zależy od standardów. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem na liście do odsłuchu obok Audiolaba za 3k znalazł się Vincent za 6k. W sumie już niedaleko do Yamahy A-S2100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, santa napisał:

Czy Audiolaby 6000A i 8300A mają regulację tonów?

no cos ty ....przeciez to "audiofilska marka"...dobre i te kilka funtow co sie zoszczedzi na zbednym wyposazeniu

a ciemny lud kupi bajke to dla bezkompromisowej jakosci

 

W dniu 29.01.2020 o 18:47, Q21 napisał:

Oczywiście mamy w ofercie i w chwili obecnej 2 naszych pracowników posiada Vincenty więc możemy powiedzieć jedynie tyle, że jest to kawał dobre brzmienia. Jest to firma chińsko niemiecka ale tym bym się nie przejmował, ponieważ zdecydowana większość sprzętów jest tam produkowana i wiele zależy od standardów. 

vincent to cos takiego jak polska marka taga harmony

to audio odpowiednik naszej manty albo kruger matz

nietkore modele vincenta w srodku sa blizniaczo podobne do niektorych modeli taga harmony.......zupelnie jakby tylko

inne nalepki z logo dali......

mozna znalezc w internetach a nawet a gazetkach audio.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2020 o 19:53, santa napisał:

I tym sposobem na liście do odsłuchu obok Audiolaba za 3k znalazł się Vincent za 6k. W sumie już niedaleko do Yamahy A-S2100

Jak już piszemy o 2100 to może by tak Moon'a 240i ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, S4Home said:

Jak już piszemy o 2100 to może by tak Moon'a 240i ? ? 

Najpierw to ja muszę sam ze sobą pogadać, czy mi regulacja tonów jest faktycznie potrzebna :). Póki co obstaję przy tym, że nie chciałbym się pozbawiać tego ficzera w imię "wyższych wartości". A to z kolei powoduje odstrzał sporego grona proponowanych tu (i nie tylko tu) urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, santa napisał:

"wyższych wartości". A to z kolei powoduje odstrzał sporego grona proponowanych tu (i nie tylko tu) urządzeń.

To jest spore ograniczenie, ja bym zrezygnował z regulatora. Skreśla tak wiele świetnych wzmacniaczy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, santa napisał:

Najpierw to ja muszę sam ze sobą pogadać, czy mi regulacja tonów jest faktycznie potrzebna :).

Rezygnacja z regulacji tonów to strzał w kolano. Później będzie niedosyt któryś z pasm i stawanie na głowie aby to skorygować (zabawa z kablami, akustyką pomieszczenia, zmiana innych komponentów sytemu, itp.). Nie warto rezygnować z tych nieaudiofilskich dobrodziejstw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tonów ma swoich zwolenników i przeciwników i warto wyrobić sobie opinię na ten temat. Problem pojawia się w momencie gdy chcemy przejść na znacznie wyższą półkę i do tej pory korzystaliśmy z regulacji tonów. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Najpierw to ja muszę sam ze sobą pogadać, czy mi regulacja tonów jest faktycznie potrzebna :). Póki co obstaję przy tym, że nie chciałbym się pozbawiać tego ficzera w imię "wyższych wartości". A to z kolei powoduje odstrzał sporego grona proponowanych tu (i nie tylko tu) urządzeń.

 

Yamaha A-S 3000/2100/1100 ma taki myk, że po ustawieniu danego potencjometru regulacji tonów na zero, wyłącza go z toru - taki sprytny Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maraudio napisał:

Rezygnacja z regulacji tonów to strzał w kolano. Później będzie niedosyt któryś z pasm i stawanie na głowie aby to skorygować (zabawa z kablami, akustyką pomieszczenia, zmiana innych komponentów sytemu, itp.). Nie warto rezygnować z tych nieaudiofilskich dobrodziejstw.

dlatego rozsadny nabywca sprzetow bez regulacji barwy nie bierze pod uwage

lepiej byc madrym przed szkodą

5 godzin temu, S4Home napisał:

To jest spore ograniczenie, ja bym zrezygnował z regulatora. Skreśla tak wiele świetnych wzmacniaczy ? 

a ja nie

jak tak dalej pojdzie to niedlugo trzeba bedzie rezygnowac z regulacji glosnosci

 

3 minuty temu, ohmygod napisał:

dlatego rozsadny nabywca sprzetow bez regulacji barwy nie bierze pod uwage

lepiej byc madrym przed szkodą

a ja nie

jak tak dalej pojdzie to niedlugo trzeba bedzie rezygnowac z regulacji glosnosci

 

ale rozumiem ze branza poleca bo wiadomo

jak nie mozna skorygowac brzmienia bo za malo basu

albo gory i sie szuka kolejnego cudownego grajka a branza zaciera rece

w dodatku sprzedajac drozej niz na zachodzie

ja usiebie dzieki regulacji barwy uniknalem wymiany wzmaka lub kolumn

po prostu lekko sobie podbilem basik i jest OK - nieaudiofilsko ale ok ..

2 godziny temu, Q21 napisał:

Regulacja tonów ma swoich zwolenników i przeciwników i warto wyrobić sobie opinię na ten temat. Problem pojawia się w momencie gdy chcemy przejść na znacznie wyższą półkę i do tej pory korzystaliśmy z regulacji tonów. 

to znaczy ze ta polka jest NIEWIELE WARTA a skoro sie nie podoba to po co popelniac sadomasochizm i jeszcze bulic ciezki kesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ohmygod napisał:

a ja nie

jak tak dalej pojdzie to niedlugo trzeba bedzie rezygnowac z regulacji glosnosci

Spójrz na to z innej strony, rezygnacja z korektora daje Ci znacznie więcej opcji.
Może to krok w przód? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Spójrz na to z innej strony, rezygnacja z korektora daje Ci znacznie więcej opcji.
Może to krok w przód? ?

chyba w traceniu pieniedzy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ohmygod napisał:

chyba w traceniu pieniedzy....

To według Ciebie korektor musi być ok rozumiem, daj wybrać innym, brak funkcji korekcji zwiększa możliwości wyboru wzmacniacza. W ten czas ma więcej możliwości odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ohmygod napisał:

chyba w traceniu pieniedzy....

Dla mnie wzmacniacz bez korekcji barwy to zaleta, czym niej pierdół tym lepiej.

Niektóre firmy na siłę wpychają masę niepotrzebnych dodatków czym podnoszą koszty, komplikują konstrukcję urządzenia a potem tak tego nie używamy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CivisRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CivisRK napisał:

Niektóre firmy na siłę wpychają masę niepotrzebnych dodatków czym podnoszą koszty, komplikują konstrukcję urządzenia a potem tak tego nie używamy. 

 

Ten dodatek jest stosowany od lat ? jest w radiach samochodowych , telewizorach w świecie audio itd. 

Czasami słucham w trybie Direct a czasami lubię sobie pokręcić ? I moim zdaniem jest to przydatne. 

Pozdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, CivisRK napisał:

Dla mnie wzmacniacz bez korekcji barwy to zaleta, czym niej pierdół tym lepiej.

Niektóre firmy na siłę wpychają masę niepotrzebnych dodatków czym podnoszą koszty, komplikują konstrukcję urządzenia a potem tak tego nie używamy. 

 

to nie jest czlowieku zaden bajer tylko PODSTAWOWA FUNKCJONALNOSC rozumiesz?

Fakt ze w nowym modelu zrezygnowano z opcji bass trebble - to tylko  z checi ciecia kosztow to wszystko

odswiezamy ten sam produkt ale w zamian za te same pieniadze dostajecie gorsza funkcjonalnosc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja się wywiązała :).

Ja natomiast zdecydowałem, że nie chcę się pozbawiać regulacji tonów, z której w mojej Yamaha R-N803D korzystam. Także chcąc nie chcąc spektrum dostępnych urządzeń ulega zmianie - mimo wszystko dostrzegam tam kilka ciekawostek do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ohmygod napisał:

to nie jest czlowieku zaden bajer tylko PODSTAWOWA FUNKCJONALNOSC rozumiesz?

Założenie konstruktorów jest niestety nie co inne. Niektórzy podchodzą do tematu iż wzmacniacz ma dysponować tylko i wyłącznie jedną charakterystyką brzmienia ? Rozumiem że wielu z was potrzebuje tej korekcji, lecz nie zawsze jest taka opcja, a odrzucać Roksana K3, Atoll'a IN200 Signature lub Naim 5Si, ponieważ nie mają korektora to głupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, S4Home napisał:

Założenie konstruktorów jest niestety nie co inne. Niektórzy podchodzą do tematu iż wzmacniacz ma dysponować tylko i wyłącznie jedną charakterystyką brzmienia ? Rozumiem że wielu z was potrzebuje tej korekcji, lecz nie zawsze jest taka opcja, a odrzucać Roksana K3, Atoll'a IN200 Signature lub Naim 5Si, ponieważ nie mają korektora to głupota.

Ja się z tym zgadzam co napisałeś? dla mnie barwa tonów tak jak napisałem jest przydatna . Ale napewno takie wzmacniacze które wymieniłeś są warte odsłuchu . Każdy z nas ustawia pod siebie sprzęt i tak to działa ?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcji tonów nigdy nie używałem ,nawet jak miałem wzmacniacz tak wyposażony, w dobrze zestawionym torze i w pomieszczeniu o względnie dobrej akustyce jest zbędna,przydaje się w systemach budżetowych i w pomieszczeniach ,gdzie rządzi żona albo projektant wnętrza,ja bym wypróbował  to CXA 81 może się okazać ,że korekcja będzie zbędna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szpotek73 napisał:

 w dobrze zestawionym torze i w pomieszczeniu o względnie dobrej akustyce jest zbędna

To prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja też w sumie nie używam  korekcji tonów, ale gram cały czas na Direct, on i tak wyłącza wtedy wszystko inne,ale mnie się najbardziej to brzmienie podoba, ale korekcja przydatna jest, trzeba by zestawić dany wzmacniacz z danymi kolumnami i zobaczyć czy korygowanie jest potrzebne, aczkolwiek tam forumowicz jeden napisał,  że to lepiej dla audiofilskich firm że nie ma, bo zawsze te 10 dolarów  się zaoszczędzi i wcisnie się kita że to lepiej  ? S4home ja Ciebie bardzo lubię  i jestem Twoim stałym klientem, ale jak napiszesz jeszcze raz o naim 5si czyli pusta audiofilska blacha i powietrze dla frajerów,  to się na Ciebie obrażę na miesiąc czasu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Grutka napisał:

S4home ja Ciebie bardzo lubię  i jestem Twoim stałym klientem, ale jak napiszesz jeszcze raz o naim 5si czyli pusta audiofilska blacha i powietrze dla frajerów,  to się na Ciebie obrażę na miesiąc czasu  ?

Hehe???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S4Home napisał:

Założenie konstruktorów jest niestety nie co inne. Niektórzy podchodzą do tematu iż wzmacniacz ma dysponować tylko i wyłącznie jedną charakterystyką brzmienia ? Rozumiem że wielu z was potrzebuje tej korekcji, lecz nie zawsze jest taka opcja, a odrzucać Roksana K3, Atoll'a IN200 Signature lub Naim 5Si, ponieważ nie mają korektora to głupota.

raczej nie konstruktorow tylko ksiegowych

jakos w cxa80 NIKOMU NIE PRZESZKADZALO ZE JESt MOZLIWOSC KOREKCJI - NIE BYLO PRZYMUSU STOSOWANia

ale kto chcial to mogl sobie dodac basu - na audioshow tez czytalem ze jeden cxa mial wlaczona korekcje basu zeby bylo wiecej....

yamaha as1100 nad ktora tu wszyscy pieja z zachwytu tez ma korekcje i nikt nie mowi ze to zle....

Po co niepotrzebnie zmieniac kolumny wzmacniacze jak mozna sobie lekko skorygowac bass i trebble i jest ok

zwlaszcza dla kogos kto slucha wieczorem niezbyt glosno to bardzo przydatna funkcja jest

taki sprzet  bez tego jest po prostu NIEPELNOWARTOSCIOWY

to tak jakby dajmy na to twoj lapek albo telewizor nie mial regulacji konstrastu albo jasnosci ....i wszystko bylo ustawione na stale

takie rzeczy tylko w "audfiofilskich" markach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.