Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, bolo_senor napisał:

znienawidzona bo za droga , jak na tak prostą konstrukcję.

Tu też masz prostą deskę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ramię, motor, talerz, deska. Części jak w Rega P1 a cena jak od chorego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rochu napisał:

Uważasz się za bardziej rozgarniętego?

ja nie piszę o sobie czy o Tobie, ja odpowiadam na głupie zaczepki margola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, julius-6 napisał:

Tzn ja uważam, że Sony tam w budżecie ok 2k to jest kapitalny zakup, bo na ramieniu powiesisz właściwie co tam sobie wymyślisz + jest mega wygodny w obsludze, ale żeby jego potencjał docenić raczej wypadałoby pójść raczej w twardsze wkładki....

Chłopaki dużo pisali, że niby to PUA ma masę >20g i że Denon 103 super tam zagra. Kupiłem, żeby spróbować. Moim zdaniem to ramię ma wciąż za niską masę efektywną do 103. Niemniej jednak mojemu koledze połączenie Sony+103R+Kulesza phono stage bardzo się podobało.

Autostop i automatyka to fajna rzecz, ale ja wieszając tam wkładkę za cztery koła zawsze byłem zesrany, czy ramię dobrze opuści wkładkę, czy igła nie zleci z rantu płyty i takie tam. Przy ręcznie obsługiwanym ramieniu byłem spokojniejszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, witek_z napisał:

ja nie piszę o sobie czy o Tobie, ja odpowiadam na głupie zaczepki margola

Ale swoim wpisem chciałeś celowo kogoś upokorzyć.

Czujesz się lepszy od innych bo umiesz się posługiwać śrubokrętem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

Ale swoim wpisem chciałeś celowo kogoś upokorzyć.

tylko tych którzy myślą o sobie że są lepsi od innych bo mają pieniądze i z tego powodu ich myślenie jest prawidłowe - a to bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, witek_z napisał:

tylko tych którzy myślą o sobie że są lepsi od innych bo mają pieniądze i z tego powodu ich myślenie jest prawidłowe - a to bzdura.

A zatem rzecz nie w umiejętnościach ale w zasobności konta.

Tu cię boli.

Dość niskie to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rochu napisał:

Czujesz się lepszy od innych bo umiesz się posługiwać śrubokrętem?

Nie, nie czuje się lepszym, czuje się gorszym jak jakiś bufon który ma kasę każe mi korzystać z serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, witek_z napisał:

Nie, nie czuje się lepszym, czuje się gorszym jak jakiś bufon który ma kasę każe mi korzystać z serwisu.

To twój wybór, korzystać albo nie.

 

Właśnie z tego powodu nie wchodzę w Linna.

I to pomimo tego, że kiedyś samodzielnie rozłożyłem i złożyłem swoje dwa Sondeki. I jak się potem okazało zrobiłem to prawidłowo, przynajmniej tak ocenił to serwis Linna. Stres, którym to opłaciłem odstręcza mnie skutecznie przed zakupem aby grzebać samodzielnie a do serwisu mam daleko i kosztuje to sporo.

Rega zapewnia pewien surogat tego co ma Linn jeżeli idzie o muzykalność i PRAT. I musi mi to na razie wystarczyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, KALIBER napisał:

Przypomniałem sobie - fajnie być młodym , a może chodzi o staż na forum ?

Zamieszczasz gramofon z absurdalną ceną , kup sobie coś adekwatnie do systemu który posiadasz , bo zawracasz d...

Rozumiem poprzez bany za pisanie nie na temat mamy teraz nowe konto?.- NIC.. nie bede wnikac.

Kolejny raz to napisze, ze watek jest tylko po to czy warto sie tym tematem zajac czy nie. Kazdy ma inne oczekiwania wiec polecanie konkretnych sprzetow az tak bardzo mnie nie interesuje. To jakie sie ma glosniki czy wzmacniacz nie ma znaczenia w tym przypadku (a wzmacniaczy mam na kazda okazje - mosfety, bipolary, klase A, AB, D, T, single ended, pull-push, lampowe, itd).. Surfujac po forach i aukcjach widze pewne niescislosci a wrecz zaprzeczenia. Ten GRAMOFON ADAM ma moj kolega i wiem mniej wiecej jaka to ma wartosc. On sobie go chwali. Celowo pytam i daje link do tej konkretnej aukcji, byc moze o czyms jeszcze nie wiem i chetnie sie dowiem na co zwrocic uwage przy zakupie patefonu od madrzejszych i doswiadczonych w tym temacie.. Sprzedawca ma wiecej takich "zabawek" zatem robi to domniemam profesjonalnie bo z tego zapewne zyje..

52 minuty temu, mcemsi napisał:

Myślę , że granie na sentymencie dawnych lat. Swego czasu gramek legenda bo nigdzie go (prawie) nie dało sie kupić a miał opinie najlepszego Made in Poland. Tutaj dochodzi jeszcze "audiofilskość" wkładki i kabla zasilającego nie zapominając o wtyczce. A i ogranicznik do drzwi jako nogi (z Leroya chyba)...

I to jest konkret! Dzieki za rzeczowa odpowiedz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rochu napisał:

Tu też masz prostą deskę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ramię, motor, talerz, deska. Części jak w Rega P1 a cena jak od chorego człowieka.

Chyba nie do konca części jak w Rega bo sam talerz waży blisko tyle co kompletna Rega ?
A plinta, łożysko jest tam z tego co kojarzę na bardzo dobrym poziomie, kiedyś mocno się przymierzałem do BL-91, jeżeli w dobrym stanie technicznym to jest wart tych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robsonic napisał:

Rozumiem poprzez bany za pisanie nie na temat mamy teraz nowe konto?

Nie , możesz mi wierzyć na słowo .

Godzinę temu, robsonic napisał:

Kolejny raz to napisze, ze watek jest tylko po to czy warto sie tym tematem zajac czy nie

Trochę już napisano n ten temat .

Godzinę temu, robsonic napisał:

Kazdy ma inne oczekiwania wiec polecanie konkretnych sprzetow az tak bardzo mnie nie interesuje.

I nikt tu konkretów przecież nie podaje , za to było żeby coś posłuchać .

Godzinę temu, robsonic napisał:

To jakie sie ma glosniki czy wzmacniacz nie ma znaczenia w tym przypadku

Ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bolo_senor napisał:

znienawidzona bo za droga , jak na tak prostą konstrukcję.

Jeśli chłopaku drogi manifestujesz nienawistny stosunek do przedmiotów martwych,to masz poważny problem. 

2 godziny temu, witek_z napisał:

Myślę że wymiana np bezpiecznika to nie jest taki wielki koszt usługi dla przeciętnego polaka żeby lepiej sytuowani mający marne pojęcie o sprawach technicznych wypominali w swojej bufonadzie innym brak kompetencji. Ludzie którzy mają pieniądze i nie potrafią nic naprawić niech korzystają dalej z usług, natomiast ci bardziej rozgarnięci dla których naprawienia jakiegoś urządzenia nie jest problemem nie mają potrzeby wzywania serwisanta.

Polaka pisz z łaski swoje z dużej litery,poza tym zrób sobie z młynka do kawy kosiarkę do trawy panie majserklepko,tylko już nie męcz działa w tym wątku. 

2 godziny temu, rochu napisał:

Uważasz się za bardziej rozgarniętego?

No tak uważa,pewnie animuszu dodaje mu dobrze wbity gwóźdź do ściany

2 godziny temu, krzysiek napisał:

Ale równiez podobny hejt wylewał się tu na stare modele planara, które onegdaj można było kupić za ok. 150-200 funtów.

Miałem parę egzemplarzy planara 3 z lat osiemdziesiątych - dla mnie to był pancerny gramofon, przyjeżdżał z Wysp kurierem w paczce i grał idealnie od razu po wypakowaniu. Nawet trzydziestoletnie paski były ok. Najmilej wspominam czasy, gdy na początku powrotu do analogu dziesięć lat temu grałem na takim planarze i wkladce AT-95, a potem DL-110, podłączone do przedwzmacniacza gramofonowego wbudowanego w przedwzmacniacz Rotela. W porównaniu do mojego Bernarda z tego samego okresu, lat 80-tych, to był kosmos ?

Notabene kiedyś zamieszczałem porównania, ile Rega kosztowała w latach 80-tych, a ile obecnie i jak to wygląda po skorygowaniu o inflację. Wychodziło plus minus tyle samo. To, że obecnie w Polsce planar 3 kosztuje prawie cztery koła to faktycznie gruba przesada, ale zdaje się, że inflacja mocno poleciała, to chyba temat na inną rozmowę... ?

zresztą, mówisz droga jak na tak prostą konstrukcję - zobacz, ile ludzie płacą za kable czy podkładki różnej maści ?

Krzychu ale on tego nie wie,bo i skąd? Rege zna tylko z bezsensownego hejtowania w internetach,tyle.

2 godziny temu, witek_z napisał:

ja nie piszę o sobie czy o Tobie, ja odpowiadam na głupie zaczepki margola

Nic nie piszesz,zwłaszcza merytorycznego,męczysz konia i tyle.

2 godziny temu, rochu napisał:

Ale swoim wpisem chciałeś celowo kogoś upokorzyć.

Czujesz się lepszy od innych bo umiesz się posługiwać śrubokrętem?

I młotkiem,choć tym drugim nieumiejętnie jak widać.

2 godziny temu, rochu napisał:

A zatem rzecz nie w umiejętnościach ale w zasobności konta.

Tu cię boli.

Dość niskie to wszystko.

Taki standard,zawsze boli to samo. Dlaczego? nie mam pojęcia.

2 godziny temu, witek_z napisał:

Nie, nie czuje się lepszym, czuje się gorszym jak jakiś bufon który ma kasę każe mi korzystać z serwisu.

Masz jakieś widzenie z niewidzialnym człowiekiem? Kto Ci kazał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, witek_z napisał:

robsonic, gdy zdecydujesz się na gramofon kup z ramieniem tangencjalnym

Masz Ty chłopie w ogóle jakieś pojęcie,jakie bolączki ma takie ramię?chętnie poczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Margol napisał:

Jeśli chłopaku drogi manifestujesz nienawistny stosunek do przedmiotów martwych,to masz poważny problem.

Zapewne psychiatra ci to często mówi.

15 minut temu, Margol napisał:

Masz Ty chłopie w ogóle jakieś pojęcie,jakie bolączki ma takie ramię?chętnie poczytam.

Sam jesteś bolączka.

@robsonic może czas zrobić porządek w wątku - miały być konkrety , a są same bzdety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, julius-6 napisał:

Chyba nie do konca części jak w Rega bo sam talerz waży blisko tyle co kompletna Rega ?
 

Ale czemu to dowodzi? Musiałbyś postawić te dwa decki obok siebie i posłuchać. Abgrejdując Rege np.o Groovtracer,lub Tangonspiner,możesz zdecydować,czy chcesz brać na ceramicznym,czy np szafirowym łożysku,albo z cyrkonii. Ten nie tani(to fakt) tweak,powoduje,że Rega szybuje do innego poziomu a masz jeszcze możliowość rozwoju do najdroższego ramienia,za konkretne pieniądze i wtedy przestaje już być zabawnie,bo gra to zawodowo. A cena?zawsze kogoś boli a w Polsce boli szczególnie. Fenomen wyrobów Roya Gandiego,jak juź pisał Krzysiek,polega na tym,że grają bardzo dobrze prosto po wyjęciu z pudełka a jak komuś mało,to wie co i gdzie kupić. Sprowadzanie wszystkiego do kasy jest przejawem kompleksów,mam budżet to mam do wyboru parę levels i decyduje,z którego chcę korzystać-proste jak budowa cepa.

Jeszcze jedno julius,ja naprawdę chętnie czytam Twoje posty,jesteś rzeczowy,masz wiedzę i nie toczysz piany,jest ok Kolego!a że mamy fundamentalnie inny punkt widzenia?to moim zdaniem super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Margol napisał:

że Rega szybuje do innego poziomu

czyli szybowiec z regi też można zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, witek_z napisał:

Margol miałki człowiek jestes

Dawaj swoje złote myśli nt ramienia tangencjalnego,potem pogadamy o miałkosci. Zamieniam się w słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Margol napisał:

Nie trolluj.

to trollowanie , tylko ironia. 

chcesz być brany na serio pisz po polsku , a nie jak gimnazjalista.

Cuda na kiju były już dawno nawet przy projektach lenco , uważasz , że talerz z poliacetalu czy kilka gumek na subplatterze zmieni regę w hi-end.

Sorki ale to naiwne myślenie.

druga sprawa to taka , że tlenek cyrkonu wcale nie zmienia rozkładu rezonansów , jak poza mniejszymi oporami toczenia miałby w słyszalny sposób wpływać na brzmienie gramofonu ?

Owszem na papierze parametry będą lepsze , ale to nie taka zmiana by dało się ją usłyszeć. Wiem co pisze bo w ortofonie as212 i lenco mam ceramikę - nie jest to jakieś super hiper , normalne łożysko tylko , że na sucho chodzą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla autora wątku - jeśli zaświtała Ci taka myśl, to kup gramofon i słuchaj.Kup najdroższy na jaki Cię stać.Sam musisz się przekonać czy to dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Margol napisał:

Dawaj swoje złote myśli nt ramienia tangencjalnego,potem pogadamy o miałkosci. Zamieniam się w słuch.

chętnie ja z tobą bym porozmawiał na ten temat . Bo trzy zrobiłem , dwa miałem . Ale to dopiero jak skończysz wojenki robić i zacznie coś docierać. Jak interesują cię właściwości soniczne to nie ma o czym pisać. Na technicznych sprawach też się chyba nie znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margol miałki człowiek jestes

cyt."A po wuja więcej? Jeśli przestanie działać,co śledząc ebay i widząc na nim 40 letnie Planary jest bardzo wątpliwe,to kupie sobie nową „deseczke” co Cię synu uwiera?bo jak brak kasy i perspektyw,to może zmień zajęcie? zamiast truć dupę na różnych forach,weź się po prostu do uczciwej pracy."

cyt."Riposta gładka jak piłka do metalu. Naprawdę nie wiesz kiedy skończyć a dorosły podobno jesteś."

cyt."Jesteś zabawny jak mandat drogowy. Co trudnego jest w prawidłowej kalibracji wkładki? Podziel się swoimi zmartwieniami,może się ktoś ulituje i pomoże."

cyt."Świadomość określa byt. Jak mi przestaje działać pralka,zmywarka,lub ekspres do kawy,oddaje go do autoryzowanego serwisu. Tak wygląda NORMALNY świat. Trudno Ci to ogarnać,wiem ale pomalutku jakoś może dojdziesz do tego stanu świadomości."

cyt."Tak wygląda bidaświat rodzimych majserklepków,co to na forach chwalą się,że z pralki Frani zrobili łunochod a w realnym życiu nie umieją zarobić na siebie i dać zarobić innym."

cyt."Polaka pisz z łaski swoje z dużej litery,poza tym zrób sobie z młynka do kawy kosiarkę do trawy panie majserklepko,tylko już nie męcz działa w tym wątku. "

cyt."No tak uważa,pewnie animuszu dodaje mu dobrze wbity gwóźdź do ściany"

cyt."I młotkiem,choć tym drugim nieumiejętnie jak widać."

itd

bolo_senor, a nie lepiej gościa ignorować od teraz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, witek_z napisał:

Margol miałki człowiek jestes

cyt."A po wuja więcej? Jeśli przestanie działać,co śledząc ebay i widząc na nim 40 letnie Planary jest bardzo wątpliwe,to kupie sobie nową „deseczke” co Cię synu uwiera?bo jak brak kasy i perspektyw,to może zmień zajęcie? zamiast truć dupę na różnych forach,weź się po prostu do uczciwej pracy."

cyt."Riposta gładka jak piłka do metalu. Naprawdę nie wiesz kiedy skończyć a dorosły podobno jesteś."

cyt."Jesteś zabawny jak mandat drogowy. Co trudnego jest w prawidłowej kalibracji wkładki? Podziel się swoimi zmartwieniami,może się ktoś ulituje i pomoże."

cyt."Świadomość określa byt. Jak mi przestaje działać pralka,zmywarka,lub ekspres do kawy,oddaje go do autoryzowanego serwisu. Tak wygląda NORMALNY świat. Trudno Ci to ogarnać,wiem ale pomalutku jakoś może dojdziesz do tego stanu świadomości."

cyt."Tak wygląda bidaświat rodzimych majserklepków,co to na forach chwalą się,że z pralki Frani zrobili łunochod a w realnym życiu nie umieją zarobić na siebie i dać zarobić innym."

cyt."Polaka pisz z łaski swoje z dużej litery,poza tym zrób sobie z młynka do kawy kosiarkę do trawy panie majserklepko,tylko już nie męcz działa w tym wątku. "

cyt."No tak uważa,pewnie animuszu dodaje mu dobrze wbity gwóźdź do ściany"

cyt."I młotkiem,choć tym drugim nieumiejętnie jak widać."

itd

bolo_senor, a nie lepiej gościa ignorować od teraz?

 

To ignoruj i się odklej,nara!

12 minut temu, bolo_senor napisał:

chętnie ja z tobą bym porozmawiał na ten temat . Bo trzy zrobiłem , dwa miałem . Ale to dopiero jak skończysz wojenki robić i zacznie coś docierać. Jak interesują cię właściwości soniczne to nie ma o czym pisać. Na technicznych sprawach też się chyba nie znasz.

A to z wiciem sobie pogwarzcie,to on jest tu autorytetem od ramion tangencjalnych,ja miałem tylko jedno,więc guzik wiem.

17 minut temu, bolo_senor napisał:

to trollowanie , tylko ironia. 

chcesz być brany na serio pisz po polsku , a nie jak gimnazjalista.

Cuda na kiju były już dawno nawet przy projektach lenco , uważasz , że talerz z poliacetalu czy kilka gumek na subplatterze zmieni regę w hi-end.

Sorki ale to naiwne myślenie.

druga sprawa to taka , że tlenek cyrkonu wcale nie zmienia rozkładu rezonansów , jak poza mniejszymi oporami toczenia miałby w słyszalny sposób wpływać na brzmienie gramofonu ?

Owszem na papierze parametry będą lepsze , ale to nie taka zmiana by dało się ją usłyszeć. Wiem co pisze bo w ortofonie as212 i lenco mam ceramikę - nie jest to jakieś super hiper , normalne łożysko tylko , że na sucho chodzą.

 

Miałeś kiedyś sposobność porównania sub plattera Groovtracer,Tangospiner,lub Michella,ze zwykłym stockowym talerzykiem Regi? Przecież o istnieniu tych alternatyw dowiedziałeś się dopiero dziś z internetu. Co Ty chcesz mi tu w tej materii udowdnić?

20 minut temu, bolo_senor napisał:

chętnie ja z tobą bym porozmawiał na ten temat . Bo trzy zrobiłem , 

I co?świat się o nich nie dowiedział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Margol napisał:
22 minuty temu, bolo_senor napisał:

chętnie ja z tobą bym porozmawiał na ten temat . Bo trzy zrobiłem , dwa miałem . Ale to dopiero jak skończysz wojenki robić i zacznie coś docierać. Jak interesują cię właściwości soniczne to nie ma o czym pisać. Na technicznych sprawach też się chyba nie znasz.

A to z wiciem sobie pogwarzcie,to on jest tu autorytetem od ramion tangencjalnych,ja miałem tylko jedno,więc guzik wiem.

a mi się jednak wydawało , że chciałeś się czegoś dowiedzieć. 

A to ja już nie jestem autorytetem i samozwańczym guru , całym złem tego świata ? ?

Oj margol , że jeszcze wam się chce ze wszystkimi kłócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Margol napisał:

Miałeś kiedyś sposobność porównania sub plattera Groovtracer,Tangospiner,lub Michella,ze zwykłym stockowym talerzykiem Regi?

W P5 czasem zakładam sobie subplater Groovetracer'a i przeciwwagę Michela.

Charakter dźwięku zmienia się diametralnie.

Bardzo lubię je z wkładkami MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Margol napisał:

Miałeś kiedyś sposobność porównania sub plattera Groovtracer,Tangospiner,lub Michella,ze zwykłym stockowym talerzykiem Regi? Przecież o istnieniu tych alternatyw dowiedziałeś się dopiero dziś z internetu. Co Ty chcesz mi tu w tej materii udowdnić?

miałem sposobność testowania różnych materiałów , we własnych wcześniejszych projektach gramofonów  lenco 75 , 85 i elaca 50h . Tam mody są identyczne co do zasady. Miałem taką pracę , że miałem dostęp do różnych materiałów i do maszyn cnc , to sprawdzałem .Wyrobiłem swoje zdanie . A próbuje ci udowodnić , że najprawdopodobniej tych zmian nie usłyszysz.

sprawdziłem

alumninium , pom , miedź , mosiądz , szkło ,  tubond ,  klejonki z włókna węglowego (kanapka miedź - tubond - miedź)

mam nawet ortofona as212 na łożyskach tlenku cyrkonu , nie tyle dla audiofiskiej próżności co właśnie dla zmniejszenia oporów toczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Margol napisał:

I co?świat się o nich nie dowiedział?

a i nie musiał. robiłem to sobie bo mogłem , umiałem i chciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, rochu napisał:

W P5 czasem zakładam sobie subplater Groovetracer'a i przeciwwagę Michela.

Charakter dźwięku zmienia się diametralnie.

Bardzo lubię je z wkładkami MC.

Grovetracer to jest na prawdę fantastyczny projekt. Drogi jak cholera(wliczając zakupy w USA) ale wart kazdego dolara.

16 minut temu, bolo_senor napisał:

a i nie musiał. robiłem to sobie bo mogłem , umiałem i chciałem.

Szacunek,ale dopuść do świadomości,ze można iść inna drogą,bez straty dla dźwięku a nawet dla jego zysku. Szanuj zdanie i punkt widzenia innych a wszczególności nie hejtuj takich ludzi ja Gandy,czy Tiefenbrun,bo oni już nic udowadniać nie muszą.

5 minut temu, Margol napisał:

 

L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.